ضرورت توجه به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان (H5N1) در ایران و منطقه

یک بیماری ویروسی سهمگین.در خصوص آنفلونزای فوق حاد پرندگان صحبت می کنیم که بارها برای کشورهای مختلف دنیا قدرت نمایی کرده است.هزاران هزار پرنده در سرتاسر جهان بر اثر آن از بین رفته اند یا هم اکنون حامل این ویروس سهمین هستند.اما این ویروس چه خطری می تواند برای منطقه و ایران داشته باشد؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

ضرورت توجه به آنفلوانزای فوق حاد پرندگان (H5N1) در ایران و منطقه

آنفلوانزای فوق حاد پرندگان یک بیماری ویروسی است و ویژگی های خاصی که این ویروس دارا می باشد آن را از مابقی متمایز نموده است. ژنوم قطعه ای این ویروس و فقدان باز خوانی مجدد صحیح سبب بروز شیفت و دریفت در ساختار ویروس گشته و همواره توانایی آن دارد که دائما از شکلی به شکل دیگر تغییر کند. تیپ A این ویروس که بر اساس آنتی ژن های سطحی H و N به تحت تیپ های مختلف تقسیم می گردند ، دارای تحت تیپ H5N1 می باشد که هم از نقطه نظر بیماری طیور و ضرر اقتصادی و هم از نظر بهداشت عمومی اهمیت به سزایی دارد. تقسیم بندی بیماری آنفلوانزا از نظر حدت به دو حالت LP با حدت کمتر و HP با حدت بالاتر صورت می گیرد که بر اساس فاکتورهایی چون نوع آنتی ژن سطحی مانند H و N و میزان اسید آمینه بازی در کلیواژ چون آرژنین و لیزین و آزمایش تزریق به مرغ و اندازه گیری تلفات این تقسیم بندی انجام می گیرد.هر H5 ای جداسازی گردد نشان از HP بودن آن ندارد برای مثال در پنسیلوانیا ویروس H5N2 با وجود ژن H5 جزو LP به حساب آورده شد اما بعد از مدتی تبدیل به HP گردید. در هر صورت وجود H5 حتی در صورت عدم بروز علایم شدید همواره باید به عنوان زنگ خطری برای بهداشت به حساب آید.مسیر اصلی گسترش ویروس انفلوانزا پرندگان مهاجر وحشی است که با انتقال ویروس به برکه ها و مناطق هجرت سبب بروز بیماری در منطقه می گردد. پرندگان وحشی چون اردک،غازها و قوها به عنوان مخزن بیماری مطرح اند لیکن امکان انتقال توسط پرندگانی چون چلچله، پرستوی دریایی، مرغ‌نوروزی و ... نیز اثبات گردیده است.

آنفلونزای پرندگان

طبق آمار سالانه 2 میلیون پرنده مهاجر به ایران مهاجرت می کنند که به عنوان خطری برای بهداشت عمومی مطرح است و نیازمند بررسی های کارشناسی دقیق است. بر اساس گزارشات ، ایران در مسیر مهاجرت پرندگانی است که از منطقه عراق، سوریه و لبنان وارد کشور می شوند و یا به سمت شرق به مسیر خود ادامه می دهند. حضور این پرندگان می تواند به عنوان تهدیدی جدی از حضور آنفلوانزای فوق حاد در کشور مطرح گردد.
بنا به گزارش OIE به شماره رفرانس 1.REF OIE 20093,DR 25/04/16 از کشور عراق ، حضور آنفلوانزای H5N1 توسط آزمایشگاههای منبع تایید گردیده است. گزارشات، تایید حضور آنفلوانزا در شهر های قدیسیه، سلیمانیه، بغداد و داهوک را که توسط آزمایشات به تایید رسیده را بیان می کند.فاصله طولانی این شهرها در کشور عراق از هم نشانگر گستردگی شیوع آن در همسایه غربی ایران دارد. علاوه از این بحث عدم وجود بهداشت کافی و مطلوب در دو کشور همجوار عراق و سوریه به دلیل بروز جنگ داخلی و نبود امکانات و تجهیزات کافی برای شناسایی و معدوم سازی این قضیه را حساس تر می کند. طبق گزارش OIE بروز H5N1 از فارم های طیور عراق که دارای علایم بالینی مشخص و تایید شده با آزمایش مولکولی بوده اند، به ثبت رسیده است.

 مطالعه ادامه مطلب

تولید مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک با جایگزینی عصاره متانولی یونجه (مقاله)

در طی سالیان اخیر  به دلیل ممنوعیت مصرف و یا محدود شدن استفاده از آنتی ‏بیوتیک‏ ها به عنوان افزودنی غذایی در تغذیه طیور افزودنی‏ هایی به عنوان افزودنی‏های سالم، مورد توجه صنعت طیور قرار گرفته است.به مرغ های حاصل مرغ سبز می گویند.در این مقاله یکی از روش های تولید مرغ سبز را بر اساس یافته های علمی بررسی می کنیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تولید مرغ سبز بدون آنتی بیوتیک با جایگزینی عصاره متانولی یونجه (مقاله)

در طی سالیان اخیر  به دلیل ممنوعیت مصرف و یا محدود شدن استفاده از آنتی ‏بیوتیک‏ ها به عنوان افزودنی غذایی در تغذیه طیور، افزودنی‏هایی مانند فیتوبیوتیک‏ ها به عنوان افزودنی‏های سالم، مورد توجه صنعت طیور قرار گرفته است.در این مقاله که توسط امین رضا ژولیده پور ، کارشناس ارشد فیزیولوژی دانشگاه واحد ارسنجان و دو تن از دیگر محققان تدوین شده است ، یکی از روش های جدید برای تولید مرغ های به اصطلاح سبز یا همان مرغ های تولیدی بدون آنتی بیوتیکی مورد بررسی قرار می گیرد.در این متن خلاصه مقاله آورده شده است.برای مطالعه کامل مقاله می توانید متن اصلی به همراه جداول و سایر اطلاعات را در قالب یک فایل پی.دی.اف در انتها دریافت نمایید.

روش

تعداد 60 قطعه جوجه یک‏روزه گوشتی نر سویه راس به‏ طور تصادفی به سه تیمار تقسیم شدند. تیمارها شامل: کنترل شاهد، یونجه 0.1 درصد، یونجه0.15درصد می باشد که از هیچ نوع آنتی بیوتیکی دراین طرح استفاده نشده است و در پایان دوره پرورش آنزیم‏های شاخص عملکرد کبد (AST,ALT,ALP) تعیین شد و وزن تیمارها  بررسی گردید.نتایج: تیمارها از لحاظ آنزیم های شاخص عملكرد کبد افزایش نشان داده اند ولی فقط آنزیم ALP در سطح01/0P< معنی دار بوده و دو آنزیم دیگر یعنیAST,ALT افزایش معنی داری را نشان ندادند. از لحاظ افزایش وزن نیز تمامی گروه ها نسبت به گروه شاهد کنترل، افزایش معنی داری را در سطح 001/0P< نشان می دهد. نتیجه گيري: با جایگزینی عصاره الکلی یونجه در دوز مصرفی ذکر شده می توان بدون استفاده از آنتی بیوتیک ها به افزایش وزن مطلوب؛ بدون ایجاد مشکل خاص متابولیکی در طول دوره پرورش جوجه های گوشتی دست یافت.

نتایج حاصل از انجام برخی مطالعات به عمل آمده درکشورهای جهان حتی در  ایران، نشان‏دهنده امکان استفاده از افزودنی‏ هایی از قبیل عصاره ی گیاهان دارویی در تغذیه طیور به منظور افزایش بازدهی تولید آنها می‏ باشد (عبداللهی و کامیاب،2003)
در اغلب کشورها و از جمله ایران کمبود پروتئین حیوانی وجود داشته و این امر بالطبع به سلامت جامعه انسانی لطمات قابل توجهی وارد می‏آورد. کمبود پروتئین در جیره غذایی انسان سبب کاهش مقاومت بدن در برابر بیماری‏ها، کاهش نیروی کار، کاهش توان روحی و جسمی افراد و افزایش میزان مرگ و میر می شود. پروتئین حیوانی از طریق شیر، تخم مرغ، گوشت قرمز و سفید (مرغ، ماهی، میگو) تأمین می‏ گردد. طیور کارآمدترین راه تبدیل محصولات فرعی و ضایعات کشاورزی به گوشت و تخم‏مرغ برای مصرف انسان می‏باشد. بنابراین پرورش طیور و افزایش تولیدات آنها یکی از مهم‏ترین و عملی‏ ترین راه‏های تأمین پروتئین حیوانی در کشور ما است. پرورش طیور صنعتی توسعه یافته می‏ باشد، به طوری که قادر است غذای قابل مصرف بیشتری را با هزینه کمتر برای جمعیت کشور ما فراهم سازد. کشور ایران با تولید 2 میلیون تن مرغ آماده طبخ در سال 1392 هفتمین کشور تولیدکننده مرغ جهان بوده است.در طی سالیان اخیر و به دلیل ممنوعیت مصرف و یا محدود شدن استفاده از آنتی‏ بیوتیک ‏ها به عنوان افزودنی غذایی در تغذیه دام و طیور، به کارگیری افزودنی‏هایی مانند پروبیوتیک‏ ها و فیتوبیوتیک‏ها  به عنوان ترکیبات جایگزین آنتی‏بیوتیک‏ها، مورد توجه صنعت دامپروری و به ویژه صنعت پرورش طیور قرار گرفته است. نتایج حاصل از انجام برخی مطالعات به عمل آمده در ایران نیز نشان‏ دهنده امکان استفاده از این افزودنی‏ها در تغذیه طیور به منظور افزایش بازدهی تولید آنها می‏ باشد (عبداللهی و کامیاب،2003)
عوامل تاثیرگذار بر پاسخ پرنده به محرک  های رشد گیاهی
کراس و همکاران (2007) با مقایسه اثرات گیاهان دارویی مختلف و روغن آن‏ها بر عملکرد جوجه‏ های گوشتی، استنتاج کردند. کمیت و کیفیت مواد شیمیایی فعال موجود در عصاره های گیاهی، در اثرگذاری این مواد بر عملکرد پرنده مؤثر می باشند. از جمله فاکتورهایی که ممکن است تاثیر محرک های رشد گیاهی بر عملکرد پرنده را تحت تاثیر قراردهند، می توان: 1- بخش هایی از گیاه که مورد استفاده قرار گرفته اند 2- ویژگی های فیزیکی بخش های مورد استفاده گیاه  3- ژنتیک گیاه  4- سن گیاه  5- مقدار مصرف شده از مواد گیاهی  6- روش استخراج عصاره  7- زمان برداشت گیاه  و 8- رقابت و اثر متقابل مواد گیاهی با دیگر مواد مغذی را نام برد (یانگ و همکاران، 2009). به علاوه اثرگذاری مواد محرک های رشد گیاهی می تواند تحت تاثیر عوامل داخلی و خارجی نظیر وضعیت تغذیه حیوان، عفونت، ترکیب جیره و محیط قرار گیرد (گیانناز و همکاران، 2003).اگرچه محرک های رشد گیاهی دسته ای از مواد افزودنی طبیعی هستند، ولی به منظور استفاده گسترده تر از آن ها در تغذیه طیور لازم است تحقیقاتی به منظور مشخص کردن مکانیسم عمل این مواد، رقابت آن‏ها با دیگر اجزای جیره، اثر سمیت و نیز سنجش سلامتشان در جیره صورت گیرد.

مرغ سبز

 مطالعه ادامه مطلب

امنیت زیستی در مزارع مرغداری

تولید زمانی موفقیت آمیز است که خطر بروز بیماری ها به حداقل ممکن برسد.احتمال وقوع بیماری در مزارع قدیمی و در مناطقی که مزارع پرورشی زیاد وجود دارند بالاتر است.امنیت زیستی به مقدار قابل توجهی به کاهش خظرات بیماری کمک می کند و بنابراین وضعیت سلامت و تولید طیور افزایش پیدا می کند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

امنیت زیستی در مزارع مرغداری

تولید زمانی موفقیت آمیز است که خطر بروز بیماری ها به حداقل ممکن برسد.احتمال وقوع بیماری در مزارع قدیمی و در مناطقی که مزارع پرورشی زیاد وجود دارند بالاتر است.امنیت زیستی به مقدار قابل توجهی به کاهش خظرات بیماری کمک می کند و بنابراین وضعیت سلامت و تولید طیور افزایش پیدا می کند.امنیت زیستی اقدامات و روش هایی که برای افزایش سوددهی از طریق ایجاد محیط عاری از بیماری انجام می شود و شامل فهم اصول اپیدمیولوژیک و اقتصادی است.سه مرحله اصلی امنیت زیستی وجود دارد

امنیت زیستی عقلانی

نکات زیر باید در امنیت زیستی عقلی مورد توجه قرار گیرند

- موقعیت سیستم در ارتباط با گونه ای که اقدام به پرورش آن کرده ایم و یا سایر گونه های پرندگان.

- فاصله بین گله های مادر و طیور تجارتی و تاسیساتی مانند هچری ها ، کارخانجات تهیه خوراک و واحدهای عمل آوری (فرآوری) یا بسته بندی.

- موقعیت جاده های بزرگ و کوچک و محل های پرورش طیور خانگی.

- نزدیکی به دریاچه های بزرگ یا مسیرهای پرواز پرندگان مهاجر.

- برای تولید تجارتی تخم مرغ ، مشکلات پرورش گله های چند سنی مورد توجه باشد و در صورت امکان گله یک سن در نظر گرفته شود.

 مطالعه ادامه مطلب

ثبت رکورد در انواع مزارع مرغداری

ثبت رکورد در گله های مرغداری بسیار دارای اهمیت ویژه ای است.از ثبت رکوردها می توان به وضعیت کلی گله از هر حیث اطلاعات دریافت کرد.چه میزان وزن گیری و تولیدات و چه بیماری های موجود در میان گله.لازم است تمامی موارد از قبیل میزان دان مصرفی ، وزن کشی ها ، تلفات و ... رکورگیری و ثبت شوند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مزرعه مرغداری

پیش از این در مقاله ای روش های پرورش جوجه های گوشتی را به طور کامل بررسی نمودیم.همچنین در مقاله ای در خصوص جوجه ها و مرغ های گوشتی از نقش تغذیه صحبت کردیم.در این پست نیز از نقش و اهمیت ثبت انواع رکوردها در مزارع مرغداری صحبت خواهیم کرد.

با نگاه به آمار ثبت شده مى توان به نمايى از  وضعيت گله پى برد.علاوه بر اين با بررسى آمارها مى توان به نتيجه گيرى فنى نيز رسيد .آمارها بايد به صورت روزانه ، هفتگى ، ماهيانه ،فصل و ساليانه و پايان دوره ثبت شوند.در حقيقت ساير آمار ها از آمار روزانه منتج مى شوند ،بنا بر اين در ثبت آمار روزانه بايد دقت زيادى مبذول گردد که قبل از شروع هر دوره نظير آماده سازى ، پرورش و توليد ، فرم هاى مخصوص آماده و آمار لازم در آنها ثبت گردد.
ثبت آمار بطور کلى ۳ مزيت دارد :
۱- اطلاعات کاملى از عوامل موثر بر توليد را ارائه مى کند و اگر نتايج منطقى نبود در اولين فرصت
مى توان اقدامات لازم را به عمل آورد و يا به عبارت ديگر فاکتور زمان از دست نمى رود و يا اگر در دوره فعلى کارى نمى توان انجام داد ، مى توان از تجربيات استفاده کرد که ضرر هاى احتمالى به گله بعدى وارد نشود.
۲- داشتن اطلاعات روز کمک بسيار موثرى براى مدير مزرعه براى اتخاذ تصميم مناسب دارد و مديريت با وجود آمار ساده تر مى شود.
۳- به طور غير مستقيم استفاده از آمارها موجب کاهش هزينه ها مى شود.آمارها در داخل واحد بايد به صورت زير ثبت گردند:
- آمار سر باکس - توسط کارگر ثبت شود.

 مطالعه ادامه مطلب

نقش انرژی و استفاده از آن در جوجه های گوشتی

اثرات انرژى بر رشد و کيفيت لاشه به ميزان بيشترى مى تواند توسط ساير فاکتورها مانند نژاد ، جنس ، اندازه ، فعاليت پرنده ، دماى محيطى و شيوع بيمارى تحت تاثير قرارگيرد اين واقعيت حتى هنگام تغذيه جوجه ها با رژيم غذايى يکسان نيز صادق مى باشد.در این مقاله نقش انرژی در جوجه های گوشتی بررسی شده است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

جوجه های طیور گوشتی

پیش از این در مقاله ای روش های پرورش جوجه های گوشتی را به طور کامل بررسی نمودیم.همچنین در مقاله ای در خصوص جوجه ها و مرغ های گوشتی از نقش تغذیه صحبت کردیم.در این پست نیز از نقش انرژی و استفاده از آن در جوجه های گوشتی صحبت خواهیم کرد.

پروتئين و چربى اشکال اصلى انتقال انرژى در بدن هستند. پروسه تشکيل پروتئين از آمينواسيدهاى جذب شده با استفاده از فرايندهايى که احتياج به مقدار قابل ملاحظه اى انرژى به شکل ATP دارند انجام مى گيرد. از طرف ديگر تشکيل چربى شامل ترکيب استيل کوآنزيم A تيولاز به شکل اسيدهاى چرب بلند زنجير با گليسرول حاصل از مسير شکستن گلوکز به پيروات در حضور انرژى حاصل از کربوهيدارت مورد استفاده در همين مسير صورت مى گيرد. به طور نظرى آمار استفاده از انرژى غذا جهت سنتز پروتئين نسبت به مقدار انرژى مورد استفاده در سنتز چربى تفاوت زيادى ندارد. بازده گزارش شده پروتئين و چربى در اکثر جيره هاى کاربردى به طور متوسط 77 درصد مى باشد ، ليکن اين ارزيابى بدون توجه به اين حقيقت است که بافت هاى مختلف بدن نسبت به تغييرات ميزان انرژى مصرفى واکنش متفاوتى دارند. همچنين بررسى هاى نظرى اين واقعيت را ناديده مى گيرند که عوامل مختلف تغذيه اى بر راندمان استفاده از انرژى موثر بوده و از اين رو منجر به تاثير فاکتورهاى مختلف تغذيه اى بر بازده استفاده از انرژى و اختلاف در نسبت هاى چربى به پروتئين در محصول نهايى خواهند شد . ميزان ذخيره چربى و پروتئين در بدن پديده بيولوژيکى مهمى بوده لذا هنگام عرضه محصول به بازار ضمن توجه به افزايش وزن و راندمان غذايى مى بايست مورد توجه قرار گيرد.افزايش تقاضا براى جوجه هاى داراى اندازه و ترکيبات يکسان توسط کسانى که عمل فرآورى انجام مى دهند باعث توجه بيشتر به تنظيم جيره ها جهت دستيابى به وزن و ترکيبات بدنى خاص شده است. همچنين دانش عمومى نسبت به افزايش بى مورد چربى در لاشه و احتمال به خطر افتاده سلامتى درحال افزايش مى باشد بنابراين تقاضا براى لاشه هاى داراى مقادير خاصى از پروتئين و چربى در حال افزايش است. همانگونه که بيش از اين نشان داده شده بعضى عوامل تغذيه اى مى توانند نسبت چربى به پروتئين لاشه را از طريق تاثير بر روى استفاده از انرژى و ابقا آن در بدن تغيير دهند در نظر گرفتن عوامل تغذيه اى مانند ميزان انرژى جيره ، منبع انرژى و نسبت انرژى به پروتئين بدون شک باعث بهبود رشد و ترکيبات لاشه در راستاى تامين رضايت مصرف کنندگان و کسانى است که عمل فرآورى لاشه را انجام مى دهند.
اثرات ميزان انرژى جيره
افزايش انرژى کمى بيشتر ازمقدار لازم غير از افزايش چربى ذخيره و افت ناچيز در ميزان رشد مشکلات قابل توجه ديگرى ايجاد نخواهد کرد.اين موضوع به واسطه اين حقيقت است که با افزايش سطح انرژى جيره حيوان بامصرف کم خوراک انرژى کافى بدست مى اورد از اين رو مصرف پروتئين کمتر از ميزان لازم جهت رشد و توليد طبيعى خواهد بود با افزايش چشمگير انرژى جيره مصرف غذا کم شده و کمبود پروتئين ، مواد معدنى و ويتامين ها پيش خواهد آمد ، در نتيجه احتمال کاهش رشد و افزايش چربى لاشه همراه با علائم کمبود پروتئين ، مواد معدنى و ويتامين ها وجود خواهد داشت.تحت شرايط محيطى خنک و معتدل ونيز شرايط محيطى گرم حد انرژى قابل متابوليسمى جيره حدود 2600 و 2400 کيلوکالرى در کيلوگرم جيره مى باشد.در سطوح پايين تر از اين حد جوجه ها به سختى قادر به افزايش خوراک مصرفى جهت تامين انرژى مورد نياز روزانه بوده لذا رشد و مقدار ذخيره چربى لاشه کاهش خواهد يافت. هنگام مصرف جيره هاى داراى انرژى پايين بافت هاى پروتئينى بدن به منظور تامين انرژى مورد نياز استفاده شده و چنين فرايند تحليل برنده مى تواند داراى شدت کافى جهت تحت تاثير قراردادن اعمال حياتى بدن را داشته باشد.

انرژی در جوجه های گوشتی

اثرات منبع انرژى
جيره ها اغلب با مقدار مشخصى از انرژى و پروتئين تنظيم مى شوند.هنگام دست يابى به غلظت پروتئين مورد نظر ترکيب آن از طريق بررسى توازن اسيد آمينه هاى اجزاى جيره مورد ملاحظه قرار مي گيرد.در صورتى که ماهيت اجزاى تشکيل دهنده انرژى جيره بندرت مورد توجه قرار مى گيرد.کارآيى کالرى حاصل از چربى و ساير منابع انرژى درنظر گرفته شده است.از آنجايى که در سطح پايين پروتئين جوجه ها قادر به تامين پروتئين مورد نياز روزانه نيستند مجبور به ذخيره انرژى متابوليسمى بيشتر به صورت چربى مى شوند تا ماهيچه . ازطرف ديگر افزايش سطح پروتئين جيره باعث بالارفتن پروتئين بدن و کاهش چربى ذخيره خواهد شد اين اثر هنگامى مشخص خواهد شد که چربى تامين کننده قسمت عمده اى از انرژى جيره باشد از این آزمايش مى توان این نتيجه را گرفت که انرژى چربى معمولا نمي تواند بيشتر از انرژى کربوهيدارت به صورت انرژى در بافت هاى چربى تبديل شود و اثر منبع چربى تا اندازه زيادى بواسطه سطح پروتئين جيره تعديل مى گردد .
تاثير نسبت انرژى به پروتئين

 مطالعه ادامه مطلب

نقش تغذیه در کیفیت مرغ های گوشتی

در کیفیت یک مرغ گوشتی عوامل مختلفی تاثیرگذار هستند.از جنبه های توارثی و ژنتیکی تا عوامل محیطی.اما در این میان تغذیه مرغ های گوشتی نیز نقش مهمی در کیفیت این طیور ایفا می کنند. در خصوص نقش تغدیه در کیفیت مرغ های گوشتی چه می دانید؟ در مقاله ای این موضوع بررسی شده است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

مرغ گوشتی

پیش از این در مقاله ای روش های پرورش جوجه های گوشتی را به طور کامل بررسی نمودیم.در این مقاله نیز قصد داریم تا نقش تغذیه را کیفیت مرغ های گوشتی بررسی نماییم.در حال حاضر تحقيقات در علوم طيور عمدتاٌ بر روى ارتقاى کارايى و ترکيب بدن طيور متمرکز شده است. هر چند که پيشرفت‌هاى حاصل اغلب به دنبال انتخاب هاى ژنتيکى بوده‌اند ولى نقش عوامل تغذيه‌اى نيز در اين ميان حائز اهميت مى‌باشد. علاوه بر اين، تغذيه تاثير به‌سزايى بر روى خصوصيات کيفى گوشت مرغ دارد. در اين مقاله به گوناگونى‌هاى احتمالى کيفيت مرغ گوشتى در ارتباط با عوامل تغذيه‌اى اشاره شده است.کيفيت مرغ گوشتى مسئله‌اى پيچيده و در برگيرنده جوانب مختلف است. به عنوان مثال شکل بدن، بازدهى گوشت سينه و کيفيت گوشت از جنبه‌هاى مهم موثر در کيفيت مرغ گوشتى هستند. با وجود عوامل تنظيم کننده متعددى که براى دستيابى به اين کيفيت وجود دارند، تغذيه به ويژه تاثير متقابل تغذيه و ساير عوامل محيطى و ژنتيکى نقش مهمى در اين ميان ايفا مى‌کنند.در اين مقاله سه مثال براى تصوير کردن راههاى مختلف اصلاح يا کنترل کيفيت مرغ گوشتى آورده شده است. اين سه مثال نکات زير را در بر مى‌گيرند:
1. تاثير متقابل اسيدهاى آمينه جيره غذايى و ژنوتيپ
2. چربي هاى تغذيه‌اى و ترکيب اسيد‌هاى چرب در مرغ
3. تغذيه اوليه جوجه‌هاى تازه از تخم در آمده
الف) تأثير متقابل اسيد‌هاى امينه تکميلى جيره غذايى و ژنوتيپ
اسيد‌هاى آمينه از شاخص‌هاى عمده اجزاى گوشت مرغ مى‌باشد، به نحوى که چربى شکم و بازدهى گوشت سينه تحت تاثير سطح اين مواد در خون قرار مى‌گيرد. از ميان اسيد‌هاى آمينه، ليزين با تاثيرات ويژه برروى ترکيب لاشه شناخته شده است. کمبود ليزين منجر به تحليل بيشتر عضلات سينه در مقايسه با ساير عضلات بدن مى‌شود. نتايج مقدماتى در تحقيقات نشان داده‌اند که کمبود ليزين همچنين بر با کاهش PH و قابليت نگهدارى آب بر کيفيت عضلات سينه تاثير سو مى‌گذارد. ترکيب بدن مرغ گوشتى را همچنين مى‌توان توسط تکنيک‌هاى انتخاب ژنتيکى اصلاح نمود به نحوى که کارخانه‌هاى اجداد با اتخاب‌هاى ژنتيکى، ژنوتيپ‌هايى تجارى ايجاد کرده‌اند که در جهت افزايش بخش هاى اصلى در لاشه همراه با بازدهى بيشترگوشت سينه و چاقى کم‌تر اصلاح شده‌اند. حال سؤال اين است که چگونه پاسخ بدن به اسيد آمينه تکميلى تحت تأثير انتخاب ژنتيکى قرار مى‌گيرد. مقايسه بين نژادهاى سبک و سنگين تأثير متقابل ژنوتيپ و تغذيه را نشان مى‌دهند. در واقع مرغ هايى که از نظر ژنوتيپ سبک هستند بيش از مرغ هاى چاق به رژيم‌هاى حاوى پروتئين خام کمتر يا اسيد آمينه ضرورى کمتر حساسيت نشان مى‌دهند.همچنين استفاده از اسيد‌هاى آمينه رژيم غذايى توسط ژنوتيپ لاغر بهتر انجام مى‌گيرد. اين مسئله توسط پژوهش‌هاى متعدد تاييد شده است.
ب) چربيهاى غذايى و ترکيب اسيدهاى چرب در مرغ
چربي ها و روغن ها در رژيم غذايى طيور در درجه اول به عنوان محتويات پر انرژى رژيم مطرح هستند. هر چند که اسيد‌هاى چرب غذايى نقش مهمى در ترکيب اجزاى لاشه مرغ گوشتى ايفا مى‌نمايند. ترکيب شيميايى چربيها و روغنها بسيار متغير مى‌باشند. روغنهاى گياهى داراى اسيد چرب اشباع نشده بيشترى نسبت به چربى حيوانى مى‌باشند.به طور واضح نوع چربى اضافه شده به رژيم تأثيرى عميق برروى ترکيب اسيد چرب در چربى شکم دارد. در واقع ترکيب اسيد چرب در چربى شکم ارتباط نزديکى با چربى‌هاى غذايى دارد.

 مطالعه ادامه مطلب

مضرات تغذیه بیش از اندازه در گله هاى مادر گوشتى

مطالعات اخير نشان داده است که بارورى درمرغ هاى واجد تغذيه آزاد به حد قابل ملاحظه اى کمتر از مرغ هايى است که به صورت محدود تغذيه شده اند.همچنین اگر به مرغ هاى مادر گوشتى اجازه داده شود که به اندازه دلخواه غذا مصرف نمايند ميزان توليد تخم مرغ در آنها کاهش مى يابد.شما در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گله مادر گوشتی در طیور

وجود يک رابطه منفى قوى بين افزايش وزن بدن و کاهش توانايى توليد مثل در مرغ هاى مادر گوشتى يکى از مشکلات عمده توليد کنندگان جوجه يکروزه مى باشد. بديهى است که اگر به مرغ هاى مادر گوشتى اجازه داده شود که به اندازه دلخواه غذا مصرف نمايند ، ميزان توليد تخم مرغ در آنها کاهش مى يابد. تحقيقات اخير در دانشگاه البرتا نشان داده است که توليد سرانه جوجه در مرغ هايى که به صورت آزاد تغذيه شده اند تقريبا نصف توليد سرانه مرغ هايى است که تحت محدوديت غذايى قرار داشته اند. اين مقاله شرحى از اشکالات ناشى از اضافه وزن بر روى فعاليت توليد مثل طبيعى مرغ هاى مادر مى باشد.توليد تخم مرغ نتيجه تنظيم دقيق فعاليت هاى توليد مثل است که شامل رشد و بلوغ فوليکول ها در تخمدان و يک مرکز کنترل مى باشد. چنانچه تخم مرغ با توالى زمانى مشخصى توليد شود نشان دهنده عمکلرد صحيح در سيستم فوق است که وابستگى زيادى به يکديگر ندارند.

اولين تخم مرغ از يک کلاچ يک تا دو ساعت بعد از شروع نور گذاشته خواهد شد. هرتخم مرغ دريک کلاچ کمى ديرتر از روز قبل گذاشته خواهد شد تا روزى که تواتر به پايان رسيده و مرغ يک روز استراحت نمايد. مرغ هايى که نسبت بالاى تخمگذارى دارند کلاچ طولانى ترى دارند. يک مرغ مادر ممتاز مى تواند در زمان پيک به طور پياپى 40 تخم مرغ بگذارد. براى مرغ لگهورن اين عدد مى تواند به 80 برسد به طور خلاصه وقتى مرغ ها تخمگذارى خوب داشته و کلاچ طولانى داشته باشند مى توان مطمئن بود که دستگاه توليد مثل به خوبى کار مى کند. به طور طبيعى تخمدان مرغ حاوى تعدادى فوليکول مى باشد که مراحل مختلف رشد و بلوغ را مى گذارنند. تخمدان طبيعى يک مرغ سالم حدودا 5 تا 7 عدد فوليکول بزرگ داشته و تعداد زيادى نيز فوليکول کوچک دارد که بعدا تبديل به فوليکول هاى بزرگ خواهند شد. وقتى که مرغ هاى مادربيش از حد تغذيه شوند توانايى قابل توجهى براى توليد فوليکول هاى اضافى پيدا مي کنند که مى تواند به 15 عدد فوليکول بزرگ برسد. ممکن است ظاهرا تصور شود که اين پديده خوبى است در صورتى که چنين نيست وقتى که مرغ هاى مادر بيش از حد تغذيه شوند شانس زيادى براى توليد تخم هاى دو يا سه زرده دارند.چنين مرغهايى حتى مى توانند تخم هاى چند زرده زيادى نيز بگذارند ، ولى چون چنين تخم مرغ هايى غير قابل جوجه کشى هستند ، تعداد کلى تخم مرغ قابل جوجه کشى راکاهش مي دهند. همزمان با افزايش رشد تخمدان کاهشى درميزان طبيعى تخمگذارى به وجود مى آيد.مرغ هاى مادرى که اضافه وزن داشته و فاقد محدوديت غذايى هستند تخم هاى خود را در يک کلاچ طبيعى لگن درشب ها مى گذارند. نامنظم شدن تخمگذارى بدين صورت يکى از آسان ترين راههاى پى بردن به عملکرد نامطلوب تخمدان مى باشد. وقتى مرغ ها در قفس هاى انفرادى نگهدارى مى شوند ممکن است مرغ هايى ديده شوند که در شبانه روز بيش از يک تخم مى گذارند و اين نيز به خاطر تخمگذارى غير طبيعى و نامنظم مى باشد .وقتى مرغ ها به طور نامنظم تخم مى گذارند تعداد تخم مرغ هاى با پوسته ضعيف و تخم لمبه نيزافزايش مى يابد. به نظر مى رسد اين مسئله به علت ايجاد وقفه در عمل ترشح کلسيم در محل طبيعى ترشح آن يعنى اوتروس مى باشد که به دليل وجود بيش از يک تخم مرغ در اين محل است. همچنين آزاد شدن زرده از تخمدان ممکن است با عمل تخمگذارى تخم مرغ قبلى تداخل نمايد. اين امر نيز اثرات منفى دارد زيرا تخم مرغ هاى با پوسته ضعيف به دليل از دست دادن آب در داخل انکوباتور و مرگ جنين قابل جوجه کشى نمى باشند.

تغذیه طیور

مشکل ديگر مرغهاى سنگين وزن پايان تخمگذارى در سنين پايين است قابل ذکر است که فوليکول هاى بزرگ اين مرغ ها به طور کلى تحليل مى روند. اين شبيه وضعيتى است که در زمان پر ريزى وجود دارد .در نتيجه استفاده از رژيم هاى مخصوص پر ريزى تعداد فوليکول ها به کمترين حد ممکن مى رسند. عدم وجود فوليکول يعنى عدم وجود تخم مرغ 10 روز يا بيشتر طول مى کشد که توليد تخم مرغ از سطح فوليکول صفر شروع به افزايش نمايد.وقتى مرغ ها اضافه وزن دارند توليد جوجه نيز همانند ساير عوامل بالا ، که انعکاسى از کاهش توليد تخم مرغ است کاهش مى يابد مطالعات اخير در دانشگاه آلبرتا نشان داده است که بارورى درمرغهاى واجد تغذيه آزاد به حد قابل ملاحظه اى کمتر از مرغهايى  است که به صورت محدود تغذيه شده اند علت اين امر به طور قطع تعيين نشده است اما مي تواند به اين دليل باشد که افزايش چاقى مرغ ها سبب کاهش ذخيره سازى اسپرماتوزوئيد مى گردد و يا مى تواند به اين دليل نيز باشد که محل عبور طبيعى اسپرماتوزوئيد ها به انتهاى ديگر اويدوکت مى تواند به وسيله عبور تخم مرغهايى که در راه حرکت به طرف پايين اويدوکت هستند مسدود شود.اگر بارورى مرغ هاى مادر که در روى بستر نگهدارى مى شوند پايين آيد ، اين امر ممکن است ناشى از افزايش جفت گيري هاى ناموفق در اثر افزايش وزن و مشکلات فيزيکى جفتگيرى باشد. بايد توجه داشته باشيم که همه جفت گيري ها کامل نيست و با افزايش سن ، نسبت جفت گيري هاى ناموفق افزايش مى يابد. همچنين مشاهده شده است که ماندگارى جنين در مرغ هاى واجد تغذيه آزاد کمتر بوده است. اولين تخم مرغ يک کلاچ نسبت به تخم مرغ هاى بعدى ، احتمال بيشترى براى مرگ و مير در انکورباتور دارد که اين به علت پير شدن اووسيت ماده قبل از بارورى مى باشد. بايد توجه داشت که تخم مرغ تازه گذاشته شده 24 تا 26 ساعت را در انکوباتور طبيعى طى کرده است ، لذا تغيير اين زمان در اويدوکت مي تواند يکى از عوامل مرگ جنين باشد. مرغ هايى که به طور نامرتب تخمگذارى مى کنند نيز وضعيتى مشابه تخمگذارى با کلاچ کوتاه نشان مى دهند. تمام مشکلات فوق در رابطه با اضافه وزن مرغ هاى مادر گوشتى تاکيدى بر کنترل جدى وزن اين گونه مرغ ها است ، اختلافات قابل ملاحظه وزنى در گله هاى مرغ مادر بسيار مهم است. لذا اگر چه ميانگين وزن گله يک هدف مهم است ولى به تنهايى کافى نيست.سوال مهم ديگر اين است که چه درصدى از پرندگان دراطراف ميانگين وزنى گله قرار دارند؟ يکنواختى گله يکى از مهمترين و بحرانى ترين عوامل مديريتى در گله هاى مرغ مادر مى باشد.

روش های پرورش جوجه های گوشتی

طبقه بندی طیور + (جدول خصوصیات نژادی)

نکات موثر بر تولید تخم مرغ درگله های تخمگذار

 مطالعه ادامه مطلب

مهم ترین دلایل شکست واکسیناسیون در طیور

واکسن در حیوانات همانند بیمه کردن است.اما این بیمه کردن نیز ممکن است به شکست بیانجامد.عوامل متعددی در این خصوص دخیل اند.از اشتباه واکسیناتورها و کارگران تا کیفیت خود واکسن مورد استفاده.در این پست به طور اجمالی مهم ترین دلایل شکست واکسیناسیون در گله های طیور را بررسی کرده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

واکسیناسیون در طیور

واکسن های متعددی در طیور برای پیشگیری از بیماری های مختلفی که این موجودات را درگیر می کنند در ادوار مختلف استفاده می شوند.واکسن ها جهت پيش گيرى و يا کاهش مشکلات حاصل از عوامل بیماری زا درگله هاى طيور مورد استفاده قرار مى گيرد.واکسيناسيون را بايد نوعى بيمه کردن مرغدارى تصور نمود و این بیمه کردن همانند حق بيمه ، جهت محافظت مرغ ها از خطرات بالقوه بايد بهايى پرداخت شود . در مورد گله هاى طيور اين بها شامل هزينه واکسن ، وقت صرف شده جهت برنامه ريزى ، هزينه انجام واکسيناسيون ، خسارات ناشى از واکنش هاى حاصل از واکسن هاى زنده و نيز آسيب بافتى حاصل از تزريق واکسنهاى کشته مى باشد.مشابه بيمه ، اگر خطر بروز يک بيمارى در منطقه اى کم باشد نيازى به انجام واکسيناسيون وجود ندارد زيرا ممکن است هزينه هاى آن بيش از منافع حاصل باشد . در صورت تصميم به انجام واکسيناسيون جهت اطمينان از موفقيت آن عوامل بسيارى بايد مد نظر گرفته شود.عدم موفقيت واکسيناسيون هنگامى رخ مى دهد که متعاقب تجويز واکسن ميزان کافى پادتن (تيترايمنى) دربدن نيز ايجاد نشده و گله همچنان در برابر بروز بيمارى مستعد باشد . در چنين مواردى بطور طبيعى اتهام اصلى متوجه واکسن است. اگرچه اين موضوع قطعاً يک نکته بسيار مهم مى باشد اما جهت ارزيابى عدم موفقيت واکسيناسيون عوامل ديگرى نيزبايد مدنظر قرار گيرد. برخى از عوامل شکست و عدم موفقیت در پروسه واکسیناسیون عبارتند از:

۱-ميزان بالاى ايمنى مادرى جوجه هاى جوان موجب عدم تکثيرکافى واکسنهاى زنده و در نتيجه موجب کاهش ايمنى حاصل مى شود.براى مثال جوجه هاى حاصل از مرغ هاى مادر با تيتر ايمنى بالابرعليه بيمارى گامبورو ممکن است براى مدتها داراى ايمنى مادرى برعليه اين بيمارى بوده ودرصورت انجام واکسيناسيون پاسخ مناسب ايمنى حاصل نگردد.

۲- استرس ممکن است توانايى پرنده در ايجاد پاسخ مناسب ايمنى را کاهش دهد.استرس شامل شرايط محيطى نامساعد همانند تغييرات ناگهانى دما ورطوبت ، تغذيه ناکافى ،انگلها و ساير بيماري هامي شود وتا هنگام رفع عوامل استرس زا گله نبايد مورد واکسيناسيون قرار بگيرد.

واکسیناسیون در طیور

۳- واکسن هاى زنده در اثر عدم رعايت شرايط مناسب طى حمل ونقل ، نگهدارى و تجويز غير فعال مى شوند . قبل از تجويز واکسن هاى زنده شماره سريال وتاريخ انقضاء روى ويال هاى واکسن را بررسى وثبت نماييد. واکسن ها را طبق شرايط توصيه شده توسط کارخانه سازنده نگهدارى وحمل ونقل نماييد.به ياد داشته باشيد هنگامي که يک واکسن رقيق مى شود به سرعت شروع به نابودى مى نمايد.براى مثال واکسن برونشيت عفوني۵۰ درصد از توان خود را طى کمتر از يک ساعت از دست مى دهد.

۴- واکسن ممکن است حاوى سويه يا سروتيپ دقيق مورد نياز جهت ايجاد ايمنى نباشد.به اين ترتيب اگرچه واکسن به روش صحيح تجويز گردد و تيتر ايمنى يکنواخت و کافى نيز ايجاد نمايد اما گله هنوز در برابر سويه بيماريزاى موجود حساس است.براى مثال اغلب واکسن ها ى برونشيت عفونى حاوى سروتيپ هاى ماساچوست وکانکتيکات هستند واگر پرندگان واکسينه شده در معرض ويروس سروتيپ ها ى فلوريدا ،آرکاترا يا سايرسروتيپ ها قرار گيرند ، بيمار مى شوند.

۵- توزيع نامناسب واکسن ازطريق آب آشاميدنى يا اسپرى موجب ميشود طيور در برخى از قسمتهاى آشيانه واکسن دريافت ننمايند. اعتماد به انتقال واکسن از پرنده اى به پرنده ديگرخطرآفرين مى باشد . همچنين عدم دقت به هنگام تزريق واکسن هاى کشته نيز منجر به عدم ايمنى برخى از پرندگان مى شود .

۶- امکان دارد که پرندگان درهنگام واکسيناسيون در دوره نهفته بيمارى باشند و على رغم تجويز صحيح واکسن ، گله بيمار گردد. اين نکته بايد مورد توجه قرارگيردکه پس از واکسيناسيون با واکسنهاى زنده ويروس تقريبأ ۴تا ۵ روز زمان جهت ايجاد ايمنى مورد نياز مى باشد .

 مطالعه ادامه مطلب

آشنایی با مراحل ذبح شرعی در کشتارگاه طیور (فایل PDF)

در دین مبین اسلام برای ذبح حیوانات ، بر ذبح شرعی تاکید شده است که از اصول و قواعد خاصی برخوردار است. بسیاری از دامپزشکان نیز در کشتارگاه ها مشغول فعالیت هستند که باید با متدها و قواعد ذبح و آماده سازی حیوانات پس از ذبح شرعی آشنایی کامل داشته باشند.آیا با این متدها آشنایی دارید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

آشنایی با مراحل ذبح شرعی در کشتارگاه طیور (فایل PDF)

در این فایل آموزشی که در قالب PDF توسط دکتر رامین اکبریان تهیه و توسط سایت وت پارس ادیت و ویرایش شده است شما گام به گام همراه با یک آموزش تصویری با انواع متدها و روش های کشتار طیور در کشتارگاه ها و نحوه آماده سازی آنها پس از ذبح آشنا خواهید شد. این فایل آموزشی بسیار کم برای دانلود و استفاده شما تهیه شده است که شما می توانید آن را از اینجا و یا با کلیک بر گزینه دریافت فایل در روی تصویر زیر دریافت و استفاده نمایید.

دانلود رایگان کتاب Avian Immunology

دانلود رایگان کتاب اطلس بیماری های طیور ایوان دینف Ivan Dinev

سعید سیری

 مطالعه ادامه مطلب

عوامل تاثیرگذار و تعیین‌کننده قیمت مرغ در بازار

مرغ به عنوان یکی از منابع تامین پروتئین سالم در سبد غذایی در جهان است که سهم آن در تغذیه انسان کشورهای مختلف به طور متوسط بین 30 تا 50 درصد است. با توجه به نمودارها این‌طور می‌توان گفت که قیمت مرغ از یک نمودار سینوسی پیروی می‌کند.اما چه عواملی بر قیمت مرغ تاثیرگذارند؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

در کشور ما در دهه‌های اخیر پتانسیل‌های مناسبی برای سرمایه‌گذاری در این بخش توسط بخش خصوصی و دولتی ایجاد شد و عموماً به صورت تازه‌خوری مصرف دارند. اما در مواقع تولید خارج از تقاضای بازار برای ماندگاری بیشتر به صورت مرغ منجمد در سردخانه‌ها نگهداری شده و به تدریج وارد بازار می‌شود. این کالا همانند دیگر کالاهای کشاورزی به دلیل نبود بازار منسجم و شفاف تولید‌کنندگان این بخش همیشه با ریسک بالایی (تجارت و سیاست‌های فروش) مواجه بوده است. با توجه به نمودار این‌طور می‌توان گفت که قیمت مرغ از یک نمودار سینوسی پیروی می‌کند که در زیر به برخی از عوامل آن اشاره می‌کنیم.
عوامل تعیین‌کننده قیمت تمام‌شده مرغ
الف: قیمت تمام‌شده
1- جوجه یک‌روزه: جوجه یک‌روزه یکی از اصلی‌ترین متغیرها در قیمت مرغ است، این کالا نیز با توجه به زنده بودن و متغیرهای زیاد جهت تولید همانند مرغ از نمودار قیمتی مشابه پیروی می‌کند.
2- ذرت: تقریباً به طور میانگین بین 50 تا 60 درصد جیره غذایی در تولید مرغ را این کالا به خود اختصاص می‌دهد. این کالا به دلیل اینکه علاوه بر صادرات در داخل کشور نیز تولید و همه‌ساله توسط دولت حمایت می‌شود، از نوسان کمتری نسبت به بقیه کالاها برخوردار است. البته گندم به عنوان کالای جانشین باعث جلوگیری از نوسان شدید قیمت در این کالا شده است.
3- کنجاله سویا: این کالا نیز در جیره‌های مختلف غذایی بین 20 تا 30 درصد به طور میانگین استفاده می‌شود. این کالا در مقایسه با غلات از تولید کمتری در داخل کشور برخوردار است (کمتر از 20 درصد نیاز کشور) و نیاز کشور بیشتر از واردات تامین می‌شود. بنابراین نوسان این کالا با نوسانات ارزی و شرایط خاص (تحریم‌ها) رابطه مستقیم دارد. از جانشین‌های این کالا می‌توان به کنجاله کلزا (بیشتر در دام بزرگ رایج است)، پودر گوشت و پودر ماهی اشاره کرد که مصرف آنها در گله‌های مختلف محدودیت دارد و به طور کامل نمی‌تواند نقش جانشینی ایفا کند.
4 - سایر مواد: حدود 20 درصد از جیره غذایی طیور شامل مواد معدنی (منابع فسفر، کلسیم، پتاسیم و...)، ویتامین‌ها، آنزیم‌ها، داروها و... است که با توجه به سهم ناچیز آنها در قیمت تمام‌شده از پرداختن به آن خودداری می‌کنیم.

 مطالعه ادامه مطلب