خبر روز : داروهای ضروری دامپزشکی در لیست اقلام وارداتی با ارز 4200 تومانی قرار گرفتند

وت پارس - بر اساس مصوبه دولت، ۲۵قلم کالا در فهرست کالاهای مشمول دریافت ارز دولتی موسوم ۴۲۰۰ تومانی قرار گرفتند.

به دلیل تحریم های بانکی از فصل پاییز با کمبود داروهای دامپزشکی مواجه خواهیم شد

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، با مصوبه جدید هیئت دولت 25 قلم کالا در فهرست دریافت ارز 4200 تومانی قرار گرفتند. بر این اساس کالاهایی مانند برنج، گندم، گوشت قرمز گرم و سرد، مرغ، تخم مرغ، کنجاله،روغن و ذرت مهمترین اقلام مشمول دریافت ارز دولتی هستند.همچنین داروهای دامپزشکی ضروری نیز در این لیست قرار گرفته اند.

 مطالعه ادامه مطلب

صنعت دامی بهترین جایگزین برای قطع وابستگی به اقتصاد نفتی و نفت محور است

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی با اشاره واردات ۵۵ میلیون دوز واکسن آنفلوآنزا به کشور گفت: حجم قاچاق دام زنده از کشور زیاد نیست.

دکتر علیرضا رفیعی

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار مهر علیرضا رفیعی پور در جریان بازدید از یک واحد بسته بندی گوشت اظهار داشت: ۶۰۰ واحد بسته بندی گوشت در کشور مشغول فعالیت هستند.
وی در پاسخ به این سوال مبنی بر اینکه گفته می‌شود قاچاق دام زنده از کشور منجر به کمبود دام و افزایش قیمت گوشت قرمز در بازار شده است، گفت:  به دلیل برخی مناسبت ها از جمله عید سعید قربان ممکن است دام زنده از مرزهای دریایی به کشورهای حاشیه خلیج فارس قاچاق شود که با توجه به دشواری انجام این کار، حجم این قاچاق نمی تواند قابل توجه باشد.
رفیعی‌پور، با تاکید بر اینکه صادرات دام از کشور ممنوع است، افزود: جز دام مولد که به افغانستان صادر می‌شود، ما هیچ نوع دامی از کشور صادر نمی‌کنیم.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور اضافه کرد: همانطور که اشاره شد، حجم قاچاق نیز نمی تواند زیاد باشد.
رفیعی پور ادامه داد: سال گذشته تعداد مبادی وارداتی گوشت قرمز به ایران از ۵ کشور به ۴۲ کشور افزایش یافته و کشورهای اروپایی، برخی کشورهای آسیایی و کشورهایی روسیه و ترکیه به ایران گوشت صادر کند.وی در پاسخ به پرسش دیگر مهر، مبنی بر آخرین وضعیت شیوع بیماری انفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور افزود: عامل این بیماری در کشور ما وجود دارد و هر جا که کوتاهی در مدیریت بهداشتی یا واحد تولیدی صورت بگیرد امکان بروز بیماری وجود دارد ضمن اینکه در ۴ ماهه ابتدایی سال نسبت به مدت مشابه سال قبل تعداد کانون های آلوده به این بیماری بین ۵۰ تا ۹۰ درصد کاهش یافته است که این نشان می دهد بیماری کاملا تحت کنترل قرار دارد.
رفیعی‌پور، همچنین درباره مباحث مطرح شده مبنی بر کمبود واکسن برای اجرای عملیات واکسیناسیون طیور علیه بیماری آنفلوآنزا، تصریح کرد: ما از زمانی که تصمیم گرفتیم این طرح را در کشور اجرا کنیم اقدام به واردات واکسن کردیم چرا که خود، تولیدی در این زمینه نداریم.

 مطالعه ادامه مطلب

قطع وابستگی مالی مسئولان فنی و بهداشتی با کارفرمایان به درستی محقق نشده است

وت پارس - رییس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه از یک طرف، کارخانجات هزینه های بیشتری را برای تولید خوراک متحمل می شوند و از طرف دیگر دولت به مرغداری ها یارانه خوراک می دهد، پیشنهاد داد: دولت یارانه خوراک مرغداری ها را به کارخانجات بدهد تا هزینه تولید آنها در حجم انبوه کاهش پیدا کند.

