یک پاسخ صحیح : اعتراض شدید رئیس سازمان نظام دامپزشکی به وزیر بهداشت

وت پارس - ادعاهای غیرواقعی و غیر علمی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مبنی بر تزریق هورمون به مرغ، منجر به اعتراض شدید رئیس سازمان نظام دامپزشکی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی شد.

دکتر صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی ایران

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران پس از درج ادعاهای غیرواقعی و غیر علمی مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی معاونت غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی مبنی بر تزریق هورمون به مرغ در برخی مرغداری‌های کشور در پایگاه خبری- اطلاع رسانی وزارت بهداشت (وب‌دا)، رئیس سازمان نظام دامپزشکی با ارسال نامه‌ای اعتراضی به وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، خواستار ارائه مستندات مربوط به این ادعا از سوی مسئول مربوطه شد.
بر اساس این گزارش متن این نامه و پیوست‌های مربوط به آن به شرح ذیل می‌باشد:
باسمه‌تعالی
جناب آقای دکتر قاضی‌زاده هاشمی
مقام محترم عالی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی
سلام علیکم؛

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان دامپزشکی : اقتدار علمی موسسه رازی باید ارتقاء یابد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور با تاکید بر اینکه برای ارتقاء و اقتدار موسسه رازی باید حرف زد و تلاش کرد، ابراز امیدواری کرد این اقتدار حفظ شود.

رییس سازمان دامپزشکی : اقتدار علمی موسسه رازی باید ارتقاء یابد

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا، دکتر غلامرضا رفیعی پور عصر روز یکشنبه در آیین تودیع و معارفه رئیس موسسه تحقیقاتی واکسن و سرم سازی رازی گفت: افراد توانمند را برای ادامه مسیر در جایگاه های مختلف پرورش دهیم تا عرصه از نیروهای متخصص خالی نماند.وی اظهار داشت: بسیاری از عزیزان حاضر در این جمع به ویژه دکتر هاشم زاده –رئیس سابق موسسه رازی- به گردن من حق استادی دارند و قطعا آینده نیز در اختیار شاگردانی خواهد بود که استادان آنها همین محققان و دانشمندان امروز هستند.
وی گفت: بر این باورم که تربیت نیرو و پرورش افراد برای ادامه راه، مهمترین مسئله است و باید این موضوع را مورد توجه قرار دهیم تا در آینده بتوانیم از همین نیروها برای پیشبرد امور بهره مند شویم و عرصه از نیروهای متعهد و متخصص خالی نماند.
دکتر رفیعی پور با بیان اینکه قدردانی از کسانی که به گردن ما حق دارند، واجب است، افزود: امیدوارم مسیری را که امروز می پیماییم آیندگان از ما به نیکی یاد کنند.در این آیین از خدمات دکتر مسعود هاشم زاده قدردانی و دکتر علی اسحاقی که قبل از این معاونت این موسسه را برعهده داشت به عنوان رئیس جدید این موسسه معرفی شد.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر علی اسحاقی به عنوان رئیس جدید موسسه رازی منصوب شد

وت پارس - رئیس جدید موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با حضور معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان دامپزشکی معرفی شد.

دکتر علی اسحاقی  رییس موسسه رازی

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر، مراسم تکریم و معارفه روسای پیشین و جدید موسسه رازی با حضور اسکندر زند معاون وزیر جهاد کشاورزی و رئیس سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج کشاورزی، غلامرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور، حجت الاسلام حسین سعیدیان مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان تحقیقات، حجت الاسلام سید کریم صادقی مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در موسسه رازی، دکتر مرتضی رضایی رئیس موسسه تحقیقات علوم دامی کشور، معاونان، مدیران و مسئولان بعدازظهر یکشنبه برگزار شد.
در این مراسم طی نامه وزیر جهاد کشاورزی، از تلاش های دکتر مسعود هاشم زاده رئیس پیشین موسسه رازی قدردانی و حکم دکتر علی اسحاقی به عنوان رئیس جدید این موسسه به وی اعطا شد.همچنین شورای معاونین موسسه رازی به پاس زحمات و مهربانی های دکتر هاشم زاده با اهدای لوح سپاس از وی قدردانی به عمل آورد.

