دکتر سعید یوسف‌پور : حیات وحش ایران نیازمند متخصص بیهوشی دامپزشکی حیات وحش است

وت پارس - یک دامپزشک و کارشناس محیط زیست گفت: به یقین خسارت وارد شده ناشی از تلفات پنج فرد گور ایرانی به مراتب بسیار بیشتر از سرمایه گذاری برای تربیت ده نفر نیروی متخصص و عملیاتی است.

دکتر سعید یوسف‌پور : حیات وحش ایران نیازمند متخصص بیهوشی دامپزشکی حیات وحش است

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر ، یک دامپزشک و کارشناس محیط زیست ضمن اشاره به حادثه تلخ تلف شدن پنج گورخر ایرانی در جا به جایی توسط سازمان محیط زیست گفت: محیط طبیعی اولویت سازمان حفاظت محیط‌زیست نبوده و نیست.
سعید یوسف‌پور افزود: حداقل در چهل سال گذشته محیط طبیعی که پایه و اساس شکل گیری این سازمان بود آنچنان که باید مورد توجه جدی قرار نگرفت، هرچند خود سازمان حفاظت محیط‌زیست نیز به دلیل پذیرش ضعیف در حاکمیت از قدرت، ساختار، بودجه و نیروهای تخصصی توانمند لازم چندان بهره‌ای نبرده اما مسئولان سازمان نیز تلاش چشمگیری برای توانمند سازی بدنه کارشناسی انجام نداده است.
وی ادامه داد: در دوران ریاست آقای محمدی‌زاده در مورد لزوم تقویت دامپزشکی حیات وحش، تقاضای کتبی ارائه کردم و در دوره های بعد نیز در مطالبی که نوشتم و گفت و گو هایی که با رسانه ها داشتم به موضوع پر اهمیت و تخصصی بیهوشی حیات وحش و لزوم تربیت نیروی متخصص اشاره کردم که مورد پسند برخی دوستان قرار نگرفت.
این کارشناس محیط زیست تاکید کرد: اگر هزینه های انسانی و مالی چندین دهه حفاظت از هر فرد گور ایرانی را محاسبه کنیم به یقین خسارت وارد شده ناشی از تلفات پنج فرد گور ایرانی به مراتب بسیار بیشتر از سرمایه گذاری برای تربیت ده نفر نیروی متخصص و عملیاتی است.
یوسف‌پور تصریح کرد: حیات وحش ایران نیازمند متخصص بیهوشی دامپزشکی حیات وحش و متخصص زنده گیری و جابجایی حیات وحش است. وی در پایان گفت: راه برون رفت از شرایط موجود تقویت بنیه مالی و ساختاری معاونت محیط طبیعی سازمان و آموزش و تربیت کارشناسان متخصص درون سازمانی است.

 مطالعه ادامه مطلب

فیش حقوق نجومی یکی از معاونان سازمان نظام پزشکی موجب انتقاد شدید پزشکان شد

وت پارس - در حالی که اخیرا بسیاری از پزشکان و اعضای کادر بهداشت و درمان کشور به دلیل تاخیر در حقوق و پرداخت هایشان با مشکلات جدی مواجه شده‌اند، مدیران سازمانی که قرار بوده مطالبات آن‌ها را پیگیر باشند حقوق‌هایی نامتعارف و نجومی دریافت می‌کنند.

