تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

دلفین ها و نهنگ های بسیاری هر ساله توسط شکارچیان در سرتاسر دنیا شکار و صید می شوند و به سرعت در خطر نزدیک شدن به گونه های در حال خطر نزدیک می شوند. سواحل گرینلند و قطب شمال هم میزبان دلفین ها و نهنگ های بسیاری است که طعمه شکارچیان می باشند و به سخیف ترین شکل ممکن از بین می روند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری که در ادامه مشاهده می نمایید تصاویر برگزیده مجموعه نشنال جئوگرافیک از یکی از بزرگ ترین گردهمایی های شکارچیان محلی برای صید و شکار دلفین ها و نهنگ های منطقه می باشد که توسط وت پارس بازنشر می شوند.شما نیز نظر خود را در انتهای این تصاویر برای اشتراک با دیگران ثبت نمایید.

نکته : در ابتدای این پست این نکته را یادآور می شویم که شاید مشاهده این تصاویر برای همه افراد مناسب نباشد.

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

تصاویری رقت بار و دردآور از شکار نهنگ ها و دلفین ها

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویری از جراحی جمجمه در لاک پشت سبز

لاک پشت سبز نوعی لاک پشت است که در آب های گرمسیری از خلیج فارس و دریای عمان تا اقیانوس آرام و اطلس زندگی می کند و از نظر طبقه بندی در رده حیوانات در معرض انقراض قرار دارد. تصاویری هر چند اندک اما زیبا و جالب از جراحی یکی از این لاک پشت ها توسط دامپزشکان در اتاق عمل تهیه کرده ایم. وت پارس ، شما را برای مشاهده این تصاویر به ادامه مطلب دعوت می کند.

.............................................................

وت پارس ، تقدیم می کند

 

 مطالعه ادامه مطلب

آرواره ها و دنیای زیر آب ( تصاویری از کوسه ها )

شاید طرفداران این حیوانات به علت اینکه عموم تصور می کنند این حیوانات درنده خو هستند ، بسیار کم باشند اما نمی شود از زیبایی دنیای کوسه ها غافل ماند. حیواناتی که برای خود دنیای مملو از زیبایی و قدرت خدا را دارند. وت پارس شما را به مشاهده ی تصاویری از این حیوانات زیبا در ادامه مطلب دعوت می کند.

کوسه یکی از آبزیان نسبتاً بزرگ است. اقیانوس‌ها بیش از ۲۰ هزار گونه از ماهی‌ها را در خود جای داده‌اند که از این تعداد نزدیک به 385 گونه، کوسه هستند. مدت‌ها پیش از به وجود آمدن دایناسورها، کوسه‌ها فرمانروای آب‌ها بودند. آنها نخستین بار بیش از ۴۰۰ میلیون سال پیش شکل گرفتند و در ۱۰۰ میلیون سال اخیر به ندرت دستخوش تغییر و دگرگونی شده‌اند. امروزه کمتر گونه‌ای از موجودات کرهٔ زمین چنین احترام و ترسی را بر می‌انگیزد.

این شکارچیان حیرت‌انگیز با خوردن موجودات ضعیف و زخمی، در بالای چرخه غذایی دریایی قرار می‌گیرند. آنها با این کار به حفظ تعادل در سیستم طبیعت کمک می‌کنند.از معروفترین کوسه‌ها می‌توان به کوسه بزرگ سفید، کوسه ببری و کوسه سرچکشی اشاره کرد.

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویر اناتومی خرچنگ و لابستر و میگو

تا به حال مرجع خوب و دقیق در مورد آناتومی حیوانات سخت پوست در سایت های فارسی زبان وجود نداشته و بر همین اساس تصاویری جالب و کاربردی از آناتومی خرچنگ ها،لابستر و میگو برای استفاده عموم اماده نموده ایم. وت پارس شما را به مطالعه کامل این تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

اناتومی خرچنگ معمولی

 

 

اناتومی خرچنگ ها ی هرمیت

این خرچنگ ها از نظر اکواریومی در تانک های آب شور حایز اهمیت هستند و به عنوان رفتگر عمل می گنند.

 

 

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویری کاربردی از آناتومی دوزیستان

برای یادگیری دروس علوم پایه از راه های مختلفی می توان استفاه کرد ، مانند کتاب های مرجع. اما شاید جستجوی مطلب مورد نظر در این کتب زمان بر باشد. برای آشنایی بهتر با درس آناتومی ، تصاویر حیوان مورد نظر شما را به صورت مجزا قرار داده ایم. برای مشاهده و یاد گیری آناتومی دوزیستان ، وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

این پست آموزشی به دلیل اینکه در برخی از مناطق دانشگاهای دامپزشکی قادر به تهیه دوزیستان برای تشریح در درس جانور شناسی یا دروس دیگر نیستند و همچنین در راستای کاهش احتیاج به شکار این حیوان از زیستگاه های طبیعی آن برای تشریح برای شما دانشجویان و دوستان عزیز اماده گردیده است . امید است این مطلب مورد استفاده شما دوستان قرار گیرد.

تذکر : تصاویر آناتومی دوزیستان برای قرار گیری منظم در سایت اندکی کوچکتر شده اند. برای دیدن واضح تر نوشته ها و تصویر ، روی تصاویر کلیک نمایید

 

 

 

  

 مطالعه ادامه مطلب

آکوادوم ، بزرگ ترین آکواریوم داخلی دنیا + تصاویر و ویدیو

آکوادوم در لابی هتل رادیسون برلین قرار دارد. این آکواریوم با ارتفاع ۲۵ متر در حال حاضر بزرگ ترین آکواریوم داخلی دنیاست که با ۹۰۰ هزار لیتر از آب دریا پر شده است. در این آکواریوم تماشایی ۲۶۰۰ ماهی از ۵۶ نوع مختلف وجود دارد. مهمانان و بازدید کنندگان هتل می توانند از داخل این آکواریوم هم دیدن کنند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

داخل آکواریوم هم یک آسانسور کاملا شیشه ای قرار دارد.در طول روز ۲ نفر مسئول مراقبت و غذا دادن به ماهی ها هستند. از لحاظ ساختار شیشه استوانه ای دور این آکواریوم از جنس اکریلیک به وسیله ی کمپانی امریکایی رینالد پولیمر ساخته شده است. قسمت خارجی آکواریوم از ۴ تکه تشکیل شده است و قسمت داخلی (آسانسور) آن یک تکه است. آکوادوم در دسامبر سال ۲۰۰۳ افتتاح شده است.هزینه ی ساخت آن در زمان چیزی در حدود ۱۳ میلیون یورو بوده است.در ادامه تصاویر و ویدیویی از این بنای بی نظیر را مشاهده می کنید.

 مطالعه ادامه مطلب