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان دامپزشکی : آنفلوآنزای مرغی هنوز کنترل نشده است

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه آنفلوآنزای مرغی هنوز کنترل نشده است، گفت: تاکنون ۱۷ میلیون قطعه مرغ معدوم شده است.

رییس سازمان دامپزشکی دکتر علیرضا رفیعی پور

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر، علیرضا رفیعی پور در نشست خبری با اصحاب رسانه استان البرز که صبح یکشنبه در سالن جلسات اداره کل دامپزشکی البرز برگزار شد، با بیان اینکه در حوزه بیماری های مشترک بین انسان و دام و بیماری های دامی بسیاری از بیماری ها ناشناخته است، اظهار کرد: برای شناسایی این بیماری ها متخصصین همواره در حال فعالیت هستند.وی با اشاره به اینکه در برخی اوقات امکان تشخیص بالینی بر روی دام، پرنده و آبزیان وجود ندارد، افزود: افزایش سطح مصرف کنندگان در خصوص این بیماری ها الزامی است که تب کنگو از جمله این مهم محسوب می شود.رفیعی پور با تاکید بر لزوم ارتقای سطح علمی و آگاهی دامداران و مردم در جهت استفاده از محصولات دامی، خاطرنشان کرد: بدون شک خبرنگاران در جهت ارتقای سطح علمی مردم نقش شایان توجهی را دارند.
رئیس سازمان دامپزشکی نظارت های صورت گرفته در حیطه وظایف سازمان را از مزرعه تا سفره عنوان کرد و گفت: این مسیر با نظارت کارشناسان به سطح عالی از حیث ارتقا سطح بهداشتی، حفظ امنیت اقتصادی و غذایی رسانده خواهد شد.وی با اشاره به شیوع بیماری ویروسی آنفلوانزای مرغی در کشور، تصریح کرد: این ویروس از حوزه طیور وحشی به طیور بومی و طیور صنعتی با اولویت مرغ تخم گذار منتقل شده است، زمان شروع این بیماری از سال ۹۵ تا کنون بوده است.
رفیعی پور با اعلام اینکه در کشور بیش از ۱۷ میلیون قطعه مرغ مبتلا به این بیماری شناسایی و معدوم سازی شده است، افزود: این بیماری هنوز کنترل نشده و از سرعت انتشار بالایی برخوردار است لذا امیدواریم در آینده ای نزدیک اعلام خاتمه بیماری را داشته باشیم.رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه در این بیماری ۱۵ استان کشور درگیر شده بودند، تاکید کرد: برای جایگزینی مرغ های معدوم شده در کشور تدابیری اندیشیده شده است تا ادامه تولید در مرغداری های هدف شروع شود.
وی گفت: بیماری تب کنگو طی ۱۸ سال ۳۲ استان کشور را درگیر خود کرد از طرفی باید به این مهم نیز اشاره کرد که در حوزه کنترل تب کنگو و بیماری سیاه زخم سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت دخیل هستند، تعداد مبتلایان این بیماری سیر صعودی چشمگیری نداشته است.
رفیعی پور با تاکید بر اینکه مردم نباید دام را غیر از کشتارگاه های استاندارد ذبح کنند، اظهار کرد: امسال در سطح کشور بیش از ۵ تا ۸ نفر در حوزه بیماری تب کریمه کنگو جان خود را از دست دادند.رئیس سازمان دامپزشکی کشور با اعلام اینکه ١٣٤ هزار میلیارد تومان میزان اقتصاد دامی در کشور است با نظارت سازمان دامپزشکی در کشور صورت می گیرد، گفت: برای ادامه حیات به امنیت غذایی نیاز داریم در حال حاضر ۸۵ درصد غذای انسان را پروتئین یا فرآورده های خام دامی تشکیل می دهد،.وی با تاکید بر اینکه تولید سرمایه مذکور در حیطه دام و محصولات دامی در تجارت داخلی و خارجی فعال است، تصریح کرد: آنفلوانزا یکی از ۱۸۰ بیماری روزانه حوزه دام و طیور محسوب می شود، کشور ایران به تمام کشورهای همسایه صادرات دارد.
رفیعی پور با اشاره به اینکه مسئولیت سازمان دامپزشکی با جان و مال مردم گره خورده چرا که باید غذای حلال و سالم را در اختیار مردم گذاشت، گفت: ناظران به صورت شبانه روزی نظارت بر ذبح شرعی دام در کشتارگاه ها را انجام می دهند.وی با اشاره به اینکه ۲۶۰ کشتارگاه طیور در کشور وجود دارد، گفت: استفاده از نان خشک در برخی از دامداری های کشور اشتباه است، اما بدون شک دامداران کشور نسبت به این دسته از مسائل بسیار حساس هستند.

