جلسه هم اندیشی درباره مساله تعرفه ها در لایحه بودجه برگزار شد

وت پارس - جلسه هم اندیشی درباره مساله تعرفه ها در لایحه بودجه ۹۷ به میزبانی جامعه دامپزشکان ایران برگزار گردید.

جلسه هم اندیشی درباره مساله تعرفه ها در لایحه بودجه

به گزارش وت پارس ، سه شنبه 17 بهمن ماه 1396، جامعه دامپزشکان ایران میزبان نمایندگان تشکل های دامپزشکی جهت هم اندیشی درباره مساله تعرفه ها در لایحه بودجه ۹۷ بود . در این نشست، پس از گفتگو و تصمیم‌گیری درباره نحوه تعامل تشکل‌ها درباره این موضوع، حاضران بر لزوم هم‌اندیشی و هماهنگی بیشتر و مستمر تشکل‌ها بصورت مستمر و موضوع‌محور تاکید کردند.
در این راستا مصوب شد که شورای ملی هماهنگی تشکل‌های بهداشت دام با هدف افزایش هم‌اندیشی و توسعه همگرایی و هماهنگی تشکل‌ها و انجمن های مختلف و با دعوت از همه سازمان ‌های مردم نهاد مرتبط ، به دبیری آقای دکتر امیررضا بیدگلی و امکانات دبیرخانه‌ای جامعه دامپزشکان ایران در سال ۱۳۹۷ پایه گذاری شود. مرامنامه این شورا در نشست‌های بعدی طرح و بررسی و تصویب و اعلام خواهد شد.

 مطالعه ادامه مطلب

دستور کنترل آنفلوانزای فوق حاد پرندگان پرندگان در ۳۱ استان صادر شد

وت پارس - معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور خبر داد، برنامه کنترلی بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در  ۳۱ استان کشور در دستور کار قرار گرفت.

دکتر ماکنعلی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی موسسه رازی، صفرعلی ماکنعلی صبح امروز در همایش ملی آنفلوانزای اظهار کرد: سازمان دامپزشکی کشور در 31 استان کشور برنامه کنترلی خاصی در رابطه با بیماری آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در دستور کار خود قرار داده است.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه در سال 1397 برای اجرای برنامه کنترلی دامپزشکی، کشور به 4 منطقه تقسیم خواهد شد، افزود: منطقه نخست در شمال کشور، شامل استان های گیلان، مازندران و گلستان است که در این منطقه سیستم ردیابی، کانون یابی و معدوم سازی به روز خواهد شد. سیستم تشخیص نیز در این منطقه ارتقا خواهد یافت و آموزش و اطلاع رسانی لازم در قالب بسته ای اختصاصی برای شمال کشور عملیاتی می شود.وی از اجرای برنامه واکسیناسیون هدفمند در مزارعی که ارزش اقتصادی بسیار بالایی دارند مانند مزارع مرغ مادر تخم گذار و مرغ مادر گوشتی خبر داد و خاطرنشان کرد: در این مناطق برنامه ای 3 ساله برای محافظت از مرغ مادر گوشتی و مادر تخم گذار در نظر گرفته شده است.
ماکنعلی برنامه دوم را مربوط به 7 استان آذربایجان شرقی، قزوین، البرز، تهران، قم، مرکزی و اصفهان عنوان کرد و گفت: برای این مناطق نیز با توجه به بسته اطلاع رسانی، آموزش، ارتقا سیستم آموزش، سیستم های تشخیصی، کانون یابی و معدوم سازی اقدامات لازم انجام خواهد شد.وی به ارتقا سطوح امنیت زیستی با اطلاع رسانی به مرغداران و نیز واکسیناسیون یک هزار واحد مرغ تخم گذار در این مناطق اشاره کرد و افزود: این واکسیناسیون به صورت هدفمند و حداکثر 3 ساله است تا بتوانیم نسبت به پاکسازی کانون ها اقدام کنیم، در 24 استان باقی مانده نیز سیستم پایش غیرفعال با پوشش صد در صدی از طریق اطلاع رسانی و آموزش انجام می شود.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: در محور چهارم نیز با همکاری سازمان محیط زیست برای پرندگان وحش مهاجر برنامه پایش غیرفعال تشدیدی در نظر گرفته شده که در صورت تلفات غیرطبیعی ورود پیدا می کنیم و با نمونه برداری و معیارهای کنترلی از ورود ویروس به داخل کشور جلوگیری خواهیم کرد.وی به اجرای این برنامه در منطقه بوجاق استان گیلان اشاره کرد و گفت: با این اقدام خوشبختانه موردی از آنفلوانزای H5N6 در طیور بومی و صنعتی در هیچ کجای کشور مشاهده نشده و امید است با این مدیریت واکنش صحیح، که درمنطقه شمال اجرایی شده، از شیوع این بیماری به داخل کشور جلوگیری کنیم.
ماکنعلی تاکید کرد: موسسه رازی در این زمینه می تواند با تولید واکسن بر اساس ویژگی های بیماری که توسط سازمان دامپزشکی ارائه می شود، نقش مهمی ایفا کند.

