افزایش قیمت نهاده های دامی توجیه پذیر نیست

وت پارس - قائم مقام اتحادیه تعاونی های خوراک دام، طیور و آبزیان گفت: با توجه به وعده های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی و بودجه ای که دولت به واردات این کالاها در این بخش اختصاص داده است، بالا رفتن نرخ نهاده های دامی توجیه پذیر نیست.

افزایش قیمت نهاده های دامی توجیه پذیر نیست

به گزارش وت پارس ، مهدی مسعودی در گفتگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری تسنیم با اشاره به افزایش قیمت نهاده ها در بازار اظهار کرد : اگر افزایش قیمت با بالا رفتن نرخ جهانی نهاده ها صورت پذیرد، توجیه منطقی خواهد داشت، در غیر این صورت همانطور که دولت اعلام کرد، تخلف محسوب می شود.وی افزود: با توجه به وعده های وزارت جهاد کشاورزی مبنی بر عدم افزایش قیمت کالاهای اساسی و بودجه ای که دولت به واردات این کالاها در این بخش اختصاص داده است، بالا رفتن نرخ نهاده های دامی توجیه پذیر نیست.
مسعودی تاکید کرد: کسانی که با این نوع تخلفات مواجه می شوند، مراتب را به مسئولان ذی ربط گزارش دهند تا از افزایش بی رویه قیمت نهاده های دامی جلوگیری شود.
بنابراین گزارش با تک نرخی شدن نرخ ارز با دلار 4200 تومانی به پیشنهاد وزیر جهادکشاورزی و تصویب هیات دولت، قرار شد نهاده های بخش کشاورزی شامل ذرت، کنجاله سویا و سایر نهاده های تولید از افزایش قیمت متاثر نشود و در نتیجه قیمت تمام شده کالا و خدمات به این بخش افزایش پیدا نکند.
علی اکبر مهرفرد، معاون توسعه بازرگانی وزارت جهاد کشاورزی نیز اعلام کرد، کسانی که پیش از افزایش نرخ ارز، کالای کشاورزی وارد کردند، اگر از شرایط امروز تغییر آن سوء استفاده کنند و قیمت ها را افزایش دهند، تخلف کرده اند و به دستگاه های نظارتی معرفی می شوند.
این در حالی است که سخنگوی دولت نیز در نشست خبری هفتگی خود از اختصاص 3 هزار میلیارد تومان یارانه به سه وزارتخانه جهاد کشاورزی، بهداشت و صنعت، معدن و تجارت برای واردات کالاهای اساسی خبر داد و سهم وزارت جهاد کشاورزی از این رقم را در مجموع 1980 میلیارد تومان برای اقلامی مانند ذرت، دانه های روغنی،​کنجاله، انواع کود، داروهای دامی، گوشت گوسفند و سموم اعلام کرد.

 مطالعه ادامه مطلب

پخش ویژه برنامه رادیو سلامت با موضوع دامپزشکی در روز جهانی دامپزشکی

وت پارس - برنامه فراسو شبكه راديويي سلامت، همزمان با روز جهاني دامپزشكی و بيماري های مشترك ، 8 ارديبهشت به شايع ترين بيماري هاي مشترك انسان و دام اختصاص دارد.

روایت داستان یک جوان عاشق دامپزشکی در رادیو نمایش

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومي رسانه ملي ، برنامه فراسو روز شنبه با حضور دكتر كريم اميري ، معاون دفتر بهداشت و مديريت بيماري هاي دامي سازمان دامپزشكي به معرفي شايع ترين بيماري هاي مشترك و شيوه انتقال و نحوه پيشگيري خواهد پرداخت.
برنامه «فراسو» شبكه راديويي سلامت، روزهاي شنبه تا چهارشنبه ساعت 8:30 پخش مي شود.

 مطالعه ادامه مطلب

تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی امضا شد

وت پارس - تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی بین ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و سازمان دامپزشکی کشور امروز به امضا رسید.

تفاهم نامه همکاری توسعه زیست فناوری دامپزشکی امضا شد

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار اقتصادی ایرنا، مصطفی قانعی دبیر ستاد زیست فناوری معاونت فنی ریاست جمهوری در آیین امضای این تفاهم نامه گفت: درحالی معیشت مردم وابسته به درآمدهای حوزه های دام، طیور و آبزیان است که با دغدغه ها سلامت محصولات تولیدی مواجه هستند.وی با بیان اینکه 730 شرکت دانش بنیان زیست فناوری با میانگین سنی 30 سال در کشور داریم، افزود: بیش از نیمی از شرکت های دانش بنیان در حوزه کشاورزی، دام، طیور و آبزیان فعال هستند بنابراین امروز ظرفیت علمی کشور ساختار یافته است و ما با شرکت ها وارد تعامل می شویم.وی اظهار داشت: طی سه سال گذشته شرکت های زیادی وارد عرصه زیست فناوری شده اند و لازم است که با سازمان دامپزشکی وارد تعامل شوند تا تولید کننده، مصرف کننده و سازمان دامپزشکی به عنوان نهاد نظارتی و سیاست گذار از آن نفع ببرند.
قانعی ادامه داد: برای نمونه حوزه زیست فناوری تلاش دارد واکسنی تولید کند که تولید کننده اطمینان داشته باشد در پرورش دام، طیور و آبزیان به طور ناگهانی با خسارت مواجه نمی شود.
دبیر ستاد زیست فناوری معاونت فنی ریاست جمهوری با بیان این که افزایش تولید و عرضه منجر به تعدیل قیمت محصولات و در نهایت بهبود معیشت، اقتصاد، سلامت می شود تصریح کرد: امروز در حوزه زیست فناوری برای رشد دام روشی داریم که منجر به افزایش تولید می شود که این به معنای شکوفا شدن اقتصاد و معیشت تولید کننده است.
وی با بیان اینکه صندوق زیست فناورانه برای حمایت از شرکت های دانش بنیان راه اندازی شده است، گفت: اکنون 12 داروی دامپزشکی تحت حمایت این شرکت ها قرار دارد که در صورت ضرر شرکتی آنها را حمایت می کنیم؛ همچنین به دنبال این هستیم که پروبیوتیک ها را جایگزین آنتی بیوتیک کنیم که تولید کننده و مصرف کننده متضرر نشوند.
به گفته وی، ستاد زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در تلاش است با همکاری شرکت های فعال، مصرف کودشیمیایی در بخش کشاورزی را به یک سوم کاهش دهد و به جای آن کود زیستی را جایگزین کند.وی اضافه کرد: با امضای این تفاهم نامه نحوه حمایت اجرایی ستاد زیست فناوری از شرکت های دانش بنیان کلید خورد به طوری که امسال واکسن دام طیور آبزیان را با حمایت جدی معاونت علمی تولید خواهیم کرد که منجر به امنیت اقتصادی کشور می شود.
قانعی با اشاره به اینکه اعتبارات لازم این بخش فراهم است، گفت: اکنون 15 هزار فارغ التحصیل در حوزه زیست فناوری داریم که مشتاق همکاری با سازمان دامپزشکی کشور هستند.وی اظهارداشت: در سال حمایت از کالای ایرانی می توانیم شرکت های دانش بنیان را بتوانیم ساماندهی و حمایت کنیم تا موضوعات معیشت، سلامت و ارتقای اقتصادی کشور رقم بخورد.

 مطالعه ادامه مطلب

مسئولین فنی بهداشتی که کمتر از تعرفه‌های مصوب حقوق دریافت نمایند به هیات‌های بدوی انتظامی معرفی می‌شوند

وت پارس - دکتر محمد رضا صفری رئیس سازمان نظام دامپزشکی در نامه‌ای به رؤسای شوراهای نظام دامپزشکی استان‌های سراسر کشور بر ضرورت برخورد با مسئولین فنی و کارفرمایان تخطی‌کننده از اعمال حداقل مبالغ درج شده در جداول تعرفه‌ها در قرارداد تاکید کرد.در این نامه ذکر شده است که دامپزشکانی که کمتر از تعرفه مصوب حقوق دریافت نمایند به هیئت های بدوی انتظامی معرفی خواهند شد.

اتهام بزرگ تابناک به مجموعه دامپزشکی : فروش سلامت مردم و دریافت رشوه توسط ماموران دامپزشکی!

