یک خبر جذاب : تکنولوژی VR به کمک صنعت طیور ایالات متحده خواهد آمد

وت پارس - شورای ملی مرغ ایالات متحده موسوم به NCC طی ساعات گذشته از آغاز بکار پایگاهی خبر داده است که مصرف کنندگان گوشت و محصولات مختلف طیور میتوانند مراحل مختلف تولید را با استفاده از فیلم های واقعیت مجازی 360 درجه ، مشاهده نمایند.

یک خبر جذاب : تکنولوژی VR به کمک صنعت طیور ایالات متحده خواهد آمد

به گزارش وت پارس و به نقل از رادیو صنعت طیور ایران ، مفسرین بر این باورند که این تجربه جدید ، منبعی قابل اتکا به منظور دریافت اطلاعات مورد نظر مصرف کنندگان میباشد . با استفاده از این ویدئوها ، افراد قادر خواهند بود تا با استفاده از دستگاههای مختلفی چون رایانه شخصی و یا گوشی های تلفن همراه ، رویه های پرورش این پرندگان را مشاهده کنند .
تام سوبر، سخنگوی NCC در این خصوص به خبرنگاران گفت : ما به خوبی می دانیم که مردم و مصرف کنندگان طی سالیان گذشته ، اطلاعات بیشتری را در مورد تولید مرغ می خواهند ولیکن عملا امکان بازدیدهای گروهای از مزراع وجود ندارد . اما بهره گیری از این تکنولوژی به ما کمک خواهد کرد تا اطلاعاتی کافی را به خریداران محصولاتمان منتقل کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب

بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد

وت پارس - بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد.

بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران تأسیس شد

با توجه به قدمت بیش از ۸۰ سال تاسیس دانشکده دامپزشکی در دانشگاه تهران و الزام تاسیس بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی، مجمع هیات موسس و شورای عمومی بنیاد حامیان دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در تاریخ ۹۷/۰۵/۲۲ با حضور «دکتر حسینی» معاون آموزشی و تحصیلات تکمیلی دانشگاه، «دکتر ساداتی نژاد» مدیر عامل بنیاد حامیان دانشگاه، «دکتر وجگانی» رئیس دانشکده دامپزشکی و تعداد زیادی از اعضای بنیاد حامیان دانشگاه، اساتید و فعالان صنایع مرتبط به دامپزشکی برگزار شد.

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران ، پس از جلسه هیات موسس که به تصویب اساسنامه بنیاد منتهی شد، اولین مجمع شورای عمومی بنیاد به ریاست دکتر محمد قلی نادعلیان رئیس گروه دامپزشکی فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران تشکیل و پس از برگزاری انتخابات، دکتر مهدی وجگانی (رئیس دانشکده به عنوان عضو ثابت)، دکتر محمدرضا صفری ، فریدون کارون ، دکتر ناصر نبی‌پور و دکتر احمد احمدی به عنوان اعضای اصلی هیات مدیره و دکتر علیرضا باهنر به عنوان بازرس انتخاب شدند.
در این جلسه همچنین با نمایش کلیپ‌هائی از زحمات و حمایت‌های خانواده مرحوم دکتر رستگار (که ساختمان و آزمایشگاه، دکتر رستگار را به دانشکده اهداء نموده‌اند) و همچنین بنیاد علمی و فرهنگی قلم‌چی که بازسازی کامل تالار اجتماعات دانشکده را در سال‌های گذشته انجام داده‌اند، تشکر و قدردانی به عمل آمد.

 مطالعه ادامه مطلب

جراحی یوزپلنگ سمنان با نظر چندین متخصص دامپزشکی انجام شد

وت پارس - معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست گفت : هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز آسیب دیده نخاعی در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی تحت مراقبت بود .