دکتر صفری رییس سازمان نظام دامپزشکی ایران

به گزارش وت پارس ، محمدرضا صفری در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران (اگنا) ، فعالیت سازمان نظام دامپزشکی در ترویج استفاده از خوراک آماده را در دو بعد توصیف کرد و گفت: سازمان نظام دامپزشکی در بعد اجرایی و در قالب تکالیفی که برعهده دارد، می تواند در همه حوزه های امور بهداشت مشارکت داشته باشد.
وی با اشاره به اینکه به موجب آیین نامه نظارت بهداشتی، سازمان نظام دامپزشکی در استقرار ناظران فنی و بهداشتی در مراکز تولیدی شامل کارخانجات تولید خوراک با سازمان دامپزشکی همکاری می کند، افزود: در این راستا، سازمان نظام دامپزشکی در قطع وابستگی مالی مسئولان فنی و بهداشتی مراکز تولید با کارفرما نقش آفرینی می کند که البته این امر هنوز به درستی محقق نشده است.او ادامه داد: از طرف دیگر براساس قانون، این سازمان در کمک به شرح وظایف ناظران فنی و بهداشتی، تعیین ظرفیت و تایید صلاحیت این افراد نیز ایفای نقش می کند.
رییس سازمان نظام دامپزشکی با بیان اینکه به موجب ماده ۳۴ برنامه ششم توسعه، به کارگیری مسئولان فنی و بهداشتی در مراکز تولید تکلیف شده است، تصریح کرد: اگر مصرف کنندگان نهایی محصولات نیز دچار زیان شوند، با تایید سازمان دامپزشکی، باید به شاکیان خسارت پرداخت کنند.
به گفته وی، به موجب بند «ث» قانون افزایش بهره وری، مراکزی که می خواهند در بهره گیری از حمایت های دولت و مشوق ها در اولویت قرار بگیرند، باید مسئولان فنی و بهداشتی تایید صلاحیت شده توسط سازمان نظام دامپزشکی یا سازمان نظام مهندسی کشاورزی را به خدمت بگیرند.
 
سازمان نظام دامپزشکی متولی صدور پروانه مراکز پرورش

 مطالعه ادامه مطلب

وقتی پزشک یک‌دهم مقدار مناسب ویزیت را دریافت می‌کند ناچار است از کیفیت و کمیت آن کم کند

وت پارس - عضو انجمن پزشکان عمومی ایران قیمت پایین تعرفه ویزیت پزشکان را یکی از دلایل کاهش کیفیت و کمیت ویزیت دانست و تاکید کرد: وقتی پزشک یک‌دهم مقدار مناسب و معقولِ ویزیت را دریافت می‌کند، ناچار است از کیفیت و کمیت آن کم کند تا با افزودن بر تعداد ویزیت‌ها، درآمدی معقول و متناسب با واقعیت‌های اقتصادی جامعه داشته باشد.

