لیست اسامی رشته های مقطع دکتری دامپزشکی دانشگاه شهید چمران اهواز منتشر شد

وت پارس - دانشگاه شهید چمران اهواز در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ در ۵۵ رشته دکتری دانشجو پذیرش می کند.

کنکور

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر، رشته های مقطع دکتری دانشگاه شهید چمران اهواز در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ اعلام شد. دانشگاه شهید چمران اهواز در سال تحصیلی جاری در ۵۵ رشته گرایش دکتری دانشجو پذیرش می کند که لیست اسامی رشته های مقطع دکتری دامپزشکی این دانشگاه به شرح زیر است :
- جراحی دامپزشکی (دستیاری)
- بیماری های داخلی دام های بزرگ (دستیاری)
- کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی (دستیاری)
- بهداشت و بیماری های پرندگان (دستیاری)
- بهداشت و بیماری های آبزیان(دستیاری)

 مطالعه ادامه مطلب

توصیه های رییس اداره زئونوز وزارت بهداشت در مواجه و برخورد با هاری

وت پارس - رئیس اداره زئونوز وزارت بهداشت گفت: سالانه حدود ۱۷۰ هزار نفر از مردم ایران مورد گزش حیوانات قرار می‌گیرند و واکسن هاری دریافت می‌کنند.

به گزارش وت پارس ، حسین عرفانی شب گذشته در حاشیه برگزاری کارگاه آموزشی کنترل بیماری‌های زئونوز (بیماری‌های مشترک انسان و حیوان) با حضور مراقبان سلامت مراکز جامع سلامت و کارشناسان بیماری‌ها در رفسنجان با بیان اینکه هاری یک بیماری کشنده است، گفت: خوشبختانه دسترسی به واکسن و سرم این بیماری را داریم و اگر فرد بلافاصله بعد از گزش مراجعه کند و واکسن دریافت کند به‌طور قطع می‌تواند در پیشگیری از ابتلای او به بیماری مؤثر باشد.وی افزود: امروزه بیماری هاری در سطح دنیا خیلی مورد توجه قرار گرفته است و سازمان جهانی بهداشت هدفگذاری کرده که در سال ۲۰۳۰ میلادی موارد مرگ به علت ابتلا به هاری در انسان‌ها به دلیل گزش سگ را به صفر برساند.
رئیس اداره زئونوز وزارت بهداشت تصریح کرد: با توجه به تغییرات اکوسیستم در کشور به ویژه در جنوب‌شرقی کشور از جمله رفسنجان متأسفانه تعداد سگ‌های ولگرد در معابر واماکن عمومی بیش از گذشته شده است.
عرفانی با بیان اینکه مسئول کنترل و جمع‌آوری سگ‌ها در نقاط شهری با شهرداری‌ها و در روستاها با دهیاری‌ها است، تأکید کرد: بهتر است سگ‌ها را بر اساس اصول اخلاقی به روش‌های حیوان‌دوستانه جمع‌آوری کنند که به مردم آسیب نرسانند اما ممکن است امکانات ما در بعضی مناطق به‌حدی نباشد که کار به روش حیوان‌دوستانه انجام شود. در این شرایط بین دو راهی قرار می‌گیریم که بین سلامت انسان‌ها و برخورد با سگ‌های ولگرد کدام یک را انتخاب کنیم؟ وی افزود: در برخورد با سگ‌ها به روش‌های اخلاقی یکی از روش‌ها جمع‌آوری سگ‌های ولگرد است. نتیجه گرفتیم این موضوع بر اساس اصول و روش‌های درست و اخلاقی مدیریت شود و سگ‌های ولگرد جمع‌آوری شوند.
رئیس اداره زئونوز وزارت بهداشت در ادامه اظهار کرد: واکسیناسیون حیوانات راهکار دوم است  که شامل سگ‌های صاحب‌دار و سگ‌های گله می‌شود. اولا مسؤولیت سگ با صاحب آن است ثانیا با مراجعه به دامپزشکی سگ خود را واکسینه کنند که اگر سگ با حیوانات هار ارتباطی داشت هاری را به صاحبنش منتقل نکند. راهکار سوم نیز آموزش و اطلاع‌رسانی به مردم است و این کار اهمیت دارد.عرفانی افزود: وزارت بهداشت با تعهدی که دارد واکسن و سرم را به هر قیمت تهیه و به‌صورت رایگان در اختیار مردم قرار می‌دهد. رده سنی افراد مورد گزش قرار گرفته در سنین مدرسه و نوجوانی همچنین در پسران بیشتر است. وی خاطرنشان کرد: باید به آنها آموخت سگ‌ها را تحریک نکنند همچنین متأسفانه برخی افراد، سگ‌ها را در منزل خود نگه می‌دارند که علاوه بر هاری بیماری‌های مختلفی وجود دارد که می‌توانند منتقل کنند.
رئیس اداره زئونوز وزارت بهداشت افزود: زمانی که سگ در شرع ما نجس شمرده شده حکمتی پشت آن بوده است همچنین همستر و گربه هم غیربهداشتی است بنابراین باید به سمت زندگی توأم با سلامت پیش برویم.
عرفانی در پایان اظهارکرد: کنترل بیماری‌های زئونوز نیاز به یک برنامه خوب دارد که باید حتما به صورت مشترک با وزارت‌خانه های کشور، بهداشت، آموزش و پرورش و کمک دهیاری‌ها شهرداری‌ها، بنیاد مسکن ... انجام شود و هر یک می‌توانند در کنار هم نقش خوبی ایفا کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

جاعل مجوز قرنطینه ای دامپزشکی به هفت ماه حبس محکوم شد

وت پارس - فردی که اقدام به جعل مجوز حمل دام کرده بود، در شهرستان خوسف به 7 ماه حبس محکوم شد.

جاعل مجوز دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی ، رئیس شبکه دامپزشکی خوسف گفت: پاسگاه انتظامی خور شهرستان خوسف  فردی را که با کپی مجوز قرنطینه ای دامپزشکی اقدام به حمل دام به مقصد کرمان کرده  بود، دستگير کرد و پس از بررسی ها مشخص شد مجوز موجود جعلی و نامبرده با تغییر برخی اطلاعات مجوز اقدام به حمل غیر مجاز دام کرده است.
آقای محمودی افزود: پس از طرح شکایت و برگزاری جلسات با قاضی پرونده و شخص خاطی، نامبرده اقرار به جرم کرد که در نهایت با استناد به قانون، وی به تحمل هفت ماه حبس تعزیری درجه شش محکوم شد.وی از دامداران خواست: حمل و نقل و ورود دام را با هماهنگی شبکه دامپزشکی انجام دهند و افراد خاطی را به شبکه دامپزشکی معرفی کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

یک دامپزشک به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

وت پارس - در حکمی از سوی غلامحسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز، علیرضا قدردان‌مشهدی، عضو هیات‌علمی دانشکده دامپزشکی به عنوان معاون دانشجویی این دانشگاه منصوب شد.

یک دامپزشک به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه شهید چمران اهواز منصوب شد

