برای ترویج دامپزشکی رسانه باشید (یادداشتی از دکتر محمد لطفی زاده)

آیا جامعه دامپزشکی ایران از میزان حساسیت و تاثیرگذاری حرفه ای که در آن فعالیت می کنند اگاه هستند؟ به راستی اگر جامعه دامپزشکی خود از میزان این حساسیت با خبر نباشد چگونه می توان امیدوار بود که عموم مردم کشور نسبت به این تاثیرگذاری ها آگاهی پیدا کنند؟ اینجاست که پای روابط عمومی و رسانه ها به میان می آید.حال دکتر محمد لطفی زاده در یادداشتی اختصاصی برای وت پارس از رسانه در دامپزشکی می گوید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

انگیزه‌کُش‌های حرفه‌ای، بلای جان دامپزشکی (یادداشت اختصاصی)

دکتر محمد لطفی زاده در یادداشت اختصاصی خود برای سایت وت پارس ، با اشاره به اینکه نکته که چه خوب است چهاردهم مهر را شروعی برای یک حرکت عظیم در معرفی و ترویج دامپزشکی قرار دهیم و از جمع فامیلی تا در محیط کار و اجتماع و بخصوص در فضای مجازی سعی کنیم رشته و حرفه دامپزشکی را با تنوع بی‌نظیر و نقش بی‌بدیل در نظام سلامت معرفی کنیم آورده است :

بسمه تعالی
با اهداء سلام و احترام و گرامی‌داشت چهاردهم مهر، روز ملی دامپزشکی

جامعه دامپزشکی کشورمان از نقش خود در تأمین سلامت عمومی آگاه است و تکرار این آگاهی در چنین مناسبت‌هایی هرچند به هم‌افزایی افتخارات می‌انجامد ولی در بهبود نگاه تصمیم‌سازان و تصمیم‌گیران کلان نظام سلامت مؤثر نیست. آنچه باید مورد توجه قرار گیرد انعکاس درست و بجای این نقش مفید به مسئولینی است که در ساختارهای مختلف یا اعتبارات و بودجه را در اختیار دارند و یا تصمیم آنها به نظام سلامت جهت می‌دهد.

 مطالعه ادامه مطلب

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر علی تقی پور

از اوایل دهه هشتاد به عنوان استاد رشته دامپزشکی در دانشگاه مشغول به کار شد. هم اکنون پس از طی سال های متمادی یکی از محبوب ترین استادان رشته دامپزشکی به شمار می آید که صدها دانشجو دانش دامپزشکی را از او فرا گرفته اند.خودش را عاشق این رشته می داند. وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر علی تقی پور نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دکتر علی تقی پور دامپزشک

آنچه در ادامه می آید گفتگوی مفصل و اختصاصی دکتر سعید سیری از سایت وت پارس با دکتر علی تقی پور ، دامپزشک و استاد دانشگاه در رشته دامپزشکی می باشد.

وت پارس - در وهله اول از فرصتی که در اختیار ما برای انجام این مصاحبه قرار دادید نهایت تشکر را داریم ، طبق روال معمول خودتان را به طور کامل برای خوانندگان ما معرفی نمایید.

دکتر علی تقی پور - به نام ایزد یکتا ، من هم خدمت شما و همه خوانندگان محترم سلام عرض می كنم.بنده علی تقی پور متولد ٢٨ ديماه ١٣٥٣ در شهر اهواز هستم.

 مطالعه ادامه مطلب

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر سید جاوید آل داود

نام او با مباحث حقوق حیوانات و علم حیوانات دام کوچک در دامپزشکی ایران گره خورده است.استاد بازنشسته دامپزشکی و محبوب هزاران محصلی که در طی سالیان متمادی دامپزشکی را از او فرا گرفته اند. وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر سید جاوید آل داود نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر سید جاوید آل داود

آنچه در ادامه می آید گفتگوی مفصل و اختصاصی دکتر سعید سیری از سایت وت پارس با دکتر سید جاوید آل داود ، دامپزشک ، استاد دانشگاه و متخصص بیماری های داخلی دام های کوچک در رشته دامپزشکی می باشد.

