بنر زیر اسلایدر

مصاحبه اختصاصی وت پارس با سرکارخانم لیدا اثنی عشری فعال حقوق حیوانات و مدیر سابق پناهگاه وفا

حقوق حیوانات تا چه حد موضوعی مهم در جامعه کنونی ایران است؟ راهکارهای عملی برای بهبود اوضاع حقوق حیوانات در ایران ما چیست؟ راه های برون رفت از تمامی مشکلات چیست؟ چه کسی بهتر از اهل فن این کار می تواند به این پرسش ها پاسخ دهد؟ متولد 1335 است و غم و اندوه اش با همه ما تقاوت دارد. فارغ التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی است اما بیش از هر دامپزشکی به حیوانات وابسته است. برنده جایزه معتبر شبکه تلویزیونی سوپریم مستر تی وی و جایزه جهانی شفقت جهانی است. مدیر سابق پناهگاه وفا ، اولین پناهگاه حیوانات در ایران ، سرکارخانم لیدا اثنی عشری میهمان نخستین مصاحبه ما در نخستین ماه تاسیس وت پارس می باشند. امیدواریم که نظرات و پیشنهادات شما ، به بهبود این بخش از سایت کمک کند. وت پارس شما را به مصاحبه مفصل با سرکارخانم لیدا اثنی عشری در ادامه مطلب دعوت می کند. متعاقبا از سرکارخانم لیدا اثنی عشری برای قبول دعوت انجام این مصاحبه بی نهایت متشکریم.

 


پناهگاه سگ های ولگرد سوهانک تهران

امروزه در کشورهای پیشرفته برای کنترل سگ های ولگرد ، مراکزی برای نگهداری از آنها احداث می شود . در این مراکز سگ ها ، به صورت منظم واکسیناسیون شده و از غذای مطلوبی نیز برخورد هستند . در ایران نیز ، به مدد دوست داران محیط زیست و حامیان حقوق حیوانات و صد البته با کمک شهرداری تهران ، چندی پیش اولین پناهگاه سگ های ولگرد تاسیس شد .  آنچه در ادامه مطلب آمده ، مقاله و گزارش تصویری است که توسط وت پارس تدارک دیده شده است . وت پارس شما را به دیدن ادامه مطلب دعوت می کند .

موجودات عجيب اما واقعی (قسمت اول :هيولای جزيره ی كانوی)

'گاهی اوقات مرزي بين علم و تخيل وجود ندارد،مرزي بين افسانه و تاريخ نيز وجود ندارد و بايد بر حسب عقل بين اين دو يكي را انتخاب كرد.هنوز تعداد موجوداتي كه خداوند بزرگ خلق كرده به طور كامل مشخص نيست.هر روز از گوشه اي از دنيا خبر مشاهده ی جانداري عجيب يا ناشناخته به گوش مي رسد.موجوداتي كه شايد وجودشان با عقل سازگاري ندارد تنها در فيلم هاي تخيلي يا ترسناك نمونه ی آنهارا ديده ايم...اما وجود دارند! طی پرونده اي و به صورت قسمت به قسمت قصد داريم تعدادی از معروف ترين اين موجودات را كه طی دوره ای هياهويی در جهان به راه انداخته بودند را خدمتتان معرفی كنيم.در اولين قسمت نيز سراغ يكي از معروفترين آنها يعني canvey Island Monster يا همان هيولاي جزيره ی كانوی رفته ايم. وت پارس شما را به ديدن اين سري مطالب ويژه در ادامه مطلب دعوت مي كند

خدمت جدید برای راحتی کاربران : نقشه سایت وت پارس

نقشه سایت یی از ابزاریست که برای راحتی خوانندگان وت پارس تعبیه کرده ایم. به وسیله این نقشه شما می توانید به مطالب سایت ما به راحتی دسترسی داشته باشید و تمامی مطالب ما در یک صفحه قرار می گیرند و خوانندگان می توانند به مطالب ما با راحتی هر چه تمام تر دسترسی داشته باشند. این قسمت از سایت ما سی امین روز هر ماه به روزرسانی خواهد شد. آیکون این قسمت هم در پایین ترین مکان سایت قرار خواهد داشت. امیدواریم که این خدمات مورد رضایت شما عزیزان قرار بگیرد. وت پارس ، تفکر نوین دامپزشک پارسی ...

روز جهانی حقوق حیوانات : دانلود 2 فایل کاربردی در زمینه حقوق حیوانات از دیدگاه ها و تفکرات گوناگون

10 دسامبر مصادف با روز جهانی حقوق حیوانات می باشد. به همین منظور لازم دیدیم که در سری مطالب ویژه این روز ، 2 فایل بسیار کاربردی در مورد اهمیت و جایگاه این تفکر در اندیشه های گوناگون دینی و ملی را بررسی نماییم. این مطلب جایگاه این تفکرات در هر یک از اندیشه ها بیان میدارد. امیدواریم که این دو فایل را که دارای حجم کمی هم هستند دانلود نمایید و و از خواندن مطالب آن لذت ببرید. وت پارس ، تفکر نوین دامپزشک پارسی ، شما را به مطالعه کامل این مطلب در ادامه مطلب دعوت می کند.