 مطالعه ادامه مطلب

تناقضات در آمار کشورهای درگیر شده با سویه جدید آنفلونزای پرندگان!

وت پارس - تناقضات در آمار کشورهای درگیر شده با سویه جدید آنفلونزای پرندگان مشهود است.

شیوع آنفلونزای پرندگان در ایران

به گزارش وت پارس ، با ورود سویه جدید آنفلونزای پرندگان که به گفته کارشناسان به انسان نیز تمایل دارد ، آمار ارایه شده توسط کارشناسان این حوزه متناقض می باشد. اوج این تناقضات را می توان در کشورهای درگیر شده و تلفات این سویه دانست. به طور مثال دو گفتگوی زیر را با هم مقایسه کنید:

دکتر گویا : احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان H5N6 به انسان بسیار ناچیز است

دکتر محمدمهدی گویا، با اشاره به مشاهده مواردی از ابتلای پرندگان به ویروس آنفلوآنزا در گیلان، درباره امکان انتقال ویروس H5N6 که سبب ابتلای پرندگان به آنفلوآنزا می‌شود، اظهار کرد: تا کنون فقط 18 مورد از ابتلا به این بیماری در دنیا گزارش شده و همه این موارد نیز در کشور چین اتفاق افتاده است. این ویروس توانایی انتقال به انسان را دارد، اما تا امروز این بیماری به جز چین در هیچ کشور دیگری مشاهده نشده است.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر گویا : احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان H5N6 به انسان بسیار ناچیز است

وت پارس - رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت تاکید کرد: احتمال انتقال ویروس آنفلوآنزای پرندگان H5N6 به انسان بسیار ناچیز است، اما همچنان لازم است که مردم از تماس و شکار پرندگان وحشی خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند.

دکترمحمدگویا

به گزارش وت پارس ، دکتر محمدمهدی گویا، با اشاره به مشاهده مواردی از ابتلای پرندگان به ویروس آنفلوآنزا در گیلان، درباره امکان انتقال ویروس H5N6 که سبب ابتلای پرندگان به آنفلوآنزا می‌شود، اظهار کرد: تا کنون فقط 18 مورد از ابتلا به این بیماری در دنیا گزارش شده و همه این موارد نیز در کشور چین اتفاق افتاده است. این ویروس توانایی انتقال به انسان را دارد، اما تا امروز این بیماری به جز چین در هیچ کشور دیگری مشاهده نشده است.وی با بیان اینکه احتمال انتقال این بیماری به انسان بسیار ناچیز است، گفت: این بیماری در ایران فقط بین پرندگان وحشی و در منطقه محدودی از استان گیلان مشاهده شده است. سازمان‌های دامپزشکی، محیط زیست و وزارت بهداشت نیز تمام اقدامات کنترلی لازم را در این زمینه انجام داده‌اند. در حال حاضر نیز تمام کسانی که با این پرندگان در ارتباط بوده‌اند واکسینه شده‌اند. داروی پیشگیری نیز به آنها داده شده است و 10 روز تحت مراقبت قرار می‌گیرند تا مطمئن شویم جلوی هر نوع خطری گرفته شده است.
رئیس مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت همچنین توصیه کرد: مردم باید از تماس با پرندگان وحشی و شکار آنها خودداری کنند و این موضوع را جدی بگیرند؛ چون می‌تواند باعث انتقال بیماری شود. علاوه بر آن اگر مواردی از تلفات پرندگان را مشاهده کردند به سازمان دامپزشکی گزارش کنند. تلاش می‌کنیم که بیماری به شهرهای دیگر منتقل نشود، اما هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست.

 مطالعه ادامه مطلب

مهم : سویه جدید ویروس آنفلونزای پرندگان در ایران قابلیت انتقال به انسان را دارد!

وت پارس - مدیرکل مبارزه با بیماری‌های طیور سازمان دامپزشکی کشور از ورود سویه جدیدی از آنفلوآنزای پرندگان که قابلیت انتقال به انسان نیز دارد، خبر داد.

علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی

به گزارش وت پارس ،علیرضا اکبرشاهی در گفت‌وگو با تسنیم با بیان اینکه سویه جدیدی از آنفلوانزای پرندگان به کشور آمده است اظهار کرد: سویه جدید این ویروس H5N6 بوده و از پرندگان مهاجر به کشور آمده است.وی افزود: این سویه در سال 2014 نیز در کشور چین گزارش شده بود و کشور ژاپن اکنون با آن درگیری دارد و از 25 روز پیش انگلستان نیز با آن درگیری پیدا کرده است.
مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور ،زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: این سویه در پرندگان حیات وحش تالاب بوجاق کیاشهر استان گیلان جداسازی شده است و قابلیت انتقال به انسان را دارد.وی تصریح کرد: این سویه زمانی که در کشور چین شناسایی شده بود حتی مواردی از تلفات انسانی نیز داشته است.
اکبرشاهی گفت: خوشبختانه در کشور ما این ویروس در همان منطقه یاد شده شناسایی شده است که ما نیز اقدامات خودمان را در آن منطقه انجام داده‌ایم و در حال حاضر صنایع طیور کشورمان از بابت این ویروس مشکلی ندارند و گزارشی درباره انتقال آن به مرغداری‌های صنعتی و حتی سنتی گزارش نشده است.وی افزود: ویروس H5N8 (ویروس قبلی) کماکان در برخی نقاط کشور وجود داشته اما این ویروس برخلاف ویروس جدید قابلیت انتقال به انسان را ندارد.
مدیرکل بیماریهای طیور سازمان دامپزشکی کشور ادامه داد: باتوجه به اینکه این ویروس با انسان مشترک است و امکان انتقال به انسان را دارد نگرانی‌هایی را برای ما ایجاد کرده است اما اقدامات اولیه و آنچه را در توان داشتیم انجام داده‌ایم.وی در پاسخ به این سوال که این ویروس جدید چه عوارضی برای انسان دارد و آیا به سرعت کشنده است یا خیر، گفت: همکاران ما در علوم پزشکی می‌توانند در این ارتباط پاسخ دهند و نظرات خود را اعلام کرد و ما به عنوان دامپزشکی نمی‌توانیم درباره بعد انسانی آن اظهار نظر کنیم.
مدیرکل بیماریهای طیور سازمان دامپزشکی کشور با ارائه توصیه‌هایی به روستائیانی که طیور نگهداری می‌کنند گفت:این افراد باید طیور خود را محصور کنند و از تماس آن با پرندگان وحشی جلوگیری به عمل آورند.

 مطالعه ادامه مطلب

دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی با حضور چهره های ماندگار دامپزشکی آغاز شد

وت پارس - گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور با حضور چهره‌های ماندگار دامپزشکی در کرمان آغاز به کار کرد.

دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری فارس ، صبح امروز دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور در محل دانشگاه تحصیلات تکمیلی صنعتی و فناوری پیشرفته کرمان آغاز به کار کرد.بهارک اختردانش دبیر علمی دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور در آیین افتتاحیه این برنامه اظهار داشت: این همایش با هدف تبادل اطلاعات و حضور صاحب‌نظران و استادان برجسته و چهره‌های ماندگار دامپزشکی سراسر کشور به مدت دو روز در حال برگزاری است.
وی افزود: هـوشبری و جراحـی دامپزشکی، بیماری‌هـای داخلـی دام‌هـای بـزرگ و کوچک، تولید مثل و مـامـایی، فناوری‌های نوین تولید مثل، تصویربرداری و رادیولوژی و کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی و بهـداشـت و بیمـاری‌هـای طـیــور و آبزیان از جمله محورهای این گردهمایی هستند.اختردانش تصریح کرد: همچنین بیماری‌های مشترک نوپدید و بازپدید انسان و دام، اپیـدمیـولـوژی بالیـنی، بیماری‌های حیات وحش و حیوانات اگزوتیک، طب مکمل دامپزشکی، مدیریت بهداشت و پرورش دام، طیور و آبزیان از دیگر محورهای گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور است.وی بیان داشت: در مجموع 429 عدد مقاله از طریق سایت گردهمایی دریافت شد که 370 عدد از این مقالات به صورت مقاله کامل بودند و 82 نفر از اعضای هیأت علمی از سراسر کشور ما را در روند داوری آن‌ها یاری کردند.دبیر علمی دهمین گردهمایی دامپزشکان علوم بالینی کشور با اشاره به اینکه در حاشیه این گردهمایی 10 غرفه تخصصی و پنج غرفه غیر تخصصی دائر است، ادامه داد: هر مقاله به صورت همزمان برای دو داور ارسال که در نتیجه 76 مقاله رد شد و 24 مقاله به صورت سخنرانی و 309 مقاله به صورت پوستر ارائه می‌شود.

 مطالعه ادامه مطلب

روزنامه جوان : طرح عدم افزایش تعرفه های خدمات توسط لابی قدرت منتفی شد!

وت پارس - روزنامه جوان در گزارش خود لابی قدرت و نمایندگان مجلس را عامل منتفی شدن طرح عدم افزایش تعرفه های خدمات دانست.

روزنامه جوان

به گزارش وت پارس ، پس از حذف طرح ممنوعیت افزایش تعرفه های خدمات برخی از نهاد ها ، روزنامه جوان در گزارش خود به این حذف حمله کرد و لابی قدرت را عامل این منتفی شدن دانست. روزنامه جوان در گزارش خود آورده است :

بعد از گام سوم طرح تحول و افزايش 120 تا 300‌درصدي تعرفه‌ها در اصلاح كتاب ارزشگذاري نسبي خدمات درماني سالي نيست كه بحث افزايش نيافتن يا حتي كاهش مزد درمان در برخي بخش‌ها مطرح نشود، اما اين حرف و حديث‌ها بيشتر از آنكه جنبه عملياتي داشته باشد، تنها مصرف تبليغاتي دارد و در نهايت با لابي قدرت پزشكان كه درصد بالايي از نمايندگان مجلس و بسياري از مناسب اصلي ديگر را در اختيار دارند، ماجرا منتفي مي‌شود و مزد درمان همچون هميشه بي‌توجه به توان معيشتي مردم و شرايط خاص كشور افزايش مي‌يابد.
در اين ميان پا پس كشيدن بيمه‌ها هم عرصه را بيشتر بر مردم تنگ مي‌كند. امسال هم اين سناريو تكرار شد و در شرايطي كه بنا بود مطابق بند ٨ تبصره ٦ قانون بودجه سال ٩٧ تعرفه‌هاي خدمات بهداشت و درمان سال آينده در كنار تعرفه‌هاي مهندسان نظام مهندسي ساختمان، كشاورزي، وكلا، كارشناسان دادگستري، نظام دامپزشكي و امثال آن افزايش نيابد، اما با وتوي پزشكان اين قانون ملغي شد.
حالا اما در مرحله بعدي پزشكان پيروز در مبارزه با كاهش تعرفه‌ها، به دنبال آن هستند كه مانع رشد ماليات بر درآمد خود براي سال آينده هم باشند. خلاصه ماجرا يعني افزايش درآمد بدون افزايش ماليات! اين در حالي است كه كارمندان، كارگران و ديگر حقوق‌بگيران با درآمد بالاي 2 ميليون و 300 هزار تومان بايد ماليات بدهند، درآمدي كه نصف خط فقر 4 ميليون و 960 هزار توماني اعلام شده است و با درآمدهاي پزشكان فاصله‌اي نجومي دارد. بگذريم از فرار مالياتي 600ميليارد توماني اين قشر سفيد‌پوش!
«بر اساس مصوبه كميسيون تلفيق مجلس، دستگاه‌هاي موضوع ماده 5 قانون مديريت خدمات كشوري و ماده 29 قانون برنامه ششم توسعه و شوراهاي اسلامي شهر و روستا مكلف شدند به‌گونه‌اي اقدام و نظارت كنند كه در سال 1397 تعرفه، عوارض و بهاي خدمات از جمله تعرفه و ارزش نسبي خدمات بهداشتي، درماني و دريافتي پزشكان نظام پزشكي، مهندسان نظام مهندسي ساختمان، كشاورزي، وكلا، كارشناسان دادگستري، نظام دامپزشكي و امثال آن غير از موارد مصرح در اين قانون افزايش نيابد. بر اين اساس، افزايش هرگونه تعرفه، عوارض و بهاي خدمات توسط دستگاه‌ها و نهادهاي مذكور به هر نحو ممنوع است.» با اين مصوبه بود كه فعاليت‌هاي پزشكان اعم از مجلسي‌ها، ‌وزارت بهداشتي‌ها و سازمان صنفي نظام پزشكي براي وتوي اين قانون آغاز شد. در نهايت رئيس كميسيون بهداشت در پيامي خطاب به همكاران خود در شبكه‌هاي اجتماعي اينگونه خبر داد:« با روشنگري كه ديروز در صحن علني در مورد بند الحاقي ٨ ذيل تبصره ٦ لايحه بودجه ٩٧ انجام شد (موضوع تغيير نكردن تعرفه خدمات بهداشتي و درماني‌) اين بند به كميسيون تلفيق ارجاع و امروز با دفاع لازم خوشبختانه در كميسيون تلفيق حذف شد.»

