موضوع پذیرش بی رویه دانشجویان دامپزشکی و الحاق به وزارت بهداشت در نشست رییس سازمان نظام دامپزشکی و دکتر وقفچی بررسی شد

وت پارس - دکتر علی وقفچی نماینده دامپزشک مجلس با حضور در محل سازمان نظام دامپزشکی با دکتر محمدرضا صفری رئیس این سازمان دیدار و گفتگو کرد.

دکتر علی وقف چی نماینده دامپزشک مجلس شورای اسلامی ایران

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی ، در این دیدار درخصوص موضوعات ذیل بحث و تبادل نظر صورت گرفت و مقرر شد این مسائل از طریق مجلس شورای اسلامی مورد بررسی و پیگیری قرار گیرد :

 ۱- جایگاه حوزه دامپزشکی در کشور و بحث انتقال آن به وزارت بهداشت و یا ماندن آن در بدنه وزارت جهاد کشاورزی

 ۲- جذب خارج از ظرفیت پذیرش دانشجو در رشته دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی

 مطالعه ادامه مطلب

یک نماینده مجلس : در صورت عدم خروج دامپزشکی از گمنامی رسانه و خودساخته عملکردش توسط سایر دستگاه ها مصادره خواهد شد!

وت پارس - نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس شورای اسلامی گفت: دامپزشکی باید از گمنامی رسانه خارج گردد، در غیراینصورت عملکردش توسط سایر دستگاه ها مصادره می شود!

مهندس قاسم میرزایی نیکو

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه ، مهندس قاسم میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس شورای اسلامی به همراه «مهندس زمان ایلکا» رئیس شورای اسلامی شهرستان فیروزکوه و رئیس تشکل های سیاسی و احزاب استا ن با حضور در محل دفتر کار دکتر جواد شایان سرپرست اداره دامپزشکی شهرستان فیروزکوه، با وی دیدار و گفت‌وگو کردند .
دکتر جواد شایان سرپرست اداره دامپزشکی فیروزکوه در ابتدای این دیدار، گزارشی از آخرین وضعیت حوزه دام، طیور و آبزیان و حوزه های نظارتی در این شهرستان با محوریت بیماری آنفلوآنزای فوق حاد پرندگان ارائه و با تأکید بر این نکته که شهرستان فیروزکوه به لحاظ وجود تعداد قابل توجهی مزارع پرورش مرغ گوشتی از لحاظ ظرفیت ابتلا به بیماری حائز اهمیت است، به مجموعه اقدامات نظارتی و کنترلی اداره دامپزشکی شهرستان در این زمینه پرداخت.
در این دیدار در ابتدا مهندس میرزایی نیکو نماینده مردم دماوند، فیروزکوه و رودهن در مجلس شورای اسلامی علت حضور خود را اداره دامپزشکی شهرستان بر اساس وظایف نظارتی و اصل 84 قانون اساسی و همینطور رصد و مانیتورینگ دستگاههای اجرایی در حوزه انتخابی و همینطور  ضرورت همدلی و همکاری  نمایندگان  قوه مقننه با پرسنل زحمتکش دامپزشکی عنوان کرد.
مهندس میرزایی نیکو  تصریح کرد: به نظر بنده صلاح نیست دامپزشکی در گمنامی حرکت کند، بلکه کل مجموعه های دامپزشکی اعم از بخش دولتی و خصوصی باید از گمنامی خود ساخته، بایکوت و خودتحریمی شدید رسانه ای خارج گردند، در غیر اینصورت عملکرد مثبت آن توسط سایر دستگاه های اجرایی مشابه و هم تراز کاری خود مهندسی معکوس و به نفع خود ضبط و مصادره  می گردد و دامپزشکی باید دنبال فرصت سازی رسانه ای باشد، نه فرصت سوزی، تا بتواند نشانگر عملکرد دستگاه خود باشد، زیرا که اکثرا مردم با وظایف کارکردی و فعالیت های این مجموعه با تمامی مشکلات پیش رو آشنا نیستند.
مهندس میرزایی نیکو نماینده مجلس شورای شورا ی اسلامی در ادامه عنوان کرد: دامپزشکی جز پاکدست ترین نمونه های ادارات و سازمانها در بین سایر دستگاهها اجرایی کشور است که هیچگاه فساد اداری در آن رسوخ نکرده و نخواهد کرد.
مهندیس میرزایی نیکو  نماینده مجلس شورای شورا ی اسلامی در ادامه این دیدار ضمن برقراری و تماس مکالمه تلفنی با دکتر واعظی مدیرکل دامپزشکی استان تهران، انتصاب ایشان را به عنوان سکاندار اداره کل دامپزشکی استان تبریک گفته و با توجه به شناخت قبلی سوابق مدیریتی رییس محترم دامپزشکی کشور و مدیرکل دامپزشکی استان تهران، آن را نقطه عطفی برای کل مجموعه دامپزشکی عنوان کرده و از ایشان جهت حضور در کمیسیون های مرتبط و همکاری لازم در ارتباط با  مرضوعات پیرامونی و مدنظر جهت مطالبات دامپزشکی از قوه مقننه دعوت عملی و علنی نمود.وی همچنین به فراگیری نوع خدمت‌رسانی دامپزشکی در شهرستان فیروزکوه اشاره کرد و گفت: دامپزشکی در حوزه بخش دولتی و بخش خصوصی نیازمند به فضای  هم افزایی و همگرایی بیشتری است تا بتواند در جهت فائق آمدن بر مشکلات خود و پیگیری مطالبات مردم و اعضای خود اعم از دامپزشکان بخش دولتی و خصوصی قدم بردارد، که هرگونه کوتاهی در حوزه وظایف دامپزشکی می‌تواند اثرات منفی قابل توجهی در بهداشت عمومی جامعه داشته باشد .

 مطالعه ادامه مطلب

معاون پارلمانی دانشگاه آزاد : از وزارت بهداشت انتظار داریم ظرفیت رشته های پزشکی را افزایش دهد و مشکل حل شود!

وت پارس - نشست کمیته آموزش عالی و علوم پزشکی کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس شورای اسلامی به منظور بررسی نهایی مشکلات آزمون دانشگاه آزاد با حضور مسئولان دانشگاه آزاد، معاون آموزشی وزارتخانه‌های علوم، تحقیقات و فناوری، بهداشت و درمان و آموزش پزشکی، رئیس سازمان سنجش و معاون مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

علیرضا منادی سپیدان

براساس این گزارش از وت پارس و به نقل از تسنیم ، محسن نفر با بیان اینکه دانشگاه آزاد حدود 2000 ظرفیت خالی در رشته‌های پزشکی و پرستاری دارد، گفت: با موافقت شورای گسترش و وزارت بهداشت مقرر شد ظرفیت پذیرش بهمن ماه دانشگاه آزد نیز برای داوطلبان کنونی استفاده شود تا مشکلات موجود تا حدودی رفع شود.
معاون علوم پزشکی دانشگاه آزاد افزود: مقرر شد داوطلبان مجدد انتخاب رشته کنند که در این فرآیند حدود 3هزار و 82 نفر در رشته‌های مختلف از جمله پزشکی، پرستاری، مامایی، دندانپزشکی انتخاب رشته کرده و براساس نمرات آنها پنجشنبه گذشته مورخ 10 آبان ماه نتایج اعلام شد.وی با اشاره به سرمنشا مشکلات در پذیرش دانشجویان رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی، بیان کرد: مشکل از آنجا شروع شد که دانشگاه آزاد هر سال می‌توانست در 4 نوبت تکمیل ظرفیت انجام دهد، در حالی که امسال شورای سنجش و پذیرش تنها یک بار اجازه تکمیل ظرفیت را به دانشگاه آزاد داد.محسن نفر با بیان اینکه  برخی واحدهای دانشگاه آزاد بیش از ظرفیت مجاز در مرحله ذخیره ثبت نام کردند، تاکید کرد: 4هزار و 269 نفر در رشته‌های پزشکی و پیراپزشکی ثبت نام کرده‌اند در حالی که رتبه و نمره مناسبی برای این رشته‌ها نداشته‌اند.

10 هزار و 24 نفر در انتخاب رشته مجدد دانشگاه آزاد شرکت کردند

در ادامه این نشست محمدرضا مهرادفر بیان کرد: از آنجایی که بخشی از ظرفیت رشته‌های علوم پزشکی دانشگاه آزاد تکمیل نشده بود و ظرفیت جدیدی با هماهنگی وزارت بهداشت ایجاد شد، مقرر شد افرادی که حائز شرایط هستند، برای فراخوان تکمیل ظرفیت ثبت نام کنند. در این مرحله اطلاع رسانی کامل صورت گرفت تا داوطلبان گله‌ای درخصوص عدم اطلاع رسانی نداشته باشند.مدیرکل اجرایی مرکز سنجش و پذیرش دانشگاه آزاد با بیان اینکه از هفتم تا نهم آبان ماه 13 هزار و 98 نفری که دارای شرایط مورد نظر بودند، می‌توانستند انتخاب رشته کنند، ادامه داد: از میان این افراد 10 هزار و 24 نفر انتخاب رشته کرده و 350 رشته محل را با وجود ظرفیت محدود انتخاب کردند.

 مطالعه ادامه مطلب

با وجود نقش مهم در نظام جامع سلامت ، دامپزشکی از اعتبارات اختصاصی این حوزه بی بهره است!

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: ذخایر استراتژیک دامپزشکی کشور با صدور مجوز برای تامین مواد اولیه لازم در حوزه دارو، واکسن، مواد بیولوژیک و ماده اولیه تامین خوراک دام و طیور تا 18 ماه آینده تامین شده است.

با وجود نقش مهم در نظام جامع سلامت ، دامپزشکی از اعتبارات اختصاصی این حوزه بی بهره است!

به گزارش وت پارس و به نقل از ایرنا ، دکتر علیرضا رفیعی پور در حاشیه بازدید از تعدادی از واحدهای تولید فراورده های دامی نیشابور، افزود: هر هفته جلسه ستاد مقابله با تحریم ها در سازمان دامپزشکی و جهاد کشاورزی برای تسهیل در واردات مواد اولیه واکسن و داروی مورد نیاز تشکیل می شود.وی اظهار داشت: مجموع اعتبارات سازمان دامپزشکی بیش از هشت هزار و 300 میلیارد ریال است که از این مبلغ سه هزار و 300 میلیارد ریال اعتبارات ملی و سازمانی و پنج هزار میلیارد ریال اعتبارات استانی است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: به رغم اینکه امسال اعتبارات طرح تملک سرمایه ای کشور با کاهش 30 تا 50 درصدی مواجه بوده، سازمان دامپزشکی در برخی حوزه ها مانند تامین و تهیه واکسن 30 درصد رشد اعتبار داشته است.
رفیعی پور افزود: دامپزشکی در بخش نظام جامع سلامت کشور نقش مهمی دارد ولی از اعتبارات اختصاصی این حوزه بی بهره است و یکی از خواسته های سازمان دامپزشکی اختصاص یک تا 2 درصد از محل هدفمندی یارانه ها در حوزه سلامت به این سازمان است.وی اظهار داشت: بیش از 95 درصد داروها و واکسن های دامی در داخل کشور تولید می شود ولی در حوزه واکسن طیور کمتر از 40 درصد تولید داخلی است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: طی سه سال گذشته با کاهش چشمگیر بیماری های مشترک بین انسان و دام مواجه بوده ایم که در این راستا بیماری تب مالت 50 درصد، بیماری سیاه زخم 30 درصد و هاری 70 درصد کاهش یافته است.
رفیعی پور افزود: در بخش بیماری های دامی نیز تب برفکی 35 درصد و بیماری طاعون نشخوار کنندگان کوچک 75 درصد کاهش یافته که دلیل آن تامین به موقع واکسن و تشخیص بیماری است.وی اظهار داشت: طبق دستورالعمل های جدید که به استانها ابلاع شده، دامداران در تامین غرامت دامهایشان مشکلی نخواهند داشت.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: سال گذشته به دلیل افزایش کانون های بیماری در شرایط سختی قرار داشتیم که طی چند ماه گذشته با رصد و پایش به موقع، واکسیناسیون و معدم سازی دامهای آلوده، تعداد کانون های آلوده در کشور به چهار کانون کاهش یافته که نشان می دهد کانون های بیماری آنفلوانزا 95 درصد کاهش داشته است.

 مطالعه ادامه مطلب

مهلت اعتراض داوطلبان احراز صلاحیت نشده در انتخابات شوراهای استانی نظام دامپزشکی تا بیستم آبان تمدید شد

وت پارس - هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات چهارمین دوره شوراهای استانی سازمان نظام دامپزشکی در اطلاعیه ای از تمدید مهلت اعتراض داوطلبان عدم احراز صلاحیت شده خبر داد.

نتیجه انتخابات هیات مدیر و بازرسی جامعه دامپزشکان ایران اعلام شد / ویدیو

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان نظام دامپزشکی ، در متن این اطلاعیه آمده است :
نظر به تقارن مرحله بررسی صلاحیت داوطلبان شرکت در چهارمین دوره انتخابات شوراهای استانی نظام دامپزشکی و همچنین دریافت اعتراض داوطلبان عدم احراز صلاحیت شده با تعطیلات ایام سوگواری ماه صفر، بنا به درخواست دبیر هیئت مرکزی نظارت بر انتخابات و موافقت ریاست سازمان مهلت دریافت اعتراض داوطلبان عدم احراز صلاحیت شده تا تاریخ ۲۰ آبان‌ماه تمدید شد.

 مطالعه ادامه مطلب

رییس سازمان دامپزشکی : کاهلی برخی دامپزشکان در واحدهای تولیدی را نباید پای علم دامپزشکی گذاشت

وت پارس - رئیس سازمان دامپزشکی کشور گفت: دامداران نگران تامین واکسن دام ها نباشند و به اندازه کافی در انبارها واکسن دامی وجود دارد.

آخرین روایت رییس سازمان دامپزشکی از آنفلونزای پرندگان : هفده میلیون تلفات در پانزده استان

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر ، دکتر علیرضا رفیعی پور در دیدار با دامداران نیشابور اظهار کرد: مشکلات در حوزه دامپزشکی وجود دارد و همواره من و همکارانم در تمام کشور در خدمت دامداران و تولید کنندگان هستیم و آماده شنیدن مشکلات و رفع ابهامات شما می باشیم و دستور دادیم درب اتاق مسئولین دامپزشکی به روی تشکل ها، تولید کنندگان و همکاران بخش خصوصی همواره باز باشد .وی افزود: اگر نظم در یک مجموعه دامی وجود داشته باشد، نشان دهنده موفقیت های آن است. وظیفه اصلی سازمان دامپزشکی در حوزه های بهداشتی شامل واکسیناسیون دام ها، انجام امور آزمایشگاهی برای شناسایی بیماری ها و نظارت بر تولید محصولات دامی است.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور خاطرنشان کرد: در سال های گذشته بزرگترین مشکل سازمان دامپزشکی کمبود واکسن بود و بیشترین تلاش ما این بوده است که همیشه واکسن به اندازه کافی در دامداری ها وجود داشته باشد.
رفیعی پور بیان کرد: ذخایر واکسن های کشور نسبت به سال های گذشته بهتر شده و به اندازه کافی در انبارها موجود می باشد و دامداران نباید از این بابت نگرانی داشته باشند و کمبودی وجود ندارد.وی با اشاره به واردات ۱۰۰ هزار تن گوشت به کشور گفت: ما به حوزه تولید و مدیریت تولید گوشت به اندازه کافی توجه نکرده ایم و باید تلاش کنیم تا در این حوزه شاهد موفقیت های روز افزون باشیم. مدیران دامداری ها باید به مدیریت تولید، مدیریت بهداشت، مدیریت بازار توجه کنند.
رئیس سازمان دامپزشکی کشور تصریح کرد: جامعه ما با افزایش جمعیت به لبنیات دامی نیاز دارد و به همین علت باید به مدیریت تولید، مدیریت بهداشت و مدیریت بازار توجه کنیم. شیر نیشابور به قاره اروپا و آمریکا صادرات می شود و ما به عنوان مسئولان این بخش به دامداران و شرکت های دامی و لبنی کمک خواهیم کرد تا مشکلات به حداقل برسد.
رفیعی پور در خصوص انتقاد یکی از اعضای اتجادیه دامداران نیشابور در جهت اجرای ماده 19 آیین نامه نظارت بهداشتی دامپزشکی افزود: حضور دامپزشکان در واحدهای تولیدی سبب افزایش کیفیت و کمیت تولیدات خواهد شد و به رونق تولید کمک می کند .
وی عنوان داشت: کاهلی برخی دامپزشکان در واحدهای تولیدی را نباید پای علم دامپزشکی گذاشت و قانون و علم دامپزشکی را زیر سوال برد.رفیعی پور افزود: برای تامین سلامت محصولات در واحدهای مرتبط با دام و طیور نیازمند حضور دامپزشکان هستیم.

 مطالعه ادامه مطلب

معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی : مجموعه دامپزشکی ایتالیا و آلمان از همکاری با رازی استقبال کردند

وت پارس - معاون تحقیقات و فناوری موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی از توسعه همکاری های بین المللی این مجموعه با مراکز تحقیقاتی کشورهای مختلف جهان از جمله آلمان و ایتالیا خبر داد.

دکتر مجتبی محرمی

به گزارش وت پارس ، دکتر مجتبی محرمی گفت: افزایش مراودات بین المللی و گسترش فعالیت های تحقیقاتی از مهم ترین برنامه های این موسسه در سال 97 است و امسال با امضای قرارداد همکاری با انستیتو تحقیقاتی (اف.ال.آی) کشور آلمان و امضای تفاهم نامه با مجموعه دامپزشکی کشور ایتالیا این برنامه ها آغاز شد. وی افزود: در قالب این تفاهم نامه ها، طرح های تحقیقاتی با هدف شناسایی و بررسی مولکولی و اپیدمیولوژیک عوامل بیماری های مهم، بهبود روش های تشخیصی، مقاومت های آنتی بیوتیکی، تدوین پروتکل های استاندارد، بیماری های ژنتیکی و آنتی ژنتیکی، سویه های در گردش و عوامل باکتریایی مورد بررسی قرار گرفته است و دوره هایی آموزشی برای متخصصان و محققان 2 طرف برگزار خواهد شد. معاون تحقیقات و فناوری موسسه رازی گفت: انستیتو تحقیقاتی آلمان و مجموعه دامپزشکی ایتالیا برای همکاری با موسسه رازی استقبال کردند.
وی یادآور شد: در بازدید گروه اعزامی موسسه رازی از این مراکز، اطلاعات ارزشمندی درخصوص آزمایشگاه ها در سطوح مختلف و فعالیت های تحقیقاتی این موسسات در اختیار موسسه رازی قرار گرفت و به نظر می رسد با توسعه همکاری های دو جانبه بتوانیم آزمایشگاه های تخصصی و رفرانس موسسه را به استانداردهای بین المللی مورد تایید OIE،WHO و FAO برسانیم. محرمی اضافه کرد: موسسه رازی تا کنون تعامل خوبی با موسسات و مراکز دانشگاهی و تحقیقاتی دنیا برقرار کرده که نتیجه بخش بوده است اما با توجه به پیشرفت علم و نیازهای متغیر حوزه واکسن، اهمیت افزایش این همکاری ها بیش از پیش شده و نمی توان از آن غافل شد. وی گفت: برنامه های متعددی برای گسترش تحقیقات و مراودات موسسه رازی با مراکز معتبر جهانی تدوین شده که امیدوار هستیم با اجرای این برنامه ها به اهداف خود نزدیک تر شویم. موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی با بیش از 90 سال قدمت در منطقه حصارک کرج فعالیت می کند.

 مطالعه ادامه مطلب

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج اشاره به افزایش شمار پذیرفته‌شدگان دامپزشکی در سال تحصیلی جدید : نیاز به دامپزشکی گریزناپذیر است!

وت پارس - رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج بر لزوم توسعه و ارتقای کیفیت در تنها دانشکده دامپزشکی استان البرز تأکید کرد.

رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج اشاره به افزایش شمار پذیرفته‌شدگان دامپزشکی در سال تحصیلی جدید : نیاز به دامپزشکی گریزناپذیر است!

به گزارش وت پارس و به نقل از خبرنگار خبرگزاری آنا ، محمدحسن برهانی‌فر در جلسه شورای واحد کرج با ابزار خرسندی از نحوه ثبت‌نام دانشجویان جدید با کمترین حاشیه از صبر و بردباری کارکنان در برخورد با دانشجویان تجلیل کرد.وی با تشریح برنامه‌های مدیریتی، مالی و آموزشی در سال تحصیلی ۹۸-۹۷، به نکاتی همچون توسعه کیفی، ارتقای علمی، تجهیزاتی و پشتیبانی اشاره کرد و گفت: جایگاه ویژه دانشگاه آزاد اسلامی استان البرز در داخل و خارج کشور در سایه تلاش‌های فراوان و برنامه‌ریزی‌های مستمر به دست آمده و باید نهایت کوشش خود را برای حفظ این جایگاه و ارتقای آن به‌کار گیریم.
رئیس واحد کرج ادامه داد: ظرفیت‌های بسیار خوبی در داخل دانشگاه و در استان البرز وجود دارد که با دقت نظر می‌توان  برای توسعه کمی و کیفی دانشگاه و ارائه خدمات بهتر و بیشتر به علاقه‌مندان، از آن بهره برد.
وی با اشاره به افزایش شمار پذیرفته‌شدگان دامپزشکی در سال تحصیلی جدید در واحد کرج و با برشمردن ظرفیت‌ دامپروری‌های صنعتی و کارخانجات و صنایع مرتبط با آن در استان البرز، تأکید کرد: یکی از رویکردهای شاخص در دانشگاه آزاد اسلامی، آموزش بر‌اساس نیازهای جامعه است؛ بنابراین در استان البرز، نیاز به رشته‌هایی همچون دامپزشکی گریزناپذیر بوده که با توجه به شرایط به‌وجود آمده، بستر تحقق این امر به‌خوبی فراهم آمده است.
رئیس واحد کرج افزود: دانشگاه آزاد اسلامی واحد کرج تنها دانشگاه استان البرز است که وظیفه تربیت دانش‌آموختگان رشته دامپزشکی را بر‌عهده دارد و این فرصت بسیار مناسبی هم برای دانشگاه و هم برای این استان است که می‌توان از آن استفاده کرد.
برهانی‌فر با تأکید بر لزوم مدیریت مالی و صرفه‌جویی در هزینه‌ها و کنترل منابع مالی تصریح کرد: دانشگاه در ارائه خدمات علمی و پژوهشی باید با به‌کارگیری تجهیزات آزمایشگاهی، کلینیکی، کارگاهی و تکنولوژیکی به‌روز باشد.وی بر اهمیت برخی رشته‌های دانشگاهی مانند دامپزشکی در سلامتی جامعه تأکید کرد و افزود: آموزش‌های عملی و کاربردی برای چنین رشته‌هایی بسیار ضروری است؛ بنابراین تحصیل در دانشگاه بدون کارگاه و آزمایشگاه برای آنان معنای درستی ندارد.
واحد کرج اکنون با دو بیمارستان تخصصی ویژه دام‌هایکوچک و دام‌های بزرگ به ارائه خدمات آموزشی برای دوره علوم درمانگاهی و برخی دروس پایه مانند آناتومی و نیز ارائه خدمات تشخیصی و درمانی به شهروندان استان البرز می‌پردازد.

 مطالعه ادامه مطلب

دبیرکل جامعه اسلامی دامپزشکان در نامه ای به وزیر علوم : واحدهای دامپزشکی دانشگاه آزاد تأمین کننده نیازهای مالی سایر بخش های ورشکسته دانشگاه شده اند!

وت پارس - دبیرکل جامعه اسلامی دامپزشکان ایران در نامه ای به وزیر علوم، خواستار برخورد قاطعانه با پذیرش غیرقانونی و بی رویه دانشجوی دامپزشکی در دانشگاه آزاد اسلامی شد.

دبیرکل جامعه اسلامی دامپزشکان در نامه ای به وزیر علوم : واحدهای دامپزشکی دانشگاه آزاد تأمین کننده نیازهای مالی سایر بخش های ورشکسته دانشگاه شده اند!

به گزارش وت پارس ، متن این نامه به شرح زیر است :

جناب آقای دکتر منصور غلامی / وزیر محترم علوم، تحقیقات و فناوری
با سلام و احترام،

همانطوری که استحضار دارید، مسئولین دانشگاه آزاد اسلامی در آزمون سراسری 1397 با ارتکاب تخلفات گسترده و عدم رعایت ظرفیت های تعیین شده توسط مسئولین آن وزارتخانه، اقدام به پذیرش بی حد و حصر دانشجو برای دکتری عمومی دامپزشکی در واحدهای مختلف و حتی واحدهای  فاقد مجوز نموده اند. پر واضح است که این اقدامات باعث ایجاد اختلال و نابسامانی و بی اعتباری در سیستم آموزش عالی کشور شده و تبعات و آسیب های فراوانی را در فعالیت های آموزشی و فناوری و پیشرفت های علمی در مراکز آموزشی و دستگاههای اجرایی مرتبط را بدنبال خواهد داشت؛ لذا از جنابعالی و دیگر مسوولان آموزش عالی انتظار می رود توجه جدی را به این امر مبذول داشته و با اقدامات و تصمیمات اساسی و عاجل خود مانع از بروز این قانون شکنی ها و خود سری ها در آینده شوید.        

 مطالعه ادامه مطلب

نظر رسمی دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران درباره علت مرگ یوزپلنگ سمنان اعلام شد

وت پارس - دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران در خصوص علت مرگ یوزپلنگ نابالغ استان سمنان اعلام نظر کرد.

اختصاصی وت پارس : یوزپلنگ صدمه دیده سمنان تلف شد / تصاویر اختصاصی

به گزارش وت پارس و به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست ، لاشه یک قلاده پوزپلنگ نر نابالغ آسیایی که در نتیجه تصادف در جاده عباس‌آباد استان سمنان به شدت مجروح و به مرکز قرنطینه و بازپروری پردیسان تهران منتقل شده بود و علیرغم یک هفته تلاش مستمر احیای آن میسر نشد، در روز چهارشنبه 24 مرداد 1397 برای بررسی علت مرگ، به بیمارستان تخصصی دام های کوچک دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران منتقل شد.
دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران نتایج بررسی های انجام شده در بخش های پاتولوژی و مرکز تحقیقات سم‌شناسی این دانشکده را در خصوص علت مرگ یوزپلنگ ارسالی به دانشکده مذکور در تاریخ 24 مرداد 1397 اعلام کردد.
در این گزارش آمده است با توجه به نتایج کالبدگشائی و بررسی های میکروسکوپیک از نمونه های اخد شده، علت مرگ حیوان نارسائی حاد کلیوی در اثر ضربه ناشی از تصادف و عوارض شوک ناشی از خونریزی و آسیت محوطه بطنی (شوک هیپوولمیک)، شوک عفونی و احتمالا شوک عصبی بوده است. همچنین نتایج آزمایشات سم شناسی منفی اعلام شده است.

 مطالعه ادامه مطلب