کارگروه تخصصی دامپزشکی در ستاد در صدد راه اندازی رشته دامپزشکی سنتی است

وت پارس - رییس انجمن علمی و تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران معتقد است در حال‌حاضر بیش از ۵۰ قلم داروی گیاهی دامپزشکی در داخل کشور تولید یا بسته‌بندی می‌شود که برای رسیدن به شرایط مطلوب باید تلاش بیشتری در این زمینه داشته باشیم.

به دلیل تحریم های بانکی از فصل پاییز با کمبود داروهای دامپزشکی مواجه خواهیم شد

به گزارش وت پارس و به نقل از تابناک ، دکتر شهاب الدین صافی رییس انجمن علمی و تخصصی کلینیکال پاتولوژی دامپزشکی ایران، درباره استفاده از گیاهان دارویی در حوزه دامپزشکی اظهار داشت: وضع قوانین سخت گیرانه در بسیاری از کشور‌ها درباره باقیمانده‌های دارویی در فرآورده‌های غذایی، باعث تشویق پرورش‌دهندگان حیوانات برای جایگزینی دارو‌های شیمیایی با فرآورده‌های طبیعی شده است.وی افزود: اتحادیه اروپا برای استفاده از آنتی‌بیوتیک‌ها به‌عنوان محرک رشد در طیور محدودیت جدی قائل شده است و همین موضوع باعث شد که شرکت ها‌ی دارویی به سمت یافتن دارو‌هایی با منشأ طبیعی گرایش پیدا کنند. همچنین گیاهان دارویی و دارو‌های گیاهی در اشکال بسیار متنوعی در تمامی گروه‌های حیوانی (دام، طیور، آبزیان، زنبور عسل و کرم ابریشم) قابل استفاده است.وی در ادامه به وضعیت ایرانی در استفاده از این ترکیبات در حوزه دامپزشکی اشاره کرد و گفت: در حال‌ حاضر بیش از ۵۰ قلم داروی گیاهی دامپزشکی در داخل کشور تولید یا بسته‌بندی می‌شود البته با توجه به فقدان فرهنگ‌سازی مناسب هنوز فاصله زیادی تا رسیدن به حد مطلوب و مورد‌ نظر وجود دارد که برای رسیدن به شرایط مطلوب نیاز به تلاش بیشتری است.
صافی ادامه داد: در حال حاضر بسیاری از مواد اولیه دارو‌های شیمیایی دامپزشکی از خارج از کشور تأمین می‌شود که خروج مبالغ زیادی ارز از کشور را به همراه دارد.
در حال‌ حاضر بالای ۹۰ درصد نیاز کشور به تولیدات مواد اولیه دارو‌های دامی و خوراکی به سایر کشور‌ها وابسته است. وی واردات سالانه دارو‌های دامی را بیش از ۵۰۰ میلیون دلار دانست و بیان کرد: با توجه به پیشینه غنی کشورمان در درمان دام‌های بیمار و پیشگیری از بیماری‌های دامی و امکانات بالقوه موجود در کشور، جایگزینی تنها بخشی از این دارو‌ها نتیجه قابل توجهی برای اقتصاد کشور بر جای خواهد‌گذاشت .

راه اندازی رشته دامپزشکی سنتی

 مطالعه ادامه مطلب

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : حیوان آزاری تاثیرات سویی را بر سلامت روانی جامعه به جای خواهد گذاشت

وت پارس - نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس کاهش پدیده حیوان آزاری را مستلزم فرهنگ سازی مناسب و جرم انگاری دانست و بر لزوم تشدید مجازات عاملان حیوان آزاری تاکید کرد.

نایب رییس کمیسیون اجتماعی مجلس : حیوان آزاری تاثیرات سوئی را بر سلامت روانی جامعه به جای خواهد گذاشت

به گزارش وت پارس و به نقل از خانه ملت ، مسعود رضایی با تاکید بر لزوم تعیین تکلیف لایحه مقابله با حیوان آزاری گفت: در زمینه حیوان آزاری با خلاء قانونی روبرو هستیم و باید خلاء های موجود رفع شود بنابراین از سازمان حفاظت محیط زیست انتظار می رود تعیین تکلیف لایحه مذکور را در دستور کار قرار دهد.
نماینده مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: متاسفانه در سال های اخیر شاهد کشتار بی رحمانه حیات وحش و مثله کردن و کشتن آنها هستیم و برخی این کار را سرگرمی می دانند در واقع نه تنها این معضل مدیریت نشده بلکه با افزایش انتشار این اقدامات فجیع در فضای مجازی روبرو هستیم.وی با یادآوری اینکه حیوان آزاری تاثیرات سوئی را بر سلامت روانی جامعه به جای خواهد گذاشت، تصریح کرد: متاسفانه حقوق حیوانات در کشور نادیده گرفته می شود این در حالی است که حیوانات نیز مانند ما انسان ها حق حیات داشته و هیچ فردی نباید به حقوق آنها تعدی و تجاوز کند.
این نماینده مردم در مجلس دهم با یادآوری اینکه با فرهنگ سازی و جرم انگاری حیوان آزاری ها کاهش می یابد، گفت: مجازات عاملان حیوان آزاری باید تشدید شود به گونه ای که هیچ فردی جرات تعدی به حقوق حیوانات را نداشته باشد.

حیوانات بی سرپرست ساماندهی شوند

 مطالعه ادامه مطلب

مدیر تحقیقات دارویی شرکت رویان دارو : تحریم چالش بزرگ صنعت داروهای دامپزشکی خواهد بود

وت پارس - مدیر تحقیقات دارویی شرکت رویان دارو تحریم ها را بزرگ ترین چالش صنعت داروهای دامپزشکی و واکسن دانست و تصریح کرد: اگر سیاست انقباضی و تحریمی شامل کشورهایی مانند چین و بانک های معروف چینی شود و کشورهای دیگر کمک نکنند، صنعت برای تامین مواد اولیه با معضل بزرگی مواجه می شود.

مدیر تحقیقات دارویی شرکت رویان دارو : تحریم چالش بزرگ صنعت داروهای دامپزشکی خواهد بود

به گزارش وت پارس ، مجید سعیدفر در گفت و گو با خبرنگار پایگاه اطلاع رسانی کشاورزی ایران ، با اشاره به اینکه در حال حاضر در دو بخش اصلی تولید و واردات به طور مستقیم و غیرمستقیم مشکلاتی وجود دارد، اظهار کرد: تحریم ها و انتقال ارز مهم ترین مشکلات صنعت هستند.مدیر تحقیقات دارویی شرکت رویان دارو، چرخه سخت واردات مواد اولیه، محصول نهایی و ترخیص را از دیگر مشکلات صنعت دانست و تصریح کرد: این مشکلات بر تولید، واردات و بازار دارو اثرگذار است که امیدواریم برطرف شوند.وی ادامه داد: تحریم ها در کنار مشکلات داخلی شرایط را نسبت به سال گذشته تغییر داده اند و عرضه دارو در بازار سخت شده است.
این متخصص فارماکولوژی با اشاره به افت تولید و واردات در پی مشکلات به وجود آمده در صنعت، گفت: طبیعتا قیمت محصولات افزایش یافته اما با هزینه های تولید که به طور چشمگیری بالا رفته است، متناسب نیست.او افزود: از آنجایی که دارو با ارز دولتی وارد می شود، واردکنندگان نمی توانند هر قیمتی روی کالای شان بگذارند.وی ادامه داد: افزایش قیمت داروهای دامپزشکی- که قابل توجه هم نیست- و کاهش عرضه روی بازار مصرف تاثیرگذار است.
سعیدفر ادامه داد: در بخش کمیت نیز رشد قابل توجهی کرده ایم اما دانش مصرف دارو در شرکت ها، متخصصان، کلینیسین ها و مصرف کنندگان رشد چندانی نداشته است و به اصطلاح در این بخش عقب مانده ایم.وی گفت: صدها داروی دامپزشکی در سبد دارویی کشور موجود است، اما دانش استفاده درست از این داروها وجود ندارد.
 
وابستگی ۹۵ درصدی به واردات در تامین مواد اولیه

 مطالعه ادامه مطلب

با وضع قوانین جدید : اتحادیه اروپا استفاده از آنتی بیوتیک ها توسط دامپزشکان را محدود کرد

وت پارس - اتحادیه اروپا با وضع قوانین جدید استفاده از آنتی بیوتیک ها در مزارع پرورشی را محدود کرد.

با وضع قوانین جدید : اتحادیه اروپا استفاده از آنتی بیوتیک ها توسط دامپزشکان را محدود کرد

به گزارش وت پارس و به نقل از اگنا ، براساس قانون جدید، دامپزشکان تحت هیچ شرایطی مانند بهبود یا جبران عملکرد ضعیف دام، نباید آنتی بیوتیک تجویز کنند.تجویز آنتی بیوتیک ها در صورت مشاهده یک مورد آلودگی نباید برای تمام گله مورد استفاده قرار بگیرد. استفاده از آنتی بیوتیک ها تنها برای حیوانات بیمار و زمانی که درمان جایگزینی وجود ندارد، مجاز خواهد بود.درمان های گروهی هم تنها زمانی مجاز است که چندین حیوان بیمار در گله تشخیص داده شوند و خطر گسترش بیماری بسیار بالا باشد.
برآوردها نشان می دهد که در اروپا دو سوم از آنتی بیوتیک های انسانی در دام استفاده می شود. استفاده بیش از حد از آنتی بیوتیک ها منجر به افزایش رشد باکتری های مقاوم به این داروها می شود و همین امر به یک نگرانی تبدیل شده است.
براساس آخرین برآوردها، ۷۳ درصد از آنتی بیوتیک های جهان در واحدهای پرورشی استفاده می شود. از این رو، سال گذشته اتحادیه اروپا به همراه سازمان بهداشت جهانی، دستورالعمل های استفاده از آنتی بیوتیک ها در مزارع پرورش را تهیه کرد.
سازمان بهداشت جهانی (WHO)، خواستار پایان دادن به درمان های پیشگیرانه گروهی در مزارع پرورش و اعمال محدودیت های شدید در استفاده از آنتی بیوتیک های خاصی است که انسان ها مصرف می کنند.
این قانون گامی مهم در جلوگیری از درمان های پیشگیرانه گروهی حیوانات سالم به منظور استفاده مسئولانه از آنتی بیوتیک ها در دامداری است.قانون جدید اتحادیه اروپا باید به طور رسمی توسط شورای وزیران تصویب شود، البته شورا آن را به طور موقت در اوایل امسال تصویب کرد.
 

 مطالعه ادامه مطلب

یک فرصت بی نظیر برای دامپزشکی کشور : پادکست قسمت اول نخستین برنامه تخصصی دامپزشکی ایران منتشر شد

وت پارس - پس از سال ها انتظار یک برنامه تخصصی در حوزه دامپزشکی کشور تهیه و به صورت هفتگی با نام مجله دامپزشکی از صدا و سیمای ایران منتشر خواهد شد.

روایت داستان یک جوان عاشق دامپزشکی در رادیو نمایش

به گزارش وت پارس ، این برنامه با عنوان مجله دامپزشکی با اجرای دکتر پیام محبی ریاست سابق جامعه دامپزشکان ایران هر پنج شنبه از ساعت پانزده تا شانزده از شبکه رادیویی سراسری کشور پخش خواهد شد.

در اولین قسمت این برنامه دکتر رفیعی پور ریاست سازمان دامپزشکی کشور میهمان این برنامه بود که می توانید شرح این برنامه را در این لینک بخوانید. همچنین شما می توانید قسمت نخست این برنامه را از وت پارس بشنوید و دریافت نمایید.امیدواریم که جامعه دامپزشکی کشور از این فرصت بی نظیر که پس از سال ها در اختیار دارد به نحو احسن استفاده نماید که این مهم تعامل مناسب برنامه سازان این مجموعه با جامعه دامپزشکی کشور را می طلبد.

 مطالعه ادامه مطلب

آمار وزیر بهداشت : متوسط دریافتی کارکنان در وزارت بهداشت از متوسط دریافتی کارکنان دولت پایین تر است!

وت پارس - وزیر بهداشت گفت : درست است که جامعه پزشکی نقش محوری دارد، اما تمامی افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند، در نهایت یک تیم هستند، تا این تیم کامل نباشد، نقش هرکدام از ما ناقص خواهد بود.

آمار وزیر بهداشت : متوسط دریافتی کارکنان در وزارت بهداشت از متوسط دریافتی کارکنان دولت پایین تر است!

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر ، سید حسن هاشمی در گردهمایی مدیران بیمارستانی و مدیران پرستاری بیمارستان های سراسر کشور، افزود: ما در وزارت بهداشت با همراهی مدیران دانشگاهی، بیمارستانی و پرستاری، در طول ۵ سال گذشته در کنار خدمات جاری وزارت بهداشت که از بدو تاسیس تاکنون داشته است، طرح تحول سلامت را با لطف خدا، حمایت رئیس جمهور، دولت، مجلس گذشته و فعلی، مسئولین کشور، مقام معظم رهبری و روسای دو قوه دیگر پیگیری کردیم و با موفقیت نسبی آن را ادامه دادیم.
وی با بیان اینکه در مسیر اجرای طرح تحول سلامت، حاشیه های زیادی برای جامعه پزشکی، پیراپزشکی و در سطح کلان مدیریت حوزه سلامت، بخش اقتصادی کشور و گروه های سیاسی در انتخابات های مختلف، ایجاد کردند، تصریح کرد: با وجود حاشیه ها، مسیر را گم نکردیم، هدف و مسیر ما افزایش سطح رضایتمندی مردم  از نظام و از مدیریت عالی کشور، از دستاوردهای انقلاب اسلامی و از نظام سلامت بود و معتقد هستم که ما سرمایه اجتماعی بسیار گران سنگی را در طول ۵ سال گذشته برای جمهوری اسلامی ایران با لطف خداوند متعال رقم زدیم.
هاشمی ادامه داد: در روستاها، بخش ها، شهرستان ها و کلانشهرها، بزرگ ترین اقداماتی که همچنان در کشور پرفروغ است، پروژه های حوزه سلامت در بخش بهداشت، درمان و آموزش پزشکی است و نزدیک به نیم میلیون نفر از همکاران ما برای اینکه بتوانند رضایت مردم را کسب کنند، در تلاش هستند؛ به جرات می توان گفت در صدر این حرکت، جامعه پرستاری و همکاران ما در حوزه بهداشت، بهورزان، کارشناسان مراقب سلامت و جامعه مامایی قرار دارند.
وزیر بهداشت افزود: درست است که جامعه پزشکی نقش محوری دارد، اما تمامی افرادی که در حوزه سلامت فعالیت می کنند، در نهایت یک تیم هستند، تا این تیم کامل نباشد، نقش هرکدام از ما ناقص خواهد بود.
هاشمی خطاب به مدیران بیمارستانی و پرستاری گفت: شما بیشترین تماس را با مردم دارید و التیام بخش درد، ناراحتی و آلام آنها و همچنین مایه ثمربخشی خدماتی که جامعه پزشکی در بخش تشخیصی و درمان، اعم از دارو و جراحی دارد، هستید. البته تلاش زیادی شد تا در این بخش هم به نارضایتی ها دامن زده شود، اما جای خوشحالی دارد که امروز، اکثریت جامعه پزشکی خدمت را به بیراهه ترجیح دادند و در همان مسیر فارغ از هر باور و اعتقادی که دارند و هرگونه قضاوتی که از مسئولین دارند، وظایف خود را پیگیری می کنند و می توان گفت این موضوع برای همه ما که به درد و رنج مردم واقفیم، افتخار بزرگی است.
وزیر بهداشت خاطر نشان کرد: درست است که در طرح تحول سلامت نزدیک به ۵۰ درصد جمعیت کشور تحت پوشش بیمه رایگان قرار گرفتند، هزینه های درمانی کاهش پیدا کرد، بالغ بر ۲۵ هزار تخت بیمارستانی ساخته شد، بیش از ۱۵هزار پزشک در سراسر کشور توزیع و مستقر شدند، در عین حال به تجهیزات پزشکی، تولید داخل و شرکت های دانش بنیان توجه ویژه شد، ۷ هزار مرکز بهداشتی در سراسر کشور تاسیس شد، اما اقدام بزرگ دیگری در بخش امنیت کشور انجام شد، چراکه بخشی از امنیت ملی ما در گروی امنیت روانی است و اینکه مردم احساس کنند، همت و توجه حکومت، دولت و مجلس بر رفع مشکلات آنها است، لذا در این راستا، شما نیز شریک بودید و اگر رابطه فعال تری بین افرادی که در ستاد تصمیم گیرنده هستند، وجود داشت و صدای افرادی که صالح و دلسوز رشته پزشکی در سراسر کشور هستند نیز بلندتر از غوغاسالاران بود، امروز کارنامه بهتری را در این رشته رقم زده بودیم.

 مطالعه ادامه مطلب

با دستور وزیر سابق صنعت ممنوعیت صادرات مرغ لغو شد!

وت پارس - بر اساس نامه ارسالی از سوی محمد شریعتمداری، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت با گمرک، صادرات مرغ مجدد آزاد شد.

با دستور وزیر سابق صنعت ممنوعیت صادرات مرغ لغو شد!

به گزارش وت پارس و به نقل از مهر، محمد شریعتمداری، وزیر سابق صنعت، معدن و تجارت در نامه‌ای به گمرک جمهوری اسلامی ایران، خواستار رفع ممنوعیت صادرات مرغ و احشاء آن شد.

با دستور وزیر سابق صنعت ممنوعیت صادرات مرغ لغو شد!

با دستور وزیر سابق صنعت ممنوعیت صادرات مرغ لغو شد!

 مطالعه ادامه مطلب

هیات ممیزان دامپزشکی مالزی از کیفیت لبنیات کارخانه های ایران ابراز رضایت کرد

وت پارس - هیات ممیزان سازمان دامپزشکی وهمچنین نمایندگان صدور گواهی حلال  کشور مالزی در جریان نشست همکاری دوجانبه فی مابین مالزی و ایران در زمینه بهداشت دام و فراورده های دامی، از سطح کیفی دو کارخانه لبنی مورد بازدید در کشورمان ابراز رضایت کامل کردند.

هیات ممیزان دامپزشکی مالزی از کیفیت لبنیات کارخانه های ایران ابراز رضایت کرد

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، پس از یک هفته بازدید این هیات مالزیایی از دو کارخانه سرشناس لبنی کشور که یکی از آن ها در گذشته نیز به این کشور صادرات داشته است و دیگری در صدد شروع صادرات به مالزی است؛ ضمن بازدید، کسب اطلاعات و بررسی مجدد مدارک در جریان هفته گذشته، اعلام رضایت کامل خود را از فرایند فراوری شیرخام در کارخانه های مورد نظر اعلام کردند.
خانم  دکتر نور هلیزا ( NOOR HALIZA) با ابراز خشنودی از آنچه در این کارخانه ها مشاهده کرده است و حتی اعلام اینکه از مشاهدات سیستم ردیابی و برگشت اولیه یکی از این کارخانه ها، به نکاتی جالبی دست یافته که آن را جهت اعمال بررسی از کارخانه های سایر کشورها در بازدیدهای مشابه مورد توجه قرار خواهند داد، افزود: در مجموع در هر دو کارخانه مورد بازدید، تمام استانداردهای لازم مورد نظر دامپزشکی به شکل رضایت بخشی در حال اجراست و پس از بازگشت به مالزی، گزارش این هیات به صورت کامل و با ذکر جزییات به سازمان دامپزشکی ایران نیز ارسال خواهد شد.
بنابراین گزارش ، دکتر علی صفر ماکنعلی، معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور نیز در این دیدار، ضمن خوش آمد گویی به هیات مالزیایی، با بیان این که سازمان دامپزشکی ایران به عنوان مرجع ذی صلاح، وظیفه نظارت بر کنترل بیماری های دامی به ویژه بیماری های فرا مرزی و مشترک را بر عهده دارد، افزود: در ارتباط با شیوه فراوری فرآورده های لبنی نیز ایران جزو کشورهای خاصی است که اجازه صادرات لبنی به کشورهای اتحادیه اقتصادی اوراسیا را دارد و این به دلیل وجود برنامه کنترل بیماری ها و بررسی و کنترل باقیمانده های دارویی  در فراوده های خام دامی  ایران (NRP) است.
ماکنعلی با اشاره به اینکه مبنای تمام این کارها نیز قانون سازمان دامپزکشی ایران است و بر اساس آن تمام تولید کنندگان مکلف به رعایت تمام دستورالعمل ها هستند، افزود: در واقع، با وجود اینکه تولید کنندگان ما چارچوب های بهداشتی را رعایت می کنند، اما سیستم های نظارتی سازمان دامپزشکی به این مراعات آن ها اکتفا نکرده و در صورت مشاهده کوچک ترین کوتاهی، شدید ترین برخورد قانونی را خواهد داشت.وی با بیان این که بر اساس دستورالعمل های سازمان جهانی بهداشت دام (OIE)  دسترسی به بازارهای منطقه ای، تابلوی بالینی کارایی سازمان دامپزشکی هر کشور است، یادآور شد: ایران نیز طی سال گذشته 12 هزار تلیسه هولشتاین به منطقه صادر کرد و کشورهای قاره های آمریکا، اروپا  و اقیانوسیه با وجود تلاش هایی که در این زمینه کردند، نتوانستند به دلیل همین استانداردهای بالای بهداشتی گاوهای ایرانی، با کشور ما رقابت کنند.
معاون بهداشتی و پیشگیری سازمان دامپزشکی کشور یادآور شد: با توجه به این مسائل، یکی از مهم ترین اهداف سازمان دامپزشکی ایران برای دسترسی به بازارهای منطقه ای، پیاده کردن استانداردهای ایمنی غذایی منطبق بر کدکس آلمنتاریوس( نظام‌نامه مواد غذایی) مصوب شورای اتحادیه اروپا بوده و خواهد بود.
ماکنعلی در پایان ابراز امیدواری کرد گزارش نهایی این هیات، منتج به استمرار صادرات فراورده های لبنی ایران همچون گذشته گردد.

 مطالعه ادامه مطلب

نخستین برنامه زنده مجله دامپزشکی با حضور ریاست سازمان دامپزشکی کشور آغاز به کار کرد

وت پارس - نخستین برنامه با موضوع نقش دامپزشکی در سلامت خانواده و جامعه به گفت و گو با دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور اختصاص یافت که وی در طول اجرای این برنامه یک ساعته، به پرسش های شنوندگان رادیو سلامت پاسخ داد.

رییس سازمان دامپزشکی دکتر علیرضا رفیعی پور

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومی سازمان دامپزشکی کشور، در این برنامه رادیویی که با اجرای دکتر پیام محبی ، در عصر روزهای پنج شنبه هر هفته از رادیو سلامت پخش می شود؛ نخستین برنامه با موضوع 'نقش دامپزشکی در سلامت خانواده و جامعه' به گفت و گو با دکتر علیرضا رفیعی پور، رئیس سازمان دامپزشکی کشور اختصاص یافت که وی در طول اجرای این برنامه یک ساعته، به پرسش های شنوندگان رادیو سلامت پاسخ داد.

بنابراین گزارش، دکتر علیرضا رفیعی پور، رییس سازمان دامپزشکی کشور در پاسخ به نخستین پرسش به توصیف شرح حال کلی از حوزه وظایف دامپزشکی در خدمت به بهداشت عمومی جامعه پرداخت و گفت: دامپزشکان با استفاده از علم و تخصص آموخته شده در طول دوران تحصیل، در هر نقطه از کشور ازدورافتاده ترین روستاها و شهرستان های کوچک گرفته تا سایر حلقه های تولید و توزیع در صنایع مربوطه حوزه دام، طیور و آبزیان  و همچنین مناطق مرزی و همراهی در کنار جامعه عشایری، در حال دفاع از امنیت غذایی و ایمنی غذایی جامعه هستند. کما اینکه همگان نیک می دانند حوزه خدمتی جامعه دامپزشکان به لحاظ تعداد جمعیت دام و طیور و آبزیان به مراتب هزاران برابر جمعیت انسانی است.

وی در پاسخ به پرسش یکی از مخاطبان برنامه رادیو سلامت در مورد نگرانی از وضعیت ثبات شغلی پیشه دامپزشکی و بازار کار آن نیز با بیان این که برخلاف سال های نه چندان دور دامداران دام های خود را برای نظارت بهداشتی و واکسیناسیون همچنین انجام تست سل پنهان نمی کنند، گفت: در واقع امروز این تولیدکنندگان هستند که از دامپزشکان، مطالبه سرکشی و خدمت به واحدهای تولیدی خود را دارند. در واقع خانواده دامپزشکی اعم از دامپزشکان و کاردان های دامپزشکی و سایر رده های این حوزه، جزو معدود دستگاه های حاکمیتی هستند که از صبح علی الطلوع که چه بسا هنوز روستاییان ما هم بیدار نشده باشند، در حال اعزام به سمت روستاها و خدمت رسانی هستند.

 مطالعه ادامه مطلب

عضو کمیسیون کشاورزی مجلس : نمی‌توان احتمال بروز تخلف در سیستم توزیع گوشت‌های وارداتی رد کرد

وت پارس - عضو کمیسیون کشاورزی گفت : نمی‌توان احتمال بروز تخلف در سیستم توزیع گوشت‌های وارداتی رد کرد اما تاکنون گزارشات مستند و قابل تاییدی به دست ما نرسیده است.

علی ابراهیمی

به گزارش وت پارس ، علی ابراهیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در خصوص احتمال وجود تخلف در سیستم توزیع گوشت‌های وارداتی، اظهار داشت: نظارت بر قصابی‌ها و عرضه گوشت قرمز در کشور بسیار دشوار و در برخی موارد غیر قابل انجام است و نمی‌توانیم در این بخش عملکرد مناسبی را داشته باشیم.

امکان تفکیک گوشت گرم وارداتی از تولید داخل وجود ندارد

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و منابع طبیعی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه، هنوز مردم به قصابی مراجعه و قسمت‌های مختلف لاشه را انتخاب می‌کنند و قیمت توسط قصاب مشخص می‌شود، گفت: نمی‌توان پس خرید بخشی از لاشه بدون برچسب و برند در صورتی که گوشت خریداری شده متعلق به دام پیر باشد آن را ثابت کرد، همچنین نمی‌توانیم گوشت‌های گرم وارداتی را که به واردات آنها یارانه داده می‌شود از گوشت گرم تولید داخل تفکیک کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب