اطلاعیه انجمن های صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در خصوص ماده ۱۹ منتشر شد

وت پارس - اطلاعیه انجمن های صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی سراسر کشور در خصوص ماده ۱۹ آیین‌نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی منتشر شد.

بیانیه جامعه دامپزشکان ایران درباره توقف ماده 19 منتشر شد

به گزارش وت پارس و به نقل از انجمن دامپزشکی تهران ، در پی انتشار اطلاعیه مورخ 97/4/31 معاونت محترم بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور در پایگاه اطلاع رسانی سازمان دامپزشکی کشور و درخواست از کارشناسان، صاحب نظران و ذینفعان جهت بررسی پیش نویس جدید دستورالعمل اجرایی ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی، انجمنهای صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی سراسر کشور اطلاعیه ای صادر کردند که متن آن به شرح زیر می باشد:

اطلاعیه انجمن های صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در خصوص ماده ۱۹ منتشر شد

اطلاعیه انجمن های صنفی مسئولین فنی و ناظرین بهداشتی دامپزشکی در خصوص ماده ۱۹ منتشر شد

 مطالعه ادامه مطلب

پانزده هزار پزشک دارای شماره نظام پزشکی در مشاغل دیگر فعالیت می کنند!

وت پارس - نایب رییس کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس گفت: جاذبه های پرداختی به پزشکان به میزان کافی نیست.

حداقل حقوق و مزایای سال 1397 مسئولین فنی بهداشتی و دستیاران بهداشتی دامپزشکی اعلام شد

به گزارش وت پارس ، محمد نعیم امینی فرد درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت ، با اشاره به برخی مسائل مبنی بر اینکه 15 هزار پزشک دارای شماره نظام پزشکی در مشاغل دیگر فعالیت می کنند، گفت: برای تربیت پزشک درکشور ما هزینه سنگینی پرداخت می شود، البته که این هزینه تنها مسئله مالی نبوده و حداقل 7 سال و حداکثر 11 تا 13 صرف آموزش پزشکی در دوره های تخصصی و فوق تخصصی می شود؛ بنابراین بهترین زمان و بهترین نیروی انسانی به کارگرفته می شود؛ تا پزشکی مجرب، کارآزموده و متخصص تربیت شود.
نماینده مردم ایرانشهر در مجلس شورای اسلامی، درخصوص علت عدم استفاده از برخی پزشکان در سیستم سلامت، افزود: در حال حاضر برای سیستم و شبکه خدمات بهداشتی ودرمانی نه دربخش دولتی و نه عمومی علی رغم برخی کمبودها اما جانمایی برای این پزشکان انجام نشده است، یعنی جایگاه پزشک درسیستم خدماتی بهداشتی ودرمانی تعریف نشده و متناسب با آن امکانات سخت افزاری مناسبی وجود ندارد؛ یا اینکه جاذبه های پرداختی به پزشکان به میزان کافی نبوده است، ضمن اینکه ممکن است برخوردهای نامناسب با پزشکان سبب جدایی این گروه از سیستم سلامت شده است.
وی با بیان اینکه آموزش پزشکی متناسب با چنین شرایطی باید متحول شود، تصریح کرد: متاسفانه این تحولات صورت نگرفته و به طورمعمول درحال حاضر به ازای هر هزار نفر جمعیت تعریفی برای آموزش پزشکی صورت می گیرد، البته درسالیان اخیر برخی رویکردها مانند اختصاص سهمیه برای مناطق محروم و اخذ تعهد از این پزشکان برای فعالیت درمناطق محروم بخشی از مشکلات را اصلاح می کند؛ اما باید با تعریف جایگاه ها به لحاظ سخت افزاری یعنی تدارک تخت های بیمارستانی، مراکز بهداشتی و درمانی درسیستم دولتی و متناسب با همین تعاریف درسیستم عمومی مانند تامین اجتماعی و بخش خصوصی این مشکل را کاهش داد.
نایب رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، با تاکید بر اینکه تعداد قابل توجهی از این پزشکان از کشورخارج شدند، گفت: تعدادی از این پزشکان درجایگاه های دیگر در داخل کشور فعالیت کرده و تعداد قابل توجهی به دنبال فرصت های شغلی بهتر از کشور خارج شدند، بنابراین باید متناسب با نیازها در تربیت پزشک تعاریف ها را متحول کرد؛ یعنی سهمیه بیشتری را برای رفع مشکلات مناطق محروم به این نقاط اختصاص داد؛ ضمن اینکه باید مشکلات به کارگیری پزشکان را رفع کرد و جاذبه های کافی مالی را برای این قشردر نظرگرفت، درحال حاضر برای بیش از 50 درصد پزشکان معیشت متناسب با شأن آنها وجود ندارد.

 مطالعه ادامه مطلب

مجلس باز هم از توضیحات وزیر جهاد کشاورزی قانع نشد!

وت پارس - سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس از طرح سه سوال سه نماینده درباره الگوی کشت محصولات کشاورزی و الزامات آن و شیوع بیماری تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سخن گفت.

 استیضاح حجتی

به گزارش وت پارس ، نورمحمد تربتی‌نژاد گفت: در نشست امروز کمیسیون که قرار بود سوال 15 نماینده سوال کننده از وزیر جهاد کشاورزی مطرح شود به دلیل حضور نیافتن 12 نفر از آنان فقط سوال 3 نماینده مطرح شد.
وی ادیانی، گودرزی و داودی را از جمله نمایندگان سوال کننده حاضر در جلسه امروز کمیسیون اعلام کرد و افزود: سوالات ادیانی و گودرزی درباره الگوی کشت محصولات کشاورزی و الزامات آن بود که با وجود تاکید برنامه ششم توسعه در این خصوص وزارت جهاد کشاورزی هیچ برنامه عملیاتی برای پیاده کردن مواد مربوطه در برنامه ششم نداشت.
نماینده مردم گرگان در مجلس دلایل شیوع بیماری تب برفکی در طیور و آنفولانزای فوق حاد در پرندگان را سوال داوودی دانست و افزود: این بیماری‌ها تلفات سنگینی در دام و طیور به بار آورد. بر اساس اعلام نماینده سوال کننده طی سال‌های اخیر بیماری تب برفکی و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان به ترتیب 500 هزار راس دام و 40 میلیون قطعه پرنده را تلف کرد.
وی افزود: در عین حال انتقاد نماینده سوال کننده از وزارت جهادکشاورزی این بود که چرا درباره بیماری تب برفکی دام و آنفلوانزای فوق حاد پرندگان آمار صحیح ارائه نمی‌شود و اقدامات جدی در این ارتباط انجام نشده است؟
سخنگوی کمیسیون کشاورزی مجلس به اشاره به پاسخهای محمود حجتی به سوالات مطرح شده، گفت: وزیر جهادکشاورزی درباره اجرای الگوی کشت محصولات باغی و کشاورزی گفت که با وجود مواد قانون برنامه ششم در این خصوص به در اختیار نبودن امکانات و ابزار اجرای قانون، این کار هنوز اجرایی نشده است. حجتی اجرای الگوی کشت را نیازمند زمان طولانی‌تری دانست. همچنین وزیر جهاد کشاورزی از بسیج همه امکانات وزارت جهادکشاورزی برای مبارزه با بیماری‌های میکروبی و ویروسی در دام و طیور سخن گفت.
تربتی نژاد از ارجاع سوال ادیانی و گودرزی به کمیته مرکب از معاونان وزیر جهادکشاورزی و نمایندگان سوال کننده برای بررسی بیشتر موضوع سوال و ارائه توضیحات تکمیلی برای قانع شدن یا نشدن نمایندگان سوال کننده خبر داد.

 مطالعه ادامه مطلب

اطلاعیه سازمان نظام دامپزشکی : تنظیم نهایی دستورالعمل اجرایی ماده 19 باید با همکاری ما انجام بپذیرد

وت پارس - سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران درخصوص تهیه دستورالعمل جدید اجرایی ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی، اطلاعیه ای منتشر کرد.

اتهام بزرگ تابناک به مجموعه دامپزشکی : فروش سلامت مردم و دریافت رشوه توسط ماموران دامپزشکی!