به گزارش وت پارس و به نقل از گروه دانشگاه خبرگزاری دانشجو، در حکمی از سوی حسین خواجه، رییس دانشگاه شهید چمران اهواز،  علیرضا قدردان‌مشهدی، عضو هیات‌علمی دانشکده دامپزشکی به عنوان معاون دانشجویی این دانشگاه، منصوب شد.
در متن این حکم آمده است:
"نظر به مراتب تعهد و تجارب ارزنده جنابعالی، به استناد ماده 5 آیین‌نامه جامع مدیریت دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی پژوهشی و فناوری مصوب ششصد و هشتاد و چهارمین شورای عالی انقلاب فرهنگی و به موجب این ابلاغ و با حفظ سمت آموزشی به مدت دو سال به عنوان معاون دانشجویی دانشگاه منصوب می‌شوید.
امید است از طریق اداره موثر و نظارت کارآمد بر حسن اجرای کلیه امور دانشجویان منطبق بر مصوبات، مقررات و آیین‌نامه‌های مربوط، مدیریت اثربخش و ارتقای فرآیند مشاوره دانشجویی در زمینه‌های تحصیلی، رفاهی، سلامت، نظارت سنجیده و قانونمند بر فعالیت‌های مربوط به تسهیلات قابل‌ارائه به دانشجویان و برنامه‌های رفاهی آنان، برنامه‌ریزی اصولی، هدفمند و ثمربخش به منظور پایش پیوسته، ارزیابی دقیق مدیریت بهینه و ارتقای امور صنفی، رفاهی، بهداشتی و سلامت دانشجویان و ارائه گزارش به مراجع سیاست‌گذاری دانشگاه، فراهم‌سازی زمینه‌های جلب مشارکت، همراهی و همدلی دانشجویان برای ارتقای وضعیت دانشگاه و تهیه و پیشنهاد آیین‌نامه‌های دانشجویی و دستورالعمل‌های موردنیاز با همیاری مسئولان ذی‌ربط و نظارت بر حس اجرای آن‌ها بتوانید در پیشبرد اهداف و برنامه‌های دانشگاه گام‌های موثری بردارید. از خداوند متعال برای شما توفیق در انجام نیکوی وظایف محوله را خواستارم.
همچنین خواجه در نامه‌ای از تلاش‌های عبدالرحیم هوشمند، معاون پیشین امور دانشجویی این دانشگاه در زمان تصدی این مسئولیت تقدیر کرد."

 مطالعه ادامه مطلب

مراسم دید و بازدید نوروزی جامعه دامپزشکان ایران برگزار شد / گزارش تصویری

وت پارس - مراسم دید و بازدید نوروزی جامعه دامپزشکان ایران، با حضور رئیس سازمان دامپزشکی کشور و جمعی از مقامات، پیشکسوتان و همکاران، عصر روز یکشنبه 26 فروردین ماه در محل جامعه دامپزشکان ایران برگزار شد.

مراسم دید و بازدید نوروزی جامعه دامپزشکان ایران برگزار شد / گزارش تصویری

به گزارش وت پارس ، این مراسم با حضور دکتر رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی و دکتر مهدی خلج رایاست سابق این سازمان ، دکتر پیام محبی ریاست جامعه دامپزشکان ایران و جمعی از همکاران و پیشکسوتان برگزار شد.شما در ادامه می توانید گزارش تصویری این رویداد را از وت پارس مرور نمایید.

نتایج اولیه آزمون دکتری اعلام شد

وت پارس - مشاور سازمان سنجش آموزش کشور از اعلام نتایج اولیه آزمون دکتری ۹۷ خبر داد و گفت: داوطلبان از سوم تا هشتم اردیبهشت ماه فرصت دارند نسبت به انتخاب رشته در این آزمون اقدام کنند.