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس و به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان ، حمید ظهرابی در رابطه با مرگ یوز آسیب دیده نخاعی اظهار کرد: یوزپلنگی که در سمنان آسیب نخاعی دیده بود، تحت مراقبت های ویژه پزشکی بود و برای حفاظت از این یوز تمام اقدامات از جمله جراحی توسط متخصصان حیات وحش انجام شد.وی افزود: متاسفانه با توجه به اقدامات مفید بر روی این گونه، این حیوان تلف شد و بعد از کالبد شکافی علت مرگ حیوان روشن خواهد شد.
ظهرابی گفت: بر اساس تصمیم چندین دامپزشک متخصص  که جلساتی با آن ها داشتیم، مقرر شد که این یوز جراحی شود. بعد از جراحی تمام امکانات برای نگهداری یوز فراهم شده بود و کار مراقبت از این یوز توسط چندین دامپزشک مستقر در  پارک پردیسان صورت می گرفت.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست تصریح کرد: حیوان از همان روز اول آسیب دیدگی در رابطه با دفع ادرار و مدفوع مشکل داشت، اما دامپزشکان برای مراقبت از این حیوان تمام تلاش خود را انجام دادند.وی افزود: مدیر کل حیات وحش سازمان محیط زیست که خود دامپزشک هستند به طور مرتب در کنار  یوزپلنگ بودند و این حیوان کاملاً تحت نظارت وی بود.
ظهرابی گفت: امیدوارم برخی موضوعات مطرح شده در روزهای اخیر باعث نشود که زحمات همکاران ما را زیر سؤال نرود.
معاون محیط زیست طبیعی و تنوع زیستی سازمان حفاظت محیط زیست اظهار کرد: همانطور که گفتم، هیچ کمبودی در رابطه با نگهداری و درمان یوز در پارک پردیسان نداشتیم و این حیوان به صورت شبانه روزی  تحت مراقبت  بود و لحظه ای از او غافل نبودیم. حتی بعد از قطع شدن تنفس این گونه جانوری، دامپزشکان بلافاصله اطلاع پیدا کردند.

 مطالعه ادامه مطلب

دکتر محمد لطفی زاده در گفتگو با وت پارس : مدیران کهنسال دامپزشکی نباید فکر کنند که جز آنان کسی نمی‌تواند مدیریت نماید

وت پارس - دکتر محمد لطفی زاده در گفتگو با وت پارس از شرایط حاکم بر دامپزشکی ایران و تشکیلات دولتی و متولیان دامپزشکی سخن گفت.

دکتر لطفی زاده : زنگ خطر برای دامپزشکی به صدا در آمده است

به گزارش وت پارس ، دکتر محمد لطفی زاده مدیرمسئول مرکز مجازی ترویج دامپزشکی (مِتُد) در کفتگوی پر تیتر و مفصل با رسانه وت پارس از وضعیت ناامید حاکم بر جامعه دامپزشکی کشور انتقاد کرد و گفت اغلب دامپزشکان تصور می کنند که گوش شنوایی برای شنیدن انتقادات و پیشنهادات آنها وجود ندارد. وی همچنین با اشاره به سازمان دامپزشکی و سازمان نظام دامپزشکی اصلاح قوانین این سازمان ها را نه تنها لازم دانست بلکه اشاره کرد که تصور می کند که دیر هم شده است.

وی در ادامه با اشاره به سازمان دامپزشکی گفت : در وضعیت فعلی هرچند حاکمیت دولتی برای دامپزشکی نیاز است اما جایگاه سازمان دامپزشکی هم از نظر قانون قدیمی آن، هم از نظر نحوه مدیریت و هم به لحاظ ساختار با چالش جدّی مواجه است و به همین دلیل نمی‌تواند نقش خود را به عنوان متولی به خوبی و در حد قابل قبول ایفا نماید.

مشروح گفتگوی دکتر محمد لطفی زاده با وت پارس را در ادامه می توانید مطالعه کنید :

 مطالعه ادامه مطلب

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

وت پارس -  توله یوزی که هفته گذشته در میامی به دلیل تصادف با خودرو از ناحیه کمر دچار مصدومیت شدید شده بود و جراحی اش توسط دامپزشکان موافقت ها و مخالفت های گسترده ای را برانگیخته بود ، علی رغم تلاش کارشناسان در تهران تلف شد.

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس ، این یوز از ناحیه کمر دچار آسیب نخاعی بسیار شدید شده بود که تلاش ها برای زنده نگه داشتنش بی فایده بود.این یوز ۹ ماهه و نر بود.
دکتر ایمان معماریان دامپزشک برحسته حیات وحش در کفتگو با باشگاه خبرنگاران این جراحی را کاملا تبلیغاتی دانست. دکتر محمد ملازم نیز این گونه موارد را دستاوزیری برای تبلیغات سودجویان دانسته بود.
حالا داستان هر چه که بود این یوزپلنگ دیروز تلف شد.مجید خرازیان مقدم درباره تلف شدن این قلاده یوز جوان گفت: دیشب حدود ساعت ۱۹ متوجه شدیم که حیوان تلف شده است، البته هرچند از نظر ظاهری وضع بدی نداشت اما با توجه به شدت ضایعات حاصل از تصادف، احتمال تلف شدن حیوان بسیار بالا بود.
وی با اشاره به این که کالبد شکافی این حیوان امروز انجام می شود، اظهار کرد: نتیجه این کالبد شکافی تا اواسط هفته بعد اعلام خواهد شد زیرا نمونه های مختلفی برای بررسی علت مرگ از حیوان گرفته شده که اعلام نتایج آن زمان بر است.