 مطالعه ادامه مطلب

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان هاي بحراني مهار شده است

وت پارس - معاون بهداشتي و پيشگيري سازمان دامپزشکي: بيماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در 8 استان بحراني کشور کنترل شده است.

 آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در استان هاي بحراني مهار شده است

به گزارش وت پارس ، علي اصغر ماکنعلي در مصاحبه تلفني با خبرنگار خبرگزاري صداوسيما افزود: بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان که در 9 استان کشور به صورت انفجاري واحدهاي مرغ صنعتي را درگير کرده بود با اجراي برنامه هاي کنترل بهداشتي مهار شده اما روند شيوع اين يبماري در مرغداري هاي استان قم شديد است.وي گفت: هم اکنون گروه هاي عملياتي در مرغداري هاي استان قم مستقر هستند و عمليات معدوم سازي و ضدعفوني را انجام مي دهند.
معاون بهداشت و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشورافزود: استان هاي آذربايجان شرقي، قزوين، البرز، تهران، مرکزي، اصفهان، فارس و خراسان رضوي بيشترين آمار تلفات را در شيوع بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در بخش مرغداري هاي تخم گذاري صنعتي داشتند.ماکنعلي تأکيد کرد: با اجراي عمليات پيشگيري هيچ موردي از بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در 16 استان کشور گزارش نشده است.وي گفت: در برخي از استانها مواردي از بيماري در مرغ هاي محلي و روستايي گزارش شده اما به واحدهاي صنعتي سرايت نکرده است.
معاون بهداشت و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور آمار تلفات را در مرغداري هاي صنعتي تا هفدهم دي 17 ميليون و 300 هزار قطعه اعلام کرد و افزود: تاکنون در 457 واحد مرغداري صنعتي تخم گذار عمليات معدوم سازي اجرا شده است و فقط چهار مورد از مرغداري هاي گوشتي به بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان آلوده شدند.
ماکنعلي گفت: احتمال ابتلاي واحدهاي مرغ گوشتي در مقايسه با واحدهاي مرغ تخم گذار نسبت يک به 65 است يعني معمولاً به ازاي هر 65 واحد تخم گذار يک واحد مرغ گوشتي درگير بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان مي شود.وي افزود: بيماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان در واحدهاي مرغ گوشتي در استان هاي آذربايجان شرقي و قزوين گزارش شده است.
معاون بهداشت و پيشگيري سازمان دامپزشکي کشور تأکيد کرد: تاکنون حدود 14 ميليون قطعه مرغ تخم گذار معدوم شده که 10 ميليون قطعه در واحدهاي صنعتي جايگزين شدند.

 مطالعه ادامه مطلب

رئیس سازمان نظام دامپزشکی نسبت به نامه رئیس انجمن صنفی کشتارگاه‌های دام واکنش نشان داد

وت پارس - دکتر صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران در نامه‌ای خطاب به دکتر رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی کشور نسبت به نامه اخیر رئیس انجمن صنفی کشتارگاه‌های دام کشور واکنش نشان داد.

