نشانه سازمان دامپزشکی کشور در مراسم روز ملی دامپزشکی رونمایی شد

در مراسمی به مناسبت گرامیداشت 14 مهر ماه (روز ملی دامپزشکی) در سالن همایش های رازی، نشانه سازمان دامپزشکی کشور رونمایی شد.در ابتدای این بخش از مراسم شهاب اشتری مدیر مسوول مجله ی الکترونیکی رنگ و مشاور هنری سازمان دامپزشکی در برگزاری این رویداد؛ با ذکر اهمیت اختصاص نشانه برای سازمان دامپزشکی و همچنین کارکردهای آن گفت: نشانه برای هر مجموعه ای عامل هویت و اعتبار آن است بطوری که حتی یک کوزه گر قدیمی هم بر روی محصول خود نشانه ای را برای هویت بخشی حک می کرده است.وی همچنین با شایسته دانستن رفتار سازمان دامپزشکی و برگزاری حرفه ای این رویداد به قدمت 90 ساله ی این سازمان اشاره کرد و گفت: قطعا در میان تعداد زیادی از سازمان های کشور که هنوز دارای نشانه نیستند حرکت سازمان دامپزشکی حرکتی نو و اثرگذار خواهد بود. اشتری در ادامه به  اهمیت اختصاص یک نشانه به سازمان دامپزشکی اشاره کرد و دلیل اصلی آن را ارتباط هر روز این سازمان با مردم و فعالیت های بین المللی و ملی آن دانست. برای مشاهده متن کامل خبر و همچنین مشاهده کامل تصاویر که از سایت حکیم مهر برداشت شده است لطفا به ادامه مطلب مراجعه کنید.

در ادامه با حضور دکترسید محسن دستور(رئیس سازمان دامپزشکی) ، استاد دکترتاجبخش(چهره ماندگار)، دکترمنادی (دامپزشک عضوهیات رییسه مجلس) و مهندس رجایی (رئیس کمیسیون کشاورزی مجلس) نشانه ی این سازمان رونمایی شد.
همچنین در ادامه از بهراد جوانبخت؛ طراح نشانه ی سازمان دامپزشکی کشور نیز تقدیر شد.
بهراد جوانبخت با اشاره به فشردگی کاربه بررسی نشانه ی سازمان پرداخت و بخش هایی از آن را برای حاضرین شرح داد.
وی با اشاره به نقوش ساده شده در طراحی این نشانه به سادگی آن اشاره کرد و حضور المان های ساده شده تصویری مانند قلب، گوشی پزشکی، جام و مار (نماد پزشکی)، قلم، کلمه دام و... در این نشانه را شرح داد.
بهراد جوانبخت متولد1355، طراح گرافیک، عضو انجمن صنفی طراحان گرافیک ایران، مدرس دانشگاه و آموزشگاه های هنری و مدیر هنری انتشارات و مجموعه های گوناگون است که آثارش در نمایشگاه های داخلی و بین المللی بسیاری به نمایش در آمده است و همچنین طراح نشانه هایی چون  نشریه چلچراغ، صنایع غذایی هوکامه، تماشاخانه ایرانشهر، شرکت تجارت الکترونیکی بانک تات وبسیاری دیگر بوده است.

لازم به ذکر است پیش تر سازمان دامپزشکی اقدام به انتشار فراخوانی در زمینه ی طراحی نشانه کرده بود که نهایتا از بین 400 اثر رسیده از 160 هنرمند هیچ کدام مورد پذیرش سازمان قرار نگرفت و روز گذشته در این مراسم به پاس احترام به شرکت کنندگان2 هنرمند با اهدای لوح سپاس تقدیر شد.

 مطالعه ادامه مطلب

پیام وزیر بهداشت به مراسم روز دامپزشکی

دکتر آقاجانی مشاور وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی پیام دکتر مرضیه وحید دستجردی در مراسم روز ملی دامپزشکی را عصر پانزدهم مهرماه سال جاری در مرکز همایشهای بین المللی رازی تهران قرائت کرد.وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این پیام اظهار کرد:‌ با توجه به اینکه بیش از نیمی از عوامل بیماری زا در انسان ناشی از عوامل ایجاد بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و دام است، ضروری است رویکرد دامپزشکی در خدمت سلامت جامعه به عنوان یک شعار جدی مورد توجه قرار گیرد. بررسی بیماری‌های دامی، شناسایی مناطق و منابع آلوده و تامین بهداشت دام کشور از طریق پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های همه گیر و قرنطینه‌ای دام و همکاری با وزارت بهداشت در زمینه مبارزه با بیماری‌های قابل انتقال بین انسان و حیوان وظیفه سازمان دامپزشکی است.دستجردی تصریح کرد: بی تردید دانش دامپزشکی و پزشکی نقش تعیین کننده‌ای در سلامت انسان و جامعه دارند و از سویی جامعه سالم مدیون نیروهای توانمند و علمی دامپزشکی است چرا که منشا اصلی آلودگی انسان به بیماری‌های خطرناک عمدتا دام و فرآورده‌های دامی است.وی افزود: همه دولت‌ها اعم از فقیر و غنی باید توجه جدی به نقش دامپزشکی داشته باشند و از دخالت سایر بخش‌ها در راه انجام وظایف قانونی سازمان دامپزشکی جلوگیری کنند.وزیر بهداشت گفت: بیماری‌های قابل انتقال به انسان و حیوان در کشور به عنوان یکی از معضلات بهداشتی و اقتصادی جدی همیشه مطرح بوده است که پیشگیری از شیوع این بیماری‌ها نیازمند تقویت و حمایت بخش دامپزشکی است.دستجردی افزود:‌ با توجه به اینکه چرخه انتقال این بیماری‌ها عمدتا در حیوانات بوده و از طرق مختلف انسان را در معرض خطر قرار می‌دهد کنترل این بیماری‌ها مستلزم فعالیت ارگان‌های متعدد از جمله سازمان دامپزشکی، شهرداری، بهیاری، سازمان حفاظت محیط زیست و آموزش و پرورش برای آگاهی از این موضوع است.

 مطالعه ادامه مطلب

مصاحبه اختصاصی وت پارس با دکتر محمد لطفی زاده مدیرمسئول حکیم مهر به مناسبت 14مهر ( هدیه وت پارس در روز دامپزشکی )

متولد 21 دی 1360 است. دامپزشکی است که بیشتر دانشجویان او را می شناسند و به واسطه فعالیت هایی که برای تعالی این رشته انجام داده و مردم به واسطه او هر لحظه با اخبار دامپزشکی و حیوانات آشنا می شوند بسیار محبوب و شناخته شده است. حکیم مهر او سرآغاز جدیدی در دامپزشکی ایران بود.چون از اقصی نقاط می توانی به راحتی در جریان آخرین اخبار قرار بگیری. می گوید که دانشجویان اگر هدف داشته باشند تحمل سختی ها آسان است. از همان اول به گفته خودش فکر تغییر مثبت در دامپزشکی بوده است. خانواده آقای دکتر علاقه داشتند که پزشکی بخواند اما با گذشت زمان به این رشته علاقه مند شده اند. خواندنی های بیشتر را در متن کامل این مصاحبه بخوانید. دوستان عزیز بالاخره بعد از مدت ها توانستیم که مصاحبه ای با دکتر محمد لطفی زاده مدیرمسئول مرکز مجازی پژوهشهای راهبردی دامپزشکی کشور (وب سایت خبری - تحلیلی حکیم مهر)، داشته باشیم. آقای دکتر در این مصاحبه مفصل برای اولین بار از زندگی خود ، دوران دانشجویی و کاری خود می گوید. وت پارس مفتخر است که این مصاحبه را در روز دامپزشکی به شما عزیزان به عنوان هدیه تقدیم نماید. پیشاپیش از دکتر لطفی زاده به خاطر انجام این مصاحبه سپاسگزاریم. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مصاحبه اختصاصی در ادامه مطلب دعوت می کند.