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

 مطالعه ادامه مطلب

صنعت طیور کشور از وزیر صنعت و معدن به دیوان عدالت اداری شکایت کرد / اسناد

وت پارس - کانون انجمن صنفی کارفرمایی مرغداران گوشتی کشور، اتحادیه سراسری تعاونی‌های کشاورزی مرغداران گوشتی، انجمن ملی شرکت‌های زنجیره‌ای تولید گوشت مرغ و انجمن صنفی تولیدکنندگان جوجه یک‌روزه با تنظیم دادخواست از وزیر صنعت، معدن و تجارت به دیوان عدالت اداری شکایت کرده‌اند.

صنعت طیور کشور از وزیر صنعت و معدن به دیوان عدالت اداری شکایت کرد / اسناد

به گزارش وت پارس ، موضوع شکایت در این دادخواست ابطال دستورالعمل صادره از سوی وزیر صنعت، معدن و تجارت و رئیس ستاد تنظیم بازار کشور در خصوص تعیین قیمت مرغ به شماره 113882/ 60 مورخ  97.5.2 است. در دادخواست صنایع طیور کشور ضمائم و مستندات به شرح ذیل است؛

نامه شماره 4940/020 مورخ 97.3.23 وزیر جهادکشاورزی به وزیر صمت و رئیس کارگروه تنظیم بازار، قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهادکشاورزی، آئین نامه اجرایی قانون تمرکز وظایف و اختیارات مربوط به بخش کشاورزی در وزارت جهاد کشاورزی و مصوبه 154863/60 مورخ 96.7.10 ستاد تنظیم بازار مبنی بر مکلف شدن سازمان حمایت از مصرف کنندگان و تولیدکنندگان برافزایش قیمت تمام شده متناسب با افزایش نرخ ارز نهاده‌ها.

در بخشی از شرح شکایت نیز آمده است؛

 مطالعه ادامه مطلب

شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزای پرندگان ممنوع اعلام شد

وت پارس - معاون محیط زیست طبیعی سازمان حفاظت محیط زیست گفت بر اساس هماهنگی‌های اخیر با سازمان دامپزشکی کشور در هر منطقه‌ای که این سازمان مستنداتی از شیوع بیماری ارائه دهد و خواستار ممنوعیت شکار و صید پرندگان شود، در آن منطقه پروانه صید وشکار پرندگان صادر نخواهد شد.

شکار و صید پرندگان در مناطق آلوده به آنفلوانزای پرندگان ممنوع اعلام شد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان محیط زیست ، حمید ظهرابی در کارگروه آنفلوانزای فوق حاد پرندگان سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور مجید خرازیان مقدم ، مدیرکل دفتر حفاظت شکار و صید، مدیران کل و مسئولان ادارات کل حفاظت محیط زیست سه استان گلستان، مازندران و گیلان برگزار شد، گفت: ممنوعیت شکار و صید پرندگان، تنها یکی از اقداماتی است که برای مهار آنفلوانزای پرندگان انجام می‌شود. اقداماتی دیگر مانند رعایت اصول بهداشتی و قرنطینه مرغداری‌ها نیز بسیار مهم‌تر و تاثیرگذارتر هستند که باید توسط سازمان دامپزشکی انجام شوند.
وی در ادامه اظهارکرد: آنفلوانزای پرندگان علاوه بر آسیب‌های اقتصادی به جمعیت‌های گونه‌های ارزشمند پرندگان مهاجر و پرندگان بومی کشور نیز آسیب وارد می‌کند بنابراین باید اقدامات همه‌جانبه در این مورد صورت گیرد.
همچنین مجیدخرازیان مقدم، مدیرکل دفتر حیات‌وحش سازمان حفاظت محیط زیست، که به عنوان سخنگوی ستاد آنفلوانزای فوق حاد پرندگان در سازمان حفاظت محیط زیست معرفی شده است در این جلسه گفت: در ابتدا تصور می‌شد که آنفلوانزای فوق حاد پرندگان تاثیری بر پرندگان مهاجر ندارد اما برای نخستین بار در سال ۱۳۸۴ تلفاتی از پرندگان مهاجر بر اثر این بیماری در تالاب انزلی مشاهده شد.وی گفت: بعدها تلفات دیگری در میان پرندگان مهاجر مشاهده شد اما شیوع این بیماری در کشور تنها با ورود پرندگان مهاجر رخ نمی‌دهد بلکه ویروس در کشور وجود دارد و خارج از فصل مهاجرت نیز مشاهده می‌شود.
خرازیان مقدم اضافه کرد: پرندگان ممکن است سویه‌های جدیدی از این بیماری را به کشور وارد کنند اما اینکه شیوع بیماری در کشور صرفا به دلیل ورود پرندگان مهاجر باشد، تصوری اشتباه است.
در این جلسه مقرر شد که پروانه شکار و صید پرندگان در استان‌ها، با تاخیر صادر شود و در صورت اعلام سازمان دامپزشکی مبنی بر وجود بیماری در مناطق، پروانه‌های صادر شده باطل شود.
حفاظت فیزیکی قوی‌تر از زیستگاه‌ها و مناطق آلوده، آموزش گروه‌های مختلف ذینفع و رصد مناطق مختلف زیستگاهی برای پایش پرندگان و موارد احتمالی آلودگی به ویروس و اطلاع رسانی صحیح و به موقع به ستاد و دامپزشکی منطقه نیز از جمله اقدامات سازمان برای کنترل بیماری در فصل مهاجرت است.

 مطالعه ادامه مطلب

واردات تخم مرغ های مرغداری های آلوده به بیماری های ویروسی ترکیه عواقب خواهد داشت!

وت پارس - دبیر انجمن تخم‌مرغ شناسنامه‌دار ایران، ضمن انتقاد شدید از تصمیم دولت برای واردات تخم‌مرغ ، گفت: واردات این محصول در سال گذشته، خسارت اقتصادی زیادی به کشور وارد کرد.

واکسن آنفلوانزا بیشتر جنبه تجاری دارد / دلسوزی های دولت غیرکارشناسی است!

به گزارش وت پارس ، سید فرزاد طلاکش در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن انتقاد شدید از تصمیم دولت برای واردات تخم مرغ به کشور، اظهار داشت: سال گذشته حدود ۱۵ هزار تن تخم مرغ بسیار بی کیفیت، فاقد استانداردهای بهداشتی و بدون نظارت مستقیم دامپزشکی در محل مبدا، وارد کشور شد.
وی اضافه کرد: همچنین  به دلیل سوء مدیریت های فراوان و عدم بهره گیری از مشاوره تشکل های تخصصی، دولت متحمل بیش از ۳۰ میلیارد تومان یارانه شد که بخشی ازآن مربوط به ضایع شدن تخم مرغهای فاقد کیفیت و سلامت مناسب و شرایط نامطلوب نگهداری بود.
دبیر انجمن تخم مرغ شناسنامه دار ایران بخش دیگر این مساله را مربوط به  سوء مدیریت در توزیع نا متناسب تخم مرغ داخلی دانست و گفت: دولت بجای بهره گیری از تجربیات تشکل های تخصصی، سراغ سریعترین و بدترین راه حل یعنی واردات رفت.
وی با اشاره به آلودگی مرغداری های ترکیه به بیماری‌های ویروسی طیور افزود: ولی مسئولان ترک این مساله را به مراجع بین المللی اعلام نمی کنند و واردات از این کشور تهدید بهداشتی صنعت مرغ تخمگذار را بدنبال داشته و خواهد داشت.
طلاکش با بیان اینکه بارها به مسئولان دولتی اعلام شده که واردات تخم مرغ نمی تواند قیمت مصرف کننده تخم مرغ را در مدت قابل قبول تعدیل کند، تصریح کرد: زمانی که  تولید کشور کافی است ، با مدیریت صحیح ت می توان به راحتی بازار مصرف کننده را کنترل کرد  ولی نمیدانم آیا دستی پشت کار واردات است یا اینکه مدیران غیر تخصصی دولتی مواردی را بیشتر از دست اندرکاران تولید کشور می دانند؟ ضمن اینکه مشاهده کردیم  اقدام آنان در سال قبل نه تنها جواب نداد بلکه خسارت اقتصادی هم به کشور وارد کرد.
وی ادامه داد: در این مقطع که دوباره دولت بدون توجه به نظرات کارشناسی تخصصی و تشکل های مربوط تصمیم به تکرار اشتباه گذشته گرفته و قصد واردات دارد از مسئولان  تقاضا داریم تا حد امکان شرایط مدیریت بازار تخم مرغ کشور را  بصورت تخصصی بررسی کنند  و تا حد امکان از واردات تخم مرغ که علاوه بر خسارات اقتصادی موجود، خسارت بهداشتی قابل توجهی نیز به همراه خواهد آورد خودداری نمایند.