دکتر صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی ایران

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی دکتر صفری در این نامه ضمن هشدار نسبت به هدف قرار گرفتن اقتدار و حاکمیت سازمان دامپزشکی کشور و به تبع آن بهداشت و سلامت جامعه از اظهارات مدیریت صنف فراهم کننده گوشت گرم و بی خبری وی از تأثیر تولیدات خویش بر بهداشت و سلامت جامعه اظهار تأسف و نگرانی کرد.وی در این نامه ضمن درخواست واکنش سریع سازمان دامپزشکـی کشور به عنوان متولـی حاکمیتی بهداشت فرآورده‌هـای خـام دامـی شده خواستار کنترل و نظارت هرچه دقیق‌تر این سازمان بر مـراکز و کشتارگاه‌های دام و طیور کشور شد.
شایان ذکر استرئیس هیأت مدیره انجمن کشتارگاه‌های دام سراسر کشور در واکنش به نامه اخیر 11 انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی سراسر کشور به رئیس سازمان نظام دامپزشکی خواستار پیگیری قضایی اظهارات مغرضانه رئیس انجمن کشتارگاه‌های دام کشور شدند که پیش از آن مسئولین فنی بهداشتی دامپزشکی و ناظرین ذبح شرعی را عواملی بی‌مسئولیت، بی‌تفاوت و غیر مؤثر خوانده بود
متن این نامه بدین شرح است:
بسمه تعالی
جناب آقای دکتر رفیعی‌پور
رئیس محترم سازمان دامپزشکی کشور

 مطالعه ادامه مطلب

اطلاعیه سازمان دامپزشکی کشور مبنی بر رد مصرف هورمون در مرغداری‌ها : حتی یک نانوگرم!

وت پارس - حتی يك نانوگرم از هيچ هورمونی در هيچ مرغداری استفاده نمی‌شود.این پاسخ نهایی و صحیح سازمان دامپزشکی کشور در خصوص شایعات دوباره مصرف هورمون در مرغداری هاست.

به گزارش وت پارس ، سازمان دامپزشکی کشور در گزارش خود آورده است :