کنکور

به گزارش وت پارس ، دکتر حسین توکلی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری آنا ضمن اعلام این مطلب افزود: برای شرکت در آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد اسلامی تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت‌نام کردند که از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۷۲۳ نفر معادل ۴۲.۹۱ درصد زن و تعداد ۱۳۳ هزار و ۹۸۳ نفر معادل ۵۷.۰۹ درصد مرد بودند.وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب، تعداد ۱۳۶ هزار و ۶۶۵ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۲۱ هزار و ۴۰۳ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۴۳ هزار و ۶۵۹ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۲ هزار و ۷۲۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۲۳ نفر در گروه هنر، تعداد ۲ هزار و ۲۸۷ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۵ هزار و ۳۴۵ نفر در گروه زبان ثبت نام کردند.مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ در روز جمعه، چهارم اسفند ۹۶ در ۷ گروه آموزشی و ۲۴۶ کدرشته امتحانی در ۵۵ شهرستان و ۱۱۷ حوزه امتحانی برگزار شد. از تعداد ۲۳۴ هزار و ۷۰۶ داوطلب ثبت‌نام کننده، تعداد ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب در جلسه آزمون حاضر و تعداد ۴۶ هزار و ۸۸۵ نفر غایب بودند. به عبارت دیگر ۸۰.۰۲ درصد در جلسه آزمون حاضر و ۱۹.۹۸ درصد آنان غایب بودند. همچنین از تعداد حاضران در جلسه آزمون تعداد ۸۱ هزار و ۶۵۹ نفر معادل ۴۳.۴۸ درصد زن و تعداد ۱۰۶ هزار و ۱۶۲ نفر معادل ۵۶.۵۲ درصد مرد هستند.وی خاطرنشان کرد: از میان ۱۸۷ هزار و ۸۲۱ داوطلب حاضر در جلسه آزمون، تعداد ۱۰۹ هزار و ۱۹۶ نفر در گروه علوم انسانی، تعداد ۱۷ هزار و ۴۶۱ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۳۴ هزار و ۱۹۷ نفر در گروه فنی و مهندسی، تعداد ۱۰ هزار و ۵۸۸ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۰ هزار و ۲۲۲ نفر در گروه هنر، تعداد ۱ هزار و ۸۴۳ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۴ هزار و ۳۱۴ نفر در گروه زبان حاضر بودند.
وی در ادامه افزود: داوطلبان هم‌اکنون می‌توانند با مراجعه به سایت سازمان سنجش آموزش کشور به نشانی www.sanjesh.ir و وارد کردن شماره داوطلبی و سایر مشخصات فردی نسبت به مشاهده کارنامه اولیه اعلام نتیجه اقدام کرده و در صورت لزوم از آن پرینت تهیه کنند.
مشاور سازمان سنجش آموزش کشور گفت: دفترچه راهنمای انتخاب رشته های تحصیلی (دفترچه شماره ۲) آزمون ورودی دوره دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ از بعد از ظهر روز پنجشنبه ۳۰ فروردین ۹۷ بر روی سایت این سازمان منتشر می‌شود.وی افزود: داوطلبانی که بر اساس مندرجات کارنامه مجاز به انتخاب رشته شده باشند ضرورت دارد پس از دریافت دفترچه راهنمای انتخاب رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی، نسبت به انتخاب حداکثر ۵۰ کدرشته محل از میان کدرشته محل‌های مورد علاقه و نسبت به درج آن در فرم انتخاب رشته، اقدام کنند.
توکلی یادآور شد: مهلت تکمیل فرم انتخاب رشته آزمون دکتری از روز دوشنبه سوم اردیبهشت ماه ۹۷ از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور آغاز می‌شود و در روز شنبه ۸ اردیبهشت ماه ۹۷ پایان می‌یابد. پس از صدور کارنامه برای کلیه داوطلبان شرکت کننده در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ بر اساس ضوابط و شرایط اعلام شده توسط دانشگاه آزاد اسلامی که از طریق سایت مرکز سنجش و پذیرش این دانشگاه به اطلاع متقاضیان واجد شرایط خواهد رسید، داوطلبانی که علاقمند به انتخاب کدرشته های تحصیلی دانشگاه آزاد نیز باشند می‌توانند با مراجعه به سایت این دانشگاه و بر اساس مقررات نسبت به انتخاب کدرشته های تحصیلی خود در دانشگاه آزاد نیز اقدام کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

نشست کارگروه دام طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور دکتر رفیعی پور برگزار شد

وت پارس - نشست کارگروه دام طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور دکتر رفیعی پور برگزار شد.

نشست کارگروه دام طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور دکتر رفیعی پور برگزار شد

به گزارش وت پارس ، نشست کارگروه دام، طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور دکتر رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور برگزار شد.

نشست کارگروه دام طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور دکتر رفیعی پور برگزار شد

نشست کارگروه دام طیور و آبزیان کمیسیون کشاورزی مجلس با حضور دکتر رفیعی پور برگزار شد

 مطالعه ادامه مطلب

با وجود نابسامانی قيمت در بازار نهاده‌های دامی و طيور حجتی از عدم افزایش قیمت نهاده ها گفت

وت پارس - در حالی وزير جهادكشاورزی از عدم افزايش قيمت نهاده‌های كشاورزی سخن می گويد كه از بازار نهاده‌های دامی و دان مرغ خبر مي‌رسد قيمت‌ها افزايش يافته و واردكنندگان نيز پيش‌پرداخت خريد مرغداران را بازگرداندند.

محمود حجتی

به گزارش وت پارس ، روزنامه جوان در گزارش خود آورده است :
در كنار كالاهايي كه اين روزها با افزايش قيمت دلار دچار نوسان قيمت شده‌اند، مي‌توان به دان مرغ و نهاده‌هاي دامي اشاره كرد كه سال‌هاست از طريق واردات تأمين مي‌شود. گراني قيمت دلار تا مرز ۶هزار تومان در هفته‌گذشته و حذف ارز مبادله‌اي، بار ديگر موجب جولان واردكنندگان در بازار شده و برخي پيش‌پرداخت خريد دان را به مرغداران بازگردانده و اعلام كرده‌اند كه نهاده و دان فقط با قيمت روز عرضه مي‌شود. در پي اين اتفاق قيمت مرغ اندكي نوسان داشت و گوشت قرمز نيز به ۴۸هزار تومان افزايش يافت. صنعت طيور، جزو صنايعي است كه به دليل فراواني توليد و بازگشت سرمايه در مدت ۴۵روز هم پرسود و هم ريسك‌پذير است.
برخلاف وضعيت بازار، وزير جهاد كشاورزي معتقد است كه فعالان حوزه كشاورزي و دامداري نبايد درخصوص تك‌نرخي‌شدن ارز دغدغه داشته باشند. محمود حجتي مي‌گويد: دليلي براي افزايش نرخ نهاده‌هاي كشاورزي با تغيير قيمت ارز وجود ندارد، بنابراين اين نهاده‌ها با قيمت قبل از تك‌نرخي‌شدن ارز عرضه خواهد شد. وي مي‌افزايد: با توجه به حساسيت رئيس‌جمهور در اين حوزه و همچنين درخصوص كالاهاي اساسي، تغييري در قيمت آنها نخواهيم داشت.
جولان انحصارگران نهاده‌هاي دام و طيور
صنعت طيور در سال‌هاي اخير به دليل افزايش توليد و تعداد مرغداري‌ها به دليل كمبود دان مرغ با چالش‌هاي بسياري مواجه شده است. مشكلاتي كه تابع افزايش قيمت دلار و سودجويي واردكنندگان نهاده‌ها و دان مرغ است و از آنجايي كه واردات آن در اختيار بخش خصوصي و افراد خاص است، به راحتي مي‌توانند قيمت‌ها را افزايش دهند يا از توزيع نهاده‌ها خودداري كنند. از اين رو فعالان اين صنعت معتقدند، صنعت دام و طيور با توجه به افزايش نرخ ارز و تنش‌هاي سال گذشته نياز به توجه و حمايت بيشتري دارد. در اين خصوص سيدفرزاد طلاكش، دبير كل كانون سراسري مرغ تخمگذار كشور معتقد است، بالا رفتن ناگهاني نرخ ارز خسارت سنگيني به مرغداران مي‌زند، خسارتي كه فقط با افزايش قيمت جبران نخواهد شد.
وي مي‌گويد: امكان ندارد كه افزايش هزار توماني نرخ ارز بر نهاده‌هاي دام و طيور تأثير منفي نداشته باشد، چون اين نهاده‌ها بيشتر وارداتي هستند. نمونه تأسف‌انگيزش اينجاست كه هفته گذشته چند نفر از توليدكنندگان مرغ گوشتي به اتحاديه شكايت كرده‌اند كه يكي از واردكنندگان عمده ذرت و سويا پيش‌پرداخت مرغداران براي خريد ذرت و سويا را پس داده و اعلام كرده يا كالاها را به قيمت روز تحويل مي‌دهد يا كالاها را تحويل نمي‌دهد.

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان دامپزشکی : سازمان دامپزشكی در حوزه بهداشتی و شرعي حافظ جان و مال مردم است

وت پارس - نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي گفت:بنده هيچ گزارشي را مبني بر ايجاد مشكل در حوزه تامين مواد غذائي در ايام عيد دريافت نكردم و مهم تَر آنكه تامين نياز غذايي شهروندان با اهتمام وزارت جهادكشاورزي و سازمان دامپزشكي كشور تماما توسط توليدات داخلي صورت گرفت.

رییس سازمان دامپزشکی : سازمان دامپزشكی در حوزه بهداشتی و شرعي حافظ جان و مال مردم است

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومي سازمان دامپزشكي كشور، آيت الله تقوي صبح امروز در ديدار با رييس سازمان دامپزشكي كشور و نمايندگان ولي فقيه در ادارات كل دامپزشكي استان ها با بيان اينكه تامين مواد غذائي در ايام عيد بدون نياز به واردات هيچ محصولي به خوبي صورت گرفت، اظهار كرد:يكي از مسائلي كه بايد به آن توجه شود اطلاع رساني فعاليت هاي انجام شده در اين حوزه است.وی با اشاره به اقدامات و عملكرد وزارت جهاد کشاورزی،گفت: به اعتقاد من این وزارتخانه همیشه آماده رفع نیاز‌های شهروندان در حوزه يادشده است و با توجه به اینکه این وزارتخانه مهم‌ترین نیاز شهروندان را تامین می‌کند می‌توان آن را یکی از مهم‌ترین وزارتخانه‌ها قلمداد کرد.به گفته نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي در این بین لازم است که نمایندگان ولی فقیه در تمام استان‌ها علاوه‌ بر وظیفه‌ای که بر عهده دارند در حيطه نظارت برارائه محصولات پروتئيني به شهروندان در حوزه فرهنگسازی و اطلاع رسانی نیز گام‌های موثری بردارند.
آیت‌الله تقوی  خطاب به نمایندگان ولی فقیه در استان‌ها گفت: نباید اینگونه تصور شود که شما عزیزان تنها کارمندان سازمان دامپزشکی هستید چراکه این حوزه نیاز به کارمند ندارد و شما باید اینگونه تفکر کنيد که آمده‌اید تا رسالت طلبگی خود را در راستای فرهنگ‌سازی در تمام حوزه ها انجام دهید.وی با تاکید به این مساله که باید زمینه برای ارتقا و پیشرفت کارکنان ایجاد شود،تاکید کرد: اگر هر فردی در هر حوزه‌ای توانایی دارد وظیفه شما است تا با تشخیص توانایی فرد نسبت به جذب و پیشرفت افراد اقدام کنید.
نماينده ولي فقيه در وزارت جهاد كشاورزي با بیان اینکه برای انجام کار‌ها در هر اموریی باید برنامه‌ریزی داشته باشیم،عنوان کرد: لازم است که با درس گرفتن از تجربیات گذشته بهترین راهکار‌را برای اجرای برنامه‌های خود در نظر بگیریم چراکه تنها در این شرایط است که می‌توانیم موفقیت را ازآن خود کنیم.آیت‌الله تقوی ضمن دعوت حاضرین در جلسه به تقوا، بر اهمیت برنامه‌ریزی در امور به‌ویژه کار‌های مربوط به حوزه وزارت جهاد کشاورزی تاکید کرد و گفت:به اعتقاد من وزارت جهاد کشاورزی یک وزارتخانه بی‌نظیر است چراکه اگر روزی تعطیل شود تامین نیاز‌های اساسی شهروندان با مشکلات عمده مواجه خواهد شد.
همچنين در اين مراسم عليرضا رفيعي پور رييس سازمان دامپزشكي كشور  اظهار كرد: سازمان دامپزشكي در حوزه بهداشتي و شرعي حافظ جان و مال مردم است كه در همين راستا نيز وظيفه خطيري بر دوش آن گذاشته شده است.وي با بيان اينكه براي انجام اين مسووليت ٤٠ هزار نفر عضو ارتش بزرگ امنيت غذائي هستند، گفت: علاوه بر اين ١٠ ها هزار نفر نيز با اين مجموعه فعاليت مي كنند تا بتوان نياز هاي غذائي جامعه را به نحو أحسن تامين كرد.
رييس سازمان دامپزشكي كشور با اشاره به تاثیر نظارت نمایندگان ولی فقیه در عرضه محصولات گفت: سال گذشته خسارات زیادی را به دلیل وجود بیماري آنفلوانزاي فوق حاد پرندگان متحمل شدیم که اگر این نظارت ‌ها نبود احتمال افزایش میزان خسارات وجود داشت که با همت نمایندگان ولی فقیه و ناظران بهداشتی ازاین مساله جلوگیری شد.رفیعی‌پور با تاکید به این موضوع که همکاران ما در این حوزه نه یک شیفت بلکه سه شیفت در 365 روز سال مشغول فعالیت هستند،اظهار کرد:به دلیل حساسیت این حوزه و اهتمام همکاران ما در امر نظارت وضعیت توزیع کاملا بهداشتی صورت می‌گیرد که این موضوع قابل تقدیر است.
همچنین در این مراسم حجت الاسلام والمسلمین حمزه کلانتری مسئول حوزه نمایندگی ولی فقیه در سازمان دامپزشکی کشور با بیان اینکه سازمان دامپزشکی در خط مقدم حمایت از کالای ایرانی قرار دارد،عنوان کرد:وزارت جهاد کشاورزی یکی از مکان‌هایی است که می‌تواند صراحتا ادعا کند که در مسیر حمایت ازکالای ایرانی گام بر می‌دارد.وی با اشاره به و وظیفه اصلی سازمان دامپزشکی کشور،گفت:حفظ و احیا ارزش‌های دینی و فرهنگی و همچنین هدایت سازمان دامپزشکی در راستای آرمان‌های امام و مقام معظم رهبری دو وظیفه اصلی ما است

 مطالعه ادامه مطلب

وزارت علوم خواستار عدم افزایش پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی شد

وت پارس - مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نامه‌ای به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی بر الزام رعایت مفاد ماده 21 قانون افزایش بهره‌وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی تأکید کرد.

برگزیدگان بیست و ششمین جشنواره دانشجویان نمونه

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی و امور بین‌الملل سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران ، بر اساس نص صریح ماده 21 قانون افزایش بهره وری بخش کشاورزی و منابع طبیعی، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی غیردولتی موظفند تعداد، رشته و ترکیب جنسیتی دانشجویان رشته‌های تحصیلی دانشگاه‌ها، مراکز و مؤسسات آموزش عالی مرتبط با کشاورزی، منابع طبیعی و دامپزشکی خود را قبل از اعلام و پذیرش، بر اساس نیازسنجی و مدیریت منابع انسانی که توسط وزارت جهاد کشاورزی انجام می‌‌شود. ساماندهی نماید.
بر اساس این گزارش دکتر محمدرضا صفری چندی پیش با ارسال پیام تبریک انتصاب دکتر منصور غلامی به عنوان وزیر جدید علوم، تحقیقات و فناوری ضمن یادآوری مفاد این قانون بر ضرورت اقدام عاجل وزارت علوم برای ساماندهی وضعیت آشفته پذیرش دانشجوی دامپزشکی و ممیزی دقیق دانشکده‌های دامپزشکی تأکید کرده بود.
رئیس سازمان نظام دامپزشکی همچنین مقوله پذیرش دانشجوی نوبت دوم (شبانه) به‌عنوان یک آفت جدی برای کیفیت علم و آینده علم در ایران دانسته و بر آمادگی سازمان نظام دامپزشکی را برای هرگونه همکاری و تعامل با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری را در راستای نیل به اهداف مشروحه و نیز هرگونه اظهار نظر مشورتی در این خصوص اعلام کرده بود.متن نامه ابوالقاسم دولتی مدیر کل دفتر گسترش آموزش عالی وزارت علومف تحقیقات و فناوری بدین شرح است :

 مطالعه ادامه مطلب