بنر زیر اسلایدر

نگهداری و استفاده از سگ ها از نگاه دین اسلام

در دین مبین اسلام برای نگهداری و پرورش از هر کدام از حیوانات شرایط و احکام مخصوصی وضع شده است.از نظر این دین آسمانی سگ و خوک در دسته نجاسات قرار دارند ، اما در خصوص سگ ها این مسئله باعث نشده است که اسلام استفاده و نگهداری از این حیوان را در شرایط خاص نیز حرام گرداند.شما در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نگهداری و استفاده از سگ ها از نگاه دین اسلام

گفتگوی اختصاصی وت پارس با مهندس فرشید فهیم

شاید بسیاری از بینندگان تلویزیون وی را با برنامه سلامت باشید می شناسند.اما سابقه کار اجرای مهندس فرشید فهیم به سال ها پیش باز می گردد.کاردانی دامپزشکی خواند و دوست داشت در مقطع دکترا دامپزشکی را ادامه دهد اما شرایط به گونه دیگری رقم خورد.وت پارس هم اکنون به گفتگو با مهندس فرشید فهیم نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با مهندس فرشید فهیم

دانستنی هایی در مورد بیماری کریمه - کنگو (پوستر آموزشی)

نخستین بار حدود 80 سال قبل بود که پا به عرصه نهاد.با حدود 200 ابتلا در منطقه کریمه اوکراین.حدود 10 سال پس از آن علائم بیماری در کشور کنگو نیز دیده شد و به این ترتیب بیماری جدید با عنوان تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو متولد شد.دانستنی های لازم در خصوص این بیماری را در یک پوستر آموزشی جمع آوری نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دانستنی های در مورد بیماری کریمه - کنگو (پوستر آموزشی)

در حال و هوای اسارت (نقدی بر وضعیت پرندگان زینتی)

بسیاری از موجودات زنده در زندگی خود شرایط بسیار سختی را تحمل می کنند.شاید در سر لیست این موجودات پرندگان زینتی قرار داشته باشند.از دست به دست شدن های متوالی تا حضور در محیط غیربهداشتی ، بی وجود تغذیه و آب برای نوشیدن. این مطلب نگاهی دارد به تحلیل شرایط بد برخی از این موجودات. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

در حال و هوای اسارت پرندگان

بیماری های لثه در سگ ها و گربه ها با تاکید بر التهاب (Gingivitis) / ویدیوهای آموزشی

بیماری های دهان و دندان در موجودات زنده به خصوص در حیوانات خانگی بسیار می توانند مهم باشند.ژنژیویت یا ژینژیویت یکی از بیماری های بافت‌ لثه در اطراف دندان است که موجب التهاب و بروز عفونت در این بافت می‌شود و آن را تخریب می‌کند.شما در خصوص این بیماری های و روش های پیشگیری از آنها چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

بیماری های لثه در سگ ها و گربه ها با تاکید بر التهاب (Gingivitis)

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر محمد ملازم

به گواه بسیاری در حال حاضر دکتر محمد ملازم یکی از محبوب ترین و با دانش ترین اساتید رشته دامپزشکی در کشور می باشد که به واسطه حسن اخلاق و توانایی در انتقال مفاهیم بین دانشجویان و جامعه دامپزشکی طرفداران بسیار زیاد را داراست.وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر محمد ملازم نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر محمد ملازم

ماده 19 ، از تولد یک کودک سبز تا مرگ یک جوان ناکام!

شاید بتوان ماده 19 را جنجالی ترین ماده یک آیین نامه در تاریخ دامپزشکی ایران نامید که از زمان تصویب در سال 1387 تا به امروز بارها به صورت ناقص اجرا و متوقف شده است.طرحی که در صورت اجرا می تواند نوید یک دوران تازه در دامپزشکی کشور باشد.با هم مسیر این طرح از آغاز تا به امروز را به صورت خلاصه بررسی نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

ماده 19 ، از تولد یک کودک سبز تا مرگ یک جوان ناکام!

مستند افشاگرانه تجارت غذا (Food Inc) / مشاهده آنلاین و لینک دانلود

یکی از جنجالی ترین مستندهای چند دهه اخیر سینما که نامزد دریافت جایزه اسکار نیز شد تجارت غذا نام داشت که به بررسی صنایع غذایی و پشت پرده روش های پرورش دام و طیور و محصولات کشاورزی توسط قدرت های بزرگ می پردازد.هم اکنون می توانید این مستند را در وت پارس به صورت آنلاین مشاهده و یا آن را دریافت نمایید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مستند افشاگرانه تجارت غذا (Food Inc) / مشاهده آنلاین و لینک دانلود

نماتودهای شایع و بیماری های آنها در خرگوش ها

نماتودها هر ساله میلیاردها دلار به صنعت دامداری در کشورهای مختلف دنیا خسارت وارد می نمایند ولی با این حال رقم دقیق این خسارت ها به صنعت حیوانات خانگی همچنان غیرقابل تشخیص است.خرگوش ها نیز از دامان نماتودها بی نصیب نیستند.در این مقاله نماتودهای شایع و بیماری های آنها در خرگوش ها بررسی شده است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

همه چیز در مورد تنیا ساژیناتا + فایل PDF

بزرگ ترین کرم از روده سگ سانان تنیا ساژیناتا نام دارد که انسان و علف خواران نقش میزبان واسط را برای آن بازی می کنند.چهار بادکش و یک خرطوم قیافه خاصی به او بخشیده است.حالت لاروی آن نیز به مانند یک جسم گلابی شکل است.در خصوص این انگل چه می دانید؟ دانستنی های لازم را در یک فایل جامع گردآوری نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطللب دعوت می کند.

همه چیز در مورد تنیا ساژیناتا + فایل PDF

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین
داروخانه وت پارس
آکواریوم اسب دریایی
کانال تلگرام وت پارس
تبلیغات