فیش حقوق نجومی یکی از معاونان سازمان نظام پزشکی موجب انتقاد شدید پزشکان شد

به گزارش وت پارس ، فارس نوشت :
سازمان نظام پزشکی یکی از بزرگترین و قدیمی‌ترین سازمان کشور است که بیش از ۶۲ سال قدمت دارد. تعیین تعرفه خدمات تشخیصی درمانی در بخش خصوصی، صدور پروانه مطب شاغلین بخش خصوصی، رسیدگی انتظامی به تخلفات حرفه‌ای شاغلین حرف پزشکی از طریق هیات‌های انتظامی، ثبت نام و صدور گواهی عضویت، تعیین ضوابط و نظارت بر تبلیغات پزشکی از جمله برنامه‌های این سازمان است.
نظام پزشکی از زمان تشکیل تاکنون با موضوعات و دغدغه‌های فراوانی مواجه بوده و مدیران زیادی به خود دیده است. مدیرانی که امروز بر اساس گفته پزشکان نسبت به گذشته منفعل شده و نارضایتی‌های این قشر از جامعه را به همراه داشته است از طرفی مشکلات مالی و اقتصادی گریبان بسیاری از پزشکان به ویژه پزشکان عمومی را گرفته و مطالبات و معوقات آن‌ها زیاد است.
در این میان انتشار فیش حقوقی ۲۱ میلیونی یکی از معاونان این سازمان در فضای مجازی گلایه مندی مردم و انتقاد بسیاری از پزشکان را به همراه داشته است. حقوق‌هایی که با حق عضویت پزشکان در این سازمان تامین می‌شود و ده‌ها برابر حقوق یک پزشک معمولی است.
البته مسئولان ارشد این سازمان علیرغم انتشار فیش حقوقی، آن را نجومی نمی‌دانند و معتقدند؛ دریافت چنین حقوق‌هایی برای کسانی که شغلی پر استرس دارند و باید پاسخگوی حجم زیادی از مطالبات باشند، زیاد نیست.
از طرفی طی هفته‌های اخیر، تصویب قانون منع بکارگیری بازنشستگان در مجلس و نحوه اجرای این قانون در سازمان‌های مختلفی مورد بحث بوده و بسیاری را با، اما و اگر‌های فراوان مواجه کرده است. سازمان نظام پزشکی هم که رئیس و تعدادی از معاونان آن در سن بازنشستگی هستند و برخی حقوق‌های کلان دریافت می‌کنند از این قاعده مستثنی نبوده است.چند روز قبل، بازرسان سازمان نظام پزشکی با استناد به این قانون و البته مصوبات جلسات شورایعالی در بهمن ماه ۱۳۹۶، خواستار لغو قرارداد و تسویه حساب با مدیران بازنشسته توسط مسئولین این سازمان شدند.

 مطالعه ادامه مطلب

اسامی افراد تقدیر شده در مراسم روز ملی دامپزشکی توسط سازمان دامپزشکی منتشر شد

وت پارس - در مراسم گرامیداشت روز ملی دامپزشکی که در ۱۴ مهرماه در مرکز بین‌المللی همایش‌های رازی برگزار شد، ۲۹ تن از اعضای خانواده دامپزشکی و حرف مرتبط مورد تقدیر قرار گرفتند.

اسامی افراد تقدیر شده در مراسم روز ملی دامپزشکی توسط سازمان دامپزشکی منتشر شد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور ، در جریان آیین گرامیداشت 14 مهر روز ملی دامپزشکی ، افراد زیر مورد تقدیر قرار گرفتند:

- دکتر وهاب پیرانی، مدیر کل دامپزشکی استان ایلام (مدیر کل دامپزشکی نمونه)

- مهندس افشین محمدزاده، کارشناس اداره کل دامپزشکی استان بوشهر (کارشناس نمونه در سایر رده ها)

 مطالعه ادامه مطلب

رییس موسسه رازی : حتی یک ریال هم برای ساخت واکسن آنفلونزای پرندگان به موسسه رازی تخصیص داده نشد

وت پارس - رئیس موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی گفت: در صورت تخصیص اعتبار مصوب شده، ظرف شش ماه می توانیم واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان را در موسسه رازی تولید کنیم.