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

به گزارش وت پارس و به نقل از ایران اکونومیست ، دکتر مسعود جوزی درباره چرایی کاهش کیفیت و کمیت ویزیت توسط برخی پزشکان، گفت: در ایران تعرفه رشته‌های مختلف پزشکی و خدمات متنوع آن را متناسب با هم و به صورت علمی و عادلانه تعریف نشده است. یک بیمار مبتلا به سرطان برای درمان بیماری خود که در بسیاری موارد تزریق داروهایی خاص در زمان‌بندی‌های مشخص است، میلیون‌ها تومان هزینه می‌کند؛ در حالی که برای تشخیص این بیماری مهم تنها یک ویزیت ۲۰ تا ۴۰ هزار تومانی در نظر گرفته شده است و می‌دانیم که اگر این بیماری را به‌موقع تشخیص ندهیم، حتی اگر از مرحله درمان‌پذیر بودن خارج نشده باشد، گسترش یافته و هزینه‌های درمان و عوارض آن برای بیمار بسیار بیشتر خواهد شد.
وی در ادامه گفت: اگر تعرفه ویزیت متناسب با ارزش واقعی آن تعریف شود، در این صورت پزشک نیز می‌تواند زمان کافی برای ویزیت بیمار بگذارد. استانداردهای ویزیت برای پزشکان عمومی، متخصص و... حداقل از نظر زمان تعریف شده است، ولی وقتی پزشک یک‌دهم مقدار مناسب و معقول ویزیت را دریافت می‌کند، ناچار است از کیفیت و کمیت آن کم کند تا با افزودن بر تعداد ویزیت‌ها، درآمدی معقول و متناسب با واقعیت‌های اقتصادی جامعه داشته باشد. بسیاری از همکاران مطب‌دار به‌ویژه پزشکان عمومی به خاطر مشکلات اقتصادی جامعه و رقابت‌های غیرعادلانه و ارزان‌فروشی غیراقتصادی بخش دولتی در قالب کلینیک‌های ویژه تخصصی و... امکان افزودن به تعداد ویزیت‌ها را ندارند و اگر تاکنون پزشکی را کنار نگذاشته یا به کشورهای دیگر مهاجرت نکرده باشند، متاسفانه عملا زیر خط فقر زندگی می‌کنند.
عضو انجمن پزشکان عمومی، کلینیک‌های ویژه وزارت بهداشت را علت بخشی از مشکل کاهش کیفیت ویزیت دانست و گفت: براساس استانداردهای وزارت بهداشت، حداقل زمان ویزیت برای پزشک عمومی ۱۵ دقیقه، متخصص ۲۰ دقیقه و فوق‌تخصص ۲۵ دقیقه است. ولی در عمل در کلینیک‌های ویژه تخصصی وزارتخانه یا مراکز مشابه مثل پلی‌کلینیک‌های تامین اجتماعی و... همکاران متخصص و فوق‌تخصص ناچارند با ویزیت‌های سه تا چهار هزار تومانی، حتی ۱۵ تا ۲۰ بیمار را در یک ساعت ببینند. این ویزیت‌ها چه کیفیتی می‌تواند داشته باشد؟
جوزی افزود: بسیاری از بیماری‌ها را می‌توان تنها با صرف وقت برای گرفتن شرح‌حال و معاینه بالینی تشخیص داد، اما به دلیل واقعی نبودن تعرفه‌ها و کاهش کیفیت و کمیت ویزیت، در حال حاضر بسیاری از همکاران به ابزارهای تشخیصی متکی شده‌اند که باعث بالا رفتن هزینه‌ها شده است. اگر تعرفه‌ ویزیت را به صورت واقعی تعیین کنیم، برخلاف آنچه ممکن است تصور شود، در سطح کلان صرفه‌جویی زیادی در منابع به دنبال خواهد داشت؛ یعنی پایین نگه داشتن ویزیت‌ها علاوه بر کاهش کیفیت، هزینه‌ها را هم بالا می‌برد.
عضو انجمن پزشکان عمومی ایران در ادامه تصریح کرد: در برخی رشته‌های پزشکی متاسفانه به دلیل کم بودن تعرفه ویزیت‌، تعدادی از پزشکان از کاربرد بعضی وسایل به عنوان مکمل ویزیت استفاده می‌کنند؛ مثلا در برخی مطب‌ها اگر بیمار پیش از ویزیت نوار مغزی و... انجام ندهد، او را راه نمی‌دهند یا پس از ویزیت او را به مرکز تصویربرداری که خود سهامدار آن هستند، می‌فرستند تا کم بودن ویزیت جبران شود.
جوزی اضافه کرد: در تمام دنیا نسبت مبلغ ویزیت به مداخلات پزشکی یا همان پروسیجرها و اعمال جراحی مشخص است، اما در ایران تفاوت این دو بسیار زیاد است؛ یعنی مبلغ ویزیت بسیار کمتر از میزان استاندارد آن در نظر گرفته می‌شود. هزینه ویزیت در ایران از همه کشورهای همسایه بسیار کمتر است، در صورتی که این تفاوت در اعمال جراحی و سایر اقدامات درمانی هم هست ولی به آن اندازه نیست.

 مطالعه ادامه مطلب

برخی کشورها متقاضی دریافت فناوری واکسن های رازی هستند

وت پارس - معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: برخی کشورها برای انتقال فناوری واکسن های پزشکی موسسه رازی متقاضی هستند.