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی دکتر محمدرضا صفری در این نامه بر لزوم طرح موضوع چنین تخلفاتی در کمیته‌های هماهنگی اجرای ماده ۱۹ استان و معرفی خاطیان به هیات‌های بدوی انتظامی اشاره نموده است.حال سوال از ریاست سازمان نظام دامپزشکی که وظیفه شان دفاع از مقام دامپزشکی است آن است که کدام دامپزشک در سرتاسر ایران در صورت وجود امکانات و قوانین حاضر است کمتر از تعرفه خود دریافت نماید؟ سوال همیشه بی پاسخ مانده آن است که کدام دامپزشک علاقه دارد در صورت آن که بتواند با تعرفه های مصوب مشغول به فعالیت شود ، با حقوق یک میلیون و کمتر از آن پروانه خود را وقف یک واحد تولیدی کند؟ همیشه راه اشتباه رفته شده است.

متن این نامه به شرح زیر است:

مسئولین فنی بهداشتی که حقوقی کمتر از تعرفه‌های مصوب دریافت نمایند به هیات‌های بدوی انتظامی معرفی می‌شوند

 مطالعه ادامه مطلب

رییس جامعه دامپزشکان : دستمزد و تعرفه های دامپزشکی بسیار پایین است

وت پارس - دکتر پیام محبی رئیس جامعه دامپزشکان ایران گفت: متأسفانه شاهدیم که شیرهای برگشتی از کارخانه‌ها که دارای بار میکروبی و فلزات سنگین بالا هستند، از کارگاه‌های لبنیات سنتی سر درمی‌آورد.

دکتر پیام محبی

به گزارش وت پارس ، دکتر پیام محبی رییس جامعه دامپزشکان ایران امروز در نشست خبری به برگزاری بیستمین کنگره جامعه دامپزشکان که همزمان با نمایشگاه ایران‌وت برپا می‌شود، اشاره کرد و گفت: این کنگره و نمایشگاه از اول تا سوم مرداد در مصلای امام خمینی تهران برپا می‌شود که در کنار آن کارگاه‌هایی در مورد موضوعات مهم این حوزه ازجمله آسیب‌شناسی دامداران، تب برفکی، آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان و بیماری‌های نشخوارکنندگان کوچک برای ارائه آخرین دستاوردها در این حوزه برپا می‌شود.
وی همچنین در پاسخ به فارس در مورد آخرین وضعیت حقوق دامپزشکانی که در بخش خصوصی به عنوان ناظر فعال هستند، به مشکلات پیش روی دامپزشکان و ناظران فنی مستقر در مراکز بسته‌بندی و فرآوری مواد پروتئینی اشاره کرد و گفت: این مشکلات همچنان پابرجاست و ماده 19 قانون هنوز حل نشده است؛ چراکه ناظران فنی با آنکه باید نظارت بر عملکرد این مجموعه‌ها داشته باشند، اما ارتباط مالی با کارفرما سبب می‌شود، پیچیدگی‌ خاصی در این سیستم به وجود می‌آید.
یکی دیگر از مطالبی که محبی به عنوان مشکلات جامعه دامپزشکان به آن اشاره کرد، پایین بودن دستمزد و تعرفه‌های دامپزشکی است برشمرد و افزود: دولت خودش از پول نفت درآمد دارد و در نتیجه هزینه‌ها را بر اساس درآمد خود می‌پردازد، اما تعرفه‌های دامپزشکی متناسب با تعرفه‌های پزشکی افزایش نمی‌یابد به طوری که الان حق ویزیت یک دامپزشک برای معاینه یک گاو 8500 تومان است که قطعاً هیچ دامپزشکی زیر بار آن نمی‌رود و باید فکری به حال این مشکل کرد. در کنار این موضوع بیشترین تعداد فارغ‌التحصیل دامپزشک را در بین کشورهای دیگر داریم که مازاد نیاز کشور است.
محبی همچنین به مشکلات فعالیت لبنیاتی‌های سنتی در سطح کشور اشاره کرد و گفت: یکی از بزرگ‌ترین عوامل شیوع تب مالت در کشور ما هنوز شیرهایی است که به صورت فله‌ای عرضه می‌شود و همه این مشکل از زمانی بیشتر اوج گرفت که وزیر بهداشت اعلام کرد شیرهای پاستوریزه پرچرب و ماست حاوی پالم است، درحالی‌که شیر طبیعی که از گاو گرفته می‌شود خودبه‌خود 3.5 درصد چربی دارد.
رئیس جامعه دامپزشکان ایران با تأکید بر اینکه باید فرهنگ مصرف استفاده از لبنیات را در کشور پررنگ‌تر کنیم، خاطرنشان کرد: متأسفانه ما از لبنیات به عنوان فحش استفاده می‌کنیم، مثلاً می‌گویند دهنت بوی شیر می‌دهد و خیلی مثال‌های بدتر از این، اما امیدواریم این مسئله حل شود؛ چراکه در سال 90 با اوج شیوع پوکی استخوان در خانم‌های بالای 50 سال مواجه بودیم.
وی به روند استفاده از شیرهای برگشتی به کارخانجات که در لبنیات سنتی استفاده می‌شود، اشاره کرد و افزود: کارخانجات بزرگ لبنی بار میکروبی شیر را سنجش می‌کنند و اگر از یک حدی بیشتر باشد، آن را تحویل نمی‌گیرند، چراکه ممکن است شیر حاوی فلزات سنگین، آنتی‌بیوتیک و حتی وایتکس باشد که در نتیجه برخی دلالان وارد بازی شده،‌ این شیرها را خریداری می‌کنند و روانه کارگاه‌های لبنیات سنتی می‌کنند و باید تکلیف این صنف برای همیشه و یکجا روشن شود که وزارت بهداشت،‌ اصناف و سازمان دامپزشکی باید به یک نتیجه روشنی برسند.

 مطالعه ادامه مطلب

توافق در خصوص عدم اعزام دامپزشک به روسیه مربوط به زمان دکتر خلج می باشد!

وت پارس - مدیرکل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی در گفتگو با رسانه حکیم مهر این توافق را مربوط به ریاست دکتر خلج دانست.

دکتر مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور

به گزارش وت پارس ، حکیم مهر در این گفتگوی خود آورده است :
اعزام دامپزشک به کشورهای مبداء‌ صادر کننده فراورده‌های دامی، اگرچه از اهمیت بالایی برخوردار است، اما فرایند اجرای آن همواره دستخوش سیاست‌های ضد و نقیض شده است. جدیدترین پرده این اجرای ناموزون، به اظهار نظر رئیس کمیسیون کشاورزی، آب و صنایع غذایی اتاق بازرگانی تهران برمی‌گردد که گفته بود: «در کمیسیون مشترک ایران و روسیه در بخش کشاورزی، توافق شد برای ذبح دام صادراتی روسیه، نیازی به اعزام دامپزشک از ایران نباشد و تائیدیه دامپزشکی روسیه مورد پذیرش قرار می‌گیرد.» این توافق واکنش منفی جامعه دامپزشکی ایران را برانگیخت و منتقدان را مجبور به صف‌آرایی در برابر آن کرد. آنها این توافق را به مثابه تهدید علیه بهداشت و امنیت غذایی کشور قلمداد کردند.

حالا اما مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشکی کشور، این اعتراضات را حاصل یک سوء تفاهم می‌داند. «دکتر بهمن عابدی کیاسری» به حکیم مهر می‌گوید که این توافق مربوط به زمان ریاست دکتر خلج بر سازمان دامپزشکی بوده و آن را در حال حاضر فاقد سندیت می‌داند.

حکیم مهر: آقای دکتر ماجرای این توافق چیست؟

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان دامپزشکی : روابط دامپزشکی ایران به همسایگان گسترش خواهد یافت

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی گفت: به منظور امنیت غذایی، صادرات تولیدات داخلی و کنترل بیماریهای دامی و طیور بویژه آنفلوانزای پرندگان ارتباطات در زمینه دامپزشکی با کشورهای همسایه گسترش می یابد.

آخرین روایت رییس سازمان دامپزشکی از آنفلونزای پرندگان : هفده میلیون تلفات در پانزده استان

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا، علیرضا رفیعی پور روز سه شنبه در نشست با استاندار بوشهر اظهارداشت: مناطق مرزی به عنوان بازوی مهم کشور در عرصه سیاسی، اجتماعی، اقتصادی، بهداشتی در بخش دامپزشکی به شمار می رود.
وی اضافه کرد: یکی از برنامه‌های جدی سازمان دامپزشکی توجه ویژه به استان های مرزی در زمینه امنیت غذایی، کنترل بیماری‌های دامی و صادرات محصولات کشاورزی است.
رفیعی پور ادامه داد: در این ارتباط سازمان دامپزشکی کشور با هدف کنترل بیماری ها ارتباطات سازنده با کشورهای همسایه را از طریق استان های مرزی در دستور کار دارد.
وی یادآورشد: سالانه 2 تا 4 میلیون پرنده از کشورهای همسایه وارد ایران می شود که این مهم خطر انتقال بیماری آنفلوانزای پرندگان به داخل کشور را به همراه دارد و برای پیشگیری در این زمینه گسترش ارتباطات با کشورهای همسایه ضروری است.
رفیعی پور با بیان اینکه دامپزشکی به دنبال تامین امنیت غذایی و اقتصاد پایدار است، گفت: با هدف کنترل بیماری آنفلوانزا دستگاه های عضو این ستاد در استان بوشهر هر 2 هفته یکبار گزارش کار خود را به استانداری ارائه داده و آماده مقابله با خطرهای احتمالی باشند.
استاندار بوشهر گفت: با توجه به اهمیت سلامت درجامعه و هزینه‌های آن نظارت سازمان یافته و سختگیرانه در زمینه تولیدات بویژه واردات مواد غذایی ضروری است.عبدالکریم گراوند افزود: در حوزه سلامت 30 درصد کار بر عهده وزارت بهداشت و 70 درصد سایر دستگاه‌ها است که این امر نشان می‌دهد آنها باید به مساله سلامت نگاه ویژه‌ای داشته باشند.وی اضافه کرد: در حوزه پیشگیری از بیماری‌ها، وزارت جهاد کشاورزی با توجه به تولیدات مختلف گیاهی و دامی نقشی مهم دارد.

 مطالعه ادامه مطلب

جزییات چگونگی نظارت دامپزشکی بر گوشت های وارداتی از کشور روسیه اعلام شد

وت پارس - در پی درج خبری به نقل از ایرنا در خصوص عدم نیاز به اعزام دامپزشک از ایران برای نظارت بر واردات گوشت گوسفندی از روسیه و واکنش های متعدد در فضای مجازی که از سوی دامپزشکان صورت گرفت مساله از طریق معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور جویا شد.

دکتر ماکنعلی

به گزارش وت پارس ، روابط عمومی سازمان دامپزشکی به نقل از فاخته نیوز نوشت :
در پی درج خبری به نقل از ایرنا در خصوص عدم نیاز به اعزام دامپزشک از ایران برای نظارت بر واردات گوشت گوسفندی از روسیه و واکنش های متعدد در فضای مجازی که از سوی دامپزشکان صورت گرفت مساله را از معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور جویا شدیم و دکتر علی صفر ماکنعلی جزییات این خبر را به شرح ذیل اعلام نمود :
کشورهایی جزو اتحادیه اقتصادی اوراسیا می باشند از جمله روسیه ، قزاقستان و بلاروس؛ که دارای شرایط بازرسی قرنطینه ای خاص برای واردات، صادرات و ترانزیت کالاهای مرتبط با دامپزشکی هستند. پس از اینکه روسیه کشورهای عضو اتحادیه را برای صادرات محصولات کشاورزی به روسیه تحریم کرد . مذاکرات روسیه با جمهوری اسلامی ایران آغاز شد که شامل یک سری مذاکرات تخصصی بود که از سال های ۹۳-۹۴ شروع شد و توافقات دو جانبه ای را در سطح دولت ها مبادله کردند. یک قسمتی از این توافقات، توافقات بهداشتی نباتی و بهداشت حیوانی یعنی قرنطینه حفظ نباتات و قرنطینه دامپزشکی است که بر اساس این توافقات شیر و فرآورده های لبنی همچنین آبزیان شامل قزل الا ، میگو و‌ سایر فراورده های ابزی اجازه صادرات به کشورهای عضو اوراسیا را دارند. ، در این میان روس ها متقاضی صادرات لاشه گوسفندی به جمهوری اسلامی ایران بودند، این کار در مدیرت قبلی بوده و کار درستی بوده است. زیرا بر اساس یک مکانیزم دو جانبه انجام گرفته است که دولت روسیه به دولت جمهوری اسلامی ایران اعتماد کرد برای صدور گواهی ها در بازرسی گوشت قرمز هم مکانیزم جدیدی تحت عنوان audit of insepction system ( ممیزی سیستم های نظارتی و بازرسی) را به توافق رسیدند و این نهایی شد به این شکل که برای تولید گوشت قرمز نظارت قبل و حین و پس از کشتار توسط دامپزشکی رسمی و دولتی روسیه انجام بشود البته بر اساس مدلی که مورد نظر ایران است. در واقع سیاست گذاری بر عهده سازمان دامپزشکی کشور بوده و نظارت سازمان دامپزشکی کشور بر قالب ممیزی سیستم های بازرسی روسیه بر آن فعالیت های بهداشتی توسط سازمان دامپزشکی کشور روسیه انجام بشود نه اینکه نیرو اعزام نشود، مکانیزم نظارت از inspection به مکانیزم ممیزی یا audit تغییر کرده بود. چیزی بر عدم اعزام نیروی دامپزشکی برای نظارت در پروتکل نبوده است. اعزام نیرو انجام می گردد اما مکانیزم نظارت به شکل مدرن تغییر پیدا کرده است.

 مطالعه ادامه مطلب

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

وت پارس - حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد.

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

به گزارش وت پارس ، یازده انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی فعال در سراسر کشور «جداول حداقل حقوق و مزایای مسئولین فنی بهداشتی و دستیار بهداشتی زیر نظر وی در سال 1397» که توسط انجمن صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی استان تهران تدوین شده است را منتشر نمود.
متن نامه بشرح زیر است:

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

برای دریافت فایل کامل لیست حقوق و مزایای سال 1397 این لینک را کلیک نمایید.

 مطالعه ادامه مطلب

انتخاب و اعزام ناظرین بهداشتی به خارج از کشور از طریق فراخوان عمومی انجام خواهد شد

وت پارس - مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان دامپزشكي كشور گفت: با برنامه‌ریزی به عمل آمده، در فرایند انتخاب و اعزام ناظران بهداشتی به خارج از کشور تغییرات اساسی ایجاد شده است.

مسئولان فنی دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، «دکتر بهمن عابدی کیاسری» اظهار کرد: با توجه به تجربیات سال‌های گذشته و به منظور برطرف کردن نقاط ضعف و افزایش راندمان و نیز رضایتمندی همکاران و متقاضیان، در کلیه فرایند‌های اعزام سازمان دامپزشکی بازنگری لازم انجام و دستورالعمل و شیوه نامه‌های جدید اعزام به خارج تدوین و ابلاغ شده است.
به گفته وی کلیه سفرها و اعزام‌های خارج از کشور سازمان دامپزشکی من بعد بر اساس دستورالعمل انتخاب و اعزام کارشناسان سازمان به خارج از کشور که توسط رییس سازمان ابلاغ شده انجام می‌پذیرد.
مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان با بیان اینکه در این دستور‌العمل برای اعزام‌های خارج از کشور حسب موضوع 4 کارگروه اعزام درنظر گرفته شده و هر یک دارای شیوه نامه‌ای مصوب هستند، گفت: برابر شیوه نامه اعزام ناظرین بهداشتی، برای اولین بار فرایند انتخاب و اعزام ناظرین بهداشتی به صورت سالانه و از طریق فراخوان عمومی سراسری انجام می‌پذیرد.وی ادامه داد: تمامی همکاران متقاضی سازمان می‌توانند با ورود به سامانه اعزام سازمان دامپزشکی کشور نسبت به شرکت در فراخوان و تکمیل فرم‌های مربوطه اقدام کنند.
مدیر کل دفتر سازمان های تخصصی‌، روابط عمومی و امور بین‌الملل افزود: بر اساس شیوه نامه کلیه متقاضیان پس از تکمیل پرونده و اتمام برخی از آموزش‌ها و ارایه مستندات مورد نیاز در یک سیستم امتیازبندی قرار گرفته و اولویت‌بندی می‌شوند.
دکترعابدی کیاسری با بیان اینکه برابر تجربیات گذشته و به منظور افزایش راندمان، بسته آموزشی برای ناظرین درنظر گرفته شده تا بتوانیم کیفیت نظارت راافزایش دهیم‌، وی تاکید کرد: امتیاز‌بندی متقاضیان بر اساس شاخص‌هایی همچون سابقه خدمت، سابقه کار در مناطق محروم، سابقه کار در کشتارگاه، تعداد اعزام‌های قبلی، فاصله آخرین اعزام، سوابق آموزشی و تسلط به زبان انگلیسی خواهد بود.
مدیر کل دفتر سازمان‌های تخصصی، روابط عمومی و امور بین‌الملل افزود: کشورهای مقصد نیز بر اساس شاخص های مختلف درجه‌بندی شده و متقاضیان پس از محاسبه امتیاز‌های کسب شده در این کشورها توزیع می‌شوند.

 مطالعه ادامه مطلب