رییس سازمان نظام دامپزشکی در نامه ای به وزیر علوم خواستار انحلال فوری رشته دامپزشکی در واحد بافت شد

وت پارس - دکتر محمد رضا صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی در نامه ای از وزیر علوم خواست تا دانشکده دامپزشکی واحد بافت با قید فوریت منحل شود.

منصور غلامی وزیر علوم

رییس سازمان نظام دامپزشکی در مکاتبه ای با دکتر غلامی ، وزیر علوم، تحقیقات و فناوری بخشی از معضلات پذیرش بیش از حد دانشجو توسط دانشگاه آزاد اسلامی را برشمرد و خواستار انحلال فوری دانسکده دامپزشکی واحد بافت شد.به گزارش وت پارس متن این نامه به این شرح است :

 مطالعه ادامه مطلب

ریاست دانشگاه آزاد واحد بافت : هیچ مشکلی در خصوص عدم تخصیص شماره نظام دامپزشکی دانشجویان این واحد را تهدید نمی کند!

وت پارس - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت اعلام کرد که این دانشگاه هیچ‌گونه ابهام و ایرادی در زمینه پذیرش دانشجوی دکتری حرفه‌ای دامپزشکی ندارد.

ریاست دانشگاه آزاد واحد بافت : هیچ مشکلی در خصوص عدم تخصیص شماره نظام دامپزشکی دانشجویان این واحد را تهدید نمی کند!

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری آنا ، با توجه به هجمه‌ها و تخریب‌های اخیر از سوی برخی تشکل‌های صنفی علیه دانشگاه آزاد اسلامی و به‌ویژه واحد بافت که نسبت به ظرفیت و پذیرش در برخی رشته‌ها از جمله رشته دامپزشکی شبهات و ایراداتی بدون هیچ‌گونه دستاویز قانونی و منطقی وارد کرده و نگرانی‌هایی را در خانواده این دانشجویان به‌وجود آورده‌اند، گفتگویی با دکتر ابراهیم خراسانی‌پاریزی رئیس این واحد دانشگاهی انجام گرفته که مشروح آن در ادامه می‌آید:

شهرستان بافت قطب دامپروری استان کرمان و حتی جنوب‌شرق کشور است، در این‌باره توضیح بدهید .

شغل اصلی مردم اين خطه كشاورزی و دامپروری است و ۷۳ درصد مردم در اين زمينه‌ها اشتغال دارند و براساس آخرين آمارها شهرستان بافت با ۱,۵ میلیون رأس دام سبک و سنگين به‌عنوان قطب دامپروری محسوب می‌شود و از لحاظ توليد كرک در كشور مقام نخست را داراست. وجود تنها کارخانه فرآوری کرک در جنوب‌شرق کشور، ایستگاه ملی اصلاح نژاد بز کرکی راینی و ده‌ها مرکز پرورش دام سبک و سنگین، شهرستان بافت را به‌عنوان قطب دامپروری شاخص کرده است.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر مصطفی پیغمبری : دانشگاه آزاد در آزمون سراسری نود و هفت در رشته دامپزشکی به ظرفیت های اعلام شده توجه نکرده است

وت پارس - دکتر مصطفی پیغمبری در نامه ای به مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی خاطر نشان کرد دانشگاه آزاد در آزمون سراسری 97 در رشته دامپزشکی به ظرفیت های اعلام شده توجه نکرده است.

توضیحات دکتر پیغمبری در خصوص خبر پذیرش دانشجوهای بی آزمون

به گزارش وت پارس در نامه دکتر پیغمبری رئیس گروه تخصصی دامپزشکی وزارت علوم به مدیرکل دفتر گسترش آموزش عالی مبنی بر پذیرش بیش از ظرفیت دانشجو در رشته‌های گروه دامپزشکی توسط دانشگاه آزاد اسلامی آمده است :

دکتر مصطفی پیغمبری : دانشگاه آزاد در آزمون سراسری 97 در رشته دامپزشکی به ظرفیت های اعلام شده توجه نکرده است

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان نظام دامپزشکی در نامه به علی اکبر ولایتی : کلاس های برخی از واحدهای آموزشی رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد گنجایش این تعداد دانشجو را ندارد

وت پارس - رئیس سازمان نظام دامپزشکی در نامه‌ای به آقایان دکتر ولایتی، رئیس هیات امنا و مؤسس دانشگاه آزاد اسلامی و دکتر طهرانچی سرپرست دانشگاه آزاد اسلامی : پذیرش بی حد و حصر دانشجو در این دانشگاه بدون درنظر گرفتن سیاست‌های علم و فناوری ابلاغی از سوی مقام معظم رهبری و رعایت ضوابط لحاظ شده ماده 21 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منایع طبیعی است.

به گزارش وت پارس ، در نامه دکتر محمد رضا صفری ریاست سازمان نظام دامپزشکی کشور به علی اکبر ولایتی رییس هیئت امنای دانشگاه آزاد اسلامی آمده است :

رییس سازمان نظام دامپزشکی در نامه به علی اکبر ولایتی : کلاس های برخی از واحدهای آموزشی رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد گنجایش این تعداد دانشجو را ندارد

رییس سازمان نظام دامپزشکی در نامه به علی اکبر ولایتی : کلاس های برخی از واحدهای آموزشی رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد گنجایش این تعداد دانشجو را ندارد

 مطالعه ادامه مطلب

یک نماینده مجلس : اجرای وظایف حاکمیتی دامپزشکی نیازمند افزایش اعتبارات است

وت پارس - نماینده مردم مشهد و کلات اظهارداشت: از این جهت به عقیده بنده بایستی این موضوع را مصصم‌تر پیگیری کنیم و به مجموعه دامپزشکی به عنوان یکی از بازوهای اجرای وظایف حاکمیتی توجه ویژه‌ای داشته باشیم و بتوانیم این مجموعه را در یک سطح عالی حفظ کنیم.

یک نماینده مجلس : اجرای وظایف حاکمیتی دامپزشکی نیازمند افزایش اعتبارات است

به گزارش وت پارس و به نقل از مشهد فوری ، وی ادامه داد: متاسفانه اعتباراتی که امروزه به این بخش اختصاص یافته به طور قابل توجهی‌ کاهش پیدا کرده است به طوری که بسیاری از کارها با کندی مواجه می‌شود.
نماینده مردم مشهد و کلات افزود:باتوجه به شرایط خاصی که امروزه کشور ما و ظرفیت‌های موجود در ارتباط با تولیدات محصولات دامی و از طرفی تامین نیاز های ، وجود دارد ،بعضا با مشکلاتی در زمینه اعتبارات و نظارت ها روبه‌رو هستیم.
حجت الاسلام نصرالله پژمانفر ادامه داد: لذا در این حال نیازمند مجموعه‌ای هستیم که بتواند مشکلاتی اعم از اقلیمی، بارش و محدویت منابع تامین علوفه را با برنامه ریزی‌های مدون مدیریت‌های لازم را در این عرصه داشته باشند.وی افزود: از طرفی موج گسترده‌ مشکلات که در این زمینه برای ما وجود دارد که  باعث شده که سرمایه‌ی سرمایه‌گذران این عرصه را با وجود یک حادثه ازبین رود در نتیجه لازم است مجموعه ای قوی با قاطعیت بتواند فضا را برای مردم محیا کند.

 مطالعه ادامه مطلب

دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری مقابل مجلس تجمع کردند

وت پارس - دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری صبح امروز مقابل مجلس تجمع کرده و خواستار لحاظ کردن ردیفی برای پژوهانه بلاعوض ویژه دانشجویان دکتری شدند.

دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغال دانشجویان و فارغ التحصیلان دکتری مقابل مجلس تجمع کردند

به گزارش وت پارس و به نقل از تابناک صبح امروز تنی چند از دانشجویان دکتری غیرپزشکی در اعتراض به مشکلات اشتغالی که دانشجویان دکتری با آن مواجه هستند، مقابل مجلس شورای اسلامی تجمع کردند.
یکی از دانشجویان دکتری تجمع کننده در مقابل مجلس شورای اسلامی دراین خصوص گفت: درگذشته دانشجویان دکتری بورس شده و به آنها سهمیه اشتغال ارائه می شد ولی اکنون این سهمیه ها حذف شده است.وی افزود: درحال حاضر با نزدیک به 4 هزار دانشجوی دکتر در ارتباطیم و می دانیم که اکثر این ها شاغل نیستند چرا باید آموزش عالی کشور تعداد زیادی دانشجوی دکتری پذیرش کند بدون اینکه در خصوص شغل این دانشجویان فکری شود.
این دانشجوی دکتری افزود: مشکل دانشجویان دکتری بسیار زیاد است و انگیزه این دانشجویان از بین رفته، خیلی از دانشجویان دکتری تحقیقاتی انجام می دهند که بسیار پر هزینه بوده و درآمدی ندارند تا بتوانند تحقیقات خود را به سرانجام برسانند، باید یک پژوهانه و یا حقوقی برای این دانشجویان لحاظ شود. یا اینکه در رشته های مورد نیاز این دانشجویان را جذب کنند.
وی درباره وام دانشجویان دکتری نیز گفت: این وام ها نیز پاسخگوی دانشجویان دکتری نیست و از طرفی نیز باید دانشجویان آن را بازپرداخت کنند، این درحالی است که بسیاری از فارغ التحصیلان دکتری شغل ندارند چگونه بعد از فارغ التحصیلی این وام را پرداخت کنند. دانشجویان دکتری باید حقوقی دریافت کنند که نیاز به بازپرداخت نداشته باشد.
مطالبات این دانشجویان «تشکیل کارگروهی از وزرای تمام وزارت خانه ها و معاونان ریاست جمهوری و تیمی از پویش اشتغال دکتری» بوده و همچنین علاوه بر اشتغال مطالبه دیگر این دانشجویان «لحاظ کردن ردیفی برای پژوهانه بلاعوض ویژه دانشجویان دکتری» است.

 مطالعه ادامه مطلب

سازمان نظام دامپزشکی خواستار برگزاری جلسه فوق‌العاده حضور مسئولان عالی‌رتبه وزارت علوم شد / اعلام ظرفیت 266 نفر توسط واحد بافت!

وت پارس - سازمان نظام دامپزشکی خواستار برگزاری جلسه فوق العاده برای بررسی افزایش ظرفیت پذیرش دانشجوی دکترای عمومی دامپزشکی با حضور مسئولان عالی رتبه وزارت علوم شد.

پیگیری نظام دامپزشکی کشور برای آموزش دکترای عمومی دامپزشکی در هفت گرایش

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی، متن نامه درخواست برگزاری جلسه به شرح زیر است.نکته جالب آن است که دانشکده دامپزشکی دانشگاه آزاد واحد بافت ۲۶۶ نفر اعلام ظرفیت پذیرش دانشجو نموده است! :

 مطالعه ادامه مطلب

انجمن های صنفی دامپزشکی کشور خواستار رسیدگی مقامات به وضعیت آشفته پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه های کشور شدند

وت پارس - انجمن های صنفی دامپزشکی کشور خواستار رسیدگی مقامات به وضعیت آشفته پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه های کشور شدند.

رییس مجلس به هم پوشانی روز دامپزشکی و تهران واکنش نشان داد

به گزارش وت پارس ، پس از نامه نگاری رییس سازمان دامپزشکی کشور با ریاست مجلس مبنی بر رسیدگی به وضعیت آشفته پذیرش دانشجویان دامپزشکی انجمن های صنفی مختلف دامپزشکی کشور نیز دست به کار شده و با مقامات رسمی کشور نامه نگاری کردند.

بر اساس این گزارش انجمن صنفی مراکز مایه کوبی، درمانگاه ها و آزمایشگاه های دامپزشکی استان کرمانشاه در نامه ای به علی لاریجانی خواستار کاهش پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه های کشور شد.همچنین انجمن صنفی درمانگاه های دامپزشکی استان اصفهان در نامه ای به وزیر علوم، تحقیقات و فناوری، خواستار رسیدگی این وزارتخانه به وضعیت آشفته پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه های کشور شد.

