نام مقصران و کم کاران در کنترل آنفلونزای پرندگان به زودی اعلام خواهد شد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور اعلام کرد: حالت طغیانی و اپیدمی آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در کشور مهار و کنترل شده است و تا چند ماه آینده وضعیت این بیماری به صورت کامل گزارش شده و به زودی نام همه تشکل‌ها اشخاص و حتی دستگاه‌های دولتی که در کنترل این بیماری در تعامل با ستاد مقابله با آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کم‌کاری کرده‌اند، اعلام می‌شود.

رییس سازمان دامپزشکی : پیشگیری وظیفه اصلی دامپزشکی است

به گزارش وت پارس و به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رفیعی‌پور رییس سازمان دامپرشکی کشور که چندی پیش با حضور در این خبرگزاری اعلام کرده بود که نام همه مقصران و کسانی که در کنترل و مهار بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان کم کاری کرده‌اند را اعلام خواهد کرد، امروز در این باره گفت: در حال جمع‌بندی اولیه برای ارزیابی عملکرد ماه گذشته دستگاه‌های تشکل ها و اشخاص مرتبط با مقابله با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان هستم و به زودی نام این مقصران اعلام می شود.وی افزود: بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که از مهرماه سال ۱۳۹۵ در کشور حالت طغیانی پیدا کرده و مشکلات بسیاری برای صنعت توجه به وجود آورده بود، در شرایط کنونی حالت طغیانی و اپیدمی این بیماری کنترل و مهار شده است.
رفیعی‌پور در ادامه گفت: در ماه‌های آینده با توجه به ادامه اقدامات مقابله علیه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان و واکسیناسیون جمعیت هدف، می‌توان گزارش کامل‌تری از اینکه آیا این بیماری در سال جاری حالت طغیانی پیدا می‌کند یا خیر، ارائه داد.
رئیس سازمان دامپزشکی تصریح کرد: در جمع بندی صورت گرفته در آینده نزدیک همه موارد از جمله مدیریت کود مرغی، تعیین تکلیف مرغداری های غیرمجاز، تعیین تکلیف پرورش مدیریت شده مرغ های بومی و روستایی، کارگران بی‌هویت که در محیط مرغداری ها فعالیت می کنند، تردد خودروها و کم‌کاری افراد تشکل‌ها و دستگاه‌های دولتی مسئول اعلام خواهد شد و تنها باید منتظر نهایی شدن آنالیز کاملی در این زمینه باشیم .

 مطالعه ادامه مطلب

در تولید محصولات و ادوات دامپزشکی به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیده‌ایم

وت پارس - رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور با اشاره به توانمندیهای کشور در عرصه تولید ادوات دامپزشکی گفت: خوشبختانه در این حوزه به خودکفایی ۹۵ درصدی و در حوزه داروی آبزیان نیز به خودکفایی ۸۰ درصدی رسیده‌ایم.