دکتر علی اسحاقی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی موسسه رازی ، دکتر علی اسحاقی در نشست مشترک با معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری البرز و رئیس پدافند غیرعامل استانداری که بعد از ظهر چهارشنبه در محل این موسسه برگزار شد، با اشاره ای کوتاه به پیشینه این مجموعه گفت: موسسه رازی در سال 1303 تاسیس شد و مسئولیت تولید فرآورده های بیولوژیک و تحقیقات دامپزشکی را بر عهده دارد.
وی افزود: هفت واکسن انسانی فلج اطفال، کزاز، دیفتری، سیاه سرفه، سرخک، سرخجه و اوریون، سرم های درمانی مارگزیدگی و عقرب زدگی، 95 درصد واکسن های دامی و حدود 30 درصد واکسن های طیور در موسسه رازی تولید می شود. البته توان موسسه برای تولید واکسن های طیور بیش از این و حدود 65 درصد است اما واردات این واکسن ها مانعی برای تولید داخلی است.
دکتر اسحاقی با اشاره به اهمیت تولید واکسن در کشور و پیشگیری از بیماری ها یادآور شد: موسسه رازی از 45 سال پیش تا کنون واکسن فلج اطفال را تولید می کند و از 17 سال پیش این بیماری در کشور ریشه کن شده است. در سایر واکسن ها نیز همین وضعیت را شاهد هستیم و سال هاست موردی از ابتلا به دیفتری یا کزاز در کشور گزارش نشده است.
رئیس موسسه رازی اضافه کرد: از طرفی برای تامین امنیت غذایی، صیانت از جمعیت دام و طیور کشور بسیار حائز اهمیت است و موسسه رازی این رسالت را تا کنون به خوبی انجام داده است.
وی ادامه داد: برخی واکسن ها وارداتی است اما تعدادی از این واکسن ها از جمله واکسن آنفلوانزای فوق حاد پرندگان که این بیماری سال گذشته خسارات سنگینی به جمعیت طیور کشور وارد کرد را می توانیم در موسسه رازی تولید کنیم.
دکتر اسحاقی افزود: سال گذشته برای تولید این واکسن اعلام آمادگی کردیم و مصوب شد بودجه ای به موسسه اختصاص یابد گرچه تا کنون حتی یک ریال آن اختصاص داده نشده است ولی با تخصیص این بودجه، ظرف شش ماه قادر به تولید این واکسن مهم خواهیم بود.

 مطالعه ادامه مطلب

در بحث اعتبارات دامپزشکی دچار مشکل هستیم / این کمبودها برای دامپزشکی مخاطره آمیز است

وت پارس - مدیر کل دامپزشکی استان خراسان رضوی  با اعلام این مطلب در ستاد آنفلوآنزای استان اعلام داشت : علیرغم تمام تلاش های سازمان دامپزشکی برخی از استان ها در حال حاضر با بیماری درگیر هستند ولذا ما نگرانی خاصی از این بابت داریم و امیدواریم با هماهنگی بین بخشی مانند سال قبل استان را پاک نگه داریم.

در بحث اعتبارات دامپزشکی دچار مشکل هستیم / این کمبودها برای دامپزشکی مخاطره آمیز است

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی دامپزشکی این استان ، دکتر احمد شریعتی با اشاره به کانون های بیماری از ابتدای سال تا کنون در کشور افزود: دو بحث در حوزه اقتصادی داریم که اولین آن بحث نهاده هاست و گاها مشاهده می شود در نقل و انتقال این نهاده ها معیارهای بهداشتی حمل و نقل رعایت نمی شود.وی گفت: بحث دیگر افزایش قیمت شان و کارتن تخم مرغ است که باعث شده است مرغداران از شان ها و یا کارتن ها چند بار استفاده کنند و همین موضوع سبب چرخش بیماری و انتقال آن می شود.
 شریعتی یادآور شد: سال گذشته حدود 27 میلیون قطعه طیور معدوم شد و لذا تقاضای تولید بیشتر انجام شد و بعضا تعداد واحدهای غیرمجاز هم افزوده شد که اینها نیز به مخاطرات بیماری افزوده اند.
وی عنوان داشت: واکسیناسیون هم زمان در 7 استان پرخطر کشور علیه بیماری انجام شد و ما جز این استان ها نبوده ایم و حمل و نقل پولت هایی که واکسن دریافت کرده اند و حمل و نقل غیرمجاز واکسن نیز از جمله موارد نگران کننده است.
 مدیر کل دامپزشکی استان خاطرنشان ساخت: از نیروی انتظامی، سپاه پاسداران، سازمان مدیریت و برنامه ریزی، جهادکشاورزی، مراجع قضایی و ... قدردانی می کنیم که تعامل مناسب ایجاد شده سبب شد سال گذشته را بدون بیماری سپری کنیم.
 شریعتی افزود: در بحث اعتبارات، علیرغم تمام کمک های انجام شده توسط استانداری و سازمان مدیریت، دچار مشکل هستیم و اسناد خزانه اسلامی نیز از دیگر مواردی است که مبارزه با بیماری و پیشگیری از آن را کند می کند و این کمبودها برای دامپزشکی مخاطره آمیز است.وی گفت: افزایش واحدهای غیرمجاز از جمله دیگر نگرانی های ماست و دامپزشکی به تنهایی نمی تواند با این واحدها برخورد کند.