 مطالعه ادامه مطلب

ضارب بازرسان دامپزشکی به شش سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد

وت پارس - مدیرکل دامپزشکی استان همدان اعلام کرد ضارب بازرسان دامپزشکی به شش سال حبس و پرداخت دیه محکوم شد.

شلاق و حبس مجازات توهین قصاب متخلف به مأمور دامپزشکی

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان همدان ، دکتر محمودرضا رسولی مدیرکل دامپزشکی استان همدان اظهار داشت: حکم محکومیت ضارب بازرسان اداره دامپزشکی شهرستان نهاوند صادر شد.
وی افزود: در این حادثه متصدی واحد عرضه‌کننده متخلف، ضمن توهین به دو تن از مأمورین دولتی، اقدام به ضرب و جرح عمدی بازرسان دامپزشکی در حین انجام وظیفه کرده که با پیگیری‌های واحد حقوقی اداره کل دامپزشکی استان همدان و دستور مقام قضایی، فرد خاطی به تحمل پنج سال حبس تعزیزی با احتساب ایام بازداشت قبلی از لحاظ جنبه عمومی بزه ضرب و جرح عمدی با چاقو و نیز تحمل یک سال حبس تعزیری بزه تهدید علیه بهداشت عمومی و نیز پرداخت دیه، محکوم شد.

 مطالعه ادامه مطلب

نادر قاضی پور : پسرم دانشجوی دامپزشکی است و به چوپانی مشغول است!

وت پارس - نادر قاضی‌پور نماینده ارومیه در مجلس در واکنش به کمپین فرزندت کجاست از کار و بار ٤ فرزندش گفت.

نادر قاضی پور : پسرم دانشجوی دامپزشکی است و به چوپانی مشغول است!

به گزارش وت پارس به نقل از شهروند، نمایش زندگی لاکچری، پر زرق‌ و برق و اشرافی فرزندان برخی مسئولان و کارگزاران نظام در فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی در یکی - دو‌ سال اخیر جنجال‌های فراوانی ایجاد کرده است. این وضع در دو ماه اخیر و با ماجرای عروسی لاکچری پسر سفیر ایران در دانمارک و حاشیه‌های پیش آمده بر سر سبک زندگی پسر طهماسب مظاهری، رئیس‌ کل اسبق بانک مرکزی وارد فاز تازه‌ای شده است.در ادامه پس‌لرزه‌های نمایش زندگی لاکچری آقازاده‌ها حالا برخی کاربران مجازی خواستار توضیح مسئولان کشور درباره وضع زندگی فرزندانشان شده‌اند. این توضیحات در حال حاضر ذیل هشتگی به نام #فرزندت_کجاست؟ در جریان است و تاکنون بعضی از مسئولان به این کمپین پیوسته‌اند. چند تن از مسئولان دیگر به این کمپین پیوستند و درباره وضع فرزندان خود توضیح دادند که در این گزارش به آنها هم اشاره کرده‌ایم. اما در نخستین اشاره می‌پردازیم به نادر قاضی‌پور، نماینده ارومیه که در گفت‌وگو با «شهروند» به این کمپین واکنش نشان داد.

قاضی‌پور: پسرم چوپانی می‌کند

نادر قاضی‌پور از دوره هشتم مجلس شورای اسلامی تاکنون نمایندگی مردم ارومیه را بر عهده دارد. این نماینده اصولگرا و عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس نیز به کمپین #فرزندت_کجاست؟ پیوست. قاضی‌پور گفت: من دو فرزند دختر و دو فرزند پسر دارم.
هر دو دختر من تحصیلات مقطع کارشناسی‌‌ارشد دارند و خانه‌دار هستند. یکی از فرزندان پسر من دانشجوی علوم پزشکی دانشگاه ارومیه است که در بیمارستان کار می‌کند.

 مطالعه ادامه مطلب