انجمن های صنفی دامپزشکی کشور خواستار رسیدگی مقامات به وضعیت آشفته پذیرش دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه های کشور شدند

 مطالعه ادامه مطلب

اطلاعیه جدید دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در خصوص پذیرش غیرقانونی دانشجوی دامپزشکی : هیچ اشتباهی حتی سهوی هم صورت نگرفته است!

وت پارس - روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت با انتشار اطلاعیه ای، به انتقادات اخیر از پذیرش غیرقانونی دانشجوی دامپزشکی در این دانشگاه واکنش نشان داد.

کلینیک دامپزشکی واحد بافت تا پایان سال راه‌اندازی خواهد شد

به گزارش وت پارس و به نقل از حکیم مهر ، متن این اطلاعیه به شرح زیر است :

اطلاعیه تفصیلی مهم دانشگاه آزاد اسلامی واحد بافت در طی پی برخی شبهات اخیر در خصوص دکترای حرفه ای دامپزشکی

در پی هجمه های ناجوانمردانه اخیر بر دانشگاه آزاد اسلامی که در پی اعلان و ثبت نام قانونی و بر اساس نیاز جامعه برخی رشته ها پزشکی که درستی و قانونی بودن آن از جانب بیش از دویست نفر از نمایندگان مجلس شورای اسلامی تایید شد؛ در گامی دیگر و در هجمه ای جدید نسبت به ظرفیت و پذیرش برخی رشته های دیگر ازجمله رشته دامپرشکی از سوی برخی تشکل های صنفی شبهاتی وارد کرده و ایراداتی را وارد کرده اند که هیچگونه دستاویز قانونی و منطقی ندارد! و فقط در صدد ایجاد شک و شبهه و نگرانی در بین خانواده ها و دانشجویان این رشته گردیده است.

 مطالعه ادامه مطلب

فرصت مجدد انتخاب رشته برای داوطلبان علوم‌پزشکی دانشگاه آزاد فراهم شد

وت پارس - مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد اسلامی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که فرصت انتخاب رشته مجدد برای داوطلبان رشته‌های علوم پزشکی این دانشگاه فراهم شده است.

کنکور

به گزارش وت پارس و به نقل از ایسنا ، در اطلاعیه مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد آمده است: در راستای حفظ و صیانت از حقوق داوطلبان و به جهت رعایت عدالت در پذیرش دانشجو، پیرو اعلام نتایج نهایی ذخیره رشته‌های گروه علوم پزشکی در 23 مهرماه و عدم تکمیل ظرفیت ابلاغی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دانشگاه آزاد اسلامی فرصت مجددی را برای انتخاب رشته فراهم کرده است.
آن دسته از داوطلبان ذخیره اعلام شده در 11 مهر ماه که در مهلت تعیین شده نسبت به تکمیل فرم شماره 15 اقدام کرده و در هیچ یک از اعلام نتایج قبلی موفق به پذیرش قطعی نشده‌اند، می‌توانند از روز دوشنبه 7 آبان ماه تا چهارشنبه 9 آبان ماه به سایت ثبت نام مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه مراجعه و نسبت به انتخاب رشته اقدام کنند و نتایج قطعی این مرحله از انتخاب رشته پنج‌شنبه 10 آبان ماه اعلام خواهد شد.
در همین راستا رشته محل‌های ارائه شده در این مرحله به لحاظ تعدد و تنوع قابل توجه بوده و فرصت مناسبی را به منظور پذیرش داوطلبان ذخیره مرحله قبل فراهم می‌کند و در واقع این شیوه بستری را ایجاد خواهد کرد تا مستعدترین داوطلبان بر اساس نمره تراز آزمون سراسری سال 97 در دانشگاه آزاد اسلامی پذیرش و مشغول به تحصیل شوند.
دانشگاه آزاد اسلامی همواره خود را مقید به رعایت ضوابط، مقررات و چارچوب‌های موجود در خصوص جذب دانشجو در رشته‌های گروه علوم پزشکی، در کنار حفظ و صیانت از حقوق متقاضیان تحصیل در این دانشگاه می‌داند.

 مطالعه ادامه مطلب