 مطالعه ادامه مطلب

واکسیناتور شبکه دامپزشکی برخوار هنگام واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی بر اثر حمله سگ مجروح شد / تصاویر

وت پارس - مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: بر اثر حمله سگ گاوداری به واکسیناتور دامپزشکی برخوار در حین انجام عملیات واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی، وی مجروح  شد.

واکسیناتور شبکه دامپزشکی برخوار هنگام واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی بر اثر حمله سگ مجروح شد / تصاویر

به گزارش وت پارس و به نقل از چشم برخوار محمد کیان ارثی گفت : یک نفر از اعضای اکیپ واکسیناسیون شهرستان برخوار هنگام واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی مورد حمله  سگ گاوداری قرار گرفت.
کیان ارثی  افزود: « ا. ح » در حین انجام ماموریت واکسیناسیون بر علیه بیماری تب برفکی، مورد حمله یک قلاده سگ دامداری قرار گرفت که از ناحیه ساق پا مورد آسیب قرار گرفت.وی اظهار کرد: پس از این گاز گرفتگی، مجروح بلافاصله به شبکه بهداشت و درمان برخوار منتقل شدند و اقدامات کامل پیشگیرانه و درمانی انجام شد و جهت پیشگیری از ابتلا به بیماری هاری و کزاز نیز واکسینه شد.
مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوار گفت: هرچند تمام مسائل ایمنی برای پیشگیری از چنین رخداد هایی در نظر گرفته می شود اما نمی توان از بروز چنین حوادثی که طبعاً بسیار دردناک و خطرناکند بطور کامل جلوگیری کرد.
وی افزود: کار با حیوانات همیشه با احتمال خطر همراه است و تنها چیزی که باعث می شود افراد با اینگونه خطرها مواجه شوند، حس انجام  وظیفه است.کیان ارثی توضیح داد: این قلاده سگ، در سال جاری توسط گروه مایه کوبی این شبکه علیه هاری واکسینه و برای آن شناسنامه صادر شده بود.
مسئول روابط عمومی شبکه دامپزشکی شهرستان برخوارضمن ابراز همدردی با همکار آسیب دیده، به سختی کار دامپزشکی اشاره نمود و یادآور شد: کارکنان دامپزشکی، فعالان گمنام عرصه بهداشت و سلامت بوده و در خط مقدم بیماری های مشترک انسان و دام قرار دارند.
وی در ادامه به همشهریان عزیز توصیه کرد در صورت گاز گرفتگی توسط حیوانات و در اسرع وقت به مراکز بهداشت و درمان شهرستان مراجعه نمایند.وی در پایان گفت: این سگ تا تکمیل دوره کامل در قرنطینه خواهند بود.

 مطالعه ادامه مطلب

رئیس سازمان دامپزشکی بر لزوم توجه به امنیت رفاهی و معیشت کارکنان دامپزشکی تاکید کرد

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور در سفر به استان همدان، ضمن حضور در اداره کل دامپزشکی و بازدید از قسمت های اداری و فنی و بخش های مختلف این اداره کل، بر لزوم امنیت رفاهی کارمندان و توجه بر معیشت آنان تأکید کرد.

آخرین روایت رییس سازمان دامپزشکی از آنفلونزای پرندگان : هفده میلیون تلفات در پانزده استان

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان ، در این بازدید دکتر علیرضا رفیعی پور گفت: تمامی تلاش های انجام گرفته همکاران در جهت پیشبرد اهداف سازمانی است و باید جایگاه دامپزشکی در جامعه، بیش از گذشته ارتقاء یابد.وی به گستردگی حوزه فعالیت دامپزشکی اشاره کرد و افزود: وظیفه ذاتی سازمان دامپزشکی کشور خدمت رسانی و تضمین سلامت عمومی جامعه می باشد.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن تقدیر از فعالیت های صورت گرفته در جهت پیشگیری از بروز بیماری های مشترک و همچنین ارتقاء سطح کیفی شاخص های بهداشتی استان، بر لزوم امنیت رفاهی کارمندان و توجه بر معیشت آنان تأکید نمود.
دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان نیز ضمن خیرمقدم و خوش آمدگویی به رئیس سازمان دامپزشکی کشور، از پتانسیل های دامپزشکی استان، ظرفیت های بالقوه دامپزشکی، اقدامات صورت گرفته و توفیقات بدست آمده در سال های اخیر و عملکرد شش ماهه ادارات فنی و ستادی را به تفصیل بیان و اظهار داشت: وضعیت خوب امروز، گویای زحمات پرتلاش و شبانه روزی همکاران دامپزشکی است که باید این فعالیت ها را ارج نهاده و امیدواریم با حضور گرم و صمیمی ریاست سازمان در استان، منشاء خیرات و برکات برای این اداره کل باشیم.
در ادامه، رئیس سازمان دامپزشکی کشور ضمن بازید از واحدها و مأمورسراهای دامپزشکی، از اقدامات انجام شده در خصوص تعمیر و تجهیز واحدهای مأمورسرا در اداره کل دامپزشکی استان همدان تقدیر و تشکر نمود.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر مجید خرازیان مقدم : صدور مجوز شکار با همکاری سازمان دامپزشکی صورت می‌گیرد

وت پارس - خرازیان مقدم گفت: سازمان حفاظت محیط زیست برای صدور مجوز شکار با سازمان دامپزشکی کشور هماهنگ است.

یک مقام مسئول در محیط زیست نظر تخصصی سازمان دامپزشکی را رد می کند!

به گزارش وت پارس و به نقل از ایران اکونومیست ، مجید خرازیان مقدم مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به کشتار پرندگان مهاجر در فصل مهاجرت در کنار تالاب‌ها اظهار کرد: سازمان محیط زیست هم اکنون با همکاری سازمان دامپزشکی کشور در رابطه با کشتار پرندگان مهاجر در کنار تالاب‌ها همکاری و هماهنگی کرده است.وی افزود: بر اساس نظرات سازمان دامپزشکی، قرار بر این شد که هر استانی که درگیر بیماری آنفولانزای پرندگان باشد با اطلاع سازمان محیط زیست ممنوعیت شکار در آن منطقه اجرا شود.
 خرازیان‌مقدم گفت: استان مازندران در رابطه با فصل شکار اقدامات خوبی تاکنون انجام داده است و سازمان محیط زیست با روش صید سنتی دوما مشکلی ندارد؛  مشکلی که هم اکنون در رابطه با شکار پرندگان وجود دارد، سودجویی و زیاده خواهی برخی افراد است که به اسم معیشت دست به شکار می‌زنند.
 مدیر کل دفتر حیات وحش و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: سازمان محیط زیست به کار به عنوان هدف نگاه نمی‌کند و پرندگان و یا هر جانداری مدنظر شکار نیست. هر راهکاری که سازمان اتخاذ کند به طور حتم راهکار مدیریتی در جهت حفظ حیات وحش است.وی تصریح کرد: ‌سازمان محیط زیست با در نظر گرفتن موضوعات مختلف، مجوز شکار را برای مناطق مجاز صادر می کند و در منطقه‌ای که خطر شکار وجود داشته باشد مجوزی صادر نمی‌کند.
 خرازیان‌مقدم در پایان تأکید کرد: سازمان حفاظت محیط زیست بزرگترین رصد را در زمینه صدور مجوزهای شکار بیش از گذشته دارد و حساسیت‌های ناشی از شکار را نسبت به شکارچیان بیش از پیش نشان داده است.

 مطالعه ادامه مطلب

هیچ هیچ هیچ : سازمان دامپزشکی هیچ اعتباری از محل اجرای طرح تحول سلامت نداشته است

وت پارس - معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی گفت: با تلاش های صورت گرفته تاکنون 17 دستورالعمل توسط اداره بهداشت سازمان دامپزشکی تصحیح شده است که امیدواریم این روند با قوت ادامه پیدا کند.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی محمد رضا مومنی