پیگیری نظام دامپزشکی کشور برای آموزش دکترای عمومی دامپزشکی در هفت گرایش

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار ایمنا، محمدرضا صفری در نشست خبری شانزدهمین نمایشگاه بین‌المللی صنعت دام، طیور، دامپزشکی و آبزیان اظهارکرد: در حال حاصر ۱۷۰ کارخانه تولید واکسن، دارو، مواد شیمیایی و نهاده‌های دامپزشکی در سطح کشور فعال هستند و بیش از ۹۵ درصد داروهای دامی در داخل تولید می‌شود، همچنین تولید ۸۰ درصدی داروهای مورد نیاز آبزبان حاصل کار جوانان ایرانی است.وی با اشاره به اینکه سالهای گذشته واردکننده صد در صدی محصولات دامی بودیم افزود: این درحالی است که امروزه در تولید محصولات و ادوات دامپزشکی به خودکفایی ۹۵ درصدی رسیده‌ایم، باید گفت لازمه حمایت از کالای ایرانی، حمایت از صنعت واکسن و تولید داروی ایرانی است که البته باید منابع مناسب در اختیار این بخش قرار گیرد.  
رئیس سازمان نظام دامپزشکی کشور  گفت: صنعت دامپزشکی ایران حدود ۵۰ میلیون دلار صادرات به کشورهای اطراف داشته و با توجه به اینکه دارو بالاترین استاندارهای جهانی را داراست، ایران می‌تواند بسیاری از بازار های منطقه را در اختیار داشته باشد.  
صفری خاطرنشان کرد: از اداره استاندار درخواست دارم که منابع تسهیلاتی ارزان قیمت ۶ درصدی را در اختیار بخش دامپزشکی قرار دهد. زیرا دامپزشکی نهادی است که می‌تواند به بهره‌وری کمک کند؛ همچنین یکی از ضعف‌های جدی در زمینه دامپزشکی، تحقیقات دامپزشکی است که باید منابع تایپی و موسسات تحقیقاتی مناسبی در اختیار داشته باشد تا بتواند به بهبود تولید و پیشگیری به موقع بیماری‌ها و ارتقاء کمی و کیفی واکسن ها کمک کند.
وی همچنین در پایان با اظهار تاسف از کم شدن آب زاینده رود گفت: متاسفانه امروزه با سوء مدیریت در منابع آب، به نقطه نگران کننده‌ای رسیده‌ایم که حفط منابع آبی به یک تکلیف همگانی تبدیل شده و باید تمدن اصفهان را به وسیله آن حفظ کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب

اجرای هدفمند ماده 19 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی در خراسان جنوبی

وت پارس - معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی از اجرایی شدن ماده 19 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی خبر داد.

اتهام بزرگ تابناک به مجموعه دامپزشکی : فروش سلامت مردم و دریافت رشوه توسط ماموران دامپزشکی!

به گزارش وت پارس و به نقل از خاورستان ، محمد علی بخشی معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی اظهار کرد: پس از چندین جلسه با حضور مدیرکل دامپزشکی خراسان جنوبی، رئیس نظام دامپزشکی استان، نمایندگان واحدهای تولیدی، بخش خصوصی، اداره کار، رفاه و امور اجتماعی، موضوع ماده 19 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی پیگیری و پس از بررسی همه جوانب اجرا شد.
وی در تشریح موضوع ماده 19 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی گفت: بر اساس دستورالعمل سازمان دامپزشکی کشور، استقلال مالی مسوولان بهداشتی مستقر در مراکز تولیدی تحت نظارت دامپزشکی از کارفرمایان اجرا می شود و مسوولان بهداشتی در حوزه حقوق و دستمزد وابستگی به کار فرمایان ندارند .
معاون سلامت اداره کل دامپزشکی خراسان جنوبی به همکاری تنگاتنگ نظام دامپزشکی استان در اجرای کامل این موضوع اشاره کرد و اظهار کرد: اجرای ماده 19 در افزایش سطح کمی و کیفی نظارت های بهداشتی دامپزشکی موثر است و مسوولان بهداشتی دامپزشکی مستقر در مراکز تولیدی با اولویت کشتارگاه ها، کارخانجات خوراک دام و طیور، مراکز بسته بندی و مراکز جمع آوری شیر خام با استقلال مالی که خواهند داشت وظایف خود را بدون هیچ گونه محدودیتی انجام می دهند.
بخشی یادآور شد: مکاتبات با کلیه کارفرمایان مرتبط در این زمینه انجام شده است و بر اساس این قانون کلیه عقد قراردادهای در این حوزه باید طبق این دستوالعمل اجرا شوند.

 مطالعه ادامه مطلب

یک نماینده مجلس : واردات مرغ و نهاده ها تنها در دست یک نفر است!

وت پارس - مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود در جریان طرح سوالات خود از وزیر کشاورزی در جلسه امروز گفت: سوال بنده در سه محور برنج، ابریشم،گندم و افزایش واردات دسته‌بندی می‌شود. وارداتی که کشور ما را بیچاره کرده است.

مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم مهرداد لاهوتی نماینده مردم لنگرود افزود: زمانی وزی کشاورزی درباره واردات می‌گفت که اختیار با وزارت بازرگانی است.ما در مجلس این اختیار را به وزارت کشاورزی دادیم، ولی هنوز اتفاقی رخ نداده است.با وجود اینکه در سال حمایت از کالای ایرانی قرار داریم، شاهد واردات بی‌رویه در کشور هستیم.
لاهوتی خطاب به وزیر کشاورزی گفت: آقای وزیر شما روزی گفتید که نیاز سالانه هر ایرانی به برنج 36 کیلو است که جمع آن 2 میلیون و 800 هزار تن گندم و برنج می‌شود. ما در کشور سالانه 2 میلیون و 400 هزار تن تولید برنج داریم؛ یعنی باقیمانده نیازمان در کشور 500 هزار تن است، اما بیش از 3 میلیون تن برنج وارد کشور می‌شود. گندم را کیلویی 800 تومان وارد کشور می‌کنند و بعد آن را با ماسه مخلوط کرده و کیلویی 1320 تومان می‌فروشند. بعد از آن هم جشن خودکفایی گندم می‌گیرند که ظلم به مردم است.
نماینده مردم لنگرود در مجلس افزود:‌ در بخش ابریشم نیز وضعیت همین گونه است. روزی 1100 تا 1500 تن ابریشم در کشور تولید می‌کردیم و تعرفه واردات 200 درصد بود، اکنون تعرفه واردات ابریشم به 15 درصد رسیده است؛ این یعنی ابریشم با تعرفه صفر وارد می‌شود.
این نماینده مجلس ادامه داد: ما در کشورمان با واردات، این گونه برخورد می‌کنیم از آن طرف در آمریکا تعرفه کالای چینی را بالا آورده و محدودیت ایجاد می‌کنند. آقای وزیر پاسخ مردم را بدهید که می‌خواهید با این وضع واردات چه کنید؟ وی با اشاره به واردات موز با تعرفه 5 درصد گفت: تعرفه واردات موز آنقدر پایین آمده که در سبد غذایی مردم جای سیب و پرتقال را گرفته است. این باعث شده حدود 500 هزار تن سیب در سردخانه‌ها روی دست کشاورز بماند. سیبی که برای کشاورز کیلویی 1500 تومان تمام می‌شود ولی از او کیلویی 500 تومان هم نمی‌خرند.
لاهوتی با بیان اینکه نباید واردات و صادرات در انحصار یک نفر باشد، گفت: واردات مرغ و نهادهای دام وطیور همه در دست یک نفر است. این وضعیت باعث شده که تولید دام از 320 میلیون تن در زمان آغاز وزارت آقای حجتی امروز به 65 میلیون تن برسد؛ وارداتی که تنها توسط 4 نفر انجام می‌شود و گوشت را از برزیل به کشور وارد می‌کنند.
وی اضافه کرد:7 هزار تن از باغات چای، 4 هزار تن از باغات توت و 3 هزار تن از باغات برنج تبدیل به ویلا شده است؛ این یعنی شما کشاورزان ما را تبدیل به سرایدار پولدارها و سرمایه‌دارها کرده‌اید.

 مطالعه ادامه مطلب

اولین جلسه کمیته فنی دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور برگزار شد

وت پارس - اولین جلسه کمیته فنی دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور برگزار شد.

علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، اولین جلسه کمیته فنی دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی برگزار گردید. دکتر علیرضا اکبرشاهی مدیر کل دفتر اعلام داشت به منظور بهره مندی از نظرات متخصصین بخش دولتی استان ها در تصمیم گیری های دفتر و لحاظ نمودن شرایط متفاوت استان ها در برنامه ریزی های کنترل بیماری ها اولین جلسه کمیته فنی دفتر طیور با حضور 8 نفر از همکاران متخصص دولتی استان ها در محل سازمان برگزار گردید.  در این جلسه شرح وظایف اعضا کمیته و اولویت های سال 1397 دفتر تبیین و مقرر شد جلسات بصورت مستمر برگزار گردد.
دکتر علیرضا اکبرشاهی مدیر کل دفتر بهداشت و مدیریت بیماری های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور در این جلسه که توسط ستاد اجرایی پیشگیری و کنترل بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان با حضور مدیران تعدادی از اتحادیه های مرغ تخمگذار در محل سازمان دامپزشکی کشور برگزار گردید، عنوان داشت اتحادیه ها و تشکل های بخش خصوصی بایستی نسبت به ایفای نقش خود بعنوان حافظ منافع تولید کننده و متولی امر تولید اقدام نمایند. ایشان اعلام داشت از آنجا که تدوین هر دستور العمل و برنامه کنترلی بدون در نظر گرفتن منافع بهره برداران و تولید کنندگان با شکست روبرو می باشد از اتحادیه ها و تشکل ها درخواست نمود نسبت به همکاری کامل با دفتر طیور سازمان اقدام نمایند. در این جلسه مقرر شد اتحادیه ها در بحث بازدید از واحدهای متقاضی جوجه ریزی بعنوان یکی از ارکان مهم در بررسی ساختار قرنطنیه ای بهداشتی واحدها به منظور ارتقا ساختار امنیت زیستی دخیل گردند. همچنین در خصوص بحث ساماندهی کود مرغی و ساماندهی فعالیت کارگران موقت در واحدها برنامه ریزی های لازم را با همکاری ادارات دامپزشکی بعمل آورند.

 مطالعه ادامه مطلب

با تعطیلی تنها کشتارگاه ایوان یکصد جوان در این شهر بیکار شدند

وت پارس - با تعطیل شدن کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان ایوان یکصد نفر از جوانان این شهرستان بیکار شدند.

با تعطیلی تنها کشتارگاه ایوان یکصد جوان در این شهر بیکار شدند

به گزارش وت پارس و به نقل از جویزر ، بیکاری و مشکل اشتغال یکی از مهمترین موضوعاتی که در طول چندین سال اخیر برای خانواده ها و جوانان ایرانی به ویژه فارغ التحصیلان دانشگاهی به وجود آمده و مشکلات و دغدغه هایی را برای مردم به ویژه جوانان به وجود آورده است.انسان همواره برای امرا معاش , بر طرف کردن نیازهای جسمانی ، مادی و معنوی  خویش نیازمند شغل وکار بوده است برهمین اساس حرفه ای را متناسب با توان خویش برمی گزیده وشروع به فعالیت کرده است.
از موضوعات مطرح و به روز در جامعه ی امروز، موضوع اشتغال جوانان می باشد مساله ای که تبدیل به  دغدغه ی اصلی هر جوانی شده است، به خصوص برای قشر تحصیل کرده.اما هدف از ارائه این مقدمه پرداختن به  موضوعی است که حدود یک ماه است کام شاغلین یک واحد تولیدی را تلخ کرده است.
کشتارگاه صنعتی طیور شهرستان ایوان یکی از مراکزی است که در سال 1385با اعتبار نزدیک به 4میلیارد تومان به بهره برداری رسید و زمینه اشتغال زایی بیش از 100نفر را به صورت مستقیم در این واحد فراهم آورد.
این کشتارگاه علاوه براینکه نیاز شهرستان را تامین می کرد به بخشهایی از استان و استانهای همجوار نیز ارائه خدمات میدهد.
اما متاسفانه حدود یک ماه است که این واحد تولیدی که با مشارکت بخش خصوصی اداره می شود تعطیل شده است  و جوانان زیادی که در این واحد تولیدی مشغول به کار بوده اند در حال حاضر بیکار هستند.
فارس جناغ رییس دامپزشکی شهرستان ایوان در این رابطه در گفتگوبا خبر نگار ما اظهار کرد :این واحد تولیدی در شهرستان ایوان در سال 1385با مشارکت بخش خصوصی راه اندازی شد.

 مطالعه ادامه مطلب

ضارب بازرس دامپزشکی به شلاق و حبس محکوم شد

وت پارس - ضارب بازرس دامپزشکی شفت به ۷۴ ضربه شلاق و حبس محکوم شد.

شلاق و حبس مجازات توهین قصاب متخلف به مأمور دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از ایسنا، دکتر ابراهیم افلاک، رئیس شبکه دامپزشکی شهرستان شفت گفت: حکم محکومیت ضارب بازرس دامپزشکی این شهرستان صادر شد.
وی افزود: در این حادثه متصدی واحد عرضه‌کننده متخلف ضمن بزه توهین به مامورین دولتی اقدام به ضرب و جرح بازرس دامپزشکی در حین انجام وظیفه کرد که با دستور مقام قضایی فرد خاطی بابت بزه توهین و عرضه کالای فاسد و تمرد، به ۷۴ ضربه شلاق تعزیری و ۳سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد.

 مطالعه ادامه مطلب

تاکید رییس سازمان دامپزشکی بر لزوم همکاری بیشتر سازمان دامپزشکی با جامعه دانشگاهی

وت پارس - رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به لزوم افزایش همکاری ها بین سازمان دامپزشکی و جامعه دانشگاهی کشور گفت: در شرایط فعلی لازم است تا تمام موانع عدم همکاری بیشتر در این زمینه مورد بررسی قرار بگیرد.

تاکید رییس سازمان دامپزشکی بر لزوم همکاری بیشتر سازمان دامپزشکی با جامعه دانشگاهی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی کشور ، دکترعلیرضا رفیعی پور ظهر دیروز در دیدار نوروزی با دکتر وجگانی رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران، با بیان اینکه سازمان دامپزشکی از انجام هرگونه کار تحقیقاتی درتمام حوزه های مربوط به سازمان استقبال می کند،اظهار کرد:هدف ما این است که هسته ها و کمیته های پژوهشی در زمینه های مختلف بین سازمان دامپزشکی و دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ایجاد شود .
همچنین دکتر وجگانی رییس دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در این دیدار با ابراز تمایل به افزایش همکاری ها،عنوان کرد:لازم است به مساله آموزش دانشجویان در خارج از دانشگاه و مباحث مربوط به اشتغال آن ها توجه ویژه ای شود که در این زمینه خواستار حمایت سازمان دامپزشکی کشور هستیم.وی ادامه داد: دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران این آمادگی را اعلام می کند که برای انجام تمام کارهای آزمایشگاهی در بحث بیماریها کمک رسان سازمان دامپزشکی کشور باشد.

 مطالعه ادامه مطلب

حجتی : در حال رسیدن به وضعیت مطلوب در زمینه آنفلونزای پرندگان هستیم

وت پارس - وزیر جهاد کشاورزی گفت: آرام آرام در حال رسیدن به وضعیت مطلوب در زمینه تلفات و شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان هستیم و تلفات ما در مقابل این بیماری به شدت کاهش پیدا کرده است.

محمود حجتی : مصرف خمیر مرغ راهکار می خواهد!

به گزارش وت پارس ، محمود حجتی در گفت‌‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، در خصوص کنترل بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان، اظهار داشت: آرام آرام در حال رسیدن به وضعیت مطلوب در زمینه تلفات و شیوع آنفولانزای فوق حاد پرندگان هستیم و تلفات ما در مقابل این بیماری به شدت کاهش پیدا کرده است.
وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه بخشی از کاهش تلفات آنفولانزای فوق‌حاد پرندگان در کشور مربوط به تغییر فصل و گرم شدن هوا است، گفت: امیدواریم با اقداماتی که به عمل می‌آید از جمله ملاحضات، رسیدگی‌های و مراقبت‌های بهداشتی دیگر شاهد پنین وضعیتی نباشیم.وی در خصوص اینکه اقدامات پیشگیرانه وزارت جهاد کشاورزی در زمینه بیماری آنفولانزای پرندگان به چه شکلی بوده است، اظهار داشت: اغلب دستورالعمل‌ها و مراقبت‌هایی که لازم است مرغداران به عمل بیاورند از قبیل مراقبت‌هایی که در زمینه قرنطینه و جابجایی مرغ و خوراک وجود دارد ارائه شده است.
حجتی با تاکید بر اینکه اگر آلودگی وجود دارد باید هرچه سریع‌تر با آن مقابله شود زیرا منشاء این بیماری مرغ‌های مهاجر بوده‌اند، عنوان کرد: اولین علائمی که از بیماری آنفولانزای فوق حاد پرندگان مشاهده‌ می‌شود باید منطقه قرنطینه و مرغ‌های آلوده از بین بروند و شرایط کاملا تحت مراقبت باشد.
وزیر جهاد کشاورزی در پایان، خاطرنشان کرد: سازمان دامپزشکی، مسئولان استانی، استانداران  و خود مرغداران با توجه به زیان‌هایی که بر اثر شیوع این بیماری دیده‌اند مراقبت‌های لازم را انجام می‌دهند.

 مطالعه ادامه مطلب

رئیس کمیته دام طیور و آبزیان مجلس : افزایش قیمت نهاده های دامی منطقی نیست

وت پارس - رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: با پرورش‌های فرا سرزمینی با توجه به شرایط کم آبی کشور موافق هستیم اما اعتقاد دارم تامین یک میلیون تن گوشت قرمز در کشور غیر ممکن نیست.

علی ابراهیمی

به گزارش وت پارس ، علی ابراهیمی ، در تشریح نشست روز گذشته کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، اظهار داشت: جلسه اول این کمیته با انجمن کارخانه‌جات خوراک دام و طیور بود که معاون تولیدات دامی وزارت جهاد کشاورزی، سازمان دامپزشکی، نماینده گمرک و سازمان تحقیقات، آموزش و ترویج جهاد کشاورزی به لحاظ موضوعاتی که در راستای وظیفه قانونی ما برای کنترل واردات و تولید مواد تراخیته مصوبه برنامه ششم توسعه داشته‌ایم در این نشست حضور داشتند.
رئیس کمیته دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ظاهرا مشکلاتی در ترخیص کالاها وجود داشت که توضیحاتی در این خصوص داده شد، گفت: در این جلسه مقرر شد به شکلی عمل شود که قانون و نظارت به خوبی عمل شود و همچنین سرعت عمل کافی نیز وجود داشته باشد که واردکنندگان معطل نشوند.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه اصل قانون بسیار شرایط خوبی دارد و در خصوص محصولات تراخیته اطمینان خاطری را به مصرف کنندگان می‌دهد تا به صورت پراکنده و غیرقابل نظارت واردات محصولات تراخیته انجام نمی‌شود، اضافه کرد: زمانی ‌که کشور مبدا گواهی محموله‌های وارداتی را صادر کند و در مقصد نیز این محموله‌ها کنترل شوند خیال ما راحت تر است؛ فعلا برای مصرف دام و طیور که تقریبا تا مصرف انسانی یک واسطه هستند این موضوع را دنبال می‌کنیم.
نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه بحث دوم تولیدکنندگان در خصوص نرخ ارزی که در قانون مصوب شده و نرخ اعلامی ارز دولت که این دو مبلغ تفاوت دارند بود، عنوان کرد: تولیدکنندگان نگران افزایش قیمت نهاده‌های دامی وارداتی بودند که موضوع مطرح شد.
افزایش قیمت‌ نهاده‌های دامی منطقی نیست
وی با بیان اینکه به دلیل اینکه واردکنندگان با نرخ قبلی ارز 3هزار و800 تومان واردات داشته‌اند قاعدتا افزایش قیمت‌ها منطقی نیست، تصریح کرد: روز گذشته نیز وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد تغییر قیمت ارز مشمول نهاده‌هایی که تاکنون وارد شده‌اند نیست، تفاوت نرخ دلار 4 هزار و 200 تومانی تا 3 هزار 800 تومانی مصوب باید در مجلس شورای اسلامی تعیین تکلیف شود.

 مطالعه ادامه مطلب