نکات مهم در خصوص آزمایشات میکروبی و بازرسی گوشت

یکی از مهم ترین وظایف دامپزشکان نظارت و بازرسی گوشت می باشد.یعنی تامین امنیت سلامتی یکی از مهم ترین مواد پروتیئنی کشور بر عهده دامپزشکی است.ضمن بازرسي قبل و پس از كشتار ، بازرس گوشت به مواردي برخورد مي نمايد که بر اساس آنها می تواند حکم به ضبط گوشت و عدم تایید سلامت آن بزند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نکات مهم در خصوص آزمایشات میکروبی و بازرسی گوشت

ضمن بازرسي قبل و پس از كشتار ، بازرس گوشت که وظیفه تایید سلامت فرآورده های گوشتی را بر عهده دارد ، به مواردي برخورد مي نمايد كه در آن صرفاً تشخيص عوارض بيماري يا ضايعات نعشي براي قضاوت نهائي روي لاشه كفايت نمي نمايد.در اينگونه موارد نظر به اينكه احتمال وجود ميكروب هاي بيماريزا و يا عامل مسموميت غذايي در ماهيچه (گوشت) زياد است ، بازرس موظف است موقتاً بازرسي را قطع كرده ، لاشه را ضبط نموده و نمونه برداري لازم جهت ارسال به آزمايشگاه را انجام دهد.دنباله بازرسي و قضاوت نهائی در خصوص تایید یا عدم تایید ، روي لاشه موكول مي گردد به هنگاميكه بازرس از نتيجه آزمايشات باكتريولوژيك مطلع گردد.
آزمايشات ميكروبي گوشت بايد در موارد زير صورت گيرد :
1- در موارد كشتار اضطراری
2- در مواقعيكه دام بيمار بوده، درجه حرارت بدنش بالا باشد (تب)
3- در مواقع وجود ضايعات عفوني حاد و چرك كردگي در روده،‌ پستان ، رحم ، مفاصل ، سم ها ، بندناف ، ريتين و پرده هاي جنب و صفاق يا زخم هاي چركين.
4- در تمام مواردي كه حين بازرسی پس از كشتار ، بازرس مظنون به بيماری خطرناك و يا مشكوك در تشخيص بيماري يا ضايعه ای باشد.
5- در مورد تشخيص سالمونلوز يا ناقلين سالمونلا
6- در مواقعي كه‌ خارج كردن امعاء بطنی و ‌صدری بيش از يك ساعت بعد از كشتار بطول انجاميده باشد.

 مطالعه ادامه مطلب

نژادشناسی دام های بزرگ (کشور فرانسه)

دام های بزرگ همانند سایر موجودات این کره آبی و خاکی به نژادهای گوناگون و متنوعی طبقه بندی می شوند و این نژادها بنا بر موقعیت جغرافیایی نیز متفاوت است. برای نخستین بار در سری مطالبی به نژاشناسی دام های بزرگ بر حسب کشورهای دنیا خواهیم پرداخت. در این قسمت به نژادهای دام بزرگ کشور فرانسه می پردازیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نژادشناسی دام های بزرگ (کشور فرانسه)

 

کلمۀ فرانسه (France) برگرفته شده از کلمهٔ لاتین Francia به معنای کشور فرانک‌ها است. البته در خصوص ریشۀ کلمه فرانک نیز نظریات متفاوتی وجود دارد. یکی از این تئوری‌ها اشاره به این دارد که کلمۀ فرانک برگرفته شده از کلمهٔ frankon می‌باشد. تئوری دیگری نیز به این موضوع اشاره می‌کند که فرانک در زبان باستانی ژرمنی به معنای آزاد است. کلمه‌ای مخالف برده و برده‌داری. بر اساس قدیمی‌ترین مدارک بدست آمده، انسان‌هایی در منطقه‌ای که امروزه تحت عنوان کشور فرانسه شناخته می‌شود در حدود ۱٫۸ میلیون سال گذشته می‌زیسته‌اند. این انسان‌ها در مواجهه با عوامل مختلف آب‌وهوایی شروع به زندگی عشایری و شکارچی-گردآورنده کرده‌اند. فرانسه دارای غارهای زیادی چون لاسکو است که قدمت آثار شکل گرفتۀ روی آن به دوران پارینه‌سنگی می‌رسد. بعد از پایان آخرین عصر یخبندان (حدود ۱۰٫۰۰۰ سال پیش از میلاد)، هوای این منطقه رو به عادی شدن گذاشت و حدود ۷٫۰۰۰ سال پیش از میلاد، این منطقه از اروپای غربی وارد دوران نوسنگی شد. سپس شاهد رشد و شکوفایی در عرصه‌های جمعیتی و کشاورزی هستیم که این اتفاق در میانۀ هزاره چهارم و سوم اتفاق افتاد.
فرانسه از شمال و شمال‌غربی دارای مرزهای مشترک با بلژیک، لوکزامبورگ، آلمان، سوئیس، ایتالیا، موناکو، اسپانیا و آندورا است. خاک کشور فرانسه در اروپا شامل مساحتی ۵۴۷٫۰۳۰ کیلومترمربعی می‌شود که با این حساب، فرانسه بزرگ‌ترین کشور در بین اعضای اتحادیه اروپا، از نظر مساحت است. فرانسه همچنین دارای جاذبه‌های طبیعی بسیاری همچون جاذبه‌های ساحلی در مناطق شمالی و غربی و مناظر کوهستانی عمدتاً مربوط به رشته‌کوه‌های آلپ در قسمت شرقی است. قسمت‌های شمالی و شمال شرقی فرانسه دارای آب‌وهوای معتدل است. قسمت‌های جنوبی نیز آب‌وهوای مدیترانه‌ای دارند. قسمت‌های غربی فرانسه دارای اقلیم اقیانوسی است که یعنی این مناطق دارای میزان بارش بالایی بوده و زمستان‌هایی معتدل و تابستان‌هایی گرم را تجربه می‌کنند. سایر مناطق نیز معمولاً از تابستان‌هایی گرم و گاهی طوفانی و زمستان‌هایی سرد برخوردارند.

 

 

 

 

احسان مرات

 مطالعه ادامه مطلب

نژادشناسی دام های بزرگ (کشور انگلستان)

دام های بزرگ همانند سایر موجودات این کره آبی و خاکی به نژادهای گوناگون و متنوعی طبقه بندی می شوند و این نژادها بنا بر موقعیت جغرافیایی نیز متفاوت است.برای نخستین بار در سری مطالبی به نژاشناسی دام های بزرگ بر حسب کشورهای دنیا خواهیم پرداخت.در این قسمت به نژادهای دام بزرگ کشور انگلستان می پردازیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نژادشناسی دام های بزرگ (کشور انگلستان)

 

انگلستان (به انگلیسی: England) نام نیمهٔ جنوبی جزیره بریتانیای کبیر و یکی از چهار بخش کشور پادشاهی متحد بریتانیای کبیر و ایرلند شمالی است. شهر لندن پایتخت انگلستان و در عین حال پایتخت پادشاهی بریتانیا است.قدیمی‌ترین نشان وجود انسان در انگلیس کنونی به حدود ۷۸۰ هزار سال پیش برمی‌گردد که انسان پیشگام (Homo Antecessor) در آن می‌زیسته است.انگلستانی دارای آب و هوایی نسبتاً معتدل می‌باشد که در زمستان از صفر درجه پایین‌تر و در تابستان از ۳۲ درجه بالاتر نمی‌رود. سردترین ماه سال ژانویه و فوریه و گرم‌ترین ماه سال ماه ژوئیه است.این کشور همچنین دارای تنوع بسیار زیادی از حیث گونه های جانوری می باشد.دام های بزرگ نیز از این قاعده مستثنی نیستند.در نخستین سری از مطالب نژادشناسی دام های بزرگ به معرفی نژادهای کشور انگلستان در قالب حیوانات زیر پرداخته ایم.برای آشنایی و دسترسی به هر یک از این نژادها بر روی تصویر حیوان مورد نظر خود کلیک نمایید تا با مجموعه نژادهای حیوان مورد نظر خود در کشور انگلستان آشنا شوید.

 

 

 

 

 

احسان مرآت

 مطالعه ادامه مطلب

پرورش گوزن (احتیاجات و شرایط مورد نیاز)

پرورش گوزن هرچند در ایران کاملا ناشناخته است ولی در بسیاری از کشورهای جهان مانند نیوزیلند و امریکای شمالی طرفداران بی شماری دارد. گوشت گوزن نسبت به گاو دارای کیفیت بالایی است و همین امر یکی از دلایل محبوبیت پرورش گوزن به عنوان منبع غذایی است.این مطلب ، پرونده ای است کامل ، در مورد انواع روش های پرورش این موجودات بی نظیر. وت پارس شما را به مطالعه این مطلب در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

پرورش گوزن یا deer farming هرچند در ایران کاملا ناشناخته است ولی در بسیاری از کشورهای جهان از جمله نیوزیلند و امریکای شمالی طرفداران بی شماری دارد. گوشت گوزن نسبت به گوشت گاو دارای کیفیت بالاتی است که همین امر یکی از دلایل محبوبیت پرورش این جانداران زیبا به عنوان منبع غذایی است. همچنین از چرم و از لبنیات آنها هم استفاده های زیادی می شود. کشور ما ایران با توجه به داشتن اقلیم های متنوع و مناسب پرورش گوزن و همچنین داشتن چندین گونه ی بومی پتانسیل بالایی برای پرورش این حیوانات دارد. آنچه در ادامه می آید شرح مختصری است بر نحوه پرورش و نگهداری از گوزن ها و شرایط مورد نیاز انها.

مزرعه پرورش گوزن یا deer farm در واقع به محوطه ای باز گفته می شود که اطراف آن به وسیله ی فنس محصور شده است. گوزن های یک مزرعه پرورشی به دو منظور نگهداری می شوند : ۱. شکار ورزشی ۲. فرستادن به کشتارگاه های صنعتی.

پرورش گوزن در مزارع معمولا به صورت تک گونه ای صورت می گیرد ولی این در حالی است که برخی از دامداران با تجربه توانسته اند نتایج موفقیت آمیزی از نگهداری چند گونه در کنار هم را نیز به دست آورند. گوزن ها با توجه به ویژگی های ذاتی و طبیعی شان نیاز هایی دارند که در هر مزرعه پرورشی باید به آنها توجه ویژه نمود. برای احداث یک مزرعه مناسب پرورش و نگهداری گوزن ها باید به نکات مختلفی توجه کرد که مهم ترین آنها به شرح زیر است.

 ۱. هدف گذاری

برای شروع کردن این کار باید به تمام جوانب توجه نمود. باید اندازه ی کار و مقدار هزینه مشخص گردد. و همچنین باید بازار های عرضه پیش بینی و هدف گذاری گردند تا از خسارات ثانویه جلوگیری گردد

۲.انتخاب محل مناسب

مهم ترین عامل در موفقیت هر فارم پرورشی انتخاب درست مکان و محل پرورش است. محلی که قرار است فارم در آن محل احداث گردد باید از نظر وجود منابع آبی به دقت مورد برسی قرار گیرد. همچنین وجود منابع غذایی مناسب گوزن ها هم بسیار مهم است زیرا گوزن ها در سیستم های پرورشی نیز بخشی از غذای خود را از محیط دریافت می کنند. عامل دیگری که برای تعیین محل مزرعه بسیار مهم است بررسی آب و هوا و شرایط جوی در فصول مختلف سال است. همچنین نزدیکی یا دوری از راه ها و جاده های اصلی نیز تا حد قابل توجه ای تایین کننده است. اگر منطقه دارای عوارض طبیعی مثل تپه یا درختان بزرگ باشد دارای ارجعیت است زیرا چنین محیط هایی به گوزن ها کمک می کند به محیط اثارت راحت تر عادت کنند و نگهداری از آنها راحتر باشد.

 

 مطالعه ادامه مطلب

استفاده بازاریابانه برند شیر فرانسوی

برند شیر فرانسوی کاندیا اعلام کرد در چین فروشگاه دایر خواهد کرد.این برند قصد دارد با ارائه این پیشنهاد بر روی موج روزافزون تقاضا برای شیر برندهای خارجی برای نوزادان که به‌دلیل کمبود ایمنی غذایی به‌راه افتاده، سوار شود.وت پارس شما را به مطالعه کامل این پست در ادامه مطلب دعوت می کند.

والدین چینی مخصوصا بعد از رسوایی سال  2008 که طی آن فاسد بودن شیرها با ملامین جان شش کودک را گرفته و 300000 کودک دیگر را بیمار کرد، نسبت به شیرهای تولید شده در داخل چین بی‌اعتماد شده‌اند. برندهای خارجی از این مسئله به‌خوبی بهره‌برداری کرده‌اند چراکه والدین با این باور که شیرهای خارجی از کیفیت بهتری برخوردار هستند، شیرهای تولید شده در خارج از چین را انتخاب می‌کنند.
کاندیا با سوار شدن بر روی این موج اولین فروشگاه خود را در 23 جولای افتتاح کرده و ده فروشگاه دیگر قبل از پایان سال جاری دایر خواهند شد. این برند در کشوری که نیاز فراوانی به اطمینان از مبدا محصولات به‌ویژه شیر برای نوزادان دارد، سیستم توزیع خاصی پیاده کرده است. این برند، شیر مورد نیازمشتریان چینی خود را به‌طور مستقیم از فرانسه تامین می‌کند. تقاضای چین برای شیر مورد نیاز نوزادان به‌قدری بالاست که بسیاری از والدین و مغازه‌داران مسافت زیادی را برای تهیه شیر طی می‌کنند؛ به‌طوری که برخی فروشگاه‌ها در خارج از چین در زمان کمبود شیر، مجبور به محدود کردن فروش خود می‌شوند.

دولت چین نیز جهت تثبیت قیمت‌ها اقدام به تحقیق موشکافانه در مورد تولیدکنندگان خارجی شیر که از قبل در چین حضور داشتند، نموده است. چندین شرکت نیز اعلام کرده‌اند در بزرگ‌ترین بازار جهان برای شیر نوزاد، قیمت‌های خود را خواهند شکست.

 مطالعه ادامه مطلب

بهداشت را نمی‌توان تعطیل کرد

از آنجایی که دام‌های مبتلا به بیماری‌های سل و بروسلوز باید روانه کشتارگاه شوند، بنابراین کمبود منابع مالی نمی‌تواند عامل بازدارنده‌ای محسوب شود.معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور با اعلام این مطلب گفت: سل و بروسلوز از بیماری‌های دامی محسوب می‌شود که طی سنوات گذشته تاکنون مورد پایش دقیق بوده است. زیرا این بیماری‌ها مشترک بوده و برای جلوگیری از نفوذ آنها به جوامع انسانی باید به دقت مورد بررسی قرار گیرد. وت پارس شما را به مطالعه کامل این خبر در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

دکتر محسن مشکات افزود: دامداری‌های تحت پوشش سازمان دامپزشکی کشور به‌صورت مرتب تحت آزمایشات سل و بروسلوز قرار می‌گیرند و موارد مثبت با حفظ موازین بهداشتی به کشتارگاه‌ها فرستاده می‌شوند تا عملیات معدوم‌سازی انجام شود.

وی خاطرنشان کرد: دامدارانی که دام‌های آنها به این بیماری‌ها مبتلا باشند، از سوی سازمان دامپزشکی غرامت دریافت می‌کنند و بدین ترتیب رضایت می‌دهند تا دام‌هایشان به کشتارگاه روانه شود.

این مقام مسئول ادامه داد: حدود 75 درصد زیان واقعی دامداران به‌عنوان غرامت به آنها پرداخت می‌شود.

مشکات تصریح کرد: برای سال جاری پیش‌بینی شد که چهار میلیارد تومان بابت غرامت به دامداران خسارت‌دیده اختصاص پیدا کند. در حالی که مشکلات بودجه‌ای پیش‌آمده و محدودیت منابع موجود، این رقم را به حدود 900 میلیون تومان کاهش داد.

وی یادآور شد: در حالی که دو ماهی به پایان سال باقی مانده است، باید حدود 75 درصد از این اعتبارات اختصاص می‌یافت، در حالی که تاکنون تنها 25 درصد یعنی حدود 900 میلیون تومان در اختیار این سازمان قرار گرفته است.

مشکات با بیان اینکه به‌خاطر کمبود بودجه نمی‌توان بهداشت را تعطیل کرد، اظهار داشت: اگر آلودگی ناشی از این بیماری‌ها به جوامع انسانی سرایت کند، میزان غرامتی که باید پرداخت شود، چندین برابر خواهد شد. بنابراین مسئولان امر باید نسبت به پرداخت غرامت پیش‌بینی شده اقدام کنند.

بدهی چهار میلیارد تومانی سازمان دامپزشکی به دامداران

معاون بهداشت و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور تأکید کرد: تمامی بدهی مربوط به سال‌های گذشته دامداران متضرر تصفیه شده است و تنها حدود سه تا چهار میلیارد تومان بدهی امسال به دامداران در سال جاری باقی مانده است.

 مطالعه ادامه مطلب

گوشت قرمز ، خوب یا بد؟

سالهای سال است که محققان علوم تغذیه در خصوص مفید و یا مضر بودن گوشت قرمز مجادله می کنند. برخی از آنها معتقدند که گوشت قرمز حاوی ویتامین ها و پروتئین هایی است که وجودشان برای بدن ما ضروری اند و گروه دیگر بر این باورند که مصرف گوشت قرمز ریسک ابتلا به سرطان و بیماری های قلبی را افزایش می دهد.اما حق با کدام است؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

فواید و مضرات گوشت قرمز

در این گزارش ، هر چند به اختصار به بررسی فواید و مضرت مصرف گوشت های قرمز ، بر پایه یک تحقیق وسیع در کشور ایالات متحده امریکا پرداخته ایم.تحقیقی که به هر دو وجه مضر و مفید این ماده غذایی می پردازد.آنچه که شنیده ایم ، آنچه که واقعیت دارد و در آخر نیز یک نتیجه گیری کلی.

آنچه که شما شنیده اید

همبرگر، استیک و هات داگ انواعی از گوشت قرمز و جزو اصلی رژیم غذایی آمریکایی ها به شمار می روند. اما هوس گوشتخوار بودن ممکن است ما را به کشتن دهد! دانشگاه هاردوارد برای ۲۸ سال، ۱۲۱٫۰۰۰ فرد بالغ را به لحاظ رژیم غذایی مورد بررسی قرار داد. نتایج این تحقیق نشان داد افرادی که روزانه بیشتر از ۸۵ گرم گوشت قرمز مصرف می کنند، ۱۳ درصد بیشتر از دیگر افراد، در معرض مرگ بر اثر بیماری های قلبی و یا سرطان هستند.

فواید و مضرات گوشت قرمز

همچنین مصرف روزانه فراورده های گوشتی می تواند احتمال مرگ زودرس را تا ۲۰ درصد افزایش دهد. افزایش سطح چربی و کلسترول خون تنها عوارض اولیه مصرف بیش از حد گوشت است و پس از آن افزایش آهن خون می تواند سلامت قلب شما را به خطر بیاندازد. علاوه بر این موضوع، سدیم و نیترات موجود در فرآورده های گوشتی همچون سوسیس و کالباس، وضع را خراب تر می کند. اگر کمی دقیق تر نگاه کنید، متوجه خواهید شد که چرا محققان به شما پیشنهاد می دهند که میزان گوشت مصرفی خود را کاهش دهید.

اما دست نگه دارید‫…‬
تحقیقات انجام شده در سال ۲۰۱۲ نشان می دهد که شهروندان آمریکایی که به طور متوسط گوشت مصرف می کنند، میزان بیشتری از پروتئین، روی، پتاسیم و ویتامین ب را در اختیار دارند. همچنین یک تحقیق در سال ۲۰۱۰ نشان می دهد که ۱۵ درصد پروتئین شهروندان آمریکایی از گوشت تامین می شود و تنها چهار درصد از چربی ها از طریق مصرف گوشت حاصل شده است.

فواید و مضرات گوشت قرمز

 مطالعه ادامه مطلب

یک لیوان سلامتی (چند نکته کوتاه در مورد شیر)

همانطور که همه ما می دانیم شیر بسیار مفید و ضروری است .خیلی ها از شیر فراری اند وخیلی ها به آن مشتاقند در حقیقت فرقی نمی کند از کدام دسته باشید زیرا شیر برای رشد بدن ضروری است . شیر یک چهارم و یا حتی یک سوم کلسیم مورد نیاز بدن را در روز تامین می کند شیر گاو بهترین انتخاب است زیرا چربی کمتری و پروتین بیش تری دارد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

شیر و کودکان

مادران همیشه نگران شیر خوردن کودکان خود هستند و برای راغب کردن آن ها از شیر پر چرب و یا شیر کاکائو استفاده می کنند طبق امار جدید 73 در صد کودکان شیر می خورند اما تنها 20 در صد ان ها به درستی شیر می خورند یعنی شیرکم چربی و یا حتی بدن چربی و بدون طعم دهنده های مضر . شیر کم چرب به علت نداشتن کالری زیاد و چربی زیاد توصیه می شود .در زیر میزان شیر مورد نیاز کودکان در روز بیان شده است :

کودکان از سن 2تا3 سال : 2 فنجان

کودکان از سن 4 تا 8 سال : 2.5 فنجان

کودکان از سن 9 به بالا : 3 فنجان

شیر و زندگی طولانی

محققان می گویند که شیر ریسک مبتلا شدن به بیماری های قلبی و ضربه مغزی را 20 درصد کاهش می دهد . محققان طی انالیز کردن 324 تحقیق و ازمایش در مورد شیر دریافتند که شیر یک ناجی است و می تواند انسان را از بیماری های مختلف نجات دهد .

 مطالعه ادامه مطلب

تاریخچه ای کوتاه از گوشت پاک

گوشت پاک چیست ؟ شاید این اولین سوالی است که با خواندن عنوان این مطلب ، در ذهن شما نقش می بندد.باید گفت که گوشت پاک ، به صورت خلاصه، گوشتی است که در تولید آن از مواد اولیه مرغوب استفاده شده و در طول زمان رشد دام،از هیچ گونه آنتی بیوتیک و مکمل های رشد استفاده نگردیده است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

امروزه سرعت پيشرفت جوامع بسیار افزایش یافته است . پیشرفت صنعت و بهداشت باعث کاهش میزان مرگ ومیر دسته جمعی انسان ها شده که نتیجه ای جز افزایش جمعیت جهان با سرعت بالا ، ندارد . به اجماع نظر آمار گران کلان ، افزایش شتاب رشد جمعیت از سال 1950 میلادی آغاز گردیده است .

بالا رفتن میزان جمعیت انسانها ، باعث افزایش برداشت آنها از منابع طبیعی می شود .در طول تاریخ همواره یکی از مهمترین نیازهای انسان ، نیاز به مواد غذایی بوده و خواهد بود . مهمترین منبع پروتینی در سراسر جهان گوشت قرمز می باشد . در طی اعصار گذشته ، پرورش منابع تولید کننده گوشت قرمز همواره با محدودیت هایی روبرو بوده است . رشد وافزایش جمعیت جهان ، باعث کاهش منابع گوشت قرمز در عرصه جهان شد ، که به طبع در این هنگام، دانشمندان و دامپزشکان نیاز به افزایش بهره وری مراکز تولید قرمز را احساس کردند . طبق تحقیقات دانشمندان راه های متفاوتی کشف و پیشنهاد گردید . اما ارزان ترین وموثر ترین روش استفاده از انواعی از هورمون ها ، آنتی بیوتیک ها و مکمل های رشد بود . استفاده از این مواد تا سال ها باعث کاهش دغدغه ناشی از کمبود مواد پروتئینی حیوانی گردید . این داستان تا سال ها ادامه داشت تا اینکه در دهه 1980 میلادی تحقیقات گسترده ای در زمینه تاثیر این مواد بر روی سلامتی انسانها صورت گرفت .

نتایج این تحقیقات به صورت خلاصه بدین صورت بود :

-   مصرف بی رویه وبدون نیاز آنتی بیوتیک در جیره غذایی دام ها ، باعث مقاومت عوامل بیماری زا نسبت به آنتی بیوتیک ها می شود . در نتیجه کنترل و درمان بیماری ها با این آنتی بیوتیک های موجود تقریبا غیر ممکن است . به علاوه اینکه مصرف بی رویه این مواد ، باعث جهش وافزایش قدرت  این عوامل بیماری زا می شود .

-   هورمون های رشد موجود در گوشت ، ( که قسمت عمده ای از آنها در هنگام پخت از بین رفته اما مقداری باقی می ماند ) در طی سال ها باعث چاقی در افراد می شود . به طوری که میانگین میزان اضافه وزن ورن مردم جهان در طی 20 سال گذشته 3 برابر شده است .

 مطالعه ادامه مطلب

دستورالعمل های سياست مبارزه و ريشه کنی بيماری تب برفکی در کشور کانادا

بيماری تب برفکی يک بيماری عفونی ويروسی حاد با واگيری بالا در دامهای زوج سم اهلی و وحوش می باشد.همواره راه های دفاع و جلوگیری از گسترش تب برفکی مسئله ای مهم برای دولت ها بوده است.کشور کانادا نیز دارای سیاست های خاصی در قبال این بیماری می باشد. وت پارس شما را به مطالعه این مطلب در ادامه مطلب دعوت می کند.

 سبب شناسی

ويروس تب برفکی يکی از اعضای خانواده Picornaviridae از گروه ويروس RNA دار می باشد.     

7 سويه از ويروس تب برفکی که شامل: ( C,O,A ) و سويه جنوب آفريقا (SAT1,SAT2,SAT3 ) و آسيا يک ، همراه با تعداد زيادی تحت تيپ شناخته شده است.

مقاومت

ويروس تب برفکی ، در محيط و مکانهای آلوده بيشتر از يک سال عفونت زايي خود را حفظ  می کند. بطور مثال ، در لباس به مدت 10 تا 12 هفته ، در موها به مدت يک ماه عفونت زا باقی می ماند. همچنين در منابع مختلف مدت زمان بقای ويروس در خاک 200-26 روز ، روی مقوا ، چوب يا فلز آلوده به خون 35 روز ، روی چوب آلوده به چربی 398 روز و 48 ساعت در اتاق نگهداری حيوانات آزمايشگاهی ذکر شده است.  اغلب ، ويروس در درجه حرارت انجماد به طور نامحدود بقای خود را حفظ می کند و تخريب بيشتر گونه های ويروس در درجه حرارت 56 درجه سانتی گراد به مدت 30 دقيقه روی می دهد.

ويروس در 6/7-4/7= PH منحصراٌ زنده بوده ولی قدرت تکثير و تزايد را ندارد. اما در  5/9-6/7 =PH  و درجه حرارت 4 درجه سانتی گراد بقای خود را حفظ نموده و توان بيماريزايي را دارد. اما همين ويروس در 5=PH يا 10=PH غير فعال می گردد. نور خورشيد ويروس تب برفکی را نابود می کند  و رطوبت نسبی 60% به بقای ويروس در هوا کمک می کند.

همه گيری شناسی

 مطالعه ادامه مطلب