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا محمدرضا مومنی در همایش گرامیداشت روز ملی دامپزشکی در بیرجند اظهار داشت : تغییر دستورالعمل ها را در دستور کار قرار دادیم و سال های گذشته مغایرت آنها مشکلاتی را ایجاد می کرد که امیدواریم با تصحیح دستورالعمل های دست و پاگیر نقش مهمی در حوزه سلامت مردم برداریم.
وی افزود: کاهش کانون تب برفکی در 2 سال گذشته برگرفته از کنترل دقیق و قرنطینه ای دامپزشکی در شرق کشور است و خراسان جنوبی نقش تعیین کننده ای در این مسیر دارد.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی کشور گفت: خراسان جنوبی یکی از محوری ترین مراکز پیشگیری از کانون های بیماری است به طوری که با بسیاری از بیماری های دامی و مشترک بین انسان و دام به خوبی مقابله کرده است.
وی بیان کرد: بدون شک اگر مقابله جدی صورت نگیرد امنیت غذایی مردم به خطر می افتد و در مرکز پروتئین سالم وجود نخواهد داشت.
مومنی گفت: دامپزشکی همواره با شعار پیشگیری بهتر از درمان، پیشرو بوده است اما به دلیل حساسیت های خاص وزارت بهداشت در طرح تحول سلامت، اعتباری به این سازمان تخصیص نمی یابد در حالی که مرکز پیشگیری در اقدامات دامپزشکی قرار دارد.وی افزود: برای رهایی از این مشکل نمایندگان مجلس باید وارد عمل شوند و در این مورد جلساتی را هم با رئیس مجلس شورای اسلامی برگزار کردیم.
معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی سازمان دامپزشکی اظهار داشت: دامپزشکان سربازان گمنام نیستند بلکه سربازان مظلوم عرصه تولید هستند زیرا تا مشکلی در بهداشت و سلامت به وجود نیاید یادی از این قشر زحمتکش نمی شود.

 مطالعه ادامه مطلب

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : در مباحث بودجه ای در پارلمان از دامپزشکی دفاع خواهم کرد

وت پارس - عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در همایش روز ملی دامپزشکی گفت : در مباحث بودجه ای در پارلمان از دامپزشکی دفاع خواهم کرد.

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس : در مباحث بودجه ای در پارلمان از دامپزشکی دفاع خواهم کرد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان اردبیل ، دکتر محمد فیضی عضو کمیسیون برنامه و بودجه و نماینده مردم اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی، در همایش روز ملی دامپزشکی که با حضور بخش خصوصی و دولتی دامپزشکی و جمعی از مسئولین استانی و میهمانان ویژه در تالار قصر سفید اردبیل برگزار شد، گفت: به طور قطع سلامت جامعه و سلامت انسانها به فعالیت دامپزشکی بستگی دارد و اگر دامپزشکی به نحو مطلوب انجام وظیفه نماید، جامعه به سمت سلامت حرکت خواهد کرد.
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس ضمن با اهمیت خواندن اشتغال فارغ التحصیلان جدید رشته دامپزشکی بر ضرورت تداوم واگذاری وظایف تصدی گری به بخش خصوصی تأکید کرد.نماینده مردم شهرستانهای اردبیل، نیر، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی بر اهمیت کار دامپزشکی در حوزه سلامت عمومی جامعه تأکید و تصریح کرد: حتماً در مباحث بودجه ای در پارلمان از دامپزشکی دفاع نموده و در این راستا از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهم بود.
وی در عین حال بر پیگیری امور دامپزشکی و حمایت از این ارگان در مجلس قول مساعد داد و بر برنامه ریزی فعالیت های دامپزشکی منطبق بر برنامه ششم توسعه تأکید کرد.
مدیرکل دامپزشکی استان نیز در این همایش به اهمیت و حساسیت کار دامپزشکی در تأمین سلامت جامعه اشاره کرد و گفت: متأسفانه فعالیت های دامپزشکی مستقیماً نمود بیرونی در جامعه ندارد و یکی از مشکلاتی که در این حوزه با آن مواجه هستیم این است که فعالیت های دامپزشکی به طور مستقیم قابل نمایش به مردم نیست.
دکتر صادق صالحی ادامه داد: به عنوان مثال اگر واکسیناسیون در جمعیت دامی بر علیه بیماریهای مهم و استراتژیک دامی انجام نشود به طور قطع جمعیت انسانی با مشکل مواجه شده و تعداد مراجعات بیمارستانی در جمعیت انسانی افزایش چشمگیری خواهد یافت.
این مقام مسئول در بخش دولتی دامپزشکی که به نوعی میزبانی جلسه را نیز بر عهده داشت، با انتقاد از اینکه فعالیت های دامپزشکی در جامعه مغفول مانده، خواستار توجه جدی مسئولین به دامپزشکی شد.

 مطالعه ادامه مطلب