ورود پرندگان مهاجر زمستان‌گذران به تالابهای استان گیلان

پرندگان مهاجر زمستان‌گذران وارد تالاب های استان گیلان شدند. به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان گیلان، چند هفته‌ای دیر آمده‌اند، اما بالاخره چند روزی است که تالاب ها و علفزارهای گیلان صداهای «گیس گیس»  گرم بال‌هایشان را می‌شنود و حضورشان نویدبخش آن است که امسال نیز میزبان  دهها هزار قطعه پرنده خواهیم بود. تالابهای بین المللی بندرانزلی، پارک ملی بوجاق کیاشهر و امیرکلایه لاهیجان به همراه سایر تالاب‌های استان از این حیث به خود می‌بالند که علاوه بر اینکه هر ساله میزبان و حافظ جان هزاران قطعه از سفیران صلح و دوستی‌اند، نقش قابل ملاحظه ای در حفظ چرخه اکوسیستم استان، بخشی از اقتصاد مردم محلی و نشاط و تفرج مردم دارند. وت پارس شما را به مطالعه این خبر خوب در ادامه مطلب دعوت می کند.

تازه ترین آمار سرشماری یوزپلنگ ها در ایران

مدیر انجمن یوز پلنگ ایرانی گفت: بر اساس بررسیهایی انجام شده در حال حاضر حداکثر 70 یوزپلنگ در سراسر ایران وجود دارد.مرتضی اسلامی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه  اخیرا، بحث های متعددی درخصوص یکی از کلیدی ترین پرسش ها در زمینه یوزپلنگ در ایران در رسانه ها مبنی بر اینکه  در ایران چند یوز باقی مانده است؟ مطرح شده افزود: تا یک سال پیش، آمارها حکایت از حضور 70 تا 100 یوز در پهنه های وسیعی از کشور داشت، لیکن براساس برنامه پایش جمعیت یوزپلنگ در ایران که توسط انجمن یوزپلنگ ایرانی با همکاری پروژه حفاظت از یوزپلنگ آسیایی، سازمان حفاظت محیط زیست و مؤسسه پانترا درحال جریان است، اطلاعات ارزشمندی درخصوص ساختار جمعیت این گونه ارزشمند در کشور بدست آمده است. وت پارس شما را به مطالعه کامل این خبر در ادامه مطلب دعوت می کند.

مشاهده کفتار راه راه برای اولین بار در اطراف تبریز

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از مشاهده کفتار راه راه برای اولین بار در اطراف تبریز خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، بیوک رئیسی  ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به گزارش های متعدد همیاران مردمی محیط زیست مبنی بر مشاهده ی کفتار در اطراف تبریز ، کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست ضمن بررسی مناطق مختلف ، اقدام به نصب دوربین های تله ای در شمال تبریز کردند که بعد از ۱۵ روز یکی از دوربین ها توانست از کفتار راه راه عکسبرداری و موضوع گزارش های مردمی مستند شود . وت پارس شما را برای مطالعه کامل این گزارش به ادامه مطلب دعوت می کند.

هدیه ویدئویی آخر هفته وت پارس : حیوانات در زمین فوتبال

این هفته به مانند تمامی این چند هفته با هدیه ویدیویی آخر هفته وت پارس در خدمت شما هستیم. این هفته با یک ویدیو غیرعلمی و سرگرم کننده میزبان شب های پاییزی شما هستیم. در این ویدیو بسیار جالب شما حیواناتی را مشاهده می کنید که وارد زمین فوتبال شده اند و صحنه های جالبی را رقم می زنند. صحنه هایی جالب از حضور سگ ، گاو ، سنجاب و ... در زمین فوتبال که می تواند بسیار برای شما جالب باشد. امیدواریم که از این ویدیو بسیار جالب با مدت زمانی کوتاه لذت ببرید.در این روزهای پاییزی از شما ممنونیم که خواننده و بیننده وت پارس هستید. وت پارس ، شما را به مشاهده این ویدیو در ادامه مطلب دعوت می کند.

بررسی مرگ پلنگ باردار در مجلس

اعضای کمیسیون محیط زیست مجلس با احضار معاونان سازمان محیط زیست از آنها خواستند درباره کشته شدن پلنگ باردار پاسخگو باشند.سیدمؤید حسینی صدر سخنگوی فراکسیون محیط زیست در حاشیه جلسه علنی امروز مجلس گفت: در جلسه امروز که با حضور معاونان سازمان محیط زیست برگزار شد دو موضوع مهم کشته شدن پلنگ باردار در دماوند و آلودگی هوا مورد بررسی قرار گرفت.وی افزود: نمایندگان از سازمان محیط زیست خواستند درباره کشته شدن پلنگ باردار در دماوند به مجلس توضیح بدهند؛ سؤال نمایندگان این بود این پلنگ چرا و توسط چه کسی کشته شده است.سخنگوی فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه در تمام دنیا برای حیات وحش اهمیت خاصی قائل هستند تصریح کرد: با توجه به اینکه پلنگ کشته شده در دماوند باردار بوده است فرض ما این است که دو پلنگ در دماوند کشته شده است لذا این موضوع برای مجلس اهمیت زیادی دارد.حسینی صدر گفت: قرار شد سازمان محیط زیست بررسی‌های لازم را درباره کشته شدن پلنگ باردار در دماوند انجام بدهد و سپس گزارش آن را به فراکسیون محیط زیست ارائه کند.

مطالب مرتبط :

گسترده شدن سایه مرگ بر سر گونه‌های در خطر انقراض؛ کشته شدن یوز ایرانی توسط سگ‌های گله

  • آخرین اخبار
  • پربازدیدترین
داروخانه وت پارس
آکواریوم اسب دریایی
کانال تلگرام وت پارس
تبلیغات