وت پارس - در وهله اول از فرصتی که در اختیار ما برای انجام این مصاحبه قرار دادید نهایت تشکر را داریم ، طبق روال معمول خودتان را به طور کامل برای خوانندگان ما معرفی نمایید.

دکتر آل داود - با سلام.سيد جاويد آل داود هستم. استاد بازنشسته دانشكده دامپزشكی.

 مطالعه ادامه مطلب

انگیزه‌کُش‌های حرفه‌ای، بلای جان دامپزشکی (یادداشت اختصاصی)

باز هم 14 مهر ماه رسید.روزها گذشت تقویم و به روز ملی دامپزشکی در ایران رسید.اما هم چنان مشکلات دامپزشکی ادامه دارد.مشکلاتی که ریشه بسیاری از آنها به سومدیریت در بدنه دامپزشکی کشور مربوط است.حال دکتر محمد لطفی زاده در یادداشتی اختصاصی برای وت پارس از انگیزه کشی های حرفه ای در دامپزشکی می گوید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

انگیزه‌کُش‌های حرفه‌ای، بلای جان دامپزشکی (یادداشت اختصاصی)

دکتر محمد لطفی زاده در یادداشت اختصاصی خود برای سایت وت پارس ، با اشاره به اینکه نکته که چند درصد احتمال دارد یک فارغ التحصیل خلاق و پر از ایده دامپزشکی به مسئولی مراجعه کند، ایده خود را ارائه نماید و آن مسئول با روی خوش و با دلسوزی، ایده او را تا عملی شدن ویرایش و پیگیری نماید ، آورده است :

بسمه تعالی
با اهداء سلام و احترام به مخاطبین عزیز و گرانقدر
فرارسیدن چهاردهم مهرماه روز ملی دامپزشکی را به همه شما تبریک عرض می‌کنم. در تقدیم این نوشته دو روش وجود دارد. یک روش آن است که در چنین روزی با هم تعارف کنیم و به تبریکی بسنده نماییم و خوش باشیم که هنوز در تقویم کشورمان چنین روزی وجود دارد و صدا و سیما هم به این مناسبت وقتی سخنرانی قدیمی استاد رحیم‌پور ازغدی را پخش می‌کند زیرنویس آن را (سخنرانی در جمع مسئولین دامداری و دامپزشکی) به نمایش درمی‌آورد (تصویر مربوط به این جمله در آخر یادداشت قرار گرفته است) و خلاصه کام یکدیگر و بخصوص مسئولین ارجمند را تلخ نکنیم، حال آنکه روش دیگری هم وجود دارد که این روز را بهانه‌ای برای نقد منصفانه و دلسوزانه قرار داده و زمینه‌ای برای همگرایی بیشتر جامعه دامپزشکی به منظور مبارزه با انحرافات و کاستی‌ها فراهم نماییم. در این نوشته به مناسبت چهاردهم مهرماه ، روش دوم را که تصور می‌کنم بهتر است برگزیده و چند نکته در حاشیه این روز تقدیم می‌کنیم.
1 - در شرع مقدس اسلام، اگر فردی کاری را بعهده بگیرد که از او بهتر و شایسته‌تر وجود دارد فعل حرام انجام داده است. قدری با خود بیندیشیم، امروز وضعیت مدیریت رده‌های مختلف در حرفه دامپزشکی چگونه است؟ فراوانی این فعل حرام و گناه چقدر است؟
2 - فرض کنید جوانی با آرزوی خدمت صادقانه به مملکت و پیشبرد حرفه دامپزشکی به دانشگاه رفته و حدود 7 سال درس خوانده و حالا آماده به ثمر رساندن ایده‌های نو و خلاقانه است. چند درصد احتمال دارد وی به مسئولی مراجعه کند، ایده خود را ارائه نماید و آن مسئول با روی خوش و با دلسوزی، ایده او را تا عملی شدن ویرایش و پیگیری نماید؟ حالا به وضعیت بدتری فکر کنید. همین جوان نزد مسئولی می‌رود که با یک امضاء قادر است طرحی را تأیید یا رد کند. جوان سرشار از علم و انگیزه و مسئول محترم سرشار از انرژی منفی و بعضاً در پی حفظ مقام و میز و مصلحت خودساخته به راحتی آنچنان جوان عزیز را سرخورده می‌سازد که از هرچه ایده و فکر نو است پشیمان گردد. وجه ناخوشایندتر قضیه آن است که گاهی یک مقام مسئول از بیان یا اظهار نظر درباره بدیهیات حرفه و رشته دامپزشکی عاجز است و حالا باید درباره ایده خلاقانه مبتنی بر فناوریهای نوین، نظر تخصصی بدهد! همین جوان اگر در یک سیستم دولتی یا برپایه رئیس و مرئوس و زیردست باشد با او چگونه برخورد می‌شود؟
3 - عده‌ای تلاش می‌کنند که در انتخابات مجامع رأی بیاورند و معمولاً هم موفق می‌شوند. بعضی از آنها خودشان معترفند که کار دامپزشکی نمی‌کنند و با آن بیگانه هستند. حالا مقصّر در این بین کیست؟ آنها که رأی می‌دهند یا آنهایی که بدون شایستگی بعضاً در مصادر اجرایی و مدیریتی قرار می‌گیرند و یا شاید هردو؟!
4 - در هر سیستمی عده‌ای از افراد که در مصادر اجرایی یا تصمیم‌سازی و تصمیم‌گیری قرار دارند یک تخصص بسیار مهم دارند که حداکثر بهره‌برداری را هم از آن می‌نمایند. آن تخصص انگیزه‌کُشی است. این متخصصین می‌توانند با تمام قوا انگیزه افرادی که شایسته‌تر از آنها هستند یا ایده‌های بهتر و برتر و خلاقانه دارند به روش‌های بسیار جالب و سرشار از خلاقیت از بین ببرند و به این ترتیب راه را برای بهره‌مندی بیشتر سیستم از تخصص خود باز و هموارتر می‌کنند!

 مطالعه ادامه مطلب

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر هومن ملوک پور

او را بیش از همه با دردسرهای یک دامپزشک می شناسیم.از نخستین فعالان دنیای مجازی در حوزه دامپزشکی به شمار می آید و یکی از مشهورترین کلینسین های دام کوچک.تلاش های او برای شناساندن دامپزشکی به عموم مردم او را به یک دامپزشک محبوب تبدیل کرده است..وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر هومن ملوک پور نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر هومن ملوک پور

آنچه در ادامه می آید گفتگوی مفصل و اختصاصی سعید سیری از سایت وت پارس با دکتر هومن ملوک پور ، دکتر دامپزشک و کلینیسین دام های کوچک و از فعالان دنیای مجازی در حوزه دامپزشکی می باشد.

وت پارس - در وهله اول از فرصتی که در اختیار ما برای انجام این مصاحبه قرار دادید نهایت تشکر را داریم ، طبق روال معمول خودتان را به طور کامل برای خوانندگان ما معرفی نمایید.

دکتر هومن ملوک پور - با سلام من دکتر هومن ملوک پور هستم متولد ۱۳۴۹ و در سال ۱۳۶۷ در رشته دامپزشکی قبول شدم.

وت پارس - چه شد که دامپزشکی را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کردید؟

دکتر هومن ملوک پور - شغل دامپزشکی دومین انتخاب من در زندگی ام بود که در ۷ سالگی انتخابش کردم. قبل از آن تصمیم داشتم راننده ماشین شن کش بشوم چون یک اسباب بازی ماشین شن کش داشتم که زرد رنگ بود و خیلی دوستش داشتم و فکر میکردم کسی که بتواند پشت آن بنشیند و خاکها را اینور و آنور کند خیلی آدم قوی باید باشد ولی بعد که در سن ۷ سالگی اولین حیوان خانگی که یک سگ بود وارد زندگیم شد به حیوانات علاقه مند شدم و زمانی که آن حیوان به دلیل نامعلومی از بین ما رفت تصمیم گرفتم به جای آنکه خاک ها را اینور و آنور کنم ، بروم و حیوانات را درمان کنم.