به گزارش وت پارس متن این اطلاعیه به شرح زیر است :
بسمه تعالی
پیرو درخواست معاون محترم بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور از کارشناسان، صاحب نظران و ذینفعان در تهیه دستورالعمل جدید اجرایی ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی و ارائه نظرات کارشناسی، حقوقی و صنفی در خصوص آن، بدینوسیله به منظور تنویر افکار اعضا و همکاران محترم به خصوص عزیزان شاغل به عنوان مسئول فنی- بهداشتی به اطلاع می‌رساند:
سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران نیز همانند دیگر مخاطبان، پیش‌نویس جدید دستورالعمل اجرایی ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی را پیرو فراخوان سازمان دامپزشکی مشاهد نموده است. سازمان محترم دامپزشکی کشور قانوناً می‌تواند نظر و پیشنهاد همه ذینفعان را در اصلاح دستورالعمل ماده مذکور اخذ نماید، ولیکن مطابق تأکید آئین‌نامه یاد شده، تنظیم نهایی دستورالعمل اجرایی ماده 19 باید با همکاری سازمان نظام دامپزشکی ج.ا.ا انجام پذیرد.
جهت مزید اطلاع همکاران محترم مسئول فنی بهداشتی، سازمان نظام دامپزشکی قبلاً طی دو مرحله مکاتبه با سازمان دامپزشکی کشور بررسی دقیق نحوه اجرای دستورالعمل فعلی توسط ادارات کل دامپزشکی استانها و تشکیل کمیته ملی دستورالعمل اجرایی ماده 19 خواستار شده است.
بدیهی است درخواست مورد نظر سازمان دامپزشکی کشور باید معطوف به اجرای دقیق دستورالعمل فعلی و رفع نواقص آن باشد و به استقرار با ثبات مسئولین فنی و بهداشتی در مراکز ذیربط و استقلال مالی این عزیران کمک نماید.

 مطالعه ادامه مطلب

رئیس سازمان دامپزشکی آخرین آمار فوت شدگان بر اثر کریمه کنگو را اعلام کرد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی با بیان اینکه ٥ نفر بر اثر ابتلا به تب کریمه کنگو فوت کرده‌اند، گفت: اجرای طرح واکسیناسیون طیور علیه آنفلوانزا در ١٠ استان آغاز شده است.

رییس سازمان دامپزشکی : پیشگیری وظیفه اصلی دامپزشکی است

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر ، دکتر علیرضا رفیعی پور درباره آخرین وضعیت شیوع بیماری تب کریمه کنگو در کشور، اظهار داشت: تب کریمه بیماری است که امکان سرایت آن به جامعه انسانی در طول ١٢ ماه سال وجود دارد، بویژه در ایام گرم سال که فعالیت کنه‌ها بیشتر است.وی با بیان اینکه کنه‌ها هم مخزن و هم ناقل بیماری تب کریمه کنگو هستند، افزود: در فصول گرم فعالیت کنه‌ها بیشتر و شرایط خطرناک تر می‌شود.
رییس سازمان دامپزشکی کشور با اشاره به اینکه ذبح غیرمجاز دام خارج از کشتارگاه و آلایش اعضای بدن آن از جمله دل، جگر و کله و پاچه دامی که آلوده است می‌تواند منجر به سرایت این بیماری به انسان شود، ادامه داد: این ویروس می‌تواند از طریق پوست و مخاط به انسان منتقل شود.
دکتر رفیعی پور افزود: گوشتی که بدون طی کردن مرحله پیش سرد در دسترس خانم‌های خانه دار قرار می‌گیرد (در صورتی که زخم و جراحتی روی پوست آن فرد باشد) ممکن است باعث آلودگی او شود.

تب کریمه ٥ کشته داد

 مطالعه ادامه مطلب

دو شعبه شورای حل‌اختلاف به منظور رسیدگی تخصصی به دعاوی مربوط به حرفه دامپزشکی اختصاص یافت

وت پارس - سازمان نظام دامپزشکی در اطلاعیه‌ای از اختصاص دو شعبه از شعب شورای حل اختلاف به منظور رسیدگی به دعاوی مربوط به حرفه دامپزشکی خبر داد.

جاعل مجوز دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی ، متن این اطلاعیه به شرح زیر است :
بسمه تعالی
نظر به جایگاه والای حرفه مقدس دامپزشکی در حفظ و ارتقای سلامت جامعه و ایجاد امنیت غذایی و بهداشتی در کشور، افزایش تعداد فارغ‌التحصیلان این حرفه و نیز ارائه خدمات دامپزشکی در سطح جامعه سبب گردیده تا سطح تعامل ارائه‌دهندگان خدمات دامپزشکی و بهره‌برداران این حرفه رو به فزونی نهد، به نحوی که چالش‌ها و اختلافات ناشی از چنین تعاملاتی سبب بروز دعاوی متعدد در حوزه های مختلف از جمله مطالبه خسارات و ... گردیده است.
بدیهی است به منظور حل و فصل چنین اختلافاتی تشکیل شعب تخصصی رسیدگی کننده در حوزه دامپزشکی نافع و راهگشاست. هرچند پیش از این نیز هیئت‌های بدوی و عالی انتظامی عهده‌دار رسیدگی به تخلفات صنفی و حرفه‌ای شاغلان حرفه دامپزشکی بوده و هستند، اما به عنوان مثال تعیین خسارات ناشی از تخلفات از صلاحیت هیئت‌های مذکور خارج و در صلاحیت مراجع قضائی است.
از این رو با تلاش و پی‌گیری‌های مستمر و بی‌شائبه ریاست محترم سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران و مساعدت ستاد شورای حل اختلاف شهر تهران، در آینده نزدیک دو شعبه از شعب شورای حل اختلاف به منظور رسیدگی به دعاوی مربوط به حرفه دامپزشکی اختصاص خواهد یافت که در محل ستاد مرکزی سازمان نظام دامپزشکی مستقر و آماده خدمت رسانی به اعضا و همکاران محترم خواهد بود.
سازمان نظام دامپزشکی جمهوری اسلامی ایران

 مطالعه ادامه مطلب

تعداد پرسنل سازمان محیط زیست در حوزه امور دامپزشکی در حد مطلوب و کافی نیست

وت پارس - دستورالعمل بیماری‌هایی که احتمال انتقال به حیات وحش را دارد تدوین شد. مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان محیط زیست از ابلاغ دستورالعمل‌ پیشگیری و کنترل بیماری‌های حیات وحش به تمام استان‌های کشور خبر داد.

یک مقام مسئول در محیط زیست نظر تخصصی سازمان دامپزشکی را رد می کند!

به گزارش وت پارس و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، دکتر مجید خرازیان مقدم مدیرکل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان محیط زیست در رابطه با نظارت سازمان محیط زیست بر جلوگیری از گسترش بیماری تب کریمه کنگو در کشور اظهار کرد: سازمان حفاظت محیط زیست در جهت جلوگیری از انتقال و شیوع بیماری‌های مشترک حیات وحش، دام اهلی و انسان اقدامات لازم را انجام می‌دهد و در این راستا دستورالعمل‌هایی را تدوین و آن‌ها را به استان‌های کشور ابلاغ کرده است.وی افزود: بر اساس دستورالعمل‌های ابلاغی سازمان محیط زیست، استان‌های کشور باید اقداماتی را در زمینه موارد بهداشتی در دو سطح پیشگیری از وقوع بیماری و کنترل آن اجرا کنند.
خرازیان مقدم ادامه داد: هر ساله کارگاه‌های آموزشی در رابطه با انواع بیماری‌های روز برای آگاه‌سازی محیط‌بانان و کارشناسان محیط زیست در نقاط چهارگانه و به صورت منطقه‌ای در استان‌های کشور برگزار می‌شود.
مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان محیط زیست تصریح کرد: تعداد پرسنل سازمان محیط زیست در حوزه مسائل بهداشتی، بیماری‌ها و امور دامپزشکی در حد مطلوب و کافی نیست، به طوری که تعداد دامپزشکان در سطح کشور کمتر از 50 نفر است و باید از پتانسیل موجود در سازمان دامپزشکی و سایر دستگاه‌ها مانند وزارت بهداشت استفاده شود.
خرازیان مقدم گفت: در این راستا سازمان حفاظت محیط زیست با سازمان دامپزشکی تفاهم‌نامه‌ای را منعقد کرده و هم اکنون به روز و به امضا رسیده است.وی ادامه داد: در این تفاهم نامه تاکید شده که سازمان محیط زیست می‌تواند از ظرفیت و پتانسیل‌های طرفین استفاده کند تا دانش کارشناسان محیط زیست و محیط بانان را در حوزه دامپزشکی ارتقا دهد.
مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان محیط زیست گفت: نمونه‌گیری، انتقال نمونه و برخورد با لاشه مشکوک به بیماری از جمله مواردی است که باید دانش محیط‌بانان و کارشناسان محیط زیست در این باره افزایش یابد.وی افزود:با تعامل مناسب سازمان حفاظت محیط زیست با وزارت بهداشت امیدواریم که اقدامات مناسبی در راستای پیشگیری و کنترل بیماری‌های مربوط به حیات وحش و به ویژه آنفلوانزا صورت گیرد و این بیماری‌ها به حداقل میزان موجود برسد.

 مطالعه ادامه مطلب

معاون دادستان مشهد از کشف داروهای چندین سال تاریخ گذشته در باغ وحش مشهد خبر داد!

وت پارس - قاضی بخشی محبی با اشاره به کشف ۷ تخته پوست ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد گفت: در بازرسی از داخل یکی از انبارها دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ در این باغ وحش کشف شد و امروز مدیر دامپزشکی و مدیر محیط‌زیست مشهد برای ارائه توضیحات به دادسرا دعوت شدند.

معاون دادستان مشهد از کشف داروهای چندین سال تاریخ گذشته در باغ وحش مشهد خبر داد!

به گزارش وت پارس ، قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد با اشاره به کشف ۷ تخته پوست ببر در باغ‌وحش وکیل‌آباد مشهد اظهار کرد: روز گذشته کارشناسان خبره‌ای را برای بازرسی به این باغ‌وحش اعزام کردیم و در بازرسی‌ها از داخل یکی از انبار‌ها دو تخته دیگر از پوست یوزپلنگ کشف شد.وی ادامه داد: همچنین ۴ جمجمه ببر نیز در آن باغ‌وحش کشف شد که طبق گزارش کارشناسان بعضی از این جمجمه‌ها تازه هستند و حشرات همچنان در اطراف آن‌ها بوده است و دندان‌های نیش آن‌ها به گونه‌ای است که نشان می‌دهد سن ببر‌ها جوان بوده است.
قاضی بخشی محبی افزود: کارشناسان دامپزشکی نیز به محل اعزام شدند و در گزارش آن‌ها آمده که شرایط بهداشتی برای نگهداری حیوانات در آن باغ‌وحش مناسب نیست و حتی دارو‌هایی که چندین سال قبل تاریخ آن‌ها منقضی شده است نیز از این باغ وحش کشف شد.
معاون دادستان مشهد افزود: طبق گزارش‌ها، مشخص شد در آبان ماه سال گذشته 3 قلاده ببر، در بهمن ماه نیز 3 قلاده و در اسفند ماه یک قلاده و در خرداد امسال نیز یک قلاده ببر در این باغ وحش تلف شده‌اند.وی اضافه کرد: تاکید ما همواره بر این بوده است که این باغ‌وحش باید استانداردسازی شود این در حالی است که سال گذشته به دلیل عدم استاندارد و نبود شرایط مناسب برای نگهداری حیوانات، باغ‌وحش در حال تعطیلی بوده است، اما از سوی دادستانی مهلتی برای استانداردسازی به مسئولین ذیربط داده شد.
معاون دادستان مشهد تصریح کرد: هنوز تحقیقات در مورد اینکه لاشه‌های این حیوانات چه سرنوشتی پیدا کردند به سرانجام نرسیده است و تا مشخص شدن وضعیت باغ‌وحش و شفاف‌سازی در آن نظارت‌ها برای حفظ حقوق حیوانات باقی خواهد بود و تحقیقات از سوی دادستانی ادامه دارد.
قاضی بخشی محبی با تاکید بر نظارت مدیران محیط زیست و دامپزشکی بر باغ‌وحش گفت: امروز مدیر دامپزشکی و مدیر محیط‌زیست مشهد برای ارائه توضیحات به دادسرا دعوت شدند.
معاون دادستان مشهد اضافه کرد: انحصار در باغ‌وحش یکی از دلایلی است که باعث می‌شود هر تخلفی در آنجا صورت بگیرد بنابراین باید باغ‌وحش‌ها از انحصار افراد خارج شوند تا تمامی سرمایه‌گذاران و علاقمندان بتوانند در آنجا سرمایه‌گذاری کنند. مشکلی که در باغ‌وحش مشهد وجود دارد این است که تمام آن در مالکیت یک نفر است.

 مطالعه ادامه مطلب

نحوه محاسبه سهم ایثارگران و شرکت‌کنندگان آزاد برای رشته دامپزشکی و سایر رشته ها اعلام شد

وت پارس - کمیسیون آموزش مجلس در حال چکش‌کاری نحوه احتساب سهمیه ایثارگران در کنکور و تغییرات یا اصلاحات لازم بر آن است تا نه سهمی از این عده زایل شود و نه سهمیه آزادی‌ها از حق خود محروم شوند.

نحوه محاسبه سهم ایثارگران و شرکت‌کنندگان آزاد برای رشته دامپزشکی و سایر رشته ها اعلام شد

به گزارش وت پارس و به نقل از خانه ملت ، داستان اعتراض‌ها و موافقت‌ها و مخالفت‌ها با سهمیه ایثارگران در کنکور برای برخی از کد رشته‌ محل‌هایی همچون دندانپزشکی، داروسازی و دامپزشکی و برخی رشته‌‌های فنی مهندسی در آزمون سراسری و تمامی رشته محل‌های تحصیلات تکمیلی و آزمون دستیاری پزشکی از آنجا آغاز شد که در قوانین مرتبط با آن در برنامه ششم توسعه پس از چندین سال ثبات قانونی، تغییراتی ایجاد شد؛ به همین دلیل وزارت علوم و کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس وارد میدان شدند تا موضوع را طور دیگر بررسی کنند.
البته تغییرات برنامه ششم توسعه بر اساس چند استدلال ایجاد شده است؛ ابتدا آنکه تعداد ایثارگران کم شده است و دوم اینکه ایثارگران در تمام سال‌های پشت سر گذاشته بیشتر مواقع صندلی‌های دانشگاه‌ها را براساس 40درصد سهمیه خود پر نکرده‌اند به همین دلیل فرزندان و همسران ایثارگران دارای 6 ماه جبهه را نیز شامل سهمیه 5درصدی و مازاد 25 درصد سهمیه‌ای که از قبل بود، کردند البته به شرط آنکه حدنصاب علمی لازم را بدست آوردند.

فرزندان و همسران ایثارگران دارای سهمیه شدند اما به چه شرط و شروطی؟

طی چند سال گذشته قانون ایثارگران سه مرتبه اصلاح شده و در مراتبی سهمیه ایثارگران و حد نصاب علمی برای این قشر تغییراتی داشته است. هم‌اکنون 16 درصد از ورودی دوره‌های روزانه دانشگاه‌ها به ایثارگران اختصاص دارد و آنچه اتفاق افتاده اختلاف بسیار بین رتبه‌های علمی و این رتبه‌ها است که تعادل علمی در دانشگاه‌های برتر را به هم ریخته است به همین دلیل اعتراضات و ابهامات پیرامون بند (الف) ماده (90) قانون برنامه ششم تغییراتی را در آن به دنبال داشت که براساس اصلاحیه وارده به این قانون، اگرچه فرزندان و همسران ایثارگران دارای 6 ماه جبهه نیز به این سهمیه اضافه شده‌اند، اما "بالا بردن سطح علمی" آن‌ها با توجه به افزایش تعداد ایثارگران پشت کنکور ضروری تشخیص داده شد، به همین دلیل کسب 70درصد حدنصاب قبولی در آزمون به 80 درصد برای متقاضیان رشته‌های عمومی و در رشته‌های پرطرفدار همچون پزشکی و فنی و مهندسی و تحصیلات تکمیلی 85 درصد آخرین نفر پذیرفته شده در یک رشته محل افزایش یافت.

 مطالعه ادامه مطلب

بسیاری از اساتید وزارت علوم بازگشت رشته های بخش آموزش پزشکی به وزارت علوم هستند!

وت پارس - وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: اساتید و همکاران قدیمی علاقه مند به بازگشت رشته های علوم پزشکی به وزارت علوم هستند.

منصور غلامی وزیر علوم

به گزارش وت پارس ، منصور غلامی روز یکشنبه با حضور در ایرنا و بازدید از سرویس های مختلف خبری این خبرگزاری در پاسخ به پرسش خبرنگار اجتماعی ایرنا مبنی بر تمایل و علاقه وزیر بهداشت مبنی بر انتقال برخی رشته های تحصیلی از جمله روانشناسی از دانشگاه های وزارت علوم به دانشگاه های علوم پزشکی گفت: انتظار و علاقه بسیاری از اساتید وزارت علوم بازگشت رشته های بخش آموزش پزشکی به دانشگاه های زیر مجموعه وزارت علوم است.
غلامی با بیان اینکه سابقه وجود رشته های مربوط به علوم پزشکی در دانشگاه های مربوط به وزارت علوم در سال های قبل تجربه مطلوب و خوبی بوده است، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در جلسه ای با حضور وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی در این باره بحث و تبادل نظر کنیم.
امروز همزمان با حضور وزیر علوم گروه دانشگاه در خبرگزاری جمهوری اسلامی رونمایی شد، تا پیش از این اخبار و گزارش های حوزه دانشگاه در گروه های فرهنگی و علمی پیگیری می شد اما برآورده کننده نیازهای روز این حوزه نبود، از این رو ایده راه اندازی گروه دانشگاه در راستای تقویت گفتمان اسلامی- ایرانی، پیشرفت و تحقق سند چشم انداز و اسناد بالادستی ضروری به نظر می رسید.

 مطالعه ادامه مطلب