رییس سازمان دامپزشکی : روند شیوع آنفلونزا به حدی بالاست که اجازه مخفی کاری به مرغدار را نمی دهد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی گفت: ۸۵ درصد از واحد‌های مرغ تخم‌گذار و پولت‌ها در کشور درگیر آنفلوانزا حاد پرندگان هستند.

رییس سازمان دامپزشکی : پیشگیری وظیفه اصلی دامپزشکی است

به گزارش وت پارس و به نقل از باشگاه خبرنگاران ، علیرضا رفیعی پور رئیس سازمان دامپزشکی درباه آخرین وضعیت شیوع سویه جدید ویروس آنفلوانزا حاد پرندگان اظهار کرد: طی ده روز گذشته ورود سویه جدید H۵N۶ در کشورمنجر به تلفات بیش از هزار قطعه پرنده وحشی در پارک ملی بوجاق بندر کیاشهر استان گیلان شد که پس از اطلاع رسانی سازمان محیط زیست، سازمان دامپزشکی پس از حضور در محل اقدام به نمونه برداری برای شناسایی نوع ویروس انجام دادند.
به گفته وی با تایید سویه جدید بیماری آنفلوانزا فوق حاد پرندگان، تردد و بازدید عموم از این محل ممنوع اعلام شد.رفیعی پور با اشاره به اینکه محل جمع آوری تلفات طیور سم پاشی شد، افزود: نیرو‌های دامپزشکی و محیط زیست در ورودی پارک ملی و سایر تالاب‌های استان‌های شمالی مستقر شدند، به طوریکه هنگام بازدید مردم از استان‌های شمالی، وسایل نقلیه آن‌ها مورد سم پاشی قرار گرفت.
این مقام مسئول ادامه داد: سازمان دامپزشکی در جاده‌های منتهی به شمال و مناطق گردشگری و تالاب‌ها با تبلیغات محلی و نصب بنر‌ها توصیه‌های بهداشتی لازم برای کنترل و پیشگیری بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان را به مردم اطلاع رسانی کردند که با این وجود در چند روز اخیر گزارش جدیدی در منطقه بوجار و دیگر استان‌های شمالی اعلام نشد.وی در خصوص زمان شیوع بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان در کشور گفت: از آبان سال ۹۵، بیماری آنفلوانزا حاد پرندگان وارد کشور شد که علاوه بر پرندگان وحشی، طیور روستایی و صنعتی را نیز درگیر کرد.
رئیس سازمان دامپزشکی ادامه داد: شدت ویروس آنفلوانزا H۵N۶ به حدی بالا است که به محض سرایت به یک واحد مرغداری روستایی و صنعتی، تلفات بالایی را رقم می‌زند.به گفته رفیعی پور؛ برای جلوگیری از شیوع سویه جدید بیماری به مناطق دیگرعلاوه بر رعایت ضوابط و مقررات بهداشتی و بین المللی بلافاصله پس از شناسایی ویروس نسبت به معدوم سازی پرندگان باید اقدام کنیم.

۱۷ استان کشور گرفتار آنفلوانزا حاد پرندگان

 مطالعه ادامه مطلب

آمار داوطلبان گروه‌ دامپزشکی در آزمون دکتری اعلام شد

وت پارس - مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه بیش از ۲۷ هزار داوطلب آزمون دکتری ۹۷، کارت ورود به جلسه آزمون را دریافت نکردند، گفت: آمار نهایی غایبین آزمون متعاقبا اعلام می‌شود.

آزمون دکترای تخصص

به گزارش وت پارس ، دکتر حسین توکلی ضمن اعلام این مطلب اظهار کرد:  تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ نفر در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ ثبت نام کردند که از این تعداد ۱۰۰ هزار و ۶۲۲ نفر معادل ۴۲.۹۲ درصد داوطلبان زن و بقیه داوطلبان مرد بودند.وی در ادامه افزود: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب شرکت کننده در آزمون دکتری نیمه متمرکز سال ۹۷ ،‌ تعداد ۱۳۶ هزار و ۵۱۰ نفر در گروه علوم انسانی، ۲۱ هزار و ۳۸۰ نفر در گروه علوم پایه، تعداد ۴۳ هزار و ۶۱۹ نفر در گروه فنی مهندسی،‌ ۱۲ هزار و ۷۱۴ نفر در گروه کشاورزی و منابع طبیعی، تعداد ۱۲ هزار و ۶۰۶ نفر در گروه هنر، ۲ هزار و ۲۸۴ نفر در گروه دامپزشکی و تعداد ۵ هزار و ۳۴۱ نفر در گروه زبان ثبت نام کرده‌اند.وی در ادامه تصریح کرد: از تعداد ۲۳۴ هزار و ۴۵۴ داوطلب ثبت نام کننده تعداد ۲۰۶ هزار و ۷۲۶ نفر نسبت به دریافت کارت ورود به جلسه خود اقدام کردند. به عبارت دیگر ۸۸.۱۸ درصد داوطلبان کارت ورود به جلسه خود را دریافت کرده‌اند و ۲۷ هزار و ۷۲۸ نفر اقدام به دریافت کارت آزمون نکردند و به تبع آن در آزمون دکتری غایب بودند.
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید براینکه ۱۰ درصد ثبت نامی‌های آزمون دکتری در دانشگاه‌ها پذیرفته می شوند،‌گفت: نتایج اولیه به صورت کارنامه تنظیم شده و هفته آخر فروردین اعلام می‌شود و نتایج نهایی نیز نیمه اول شهریور ماه ۹۷ منتشر می‌شود.

 مطالعه ادامه مطلب

تلاش مجدد کارفرمایان برای ابطال ماده 18 و 19 آیین نامه بهداشتی دامپزشکی بی نتیجه ماند

وت پارس - تلاش چندین باره کارفرمایان برای ابطال مواد 18 و 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی برای بار دیگر ناکام ماند.

تشکل های کارفرمایی خواستار توقف اجرای ماده 19 دامپزشکی شدند!

به گزارش وت پارس و به نقل از حکیم مهر و خبر منتشر شده در بخش آرای تخصصی سایت دیوان عدالت ، با وجود اجرای نه چندان مطلوب آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی و مشکلاتی که در این خصوص وجود دارد، بارها شاهد کارشکنی تشکل های کارفرمایی و شکایات آنها به مجامع صنفی و قضایی گوناگون به منظور ابطال یا لطمه به آن بوده ایم.
در آخرین مورد، یکی از تشکل های صنعت خوراک دام که ارادت رئیس انجمن ایشان به آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی پیش از این بارها اثبات شده است!، با هدف ابطال مواد 5، 18، 19 و 20 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی اقدام به شکایت به دیوان عدالت اداری نمود که خوشبختانه با رأی هیأت تخصصی این دیوان مبنی بر رد این شکایت و الزام اجرای مواد این آیین نامه، این تیر هم به سنگ خورد و تلاششان ناکام ماند.
جزئیات این شکایت و متن رأی صادره از سوی هیأت تخصصی پژوهشی و فرهنگی دیوان عدالت اداری که در پایگاه اطلاع رسانی دیوان منتشر شده است، به شرح زیر است:
موضوع: ابطال مواد 5، 18، 19 و20 آیین نامه اجرایی نظارت بهداشتی دامپزشکی به شماره  164733 ک مورخ 13/9/87 کمیسیون امور زیربنایی صنعت - محیط زیست دولت و دستورالعمل  اجرایی آن از تاریخ تصویب
شـاکــی: 1- شرکت تعاونی کشاورزی کارخانجات  خوراک دام و طیور و آبزیان خراسان رضوی، 2- آقای مجتبی سلیمی
طرف شکایت: وزارت  جهادکشاورزی - سازمان دامپزشکی- کمیسیون امور زیربنایی صنعت، محیط زیست دولت

 مطالعه ادامه مطلب

نحوه پذیرش دانشجو در دوره دکتری و دستیاری رشته‌های گروه دامپزشکی اعلام شد

وت پارس - نحوه پذیرش دانشجو در دوره دکتری و دستیاری رشته‌های گروه دامپزشکی اعلام شد.