 مطالعه ادامه مطلب

فراخوان سازمان دامپزشکی جهت واردات واکسن آنفلوانزای فوق‌حاد پرندگان منتشر شد

وت پارس - فراخوان دوم سازمان دامپزشکی کشور جهت واردات واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان منتشر شد.

مخالفت گسترده فعالان صنعت طیور با ورود واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ایران

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این اطلاعیه آمده است :
با توجه به شناسایی و شیوع آنفلوانزای فوق حاد پرندگان، به منظور کنترل این بیماری و لزوم پوشش کامل جهت تمام سروتیپ های  H5 به ویژه H5N8، مدیرکل دفتر دارو و درمان سازمان دامپزشکی در نامه ای به شرکت های تولیدکننده / واردکننده واکسن‌های دامپزشکی، با اعلام نیاز این سازمان به واکسن فوق، خواستار ارائه تقاضا برای تهیه واکسن های مورد نظر شد.
مقتضی است شرکت های تولیدکننده / واردکننده واکسن‌های دامپزشکی حداکثر تا پایان وقت اداری روز سه شنبه مورخ 96/11/24 نسبت به معرفی واکسن های مرتبط به انضمام اطلاعات کارخانه سازنده، فرم ارزیابی و اکسن و همچنین بروشور، لیبل و برگ آنالیز، اقدامات لازم را انجام دهند.

 مطالعه ادامه مطلب

امکان فوت انسانی با آنفلوآنزای تیپ خطرناک H5N6 وجود ندارد

وت پارس - بر اساس اطلاعیه مهم سازمان دامپزشکى تیپ خطرناک H5N6 آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان برای نخستین بار ازطریق پرندگان مهاجر وارد کشور و در لاشه پرندگان وحشى در کیاشهر مشاهده شده است.

علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی

به گزارش وت پارس ، علیرضا اکبرشاهی مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی در همین خصوص به خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، اعلام کرد: «این پرندگان به تازگی وارد حیات‌وحش ایران شده‌اند اما زمان ورود دقیق آنها مشخص نیست» وی با بیان این مطلب که در برخی از کشورها ثابت شده که این سوژه بیماری به انسان منتقل می‌شود، تصریح کرد: «تیپ خطرناک H5N6 آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در برخی از کشورها به انسان منتقل شده  اما به این معنی نیست که تلفات انسانی به همراه دارد. افرادی که دچار نقص ایمنی یا سیستم ایمنی ضعیف هستند هم اگر به آنفولانزای انسانی مبتلاء شوند امکان فوت‌شان وجود دارد بر این اساس  امکان فوت انسانی با این نوع آنفلوآنزا وجود ندارد.»
اکبرشاهی با تأکید بر اینکه تلفات پرندگان تنها در حیات‌وحش مشاهده شده، افزود: «محدود سازی ورود به حیات‌وحش، ممنوعیت افراد عادی به پارک‌ها و پایش‌هایی در همین خصوص صورت گرفته است.» وی در ادامه بیان کرد: «در حال حاضر این پرندگان مهاجر وحشی به شهر ورود پیدا نکرده‌اند. لاشه این پرندگان مهاجر در تالاب بوجاق در منطقه کیاشهر مشاهده شده است.»
 مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی خاطرنشان کرد: «پایش‌های صورت گرفته با محیط زیست اطراف حیات‌وحش، روستاها و محیط‌های اطراف بومی هماهنگ شده تا هرگاه تلفاتی مشاهده کردند به سازمان دامپزشکی و دستگاه های مربوط اطلاع دهند.»
اکبرشاهی در ادامه افزود: «پرندگان وحشی همواره ویروس آنفلوآنزا را به همراه دارند و با مهاجرت خود به حیات‌وحش‌های دیگر این ویروس را جابه‌جا می‌کنند. پرندگان مهاجر همواره وارد کشور می‌شوند اما اینکه تا چه میزان تلفات داشته باشیم، مشخص نیست.»
مدیرکل دفتر مبارزه با بیماری‌های طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان دامپزشکی با اشاره به اینکه ورود آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در همین هفته تأیید شده، تصریح کرد: «به دنبال مرگ بیش از ۲۰۰۰ پرنده مهاجر در پارک ملی بوجاق کیاشهر، از لاشه پرندگان نمونه برداری و طی آزمایشات صورت گرفته آلودگی پرندگان تلف شده به سروتیپ H5N6 ویروس آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان توسط سازمان دامپزشکی کل کشور تایید شده است. با قطعی شدن جواب ما آن را به سازمان جهانی اعلام کردیم.»

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر مسعود محمدیان : هیچ مشکلی برای صادرات مشروط دام زنده وجود ندارد

وت پارس - قرنطینه دام برای صادرات بر اساس الزام‌های مقصد صادراتی انجام می‌شود، تا این لحظه نیز برای صادرات مشروط (صادرات به ازای واردات گوشت) مشکلی وجود نداشته است.

روایت رسانه ها از انتصاب یک مدیر دولت سابق در دولت جدید!

به گزارش وت پارس و به نقل از ایانا، دکتر مسعود محمدیان معاون دفتر قرنطینه و امنیت زیستی سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه تاکنون مشکلی برای صادرات مشروط دام زنده وجود نداشته است عنوان می‌کند: دو نکته مهم در مورد صادرات دام زنده مطرح است. نخست آنکه ضوابط صادرات دام زنده با استانداردهای مقصد صادراتی هماهنگ می‌شود و در واقع تعیین کننده است.او اضافه می‌کند: نکته مهم دیگر در مورد بخشنامه اخیر صادرات در ازای واردات است. این بخشنامه به تازگی ابلاغ شده و ضوابط آن به استان‌های صادر کننده هم ابلاغ شده است. موضوع قابل توجه اینجاست که این بخشنامه شامل صادرکنندگانی می‌شود که هم‌زمان وارد کننده گوشت هم باشند.
محمدیان در مورد مشکلات صادرکنندگان و اعتراض‌هایی که در این باره مطرح شده توضیح می‌دهد: تاکنون تعدادی از صادرکنندگان (فقط صادرکننده بودند) به این دفتر و ادارات کل استان‌ها مراجعه کرده‌اند، که با توضیح و توجیه شرایط برای این صادرکنندگان، مشکل حل شده است.
او در مورد روند صادرات در استان‌های مرزی می‌گوید: این بخشنامه به همه ادارات در استان‌ها ابلاغ شده است. این ادارات نیز بر اساس مدارک موجود و همچنین مدارک ارائه شده توسط صادرکنندگان در حال انجام امور برای تسهیل صادرات دام زنده هستند.

+ در این خصوص بیشتر بخوانید :  ادعای یک مقام مسئول : سازمان دامپزشکی صادرات دام زنده را متوقف کرده است

 مطالعه ادامه مطلب