عجیب ترین حیوانات دنیا + تصاوير

وت پارس - در این پست تصاویری از عجیب ترین حیوانات دنیا را به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان مشاهده می نمایید


خوک دریایی که در اعماق اقیانوس زندگی می کندخرچنگ یتی، در سال 2005 در اقیانوس آرام، کشف شد مطالعه ادامه مطلب

تصاویری شگفت انگیز از یک خرچنگ 2 رنگ

وت پارس-ماهی گیران آمریکایی خرچنگی را از آب گرفتند که نصفی از بدن آن نارنجی و نصف دیگر قهوه ای است.
 محققان می گویند احتمال یافتن چنین موجوداتی یک در 50 میلیون است.

آلن لیشنس از موسسه تحقیقات خلیج ماین گفت: به نظر می رسد یک نفر این خرچنگ را درست از وسط و به صورت قرینه به دو رنگ مختلف رنگ آمیزی کرده است.

خرچنگ های آمریکایی معمولا دارای سبز مایل به قهوه ای هستند و تنها پس از پخت قرمز می شوند.
 

فروشندگان خرچنگ در خلیج ماین آمریکا می گویند پیش از این خرچنگ آبی و خرچنگ های زرد دیده اند اما هرگز موجودی مانند این خرچنگ دو رنگ مشاهده نکرده اند.

 مطالعه ادامه مطلب

ستاد حفظ زشت ترین حیوانات درحال انقراض تشکیل شد

وت پارس-از آنجا که اکثر توجه عمومی به حفظ حیوانات خوش عکسی چون پاندا از انقراض معطوف شده، یک انجمن تازه تأسیس تلاش می کند آگاهی مردم را از اهمیت حفظ زشت ترین حیوانات در معرض خطر انقراض ارتقا دهد.
به گزارش خبرگزاری مهر، برای همه این مسئله واضح و مبرهن است که حیوانات دوست داشتنی و بانمکی که در معرض خطر انقراض قرار دارند، بیشتر مورد توجه قرار گرفته و برای حفظ و نگاهداری آنها بیشتر هزینه می شود.


اما یک انجمن تازه تأسیس که در راستای حفظ و نگهداری حیوانات زشت آگاهی رسانی می کند، اعتقاد دارد پاندای زیبا و دوست داشتنی بیش از حد توجه عمومی را به انقراض نسل خود معطوف کرده است، در این میان آیا کسی به گونه در حال انقراض تمارین ابلق که موجودی شبیه یک میمون بداخلاق و یک خفاش است توجه می کند؟ اعتقاد این انجمن بر این اساس نیست که پاندا ارزش توجه کردن ندارد بلکه درحال حاضر پاندا جای بسیاری حیوانات مهم دیگر که در معرض انقراض هستند اما به اندازه پاندا خوش عکس نیستند را گرفته است.

انجمن حفظ حیوانات زشت به عنوان یک ستاد آگاه سازی با استفاده از کمدی تلاش کرده توجه مردم را به حیوانات زشتی چون قورباغه بینی خوکی جلب کرده است که تاکنون در عرصه پشتیبانی ناکام بوده اند.

این انجمن با برگزاری رویدادهای که طی آن دانشمندان یک گونه زشت در معرض خطر انقراض را به بحث و بررسی می گذارند تلاش می کند، آگاهی عمومی را نسبت به اهمیت حفاظت از این نوع حیوانات ارتقا دهد.

 مطالعه ادامه مطلب

سگ ها در زیر آب / تصاویر

وت پارس - در این پست تصاویری جالب و زیبا از چهره سگ ها در زیر آب را مشاهده می کنید و عکس العمل این موجودات پس از شیرجه در آب !

 مطالعه ادامه مطلب

16 هزار تن کره در انتظار ترخیص با ارز ۲۴۷۷

وت پارس - در حالی که کره در بازار کمیاب شده است، دبیر انجمن صنایع لبنی از وجود ۱۶ هزار تن کره در گمرک در انتظار تخصیص ارز خبر می‌دهد و می‌گوید ترخیص این کالاها با ارز ۲۴۷۷ سبب افزایش قیمت محصول در بازار خواهد شد.

رضا باکری در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در پاسخ به اینکه آیا کره‌های دپو شده در گمرک ترخیص شدند، گفت: ارزی برای ترخیص این کالاها داده نمی‌شود. دبیر انجمن صنایع لبنی در پاسخ به اینکه آیا ارز 1226 یا 2477 تخصیص می‌یابد، گفت: هنوز ابلاغیه‌ای در این مورد وجود ندارد، اما بخشنامه‌ای مبنی براینکه از این به بعد ارز مرجع براساس قانون بودجه، 2477 است به دست ما رسیده است. به گزارش فارس اخیراً رئیس مجمع عالی واردات اعلام کرد برای واردات کره، شکر و گوشت ارز 2477 بدون پرداخت مابه‌التفاوت با ارز 1226 پرداخت می‌شود.

 باکری با بیان اینکه 16 هزار تن کره دپو شده در گمرک وجود دارد، گفت: به تمام کارخانه‌ها اعلام کردیم برای ترخیص کره با ارز 2477 مراجعه کنند اما هنوز ارزی برای ترخیص تخصیص داده نشده است.

 باکری در پاسخ به اینکه آیا با ترخیص کره با ارز 2477، قیمت آن در بازار افزایش نمی‌یابد؟ گفت: طبیعی است زمانی که ارز برای واردات دو برابر می‌شود، یعنی قیمت تمام شده آن دو برابر می‌شود و افزایش قیمت قطعی است.

 گزارش میدانی فارس حاکی است کره در بازار تهران کمیاب شده و برخی مغازه‌ها نیز به قیمت بیشتری از آنچه روی محصول حک شده است به فروش می‌رسانند. به گزارش فارس 22 هزار تن کره از 5 ماه پیش وارد گمرک کشور شده است که بخشی از آن تاکنون ترخیص شده اما 16 هزار تن در انتظار تخصیص ارز برای ترخیص است.

.......................................

مطالب مرتبط

سرگردانی در ترخیص محموله های کره از گمرک

 مطالعه ادامه مطلب

لزوم اختصاص نهاده‌های ارزان به آبزی پروری

وت پارس - با وجود آنکه آبزی‌پروری همچون سایر بخش‌های دام و طیور در قوانین مختلف دیده شده است، اختصاص نهاده‌های ارزان باید به این بخش تعلق گیرد.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام‌شده و با توجه به گران شدن نهاده‌های کشاورزی، مقرر شد که آبزیان نیز همچون سایر بخش‌های دام و طیور مشمول دریافت نهاده شوند.

غلامرضا رازقی افزود: کنجاله سویا، گندم و سایر نهاده‌های کشاورزی که به‌صورت یارانه‌دار در اختیار تولیدکنندگان قرار می‌گیرد، از این پس به بخش شیلات نیز تعلق خواهد گرفت.

وی خاطرنشان کرد: بخش شیلات همچون سایر بخش‌ها دیده شده است، زیرا مطابق قوانین موجود، شیلات جدای از کشاورزی نیست. رئیس سازمان شیلات ایران ادامه داد: هماهنگی‌هایی با مؤسسه جهاد استقلال، شرکت پشتیبانی امور دام و تمامی زیربخش‌های مسئول تأمین نهاده‌ها انجام شده است.

رازقی تصریح کرد: میزان نیاز کارخانه‌های خوراک آبزیان به نهاده تعیین شده و به بخش‌های ذی‌ربط ارجاع داده شده است. وی یادآور شد: به محض تأمین شدن نهاده‌های مورد نیاز بخش کشاورزی، کارخانه‌های خوراک آبزیان می‌توانند سهمیه خود را دریافت کنند.

هنوز نهاده ارزانی به دست کارخانه‌های تولید خوراک آبزیان نرسیده است

مدیرکل دفتر توسعه بازار شیلات ایران نیز در این باره اظهار داشت: آن بخش از نهاده‌های کشاورزی که توسط وزارت جهاد کشاورزی تأمین، تدارک و توزیع می‌شود، در اختیار شیلات قرار گرفته است.

دکتر عیسی گلشاهی تأکید کرد: کود اوره و ازت بدون مشکل در اختیار آبزی‌پروران قرار می‌گیرد، اما مابقی نهاده‌ها از قبیل کنجاله سویا و سایر دانه‌ها و ذرت که توسط شرکت پشتیبانی امور دام باید در اختیار تولیدکنندگان قرار گیرد، هنوز به این بخش اختصاص پیدا نکرده است.

 مطالعه ادامه مطلب

تعطیلی نیمی از صنایع لبنی همدان !

وت پارس - 56 کارخانه صنایع لبنی در همدان وجود دارد که بعد از اصلاح قیمت فرآورده‌های لبنی و افزایش توزیع شیر خام بیش از نیمی از آنها تعطیل شده‌اند و بعضی از واحدهای باقیمانده نیز با حداقل ظرفیت کار می‌کنند.

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی همدان با اعلام این مطلب گفت: دامداران بعضی از مناطق کشور در یک حرکت دسته‌جمعی اقدام به توزیع شیر خام به‌صورت فله در سطح شهر کرده و صنایع لبنی را دور زده‌اند.

محمود رشادی افزود: در استان‌های یزد، خراسان، همدان، فارس و اصفهان عرضه شیر فله و فرآورده‌های لبنی سنتی افزایش یافته و حجم زیادی از شیر تولیدی در این استان‌ها بدون فرآوری در کارخانه‌های صنایع لبنی به مصرف می‌رسد.

وی خاطرنشان کرد: روزانه 200 تن شیر خام در شهر همدان و به‌طور مجموع 700 الی 800 تن در استان همدان به‌صورت خام و فرآوری‌نشده به مصرف می‌رسد که برای سر پا نگه داشتن شش الی هفت کارخانه صنایع لبنی کافی است.

مدیرعامل اتحادیه تولیدکنندگان فرآورده‌های لبنی همدان ادامه داد: دوهزار واحد عرضه‌کننده لبنیات سنتی و شیر خام به‌صورت زیرپله یا در پارکینگ منازل در استان همدان ایجاد شده که اقدام به توزیع شیر خام و فرآورده‌های لبنی غیرپاستوریزه می‌کنند که به‌طور معمول از شیر برگشتی صنایع لبنی تغذیه می‌شود.

رشادی تصریح کرد: 56 کارخانه صنایع لبنی در همدان وجود دارد که بعد از اصلاح قیمت فرآورده‌های لبنی و افزایش توزیع شیر خام بیش از نیمی از آنها تعطیل شده‌اند و بعضی از واحدهای باقیمانده نیز با حداقل ظرفیت کار می‌کنند.

وی یادآور شد: به مردم توصیه می‌شود که کیفیت محصول را فدای ارزانی نکنند، زیرا با جوشاندن 20 دقیقه‌ای شیر، این ماده ارزش غذایی خود را از دست می‌دهد.

رشادی در پایان یادآور شد: قانون نیز اجازه عرضه شیر خام را در بازار مصرف نمی‌دهد و سازمان دامپزشکی و وزارت بهداشت قوانین سختگیرانه‌ای برای عرضه شیر خام دارند.

 مطالعه ادامه مطلب

برخورد قطار مسافربری با گله گاو

وت پارس - رسانه‌های داخلی جمهوری چک اعلام کردند: یک قطار مسافربری در نواحی شرقی این کشور با یک گله گاو برخورد کرد و 17 راس گاو را کشت.

به گفته مقامات محلی چک در این حادثه هیچ فردی آسیب ندیده است. «مارتین دراپال»، سخنگوی اداره بازرسی امنیت راه‌آهن جمهوری چک، در این رابطه گفت: این قطار در حال حرکت از شهر «کرنو» به مقصد «اولوموتس» بود که در بین راه و حدود دو ساعت قبل از نیمه شب جمعه به گله گاوها برخورد کرد.

به گزارش ایسنا به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس،‌ خسارت وارده به این قطار 5000 دلار برآورد شده است. به گفته دراپال روز گذشته (شنبه) پس از وقوع این حادثه،‌ خط آهن پنج ساعت مسدود بوده است.

 مطالعه ادامه مطلب

تصاوير جالب مواد غذايي زير ميکروسکوپ + عکس

وت پارس - امروزه محققان با شناسايي غذاها زير ميکروسکوپ هاي الکتروني توانسته اند تصاوير شگفت آوري از هر يک از غذاها را خلق نمايند.غذاها زير ميکروسکوپ ظاهر ديگري پيدا مي کنند که شايد ديدن آنها برايتان جالب باشد.

----------------------

شکلات نعناع


توت فرنگي


 مطالعه ادامه مطلب

کاهش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها در صحن علنی مجلس مطرح می‌شود

سرویس محیط زیست سایت وت پارس-عضو فراکسیون محیط زیست مجلس با بیان اینکه اعضای فراکسیون محیط زیست با کاهش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها به دو سال موافقت کامل دارند، گفت: بدون شک این مسئله در صحن علنی مجلس در آینده مطرح می‌شود.

کمال‌‌الدین پیر مؤذن در گفت‌وگو با خبرنگار جامعه فارس درباره کاهش مدت اعتبار معاینه فنی خودروهای صفر کیلومتر اظهارداشت: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به خصوص اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس موافق بازگشت مدت اعتبار معاینه فنی به مدت قبل(هر دو سال برای خودروهای صفر کیلومتر) هستند.
عضو فراکسیون محیط زیست مجلس شورای اسلامی افزود: مقرر شده در آینده نزدیک از مرکز معاینه فنی خودروها بازدیدی توسط اعضای فراکسیون محیط زیست مجلس بازدیدی صورت گیرد.
وی با اعلام اینکه فراکسیون محیط زیست خانه ملت موافق مطلق کاهش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها است، بیان داشت: در این خصوص امیدوار هستیم که به یک نتیجه واحد برسیم.
پیرمؤذن متذکر شد: بدون شک مسئله کاهش مدت اعتبار معاینه فنی خودروها به دو سال در صحن علنی خانه ملت مطرح خواهد شد.
نماینده منتخب مردم در مجلس شورای اسلامی از حجت‌الاسلام حسن روحانی، ریاست جمهوری ایران خواست که در تعیین سکان‌دار محیط زیست به عنوان یکی از معاونان ریاست جمهوری تسریع ببخشد.
پیر‌مؤذن در ادامه ضمن قدردانی از اهمیت دادن رئیس جمهور برای رسیدگی به تالاب ارومیه و تشکیل کارگروهی ویژه به منظور پرداختن به آن، ابراز داشت: با توجه به اینکه چندی پیش شاهد ایجاد آلودگی یک نفتکش هندی در آبهای دریای خلیج فارس بودیم و از آنجایی که آلودگی هوا همچنان از معضلات محیط زیست بوده، لازم است که ریاست جمهوری در تعیین رئیس سازمان محیط زیست تسریعات لازم را داشته باشند.

 مطالعه ادامه مطلب