سازمان دامپزشکی کشور در راستای تنویر افکار عمومی و رفع نگرانی‌های مردم از احتمال وجود هورمون در گوشت مرغ، اطلاعیه‌ای را بر اساس شواهد و قرائن علمی و فنی منتشر می‌کند.بارها از طریق کارشناسان مختلف اعلام شده که مصرف هورمون در مرغداری‌ها بسيار بي اساس، غيرعلمي و قديمي است و قاعدتا نبايد نياز به توضيح داشته باشد. اما متاسفانه اظهار نظرهاي غير كارشناسي از سوي طبقه تحصيلكرده جامعه جاي بسي تامل دارد. بنابراین جهت روشن سازي اذهان عمومي و رفع نگراني هاي احتمالي هموطنان عزيز ذكر چند نكته ضروري است.
از نقطه نظر اندوكرينولوژي يا هورمون شناسي طيور اساساً هورمون‌هاي موثر بر رشد به دو دسته پروتئيني و استروئيدي تقسيم مي‌شوند؛ هورمون‌هاي پروتئيني مثل هورمون رشد به‌علت ماهيت ساختماني اگر به‌صورت خوراكي مصرف شوند، سريعا در دستگاه گوارش تجزيه و غيرفعال شده و اگر قرار باشد به‌صورت تزريقي استفاده شوند براساس مطالعات صورت گرفته در دهه‌هاي گذشته، بايد تزریق به پرنده روزانه و به دفعات اتفاق بیفتد كه اين امر با توجه به تعداد بسيار زياد پرندگان در مرغداري‌ها از نظر اجرايي غيرممكن بوده و به همین دلیل استفاده از هورمون‌هاي رشد با ماهيت پپتيدي در طيور به‌طور كامل منتفي است.
مصرف هورمون‌هاي استروئيدي مانند استروژن، پروژسترون، تستوسترون، زرانول و ترونبولون در حيوانات جهت رشد محدود به گاو و گوسفند و آن هم در كشورهاي پيشرفته در چارچوب مقررات FDA  و اتحاديه اروپا است. از آنجا كه عضلات پرنده به‌ويژه عضله سينه كه قسمت ارزشمند و عمده گوشت مرغ را به خود اختصاص مي‌دهد در روند تكاملي و اهلي شدن گونه ماكيان (گالوس گالوس) وظيفه اصلي خود يعني  به‌حركت درآوردن بال‌ها جهت پرواز را از دست داده و بنابراين اساساً سلول‌هاي عضلاني مرغ فاقد گيرنده‌هاي فعال و پاسخگو به اين هورمون‌ها است. بنابراين مي‌توان نتيجه گرفت كه استفاده از هر نوع هورمون در مرغ غيرعلمي، بي تاثير و غيرقابل اجرا خواهد بود.
از نقطه نظر علم پرورش طيور نيز چنين مي‌توان عنوان کرد كه شايد علت بروز شبهه مصرف هورمون در ذهن افراد، رشد سريع طيور گوشتي در دهه‌هاي اخير است كه اين امر حاصل مطالعات مداوم و طولاني اصلاح نژادي در طيور گوشتي در سطح بين‌المللي است. به‌طوري كه جوجه گوشتي كه در حدود 90 سال قبل در عرض 100 روز با خوردن 7/4 كيلوگرم دان‌، وزن یک كيلوگرمي مي‌گرفت در حال حاضر با كسب صفات ژنتيكي برتر در كمتر از 35 روز به ازاي مصرف هر 6/1 كيلوگرم دان حدود یک كيلوگرم وزن گيري دارد. حتی در بسياري از موارد بايد جهت جلوگيري از بروز عوارض مفصلي و آسيت‌، با كاهش اين سرعت رشد از طريق استراحت نوري‌، رقيق سازي جيره و محدوديت غذايي مجالي به پرنده داد تا اسكلت، ريه و قلب آن به حدي از رشد برسد تا بتواند در دوره پرورش تحمل رشد و وزن گيري بالا را داشته باشد.

 مطالعه ادامه مطلب

گزارش شبکه پرس تی وی از یوزپلنگی به نام ایران / ویدیو

وت پارس - شبکه پرس تی وی در گزارشی به شرح آخرین وضعیت یوزپلنگ مشهور این روزهای ایران به نام ایران پرداخت.

توضیحات دکتر ایمان معماریان در خصوص توله یوزپلنگ کشف شده در تهران

به گزارش وت پارس ، توله یوزپلنگ هشت ماهه که هم اکنون نام او را ایران گذاشته‌اند، در شهریور ماه گذشته به دست افرادی در طبیعت به دام افتاده و در شرایط نامناسبی نگهداری شده بود. ایران بلافاصله به دست مأموران یگان حفاظت محیط زیست تهران به پارک پردیسان منتقل شد.شما می توانید گزارش شبکه پرس تی وی در خصوص این یوزپلنگ و توضیحات دکتر ایمان معماریان را در ویدیوی زیر مشاهده نمایید.

 مطالعه ادامه مطلب

مدیرکل جدید دامپزشکی خراسان جنوبی معرفی شد

وت پارس - محمد اصغر زاده با حکم رئیس سازمان دامپزشکی کشور به عنوان چهارمین مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی معرفی شد.

مدیرکل جدید دامپزشکی خراسان جنوبی معرفی شد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان خراسان‌جنوبی، طی حکمی از سوی رفیعی‌پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور، اصغرزاده به عنوان مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی معرفی شد.وی از اواسط مهرماه سال جاری تاکنون با حفظ سمت معاونت سلامت، مسؤولیت سرپرستی اداره کل دامپزشکی استان را نیز بر عهده داشت.
در حکم انتصاب آمده است: نظر به تعهد و سوابق مفید جنابعالی، بدینوسیله به عنوان مدیرکل دامپزشکی خراسان‌جنوبی منصوب می‌شوید.توفیق جنابعالی را در رعایت اصل اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید و خدمت به نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران از خداوند متعال خواستارم.
در سوابق اجرایی ۱۵ ساله محمد اصغرزاده، معاون سلامت، رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی دامپزشکی استان، ریاست شبکه‌های دامپزشکی فردوس، درمیان، زیرکوه و کارشناس دامپزشکی رشتخوار دیده می‌شود.

 مطالعه ادامه مطلب

دامپزشکی در تیررس توهین ها : آئین‌نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی شرارت بزرگی است که باید از بین برود!

وت پارس - پس از نامه اخیر یازده انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی سراسر کشور به رئیس سازمان نظام دامپزشکی حسین مرادی رئیس هیأت مدیره انجمن کشتارگاه‌های دام سراسر کشور به این نامه واکنش نشان داد.

به گزارش وت پارس ، حسین مرادی در کانال اطلاع رسانی انجمن کشتارگاه‌های دام سراسر کشور در یادداشتی ، در پاسخ به نامه ی ۱۱ انجمن مسئولین فنی دامپزشکی سراسر کشور نوشت :
دوستان ارجمندم، مسئولین فنی کشتارگاهای دام در سراسر کشور
در پاسخ به نامه ی ۱۱ انجمن مسئولین فنی دامپزشکی سراسر کشور، مایلم بی واسطه مستقیماً با شما صریح  سخن بگویم. قبلا از صراحت در گفتارم پوزش می طلبم، "العذر عند کرام الناس مقبول".
سخن اصیل ما این است؛ ما خواستار یک جایگاه واقعی و پایدار برای مسئولین فنی هستیم؛ جایگاه واقعی در فرایند تولید جایگاهی است که ارزش آفرین باشد، منافع مشروع اقتصادی ایجاد کند. فقط در جایگاه واقعی و پایدار است که مسئول فنی عزیز و ارجمند خواهد بود و این هدف چون ارزشمند و قابل دسترسی است، باید مطلوب ما و شما باشد و ما آماده ایم با گفتگو راهکار رسیدن به این هدف را تبیین کنیم.
کنترل کیفیت و کار مفید برای سالم بودن محصول یعنی ارزش آفرینی و این همان جایگاه والائی است که مسئولین فنی آن را از دست داده اند، چون آنها خصولتی شده اند. دوگانگی در ماهیت مسئولین فنی جایگاه آنها را بیهوده می کند؛ آنها را به عناصری بی مسئولیت و غیر موثر تبدیل می کند، به همین دلیل آئین نامه ی اجرائی نظارت بهداشتی شرارت بزرگی است که باید از بین برود.
حوزه کنترل کیفیت در کشتارگاه های دام بلاتصدی و نابسامان است. در وضعیت موجود مسئولین فنی از کارفرما حقوق مزایای خود را دریافت می کنند لاکن خود را نماینده دامپزشکی و بازرس دولتی می دانند؛ به این ترتیب یک رابطه توأم با ظلم پدید می آید. اگر مسئول فنی از کارفرما حقوق بگیرد و کار کنترل کیفیت انجام دهد، در اینصورت ارزش آفرین خواهد بود و طبعاً رابطه عادلانه می شود. ما معتقدیم باید دولت برای انجام وظیفه ی حاکمیتی خود بازرس مستقل بهداشتی استخدام و در کشتارگاه مستقر کند و مسئول فنی وظیفه کارفرما را برای کنترل بهداشت و کنترل کیفیت انجام دهد. ما این وضعیت را مطلوب می دانیم و به وضعیت  موجود معترضیم و برای اصلاح آن به عنوان یک وظیفه ملی تلاش می کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب