بنر زیر اسلایدر

گفتگویی خواندنی با کارآفرین شیلات و اولین پرورش دهنده میگو و قزل آلا در آب شور خزر : مصاحبه با مهندس مجید ربیع زاده

ايده توليد ميگو و ماهى قزل آلا با آب هاى شور خزر، براى اهل فن، تا مدتى قبل، كارى نشدنى جلوه مي كرد اما با همت يك تيم ايرانى و تحقيق و مطالعه شبانه روزى و كار عملى، اين ايده به ثمر نشست. چه آنها كه اطلاعات مختصرى در مورد شيلات دارند و م يخواهند كمي درباره اين ابتكار بدانند و چه كسانى كه در كنار ميگو و قزل آلاى خزرى، دوست دارند خاويار ارزان درياى خزر را هم در سفره هاى خود ببينند، بهتر است گفت و گوى ما را با مهندس ربيع زاده، مديرعامل شركت جهاد نصر حمزه بخوانند. این مصاحبه توسط آقای کامیار کاظمی انجام گرفته است و با اجازه از ایشان در وت پارس قرار گرفته است.پیشاپیش از آقای کاظمی و سایت وزینشان تشکر می کنیم. این مصاحبه در قالب PDF و با حجم بسیار کم برای شما آماده شده است. این مصاحبه خواندنی را از دست ندهید. وت پارس شما را برای مطالعه این گفتگو به ادامه مطلب دعوت می کند.

بحران میانسالی در شامپانزه ها

بنا به يک پژوهش تازه، شامپانزه‌ها، اورانگوتان‌ها و گوریل ها ممکن است مانند انسان‌ها دچار بحران ميانسالی شوند.یک گروه از پژوهشگران بین المللی درباره نمودار خوشحالی و تندرستی انسان‌ریخت‌های بزرگ (شامپانزه ها، اورانگوتان ها و گوریل ها) تحقیق کردند و متوجه شدند که شادی در جانوران جوان بیشتر دیده می‌شود و در میان‌سالان کمتر و در سالخوردگان دوباره بیشتر می‌شود درست شبیه نمودار شادی انسان‌ها که شبيه حرف یو (U) در زبان انگليسی است.در این پژوهش کارشناسانی از جمله روانشناسان، نخستی شناسان و اقتصاددانان شرکت کردند. نتیجه این پژوهش در مجله آکادمی ملی علوم در آمریکا منتشر شده است.وت پارس شما را به مطالعه کامل این گزارش در ادامه مطلب دعوت می کند.


هدیه ویدئویی آخر هفته وت پارس : غذا دادن به شیرها در باغ وحش

در دومین هدیه ویدئویی خود در این آخر هفته پاییزی ، پیرو پست قبلی خود این بار نیز ویدئویی در مورد غذا دادن به حیوانات در باغ وحش را برای شما انتخاب کرده ایم.در این ویدئو  غذا دادن به شیرها در باغ وحشی به تصویر کشیده شده است. شیرهای گرسنه منتظر غذای روزانه خود هستند. امیدواریم که این ویدئو هم مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد.سعی شده است که ویدئو های انتخابی با کیفیت بالا باشند. وت پارس شما را به مشاهده این ویدئو در ادامه مطلب دعوت می کند.

هدیه ویدئویی آخر هفته وت پارس : محافظت جانانه مادری از فرزندش

این هفته هم با بسته هدایای آخر هفته وت پارس در خدمت شما هستیم.این هفته هم آرزوی ما آخر هفته خوشی برای شماست.در اولین هدیه این هفته ، ویدیویی است زیبا و بسیار با معنا برای انسان ها. در این ویدیو شما مادری را مشاهده می کنید که تا پای جان خود ، از فرزند کوچکش در برابر موجودی بیگانه دفاع می کند و در آخر هفته مزد دفاع خود را می گیرد.این ویدیو با مدت زمانی کوتاه و با کیفیت برای شما تهیه شده است. امیدواریم که این ویدئو هم مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد. وت پارس ، تفکر نوین دامپزشک پارسی شما را به مشاهده این ویدئو در ادامه مطلب دعوت می کند. موفق باشید. سرویس ویدیو وت پارس تقدیم می کند...

بدون سگ وارد نشو : رسم های یک کاخ

باراک حسین اوباما برای چهارسال دیگر سکان ریاست جمهوری کشور ایالات متحده را در دست گرفت و راهی کاخ سفید شد.کاخی که پر از رسم و عادت های جورواجور است.در این بین رسمی هم در مورد حیوانات وجود دارد.رسمی که برای خیلی ها اهمیت دارد و آن شکل و شمایل سگی است که باید به عنوان عضو جدید همراه با رییس جمهور امریکا وارد کاخ شود.طبق یک رسم دیرینه در این کشور ، هر رییس جمهور بعد از رسیدن به کاخ سفید و قبل از هرگونه تغییری در کابینه و انتخاب معاونانش باید سگی را برای ورود به کاخ انتخاب کند. این رسم سال های سال است که باب شده است و برای آنها اهمیت خاصی دارد. رسمی که از زمان جورج واشنگتن اولین ریاست جمهور امریکا رواج داشت. خود او دارای 10 سگ شکاری بود.البته توماس جفرسون ، اولین ریاست جمهور امریکا بود که به طور رسمی برای ورود و خروج سگ ها مجوز داد و این رسم را علنی کرد. تا امروز تنها یک رییس جمهور امریکا بوده است که سگی به همراه نداشته است.ویلسون. البته آقای ویلسون ، آن قدر به سگ ها علاقه داشت که در زمان جنگ جهانی اول سگی به نام استابی را به عنوان قهرمان ملی معرفی کرد و جلوی چشم هزاران نفر با او دست داد.

تختی روی آب

آیا تا به حال تصور کرده اید که در میان ماهیان آکواریومی بخوابید یا در هنگام خواب ماهیانی از اطراف سر شما عبور کنند. تصور همچین خوابی نیز لذت بخش است.به تازگی تصاویری جالب از تخت خوابی به دست آمده که در میان آکواریومی بسیار زیبا قرار دارد. وت پارس شما را به مشاهده این تصاویر جالب و زیبا در ادامه مطلب دعوت می کند و امیدواریم که شما هم لذت ببرید.

تصاویر برگزیده مسابقه عکاسی سونی ( ویژه حیوانات )

با نزدیک شدن به پایان سال میلادی کم کم برگزیدگان مسابقات عکاسی مختلف سال معرفی می شوند. مسابقه عکاسی سالانه سونی هم روز گذشته شماری از تصاویر برگزیده خود را منتشر کرد. همان طور که مدتی قبل هم تصاویری از مسابقه ای شبیه به همین مسابقه که توسط شرکت نیکون برگزار شده بود منتشر کردیم ، در این پست هم تصاویری از برندگان این مسابقه که حیوانات در آن به چشم می خورند را منتشر می کنیم.لازم به ذکر است که این تصاویر گلچین شده مطلبی از سایت تابناک هستند. وت پارس شما را به مشاهده کامل این تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

تصاویری کاربردی از آناتومی خزندگان (مطلب ویژه کروکودیل)

با توجه به اینکه خزندگان چندی است توانسته اند نام خود را به عنوان حیوان خانگی معرفی کنند و همچنین زمزمه های تولیدات صنعتی آنها هم در کشور به گوش می رسد مناسب دیدیم تا مجموعه ای کامل و کاربردی از آناتومی این حیوانات را در اختیار شما قرار دهیم. این مجموعه در سه بخش برای شما تدارک دیده شده است که شامل مارها و لاک پشت و کروکودیل می باشد. امیدواریم شما از دیدن این تصاویر استفاده کافی را ببرید. وت پارس شما را به مشاهده کامل این تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

داستان موش های پایتخت ( موش های تهران : از افسانه تا حقیقت)

خبرگزاری مهر به نقل از برخی کارشناسان مدعی شد که موشهایی که به تازگی وارد پایتخت شده‌اند مهاجم هستند و امکان زنده‌خواری توسط آنها وجود دارد. هرچند این موضوع از سوی هیچکدام از مقامات مسئول تایید نشده اما می‌تواند زنگ خطری برای متولیان مبارزه با این حیوانات باشد.دیدن اجتماع موش در خیابانهای پایتخت تصویر آشنایی است که دیگر عابران این شهر به آن عادت کرده اند اما آنچه این روزها دوباره این موجودات را بر سر زبانها انداخته نوع جدیدی از موشها است که پر خاشگرتر از موش های قدیمی هستند و امکان زنده خواری آنها نیز وجود دارد. در این میان ناکارآمدی برنامه های مبارزه با افزایش جمعیت موش های پایتخت سبب شده نه تنها از تعداد آنها کاسته نشود بلکه بر جمعیت آنها افزوده نیز شود.وت پارس شما را به مطالعه کامل این خبر در ادامه مطلب دعوت می کند.

معرفی داروی مایکوسین 30% یا تیل مایکوسین

داروی تیل مایکوسین یک محلول تزریقی از دسته خانواده آنتی بیوتیک هاست که در درمان بیماری های تنفسی ، پنومونی و ورم پستان و... در حیوانات گاو و گوسفند استفاده می شود. برای آشنایی بیشتر شما عزیزان با این دارو و مکانیسم اثر آن ، وت پارس مجموعه ای از این دارو و سایر داروها نظیر این را در فالب PDF و به صورت کاملا خلاصه شده و آماده برای کنفرانس ها و مقالات تهیه کرده که با حجمی بسیار کم و با طراحی بسیار خوب آماده دانلود می باشند.امیدواریم که این مجموعه مورد نظر شما عزیزان قرار بگیرد. وت پارس شما را به دانلود اولین سری از این داروها ، داروی تیل مایکوسین در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین
داروخانه وت پارس
آکواریوم اسب دریایی
کانال تلگرام وت پارس
تبلیغات