وت پارس - آیا مخالفت یا موافقتی از سوی خانواده برای تحصیل در دامپزشکی داشتید؟

دکتر هومن ملوک پور - ما خانواده آنچنان بزرگی نداشتیم که در آن مخالف یا موافقین زیادی پیدا شوند. یک عدد مادر که بنده خدا کاری به کار انتخاب های من نداشت. یک برادر که کلا سرش در لاک خودش بود و آهنگسازیش را می کرد و می کند. ولی اما یک پدر که از ابتدا دوست داشت که من پزشک بشوم و اتفاقا همان سال که در رشته دامپزشکی قبول شدم در رشته پزشکی هم پذیرفته شده بودم و وقتی به پدرم گفتم که میخواهم دامپزشکی را انتخاب کنم فکر کرد که شوخی میکنم ولی وقتی دید که واقعا بین پزشکی و دامپزشکی دومی را برگزیده ام فکر کنم تا حدود یک سالی به قول معروف با من سر سنگین بود و هنوز هم که گاهی صحبتش پیش میاید سری از روی تاسف تکان می دهد!

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر هومن ملوک پور

 مطالعه ادامه مطلب

دانلود رایگان نمونه سوالات گزینش و مصاحبه حضوری آزمون های استخدامی (همراه با پاسخ)

پس از برگزاری آزمون های استخدامی و به حد نصاب رسیدن نمره داوطلبان آنها باید در آزمون حضوری یا مصاحبه و همچنین آزمون گزینش شرکت نمایند.برای سهولت داوطلبان این آزمون سوالات متدوال و پرتکرار آزمون های حضوری و گزینش را همراه با پاسخنامه در وت پارس قرار گرفته است که می توانید این فایل را صورت رایگان دریافت نمایید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دانلود رایگان نمونه سوالات گزینش و مصاحبه حضوری آزمون های استخدامی (همراه با پاسخ)

در این مطلب گلچینی از مهم ترین ، جامع ترین و کلیدی ترین مباحث دینی و مسائل روز را که عمدتا در مصاحبه های استخدامی بیان می شود ، به پیشنهاد کاربران گرامی سایت وت پارس ارائه نموده ایم.در این فایل در حدود 1150 سوال و جواب جامع مربوط به آزمون گزینش که امکان طرح آن ها وجود دارد ، همراه با پاسخنامه تشریحی در 108 صفحه قرار داده شده است.پس از این 108 صفحه نیز تعدادی از سوالات آزمون های استخدامی مجددا برای کاربران عزیز سایت وت پارس گنجانده شده است.شما می توانید این فایل را به صورت کاملا رایگان همراه با لینک مستقیم از وت پارس دریافت و استفاده نمایید.در تهیه این فایل از محصولات سایت باروت استفاده شده است.برای دانلود بر روی گزینه دریافت فایل کلیک نمایید.

دانلود رایگان نمونه سوالات آزمون استخدامی دولتی به همراه پاسخنامه

دانلود رایگان مجله پت (پیام دامپزشکان)

تهیه و تنظیم از سعید سیری

 مطالعه ادامه مطلب

معرفی و دانلود نرم افزار اجتماعی دامپزشکان (ViralVet)

دنیای اینترنت به سرعت در حال گسترش است و عصر حاضر را عصر تکنولوژی می نامند.شبکه های اجتماعی نیز سهم گسترده و فزاینده ای از دنیای اینترنت را شامل می شوند.ViralVet یک شبکه اجتماعی کاربر محور و مختص دامپزشکان است که دامپزشکان به وسیله آن می توانند در خصوص کیس های روز به بحث و گفتگو بپردازند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

معرفی و دانلود نرم افزار اجتماعی دامپزشکان (ViralVet)

نرم افزار ViralVet را در یک کلمه می توان شبکه اجتماعی متخصصان دامپزشکان و رشته دامپزشکی دانست که به سرعت نیز در حال گسترش است.شما با دانلود این نرم افزار می توانید به جمع هزاران متخصص دامپزشکی بپیوندید که در حال صحبت و بحث در خصوص کیس های مختلف می باشند.این نرم افزار کاملا رایگان است و شما نیز می توانید با عضویت در آن تصاویر خود را به اشتراک بگذارید یا در خصوص تصاویر دیگران نظر یا سوال خود را ارسال نمایید.

مزایای نرم افزار

معرفی و دانلود نرم افزار اجتماعی دامپزشکان (ViralVet) معرفی و دانلود نرم افزار اجتماعی دامپزشکان (ViralVet) معرفی و دانلود نرم افزار اجتماعی دامپزشکان (ViralVet)

- دعوت دوستان خود به نرم افزار و ساخت شبکه های منحصر به فرد و اختصاصی خود

- ارسال تصاویر خود و یا شرکت در بحث های تخصصی دیگران

- جستجو و مشاهده تصاویر سایر متخصصان از سرتاسر جهان (بر اساس نوع حیوان)

دانلود رایگان نرم افزار

برای دانلود نرم افزار بر روی گزینه زیر کلیک نمایید.وارد سایت شخصی نرم افزار خواهید شد. در سایت با کلیک بر روی گزینه Download Now کلیک نمایید.به آسانی ایمیل خود را وارد نمایید تا نرم افزار به صورت کاملا رایگان به ایمیل شما ارسال شود.

 مطالعه ادامه مطلب

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر آذین توکلی

در ابتدای دهه هشتاد شمسی به عنوان نخستین خانم در آزمون ورودی جراحی دامپزشکی با رتبه یک وارد دانشگاه تهران شد و هشت سال بعد نیز به عضویت هیئت علمی دانشگاه گرمسار در آمد.می توان از او به عنوان یکی از موفق ترین بانوان حوزه دامپزشکی ایران نام برد.وت پارس هم اکنون به گفتگو با دکتر آذین توکلی نشسته است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر آذین توکلی

آنچه در ادامه می آید گفتگوی مفصل و اختصاصی سایت وت پارس با دکتر آذین توکلی ، دامپزشک ، استاد دانشگاه و متخصص جراحی دامپزشکی می باشد.

وت پارس - در وهله اول از فرصتی که در اختیار ما برای انجام این مصاحبه قرار دادید نهایت تشکر را داریم ، طبق روال معمول خودتان را به طور کامل برای خوانندگان ما معرفی نمایید.

دکتر آذین توکلی - عرض سلام و ادب دارم محضر تمامی مخاطبین و همه فعالان عرصه دامپزشکی در كشور . من آذین توکلی متولد مهر ماه 1357 و اهل شیراز هستم . سال 1375 در رشته دامپزشکی در دانشگاه شیراز پذیرفته شدم و بلافاصله پس از اتمام تحصیل دوره دکترای حرفه ای در سال 1381  به عنوان نخستین خانم در کشور در آزمون ورودی جراحی دامپزشکی با رتبه اول در دانشگاه تهران پذیرفته شدم. در سال 1388 به عنوان عضو هیات علمی در بخش جراحی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گرمسار مشغول به کار شدم. پس از اتمام دوره دکترای تخصصی حدود یکسال و نیم دوره پسادکترای جراحی های کم تهاجمی (minimally invasive surgery) در دامهای کوچک در دانشگاه تهران را گذرانیده ام. همچنین در دانشگاههای مختلفی از اروپا، امریکا و استرالیا به کسب مهارت های مختلف در زمینه جراحی دامپزشکی و دندانپزشکی دامپزشکی پرداخته ام. حدود 4 سال است که به صورت تخصصی تری زمینه مطالعات، تحقیقات و ارایه خدمات درمانی خود را به دندانپزشکی دامهای کوچک که خط تخصصی نسبتا جدیدی در دنیا می باشد منحصر نموده ام. توضیح اینکه بسیاری از بیمارستانهای دامپزشکی در دنیا هنوز فاقد بخش جداگانه ای برای ارایه خدمات دندانپزشکی هستند و تنها حدود 100 متخصص و رزیدنت دندانپزشک دامپزشک در دنیا مشغول فعالیت هستند. از آنجا که در ایران تخصص جداگانه ای در این خصوص وجود ندارد و به علاوه در دروس دوره دکترای عمومی و تخصصی نیز به صورت ویژه به این موضوع پرداخته نمی شود، کسب مهارت و دانش دندانپزشکی برای من کار نسبتا سختی بود.

وت پارس - چه شد که دامپزشکی را برای تحصیل در دانشگاه انتخاب کردید؟

دکتر آذین توکلی - در کنکور سراسری مانند بسیاری از پذیرفته شدگان رشته دامپزشکی به دلیل عدم پذیرش در رشته های بالاتر در این رشته پذیرفته شدم. در واقع برای تحصیل در رشته دامپزشکی انتخاب شدم و پیش از آن هیچ ایده ای در این خصوص نداشتم.

وت پارس - یا مخالفت یا موافقتی از سوی خانواده برای تحصیل در دامپزشکی داشتید؟

دکتر آذین توکلی - خیر ، نه تنها با هیچ مخالفتی از سوی خانواده مواجه نشدم بلکه همواره از سوی پدر و مادرم و پس از آن همسرم مورد تشویق قرار گرفته ام و هنوز هم حمایتهای آنان موجب دلگرمی و راهگشای من می باشد.

گفتگوی اختصاصی وت پارس با دکتر آذین توکلی

 مطالعه ادامه مطلب

نکات مهم در خصوص چاپ مقالات در سطح بین المللی

نتیجه تمامی تلاش های علمی شما در نقش یک محقق که وقت بسیار زیادی را در جهت گردآوری مشاهدات خود صرف کرده است منجر به انتشار در قالب یک مقاله می شود.اما این تازه ابتدای ماجراست و باید مدت ها زمان صرف به نتیجه رساندن این پروژه کنید و فعلا ذکر شده آخر یعنی انتشار را به نحو احسن انجام دهید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نکات مهم در خصوص چاپ مقالات در سطح بین المللی

نتیجه تلاش های علمی یک محقق در نهایت در قالب یک مقاله انتشار می یابد و اولین چالشی که محققین ما با آن مواجه خواهند شد موضوع انتشار مقاله می باشد.یعنی علاوه بر اینکه برای مدتی همه تلاش خود را متوجه به نتیجه رساندن یک پروژه و یا به ثمر نشاندن یک ایده کرده اند باید برای چاپ مقاله نیز فرصت و انرژی جدیدی را صرف کنند و این موضوع باعث می شود گاها دانشجویان جوان به خاطر فشار کاری که در این باره متحمل می شوند از طی ادامه راه برای تکمیل سیکل و پروسه تلاش علمی شان که در نهایت به چاپ مقاله منجر می شود عاجز شوند.چاپ مقاله در سطح بین المللی طوری که مرجع محققین از سراسر دنیا قرار گیرد ، بیشتر یک مهارت است و نیازمند داشتن اطلاعات کافی در مورد حوزه چاپ مقاله می باشد.هنرمندی، تسلط به شیوه نگارش، صبر و حوصله از پارامتر های بسیار مهم می باشد که یک نویسنده و یا نویسدگان مقاله بایستی آنها را داشته باشند.
- توجه : لازم نیست همه فاکتور های مهم را شما یکنفره داشته باشید.شما به عنوان نویسنده اصلی مقاله، بایستی مقاله خود را مدیریت کنید، بخشهای آن را شناسایی و نیاز های آن را مرتفع کنید. در رفع نیاز میتوانید از کمک دوستان  آشنایان و اساتید خود استفاده کنید.
- توجه : افرادی را در لیست نویسندگان مقاله بنویسید که کارهای حیاتی مقاله را انجام داده اند و از آنهایی که بهر نحوی کمک کرده اند در قسمت تقدیر و قدردانی تشکر کنید.گاهی برای به تصویر کشیدن بخشی از تلاش خود در آزمایشگاه نیاز به گرفتن عکس از محیط کار می باشد. پر واضح است عکسی که با موبایل می گیرد و یا خود با دوربین عکاسی تهیه می کنید ممکن است خیلی زیبا جلوه نکند. در این مواقع بهتر است از افراد متبحر در عکاسی استفاده کنید و یا اینکه کمی وقت بگذارید و با حوصله عکس را تهیه کنید.چه اشکالی دارد برای یک عکس که قرار است سالها در مقاله ای لاتین کار و هنر شما را به تصویر بکشد پول خرج کنید؟
گاهی نیاز است برای رفع ایرادات گرامری مقاله از دوستی مسلط به موضوع کمک بگیرید. یا اینکه در ازای پرداخت هزینه متن مقاله خود را ویرایش نمایید. بسیاری از مترجمین عزیز برای همین موارد تخصص لازم را یافته اند و پرداخت هزینه در این موارد کاملا عقلانی به نظر می رسد.
فراموش نکنید نویسنده اصلی مقاله کسی هست که مسئولیت داده ها و نتایج را بر عهده می گیرد و مقاله را ارسال می کند.این فرد تجربیاتی را به همراه دارد که واگذاری آن به بهانه سخت بودن پروسه ارسال مقاله کار عقلانی نیست. حتی سخت ترین پروسه های سابمیت یا ثبت مقاله بیش از یک ساعت، از آموزش تا ارسال کامل مقاله از شما زمان نخواهد برد. توجه نمایید در هنگامی که به مقاله ای ارجاع داده می شود همواره اسم نفر اول آن مقاله به عنوان  انجام دهنده کار در ذهن متصور می شود.

تجارت و بده بستان مقاله اکیدا ممنوع!

هیچگاه افرادی را در لیست نویسندگان مقاله خود وارد نکنید به امید اینکه در آینده آنها نیز شما را در لیست خود وارد نمایند. این کار اصلا کار علمی و جالبی نیست و طبق تجربه هایی که دیدیم معایبی دارد که در آینده به اعتبار علمی شما حتما لطمه می زند.از ریجکت مقاله افسرده نشوید. عکس زیر نشان می دهد تنها شما نیستید که کارتان ریجکت می شود. پس امیدوار باشید و کارتان را ارتقا دهید.

نکات مهم در خصوص چاپ مقالات در سطح بین المللی

 مطالعه ادامه مطلب

نگاهی به پرستش حیوانات و عقیده های خرافی در باب آنها در ادیان غیر الهی

آیا در سراسر دنیا در موقعیت زمانی حال یعنی قرن بیست و یکم ، تنها خداوند یکتا و بزرگ پرستش می شود؟ پاسخ به این سوال خیر است.در برخی از نقاط جهان انواع و اقسام موجودات جهان پرستش می شوند که حیوانات نیز از این قاعده این عقیده های خرافی مسثتنی نیستند.با هم نگاهی به تعدادی از آنها خواهیم داشت. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نگاهی به پرستش حیوانات و عقیده های خرافی در باب آنها در ادیان غیر الهی

پرستش و یا تقدیس حیوانات اغلب به دلیل رابطه ای است که پرستندگان آن، میان حیوان با خداوند قائل می شوند.اصطلاح پرستش حیوانات را مذهب‌گرایان غربی و مجادله‌گرایان یونان و رم علیه ادیانی که خدایانشان در قالب حیوان تجلی می‌یابد در معنایی منفی به کار می‌بردند. اما در اکثر موارد پرستش حیوانات، این خود حیوان نیست که پرستش می‌شود. بلکه باور بر این است که قدرت مقدس خدا در حیوانی خاص تجلی می‌بابد. این پدیده در مذاهب بسیاری، از جمله هندوئیسم، بودیسم، مسیحیت و مذاهب یونان و رم و مصر مشاهد شده است. برای نمونه، یونانی‌ها خرد را به جغد ارتباط می‌دادند و بر این باور بودند که آتن، الهه خرد، دارای رابطه خاصی با پرندگان بوده است. بنا براین او را با تصویر جغد به نمایش در می‌آورند.در سنت‌های مسیحی، همین ارتباط میان عیسی مسیح و بره نیز به چشم می‌خورد. در مصر باستان نیز پرستش حیوانات بخش مهمی از مذهب به شمار می‌رفت. هاتور و باستِت، دو الهه مصری، به ترتیب به شکل یک گاو و یک گربه به نمایش در می‌آمدند.در مصر باستان تقدیس حیوانات تا حدی بوده که اجسادشان را در کنار اجساد انسان‌ها مومیایی می‌کردند.با هم نگاهی خواهیم داشت به تعدادی از نمونه های این تقدیس حیوانات در دنیای امروزی.به عنوان یک سایت پیشرو در خصوص بحث های حقوق حیوانات در کشور ایران ، همواره تاکید داشته ایم و آن را در عمل ثابت نموده ایم که حقوق حیوانات باید همواره محترم شمرده شود.این مطلب هیچ منافاتی با حقوق حیوانات و رفتار انسانی با آنها که همواره مورد تاکید پیامبران الهی بوده است ندارد ، بلکه رفتارهای خرافاتی و در مواردی پرستش حیوانات! توسط برخی از انسان ها را مورد نقد قرار داده است.

نگاهی به پرستش حیوانات و عقیده های خرافی در باب آنها در ادیان غیر الهی

نگهبانان درهای بهشت در هندوهای نپال

- سگ در میان هندوهای نپال و برخی از بخش‌های هند دارای اهمیتی مذهبی است. در این فرقه‌ها طی مراسمی پنج‌روزه به نام تیهار که تقریباً هر سال در ماه نوامبر برگزار می‌شود سگ‌ها را پرستش می‌کنند.در هندوئیسم باور بر این است که سگ پیام‌آوری از سوی یاما، خدای مرگ است و سگ‌ها نگهبانان درهای بهشت‌اند. بنابراین مردم برای این که سگ‌ها آن‌ها را در بهشت راه دهند، برای راضی نگاه داشتن سگ‌ها روزی را در ماه نوامبر به نام کوکور تیهار، که در زبان نپالی به معنای روز سگ است، مراسم برگزار می‌کنند. در این روز سگ‌ها را به روش‌های گوناگون مقدس می‌دارند، مانند گذاشتن خال تیلاکا بین دو چشم سگ، سوزاندن عود و آذین کردن حیوان با گل همیشه بهار.میمون در اعتقاد هندیان دارای قدرت و استقامت بسیار است و توسط برخی از آنها پرستیده می شود.در معبد کالتا و جیپور هند هزاران میمون آزادانه زندگی می‌کنند.این معابد از جاذبه‌های گردشگری هند نیز به شمار می‌روند.فیل برای هندیان خدای موفقیت و تحصیل است و جایگاه به سزایی در فرهنگ و تاریخ هندوان دارد.آن‌ها در جنگ‌ها و یا برای حمل ارابه‌ها از فیل استفاده می‌کردند.در هند هر معبدی یک فیل اختصاصی دارد.سالانه مراسم خاصی با حضور فیل‌ها در این کشور برگزار می‌شود.ببر بنگال نماد کشور هند و مورد پرستش هندیان است.مار کبری از دیگر حیواناتی است که مردم در هند می‌پرستند.در فرهنگ هندو حیوانات مقدس هستند و تقدیس می شوند. از نظر آن‌ها حیوانات وسایل نقلیه خدایان هندو و یا خود خدایان هستند.گاو نر، ببر و موش از نظر آن‌ها از مهم‌ترین وسایل نقلیه خدایان هستند.معبد کارنی ماتا در راجستان هند مملو از هزاران موش است که تصاویر احترام به آنها در اینترنت قابل مشاهده است!.

حلول روح مردگان در فیل های سفید

- در تایلند باور مردم بر این است که ممکن است روح مردگان در فیل‌های سفید حلول کند. در این کشور فیل سفید قابل خرید و فروش نیست. عجیب تر اینکه این فیل‌ها را غسل تعمید می‌دهند و هنگام مرگشان، درست مانند یک انسان، برایشان سوگواری می‌کنند. در اتیوپی جنوبی نیز فرقه‌هایی که فیل سفید را مقدس می‌شمارند یافت می‌شود. در هند نیز خدای هندوی معروف، گانِشا، دارای سر فیل و بدن انسان است.

شکارچیان ارواح خبیث در ویتنام

- در بسیاری از بخش‌های ویتنام پلنگ موجود مقدسی به شمار می‌رود. در هر روستا ممکن است پرستشگاه یک پلنگ یافت شود. ریشه این عمل ممکن است در ترس انسان از پلنگ‌ها نهفته باشد. از آن گذشته، پلنگ یک خدای نگهبان نیز تلقی می‌شود. معمولاً در ورودی پرستشگاه‌ها و قصرها مجسمه‌هایی از پلنگ دیده می‌شود که به منظور محافظت از آن مکان دربرابر ارواح خبیث می‌باشد.

 مطالعه ادامه مطلب