کنکور

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری فارس، آزمون دکتری نیمه‌ متمرکز سال 97 دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی و همچنین دانشگاه آزاد صبح امروز برگزار شد.
نحوه پذیرش داوطلبان به این صورت است که مرحله اول آزمون به صورت متمرکز انجام می‌شود و پس از برگزاری آزمون کارنامه‌ای شامل نمرات خام، تراز و نمره کل در هفته آخر فروردین در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد که داوطلبان مجاز به انتخاب رشته بر اساس برنامه زمانی پیش‌بینی شده در نیمه اول اردیبهشت‌ماه هستند و بر اساس کد رشته محل‌های انتخابی و حد نصاب نمره آزمون متمرکز که با هماهنگی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی پذیرنده تعیین می‌شود، با توجه به سهمیه داوطلب به کد رشته محل‌های حائز حد نصاب معرفی خواهد شد.
پذیرش دانشجو در دوره دکتری و دستیاری رشته‌های گروه دامپزشکی شامل دو مرحله است که هر یک از مراحل مطابق با شیوه‌نامه اجرای آزمون انجام می‌شود.
بر اساس قانون سنجش و پذیرش در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در دوره‌های تحصیلات تکمیلی در قالب مرحله سنجش علمی و آزمون متمرکز و مصاحبه علمی و سنجش ارزیابی آموزشی پژوهشی و فناوری سنجش و پذیرش دانشجو در مقطع دکتری ناپیوسته بر حسب هر یک از شیوه‌های آموزشی پژوهشی و پژوهش‌محور صورت می‌گیرد.
به این شکل که در دکتری ناپیوسته آموزشی  و پژوهشی 50 درصد سهم آزمون متمرکز، 20 درصد سوابق آموزشی پژوهشی و فناوری و 30 درصد مصاحبه علمی و سنجش عملی است.همچنین در بخش پژوهش‌محور 30 درصد سهم آزمون متمرکز، 30 درصد سهم سوابق آموزشی پژوهشی و فناوری و 30 درصد مصاحبه علمی و سنجش عملی و 20 درصد تهیه طرح است.
پذیرش نهایی از بین داوطلبان معرفی شده به دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی بر اساس نتیجه سنجش عمومی و نتیجه مصاحبه دانشگاه‌ها، بررسی مدارک و یا هر روش دیگر مطابق آئین‌نامه، اولویت کدرشته محل‌ها، ظرفیت اعلام شده و سهمیه داوطلب صورت می‌گیرد.امتیاز متقاضیان آئین‌نامه استعدادهای درخشان نیز در آئین‌نامه وزارت علوم لحاظ شده است.

 مطالعه ادامه مطلب

به دلیل عدم اقناع نمایندگان از پاسخ های حجتی طرح استیضاح وی دوباره به جریان افتاد

وت پارس - نماینده مردم دزفول از درخواست استیضاح وزیر جهاد کشاورزی با حدود 90 امضا در مجلس خبر داد.

 استیضاح حجتی

به گزارش وت پارس ، عباس پاپی‌زاده عضو کمیسیون کشاورزی ، آب و منابع طبیعی در گفت‌وگو با خبرنگار مجلس گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان ، از جمع آوری حدود 90 امضا برای درخواست استیضاح حجتی وزیر جهاد کشاورزی خبر داد.وی با اشاره به اینکه برخی نمایندگان بر روی تعدادی از محورهای حوزه کشاورزی انتقاداتی دارند، اظهار کرد: طی جلساتی با حضور حجتی این مسائل بررسی شد اما به دلیل عدم اقناع نمایندگان اکنون حدود 90 نفر درخواست استیضاح وی را دارند.
نماینده مردم دزفول بیان کرد: با اتمام بررسی بودجه در صحن علنی درخواست استیضاح را برای تعیین تکلیف به هیئت رئیسه مجلس ارائه خواهیم کرد.
پاپی‌زاده همچنین با اشاره به برخی محورهای این استیضاح تصریح کرد: وجود محصولات تراریخته،‌ نحوه مدیریت وزارت جهاد کشاورزی، وجود مشکلاتی در خودکفایی برخی محصولات مانند دانه‌های روغنی و... از مهمترین محورهای این استیضاح است.
عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی گفت: درخواست استیضاح حجتی و بررسی آن حدود یک ماه و نیم تاکنون در دست اقدام است و تاکنون جلساتی هم داشته‌ایم که بعد از پایان بودجه اقدامات نهایی را انجام خواهیم داد.

 مطالعه ادامه مطلب

کلیه اعضای سازمان نظام دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه ای شدند

وت پارس - معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری گفت: کلیه اعضای سازمان های نظام پزشکی و نظام دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه ای بوده و دستگاه قضایی باید آن را به عنوان وثیقه تأمین بپذیرد به جز در مواردی که خسارت عمدی است.

کلیه اعضای سازمان نظام دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه ای شدند

به گزارش وت پارس و به نقل از میزان دکتر محمود عباسی معاون حقوق بشر و امور بین الملل وزیر دادگستری با اشاره به رویکرد نوین قانونگذار در برنامه ششم توسعه و در احکام دائمی برنامه ششم به حوزه سلامت و کالاهای سلامت محور یکی از نوآوری های برنامه ششم توسعه را بند ح ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه عنوان کرد و گفت: به موجب بند ح این ماده « کلیه اعضای سازمان های نظام پزشکی و نظام دامپزشکی ملزم به تهیه بیمه مسئولیت حرفه ای بوده و دستگاه قضایی می بایست آن را به عنوان وثیقه تأمین بپذیرد به جز در مواردی که خسارت عمدی است و امکان استیفای حق وجود نداشته باشد و وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در خصوص لوایح حوزه وظایف و اختیارات این سازمان ها نظر مشورتی آنان را اخذ نماید. » بنابراین، این بند از ماده ۷۴ سه حکم مهم فرا روی ما می گذارد :
نخست الزام کلیه اعضای سازمان نظام پزشکی و نظام دامپزشکی به تهیه بیمه نامه مسئولیت حرفه ای که پیش از این اختیاری بود.
دوم : پذیرش بیمه نامه مسئولیت حرفه ای به عنوان وثیقه قرار تأمین توسط قضات دادگستری در جرایم غیر عمدی که پیش از این قضات در این باب تکلیفی نداشتند.
سوم : اخذ نظر مشورتی این سازمان ها توسط وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در تهیه لوایح قانونی که البته پیش از این وزارت بهداشت وظیفه داشت ولی چندان به آن عمل نمی شد.
رییس انجمن علمی حقوق پزشکی ایران با اشاره به اینکه تاکنون بیمه مسئولیت حرفه ای برای پزشکان اختیاری بود تأکید کرد :بنابر تکلیف مقرر در بند ح ماده ۷۴ قانون برنامه ششم توسعه بیمه مسئولیت حرفه ای برای کلیه اعضای سازمان های نظام پزشکی و نظام دامپزشکی همانند بیمه شخص ثالث اجباری است و مفهوم مخالف این ماده آنست که چنانچه صاحبان این حرف و مشاغل از این تکلیف قانونی شانه خالی کنند می بایست شخصاً به جبران خسارت وارده بپردازند.وی افزود :کار اطبا و صاحبان مشاغل نوعاً غیرعمدی و از دایره جرایم عمدی خارج است بنابراین این الزام قانونی الزام کلی و در برگیرنده همه فعالیت های طبی آن هاست که ممکن است در نتیجه آن خسارتی به دیگری وارد شود که قانونگذار با این تدبیر هدفش ایجاد امنیت شغلی صاحبان حرف پزشکی و پیشگیری از عدم تحقق جبران خسارت یا به عبارتی تأکید بر این امر بوده است که هیچ ضرری جبران ناشده باقی نماند. از طرفی قانونگذار به یکی از دغدغه های اصلی جامعه پزشکی و نظام دامپزشکی هم پایان داده است و آن نگرانی از عدم تأمین وثیقه هنگام احضار یا جلب صاحبان مشاغل پزشکی یا دامپزشکی است.
با حکم مقرر در این ماده قضات مکلفند در جرایم غیرعمدی که نوعاٌ کار و فعالیت صاحبان مشاغل پزشکی اینگونه است بیمه نامه مسئولیت حرفه ای را به عنوان وثیقه قرار تأمین بپذیرند.

 مطالعه ادامه مطلب

یک نماینده مجلس : دولت به راحتی از کنار میزان تلفات آنفلونزای پرندگان گذشت!

وت پارس - رییس کارگروه دام و طیور کمیسیون کشاورزی مجلس، گفت: گزارش هایی که به صورت غیررسمی اعلام شده حکایت از ۲۵ میلیون تلفات واحدهای مرغ تخم گذار و حدود یک میلیون مرغ مادر دارد.

علی ابراهیمی

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرگزاری خانه ملت ، علی ابراهیمی با اشاره به اینکه آنفولانزای فوق حاد پرندگان در کشور در حال فراگیری است، گفت: این موضوع تلفات بسیار زیادی گرفته که هیچ، در حال حاضر از استان هایی که تاکنون علائمی نداشته اند خبرهای درگیری این بیماری مطرح می شود.رییس کارگروه دام و طیور کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی، با بیان اینکه بعد از استان های شمالی اگر استان های مطرح همانند اصفهان نیز درگیر شوند قطعا در تولید تخم مرغ و مرغ گوشتی با مشکل جدی روبه رو می شویم، افزود: تلفات در مزارع مرغ تخم گذار و مرغ گوشتی بالا است و این نشان می دهد که ما با کاهش شدید تولید تخم مرغ مواجه می شویم و اگر آنفولانزا به سالن های پرورش مرغ گوشتی سرایت کند تولید مرغ گوشتی نیز با مشکل مواجه می شود.

مرغ و تخم مرغ مورد مصرف اقشار متوسط و ضعیف جامعه است

نماینده مردم شازند در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه ما در آینده نه چندان دور شاهد گران تر شدن تخم مرغ و کاهش تولید گوشت مرغ و گران شدن این محصول خواهیم بود.وی با بیان اینکه اگر دولت در مهار این بیماری به صورت جدی وارد نشود شاهد کاهش شدید تولید خواهیم بود که تبعات آن در عید نوروز و ماه رمضان مشهود می شود، یادآور شد: با توجه به اینکه مرغ و تخم مرغ مورد مصرف اقشار متوسط و ضعیف جامعه است با شیوع این بیماری این گروه آسیب می بینند.

 مطالعه ادامه مطلب

بازدید نمایندگان سازمان دامپرشکی و وزارت بهداشت از تالاب ازباران جهت اجرای فاز A برنامه ملی آنفلونزا

وت پارس - دکتر علی صفر ماکنعلی معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور و دکتر محمد مهدی گویا رئیس مرکز مدیریت بیماری های واگیر از تالاب ازباران بازدید کردند.

بازدید نمایندگان سازمان دامپرشکی و وزارت بهداشت از تالاب ازباران جهت اجرای فاز A برنامه ملی آنفلونزا

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی ، این سفر که با هدف مشترک بین سازمان دامپزشکی کشور، وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی و سازمان حفاظت محیط زیست کشور برای فراهم نمودن تمهیدات لازم جهت اجرای پلان A برنامه ملی کنترل آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان در کشور صورت گرفت.
ماکنعلی دراین سفر اظهار داشت: این برنامه در 31 استان کشور اجرا خواهد شد و استان مازندران به همراه استانهای گلستان و گیلان بعنوان منطقه نخست در شمال کشور مد نظر می باشد.وی در ادامه با اشاره به مقصد پرندگان مهاجر آبزی در تالابهای شمال کشورگفت:  وجود صنعت عظیم پرورش طیور در مازندران ما را بر این داشت تا با اجرای این طرح گام موثری برای کنترل این بیماری ویروسی بر داریم.
ماکنعلی تصریح کرد با اجرای این طرح، سیستم ردیابی، کانون یابی و معدوم سازی در استانهای شمالی کشور به روز خواهد شد و سیستم تشخیص نیز در این منطقه ارتقا خواهد یافت و آموزش و اطلاع رسانی لازم در قالب بسته ای اختصاصی برای شمال کشور عملیاتی می شود. ایشان پایش پرندگان مهاجر و جلوگیری از ورود و پخش ویروس آنفلوانزا و محافظت از طیور بومی و صنعتی را از اولویت های سازمان برشمرد.

 مطالعه ادامه مطلب

یک عضو اتاق بازرگانی : با گرانی هورمون های رشد استفاده از آن در پرورش طیور توجیه ندارد

وت پارس - عضو اتاق بازرگانی اراک گفت:گرانی داروی هورمون‌ رشد باعث شده است که استفاده از آن در پرورش طیور توجیه اقتصادی نداشته باشد.

به گزارش وت پارس ، ناصر بیگی عضو اتاق بازرگانی اراک در گفتگو با خبرنگار صنعت، تجارت و معدن باشگاه خبرنگاران جوان؛ با اشاره به تلفات بیماری آنفلوانزای مرغی و تأثیر آن بر بازار، اظهار کرد: آنفولانزای طیور مسئله جدیدی نیست و طی سال‌های گذشته علاوه بر واحد‌های مرغ تخم گذار، مرغ‌های گوشتی را نیز تحت تاثیر خود قرار داده است.وی ادامه داد: امسال ۲۶ میلیون قطعه مرغ تخم گذار به دلیل بیماری آنفولانزای مرغی معدوم شده است که همین موضوع یکی از دلایل اصلی افزایش قیمت تخم مرغ در چند وقت اخیر به شمار می رود.از اینرو دولت برای تامین نیاز بازار ۲۰ هزار تن تخم مرغ وارد کرده است.عضو اتاق بازرگانی اراک بیان کرد: در بحث بیماری آنفلوانزای مرغی، بیشتر بحث پیشگیری و واکسیناسیون مطرح است، ماهیت این بیماری به صورت ویروسی است و در طیور توانایی مقاومت و فرصت درمان وجود ندارد .البته در صورت رعایت نکردن مسائل بهداشتی در برخی از موارد با سرایت به انسان منجر به فوت می‌شود.
به گفته وی؛ پرندگان مهاجری که ناقل بیماری آنفلوانزای مرغی هستند، عامل اصلی شیوع این بیماری در کشور به حساب می‌آیند.وی با انتقاد از عملکرد صندوق بیمه کشاورزی بیان کرد:صندوق بیمه کشاورزی در زمینه حمایت از پرورش دهندگان طیور بسیار ضعیف عمل کرده است و به همین دلیل در بسیاری از مواقع تولیدکنندگان از اعلام بیماری دام و طیور خوداری می‌کنند اگر پوشش خوبی از صندوق کشاورزی صورت گیرد تولید کنندگان بیماری طیور را گزارش و انتقال بیماری  به سرعت متوقف خواهد شد.
بیگی عملکرد دولت برنظارات و توزیع طیور را رضایت بخش خواند و مطرح کرد:نقش دولت به دو صورت است، یکی به صورت نظارت بر واحد‌های طیور و دیگری نظارت بر توزیع محصولات در بازار که تا حدودی عملکرد مناسبی داشته است.
عضو اتاق بازرگانی اراک با بیان اینکه نرخ تسهیلات بانکی در کشور بالاست، تصریح کرد:حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی با تسهیلات ۲۰ درصدی امکان پذیر نیست چراکه با این نرخ تولیدکنندگان از چاله به چاه عمیقی می‌افتند.
بیگی در پایان با اشاره به گران بودن دارو‌های هورمونی برای رشد غیر معمول در دام و طیور،گفت: مرغ هورمونی حرف‌ غیرعلمی است که از سوی برخی از افراد ناآگاه مطرح می‌شود هزینه‌های هورمون‌های رشد به قدری بالاست که استفاده از آن در طیور توجیه اقتصادی ندارد، امروز با استفاده از تکنولوژی و تامین نیاز‌های غذایی دام وطیور ،میزان بازدهی افزایش چشمگیری داشته است.

 مطالعه ادامه مطلب

صد میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری از بیماری های دامی به سازمان دامپزشکی اختصاص یافت

وت پارس - نمایندگان مردم در خانه ملت، با اختصاص صد میلیارد تومان اعتبار برای پیشگیری و مهار بیماری های دامی به سازمان دامپزشکی موافقت کردند.

مجلس شورای اسلامی

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، نمایندگان در نشست علنی عصر امروز (چهارشنبه، 2 اسفندماه) مجلس شورای اسلامی در جریان بررسی جزئیات بخش هزینه ای لایحه بودجه سال 97 با تبصره 13 ماده واحده این لایحه با 149 رأی موافق، 7 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 195 نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.
لازم به ذکر است نمایندگان بند د تبصره 13 این لایحه را نیز با 146 رأی موافق، 8 رأی مخالف و 3 رأی ممتنع از مجموع 198 نماینده حاضر در جلسه تصویب کردند.
در بند د تبصره 13 این لایحه آمده است؛ معادل یکهزار میلیارد ریال از محل منابع ماده (10)قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و منابع ماده(12)قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور برای پیشگیری و مهار(کنترل)بیماری‌های واگیر دامی و بیماری‌های مشترک بین انسان و دام ،مایه‌کوبی(واکسیناسیون)دامها و بهداشت فرآورده‌های دامی در اختیار سازمان دامپزشکی کشور قرار گیرد.براساس این گزارش نمایندگان مجلس شورای اسلامی با بند الحاقی تبصره 13 نیز موافقت کردند.
در بند الحاقی این تبصره آمده است؛ معادل دوهزار میلیارد (2.000.000.000.000)ریال از محل منابع ماده(10) قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و منابع ماده(12) قانون تشکیل سازمان مدیریت بحران کشور برای تولید و ارتقای کیفیت واکسن آنفولانزای طیور در اختیار موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی قرار گیرد./

 مطالعه ادامه مطلب