دکتر علی آمقی

به گزارش وت پارس ، علی آمقی با اشاره به تولیدات این موسسه و با بیان اینکه از 9 واکسن اجباری مصرف انسانی، 7 واکسن به طور کامل در موسسه رازی ساخته می شود، افزود: این موسسه در فناوری تولید واکسن های انسانی چنان بالنده است که اکنون مقدمات قرارداد انتقال فناوری این واکسن ها با کشورهای متقاضی فراهم شده و این نشان دهنده بلوغ موسسه رازی در زمینه تولید این محصولات است.
وی تاکید کرد: علاوه بر محصولات پزشکی، واکسن های متنوع دامپزشکی و کیت های تشخیصی بیماری های دامپزشکی، واکسن های طیور و فرآورده های بیولوژیک متعددی در سبد محصولات موسسه رازی قرار دارد. آمقی تولید سرم های درمانی ضد کزاز، ضد دیفتری و ضد مارگزیدگی و عقرب زدگی را از دیگر محصولات این مجموعه نام برد و اضافه کرد: سرم های درمانی ضد مار و عقرب متقاضیان زیادی برای صادرات دارد و هم اینک به چند کشور منطقه صادر می شود.
معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی، موقعیت امروز این موسسه را حاصل تلاش بزرگان واکسن سازی کشورمان برشمرد و با بیان اینکه ما بر دوش پدران این علم ایستاده ایم، تاکید کرد: در کنار تلاش بزرگان علم واکسن سازی، با فعالیت و برنامه ریزی صحیح، جایگاه امروز را به دست آورده ایم به طوریکه در 40 سال اخیر 16 واکسن، 2 کیت تشخیصی جدید و سرم ضد کزاز به محصولات موسسه رازی اضافه شده و دست یابی به فناوری پیچیده تولید تخم مرغ های 'اس پی اف' (SPF) از دیگر موفقیت های این مجموعه است. وی با بیان اینکه موسسه رازی از معدود مراکزی است که چرخه تحقیق تا تولید محصول را به طور کامل در خود جای داده، افزود: به عبارتی فرآیند تحقیق کتابخانه ای، تحقیق آزمایشگاهی، تولید نیمه صنعتی و تولید صنعتی در همین موسسه انجام و به تولید محصول جدید یا ارتقای کیفی محصولات منجر می شود. معاون تحقیق و تولید فرآورده های بیولوژیک موسسه رازی چشم انداز این مجموعه را مشروط به همراهی نهادهای ذیربط، روشن توصیف کرد و گفت: در این صورت چیزی جلودار صنعت واکسن سازی کشور نخواهد بود. موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از سال 1303 به منظور ریشه کنی بیماری طاعون گاوی در منطقه حصارک کرج آغاز به کار کرده است.

 مطالعه ادامه مطلب

به عملکرد دامپزشکی در زمینه استفاده شخصی از باغ وحش مشهد انتقاد داریم

وت پارس - معاون دادستان مشهد از کشف ویلای شخصی در باغ وحش وکیل آباد خبر داد.

به عملکرد دامپزشکی در زمینه استفاده شخصی از باغ وحش مشهد انتقاد داریم

به گزارش وت پارس ، قاضی محمد بخشی محبی معاون دادستان مشهد با اشاره به کشف یک ویلای شخصی در باغ وحش مشهد گفت: این ویلا که در آن استخری هم وجود دارد در مجاورت قفس ببرها در داخل باغ وحش قرار گرفته است.
معاون دادستان مشهد افزود: در باغ وحشی که ببرها با محدودیت فضا روبه‌رو هستند، استخر کوچکی برای ببرها در نظر گرفته شده است و در مجاورت آن استخر بزرگی قرار دارد که می‌توانست در اختیار ببرها قرار گیرد اما به صورت شخصی از آن استفاده می‌شود.
بخشی محبی اضافه کرد: به عملکرد محیط زیست و دامپزشکی در این زمینه انتقاد داریم که نباید فضای باغ وحش به این وسعت مورد استفاده شخصی قرار می‌گرفت و مناسب بود که دامپزشکی و محیط زیست نسبت به این اقدامی که انجام شده و محدودیتی که برای فضای باقی حیوانات ایجاد کرده است، عکس‌العملی را نشان می‌دادند.

 

 مطالعه ادامه مطلب

گزارشات تابناک ایلام در خصوص رشته دامپزشکی همچنان ادامه دارد!

وت پارس - پس از گزارشات مختلفی که در حوزه دامپزشکی در رسانه تابناک ایلام منتشر شد که برخی از آن ها نیز حاوی توهین هایی به این رشته بود ، این بار حمل گوشت با مجوز دامپزشکی از دید این رسانه عامل نابسامانی بازار گوشت در این استان به شمار می رود.

اتهام بزرگ تابناک به مجموعه دامپزشکی : فروش سلامت مردم و دریافت رشوه توسط ماموران دامپزشکی!

به گزارش وت پارس ، تابناک ایلام در گزارش خود آورده است :
حمل دام های زنده ایلام به دیگر استان های کشور با مجوز دامپزشکی به قصد فروش این دام ها باعث نابسامانی و عدم تعادل عرضه و تقاضا در بازار گوشت استان شده است. مجتبی شیرخانی اظهار داشت: البته بخش عمده ای از دام استان بدون مجوز و به صورت قاچاق به دیگر استان های کشور و حتی گاهی به خارج از مرزهای کشور حمل می شود.
معاون بهبودات دامی سازمان جهاد کشاورزی ایلام یادآور شد: البته هنوز گزارش متقن و مستندی دال بر قاچاق دام از مرزهای استان ایلام به کشور عراق دریافت نشده اما احتمال اینکه دام های ایلام از مرزهای دیگر استان های کشور به خارج قاچاق شوند وجود دارد.
شیرخانی گفت: حمل و صادارت دام به خارج از مرزهای کشور به صورت قانونی از خردادماه امسال به علت تغذیه بازار داخلی ممنوع است اما با این وجود حمل قانونی به دیگر استان ها آزاد و بلامانع است.
وی افزود: برای جبران کمبودهای گوشت در بازار و نیز تعدیل سازی قیمت تنظیم عرضه و تقاضای بازار گوشت به تناوب گوشت از استرالیا وارد و در سطح استان ایلام توزیع می شود.سرانه تولید دام از سوی مناطق روستایی، عشایری و دامپروری ها 1.5 تا 2 برابر نیاز استان ایلام است.

 مطالعه ادامه مطلب

خواسته مردم این منطقه از اصفهان تنها یک کشتارگاه بهداشتی و مسئول فنی دامپزشک است!

وت پارس - نبود کشتارگاه در منطقه جرقویه علیا باعث شده است تا مردم از گوشت های بی هویت که ممکن است نه مورد، تایید دامپزشکی باشد و نه مورد تایید شبکه بهداشت، استفاده کنند.

کارفرمایان موظف به عقد قرارداد بر اساس تعرفه های تعیین شده با مسئولان فنی هستند

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار اصفهان شرق در جرقویه علیا ، مردم در گذشته اقدام به پرورش دام سبک و سنگین در حاشیه منازل خود می کردند و روش های سنتی دامپروی در شرق اصفهان از رونق بالایی برخوردار بود. پُرواضح است که ذبح دام و توزیع گوشت، در این روش سنتی در حیاط منازل صورت می گرفت و این در حالی بود که هیچ نظارت بهداشتی بر این مساله وجود نداشت.
با افزایش جمعیت روستاها و تبدیل آن به شهرهای کوچک، نیاز به ذبح بالای دام های سبک و سنگین، احساس شد و این مساله، عاملی در به وجود آمدن برخی مکان ها نظیر سال ها کشتار دام و بعد از آن کشتارگاه ها، به منظور کشتار بهداشتی دام ها بود.
این مساله در شرق اصفهان با کاهش سرعت رو به رو شد به گونه ای که بعد از گذشت حدود ۲۰ سال از تبدیل برخی روستاها به شهر، هنوز با کمبود برخی داشته ها مواجه هستیم که نبود کشتارگاه یکی از صدها نیاز مردم است.
شهر حسن آباد از توابع جرقویه علیا، علی رغم شهریتی که در طول سال های بعد از انقلاب به خود گرفت، فاقد امکانات رفاهی و بهداشتی زیادی است، امکاناتی که صرفا برای مردم این شهر به آرزویی دست نیافتنی تبدیل شد؛ یکی از این نیاز ها که می توان به آن اشاره کرد از جمله استخر شنا، کشتارگاه، سالن های اجتماعی فرهنگی و دیگر نیازهایی که از حیطه این گزارش خارج است.
بر اساس اولویت و درخواست های مردمی از رسانه، بر آن شدیم تا به نبود کشتارگاه در منطقه جرقویه علیا بپردازیم.

 مطالعه ادامه مطلب

وزیر علوم در زمینه بخشنامه وزارت علوم مبنی برمحدود کردن دانشگاه ها برای تاسیس رشته های جدید در مقطع دکتری توضیح داد

وت پارس - وزیر علوم در زمینه بخشنامه وزارت علوم مبنی برمحدود کردن دانشگاه ها برای تاسیس رشته های جدید در مقطع دکتری توضیحاتی را ارائه کرد.

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز ، نشست خبری منصور غلامی وزیر علوم تحقیقات و فناوری صبح امروز در وزارت علوم برگزار شد. منصور غلامی در پاسخ به سوال خبرنگار ایسکانیوز مبنی بر ارتباط بخشنامه ی وزارت علوم درباره ی محدود کردن دانشگاه ها برای تاسیس رشته های جدید در مقطع دکتری با توسعه علمی کشور، گفت: ساماندهی آموزش عالی کشور، به معنای کنترل و نظارت در فارغ التحصیلان دانشگاهی به خصوص فارغ التحصیلان دکتری است. همان طور که می دانید، دو گروه از این ها دنبال مطالباتی هستند که بعضا مطالبات قابل توجهی است. درهمین راستا وزارت علوم در حوزه آموزشی، توسعه رشته های جدید و افزایش ظرفیت ها را به عنوان قدم اول در این بازه زمانی متوقف کرده است.وی ادامه داد: ازطرفی دیگر، دفتر گسترش و دفتر برنامه ریزی آموزش عالی با کمک دانشگاه ها، در حال تدوین سرفصل ها و رشته های جدید هستند که به تدریج در بسیاری از دانشگاه ها در حال فعال شدن است. لذا این یک حرکت سلبی مطلق نبوده است، تصور نمی کنم، رشته های جدید و به روز را متوقف کرده باشند، بلکه به طور کلی ایجاد رشته های جدید را اعلام کرده اند که به معنای رشته های موجود است، به عنوان مثال دانشگاهی که می خواهد یک رشته جدید در مقطع دکتری شیمی راه بیاندازد، دوره جدید به این دانشگاه، در رشته ای که می خواهد داده نمی شود.
وزیر علوم تاکید کرد: در صورتی که رشته جدید به معنای جدید بودن علم و سرفصل ها و کاربرد آن پیشنهاد داده شود، حتما موفقیت آمیز خواهد بود.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر احمد رضا چراغی به عنوان دامپزشک تیم ملی سوارکاری عازم بازی های آسیایی خواهد شد

وت پارس - براساس اعلام فدراسیون سوارکاری، شش سوارکار ایرانی در رشته های پرش با اسب، درساژ و سه روزه به بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اعزام می شوند.

دکتر احمد رضا چراغی به عنوان دامپزشک تیم ملی سوارکاری عازم بازی های آسیایی خواهد شد

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا ، سوارکاران تیم پرش با اسب کشور متشکل از«مسعود مکاری نژاد»، «داود پوررضایی»، «آریانا روانبخش» و «فرهنگ صادقی»، «سهیلا سهی»در درساژ و «توفان ترابی» در مسابقات سه روزه سوارکار نفرات اعزامی به بازی های جاکارتا هستند.لازم به ذکر است «استنی ون پاشن» به عنوان سرمربی، «شاهرخ مقدم» به عنوان مربی و «احمدرضا چراغی» دامپزشک اعضای کادر فنی اعزامی به این دوره از مسابقات هستند.
نکته حائز اهمیت این لیست شرکت انفرادی سوارکاران ایران در مسابقه درساژ و سه روزه است که تا قبل از این و در تاریخ ورزش سوارکاری رخ نداده بود و حضور این سوارکاران برای اولین بار در این مسابقات صورت می گیرد. «محمد کاظمیان» دبیر فدراسیون سوارکاری در این زمینه به خبرنگار ایرنا گفت: رشته های درساژ و سه روزه رشته های نوپایی هستند و این مساله موجب شده تا ما ورزشکار حرفه ای آن چنانی در آن نداشته باشیم.
وی با بیان اینکه هدف اصلی فدراسیون سوارکاری اعزام چند سوارکار در بخش درساژ بود، گفت: در رشته درساژ قرار بر اعزام سه ورزشکار بود اما با مصدومیت هایی که گریبان اسب و ورزشکاران را گرفت ما مجبور بودیم تنها یک ورزشکار اعزام کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب