نژادهای برتر گاو در کشور بلژیک

 

Belgion Blue and White

نژاد سفید و آبی بلژیکی
اين نژاد از تركيب 3 نژاد شورت‌هورن (بريتانيا)، نژاد بلك‌ پايد (هلند) و نژاد شاروله (فرانسه) به دست آمده و خاستگاه اصلي آن، كشور بلژيك است. اين نژاد بين سال‌هاي 1920 تا 1950 ميلادي به عنوان نژادي دو منظوره به شمار مي ‌آمده اما در سال 1960 به دلیل ماربلينگ مناسب گوشت تولیدی، به عنوان يك نژاد گوشتي معرفي می شود. از خصوصيات ظاهري اين نژاد، مي‌توان به جثه متوسط، بدني سنگين با اندام حركتي قوي، سر كوچك با ساختار عضلاني و طيف رنگي سفيد، آبي و قرمز اشاره کرد.

از مهم‌ترين علل محبوبيت اين نژاد در بين دام‌ داران، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1. تفكيك در گونه شيري ـ گوشتي با نژاد كاملاً گوشتي
2. راندمان بسيار بالاي نژاد شيري ـ گوشتي (حدود 4000 ليتر در دوره شيردهي)
3. رشد مناسب نژاد گوشتي (حدود 1400 گرم به صورت روزانه)
4. بازده بالاي لاشه نژاد گوشتي (65 تا 70 درصد گوشت خالص)

 مطالعه ادامه مطلب

نژادهای برتر گاو در قاره آسیا

 

Brahman

نژاد برهمن
نژاد برهمن در اصل از گاوهاي وارد شده از هندوستان به آمريكا به وجود آمده است. منشا ابتدایی این نژاد، از نژاد زبو در کشور هندوستان سرچشمه می گیرد. نام برهمن اولين بار توسط گله ‌داران بزرگ تگزاسي استفاده شد، آنها به گله‌ هاي گاو گوشتي كوهان‌دار خود، نام برهمن آمريكايي دادند.انجمن پرورش دهندگان نژاد برهمن در سال 1924 میلادی به منظور بنيان نهادن اولين نژاد گوشتي مستقل آمريكايي تأسيس شد و به سرعت نژاد برهمن آمريكايي را در سراسر ايالات متحده آمريكا پخش كرد. اين نژاد به تدريج در 60 كشور جهان گسترش يافت كه عمده این مناطق آب و هوای گرمسيري و نيمه‌گرمسيري داشتند. از خصوصيات ظاهري اين نژاد مي‌توان به بدني بلند و كشيده، اندام حركتي قدرتمند، هوش و انرژي بالا اشاره كرد.

از مهم‌ترين علل محبوبيت اين نژاد در بين دام ‌داران، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1. توانايي بالا در ايجاد و همكاري جهت نژادهاي جديد
2. قابليت سازگاري بالا با محيط و توانايي شرايط نامطلوب
3. داشتن حس مادري مناسب
4. راندمان توليد شير بسيار بالا «چربي شير حدود %3/5»
5. فرم پستاني مناسب

 مطالعه ادامه مطلب

نژادهای برتر گاو در قاره آفریقا

 

Africander

 نژاد افريكاندر
اگرچه نژاد افريكاندر بومي كشور آفريقاي جنوبي محسوب می شود اما منشاء ابتدایی آن به آسيا باز مي‌گردد. طبق شواهد تاريخي، اين نژاد 1500 سال پيش از ميلاد مسيح از قاره آسيا به آفريقا آورده شده است. البته بايد اذعان داشت كه نظرياتي با مضمون شباهت نژاد افريكاندر با نژاد آلنت گاناي پرتغالي (Alente gana) وجود دارد كه البته هنوز به اثبات نرسيده است. مطالعات گذشته نگر در این منطقه نشان می دهد که هدف اصلی از انتقال این نژاد به این منطقه، تولید گوشت بوده است.
گونه‌هاي اوليه اين نژاد، حيواناتي قوي، باركش، مطيع و داراي سرعت و استقامت بالايي بودند. در اواسط قرن 17 میلادی، مهاجران هلندي اين منطقه، شروع به رام كردن برخي از زيرشاخه ‌هاي اين نژاد كردند. نياز ساكنان اين منطقه به گوشت قرمز باعث اصلاحات نژادي در اين گونه گرديد، اگرچه اين اصلاحات باعث شد كه نژاد افريكاندر اندام‌هاي حركتي بلند و كشيده خود را از دست دهد اما میزان تولید گوشت را در آن به شدت افزایش داده است. این اصلاحات به مرور اين نژاد را به عنوان يك نژاد گوشتي ممتاز در جهان مطرح كرد. امروزه نژاد افريكاندر اصلي‌ترين نژاد گاو در كشور آفريقاي جنوبي محسوب می شود و توانسته نقش مهمي در ايجاد نژاد هاي جديد در این منطقه ایفا کند. البته بايد اضافه كرد كه اين نژاد به كشورهاي استراليا، فيليپين و ايالات متحده آمريكا نيز صادر شده است.


از مهمترين علل محبوبيت اين نژاد در بين دامداران، مي‌توان به موارد زير اشاره كرد:
1. قد بلند و استايل مناسب جهت رسيدن به وزن های بالا
2. تحمل بسيار زیاد نسبت به شرايط نامساعد آب و هوايي
3. تحمل زیاد نسبت به گرسنگي و تشنگي

 مطالعه ادامه مطلب

معاینات دستگاه گوارشی در گاو ها (+ ویدیو)

معاینات بالینی در امر تشخیص و پروسه درمانی بیماری ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.در تشخیص قطعی بیماری نیز باید از معاینات دقیق بالینی استفاده نمود.یکی از مواردی که باید در معاینات بالینی حتما مورد ارزیابی قرار گیرند ، دستگاه گوارشی حیوانات می باشد که معاینه آنها می تواند مشکلات و نارسایی های بی شماری را عیان سازد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

معاینات دستگاه تنفسی در گاو ها (+ ویدیو)

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.

نشخوار Rumination

اگر گوساله در هفته اول زندگي به غذاي جامد دسترسي پيدا كند نشخوار در سن 3-2 هفتگي آغاز مي گردد.شروع نشخوار 5/1-5/0 ساعت بعد از خوردن غذا آغاز مي گردد.تعداد و طول نشخوار بستگي به فيبر غذا و اندازه قطعات ونوع غذا دارد و معمولا روزانه 24-4 دوره نشخوار انجام ميگيرد كه هر دوره 60-10 دقيقه طول مي كشد. در حد ميانگين روزانه تا هفت ساعت از وقت دام به نشخوار كردن مي گذرد.
آروغRuctation

بطور تقريبي روزانه حدود 600 ليترگاز توليد مي شود كه تقريبا از 66% CO2 ، 26% CH4 ، 6% N2 ، 11% H2S و كمتر از 1% O2 تشكيل يافته است. تعداد دفعات آروغ  به نوع غذا و ميزان تشكيل گاز بستگي دارد و تعداد آن در جيره اي كه از علوفه خشك تشكيل شده باشد 20-15 باردر ساعت و در جيره علوفه سبز 90-60 بار در ساعت مي باشد.ايجاد آروغ غير از نوع غذا وابسته به وجود گازهاي آزاد ، تحريك رسپتور هاي ناحيه ي كارديا و انقباض كيسه پشتي شكمبه دارد .
بازگرداندن غذا Regurgitation و استفراغ Vomiting : تخليه فعال محتويات شكمبه به علت انقباض همزمان پيش معده ها و عضلات شكم در گاو به ندرت اتفاق مي افتد كه شايد در اثر انباشتگي شكمبه ،فرم عصبي استونمي (كتوز عصبي)، ضايعات آماسي يا تومري در مدياستن يا در مري و نگاري صورت مي پذيرد.
مدفوع Defication گاو روزانه 24-10 بارو تقريبا حدود50-30 كيلوگرم در جمع مدفوع مي كند.
قوام مدفوع و ميزان خردشدگي ذرات علوفه : مدفوع گاو در حالت نرمال بصورت خميري است. مدفوعي كه چرب يا همراه موكوس بصورت لايه اي روي آن ديده شود احتمالا در اثر جابجائي شيردان بطرف چپ مي باشد. مدفوع كف آلود و آبكي به رنگ قهوه اي مايل به زرد نشانه اي از اسيدوز شكمبه را دارد. از لحاظ ميزان خردشدگي ذرات علوفه، مدفوع گاو سالم حاوي فيبرهاي علوفه به ميزان زياد و باندازه تقريبي 5/0 سانتيمتر مي باشد.وجود قطعات بزرگتر مثلا 2-1 سانت نشانه اختلالي در امر نشخوار يا تخليه سريع مواد خورده شده از پيش معده مي باشد، يكي از دلائل آن TRP است كه به تازگي وقوع يافته باشد. وجود قطعات بلندتر ازچوب كبريت ممكن است در اثر بيماري دندان ، استنوز معدي، تورم نگاري، تورم شيردان اولسراتيو و لكوز پيشرفته ديواره شيردان محسوب گردد. مدفوعي كه اندازه ذرات آن به طور غيرطبيعي كوچك باشد در رابطه با تاخير در عبور هضمي توجيه مي شود كه ممكن است در جابجائي شيردان ديده شود و معمولا علاوه بر آن مدفوع حاوي موكوس نيز ميباشد. وجود موكوس چسبناك سفيد مايل به خاكستري (گاهي مخلوط با خون) نشانه اي از انسداد روده يا فلجي روده است. اگر بجاي مدفوع مخاط سفيد رنگ يا شيشه اي روشن از مقعد خارج گردد نشاندهنده فلج هزارلا omasalparesis ميباشد.

 مطالعه ادامه مطلب

معاینات دستگاه تنفسی در گاو ها (معرفی بیماری های مهم تنفسی گاوها)

معاینات بالینی در امر تشخیص و پروسه درمانی بیماری ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.در تشخیص قطعی بیماری نیز باید از معاینات دقیق بالینی استفاده نمود.یکی از مواردی که باید در معاینات بالینی حتما مورد ارزیابی قرار گیرند ، دستگاه تنفسی حیوانات می باشد که معاینه آنها می تواند مشکلات و نارسایی های بی شماری را عیان سازد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

معاینات دستگاه تنفسی در گاو ها (معرفی بیماری های مهم تنفسی گاوها)

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.پرتونگاري سينه در گوساله ، گوسفند و بز عملي است که مي تواند در تشخيص تومورها ، پنومونی و اتلكتازي مفيد باشد . برونكوگرافي ، با استفاده از ماده حاجب ، براي تعيين حالت ناي و برونشها با ارزش است ولي براي جلوگيري از سرفه اي كه در اثر عبور سوند ايجاد ميشود بيهوشي عمومي اجتناب ناپذير است .به دست آوردن نمونه خلط جهت مطالعات باكتريولوژيك نيز با ارزش است و روش كار در گاو قابل اجرا است . ولي قبلا بايد داروي آرامبخش را به منظور جلوگيري از تحريك پذيري حيوان پيش بيني نمود تا بتوان زبان را براي مشاهده مجراي حلق به جلو كشيد.
بزل حفره جنب نيز مانند آزمايش خلط اطلاعات مفيدي در باره وضع بيمار به دست مي دهد.در گاو در صورت ظن به وجود ترشحات بايد سوزن را با اجتناب از مجروح كردن پريكارد در ششمين يا هفتمين فضاي بين دنده اي و در پايين سطح مايعي كه به وجود آن گمان مي رود وارد كرد و با سرنگ كشيد.در خصوص بیماری های ریه در گاوها چه می دانید؟ چه میزان با بیماری های دستگاه تنفس در این موجودات آشنایی دارید؟
ريه ها در گاو
محدوده ريوی در گاو

محدوده ريه در طرف چپ از يازدهمين فضاي بين دنده اي شروع و از ميانه دنده نهم عبور كرده و به حدود يك كف دست بالاتر از مفصل آرنج ختم مي گردد. محدوده ريه در طرف راست به اندازه يك كف دست عقب تر (تا حدود دنده 12 ) از آن در طرف چپ است زيرا در طرف چپ ريه توسط پيش معده ها كمي به سمت جلو (تاحدود دنده 11 ) رانده شده است.

شش ها و ریه ها در گاوها

دقه Percussion

در فضاي بين دنده اي بوسيله چكش دقه و قاشك يا تشتك تخت فلزي صورت مي گيرد. بهتر است اين عمل در مكان سر پوشيده و آرام انجام داد و هنگام دقه كردن كمي دهان را باز كرد.چكش دقه به سستي بين انگشتان شست و اشاره گرفته شده و به آن حركت پاندولي داده مي شود، در همين حال تشتك بروي ديواره سينه ودر صورت امكان در فضاي بين دنده اي با قوت هر چه بيشتر فشار داده مي شود. در صورتي كه چكش محكم به دست گرفته شود يا حركات از مچ يا آرنج منشاء بگيرند ، چكش به ميزان مناسبي جهش پيدا نكرده ودر نتيجه رزونانس دقه محو و مبهم مي گردد.صداي دقه در داخل قفسه سينه تا عمق حدودا 7 سانتي متر نفوذ مي كند، بنابراين ضايعات عميق تر از آن را نمي توان با دقه مشخص نمود. ضايعات ريوي سخت و فاقد هوا (كانون آماسي، تجمع مايع درون فضاي محدود يا تومورها) بايد به اندازه يك تخم مرغ يا مشت باشند تا بتوان آنها را به علت ايجاد صداي بم مشخص نمود.

 مطالعه ادامه مطلب

معاینات قلب و عروق و نکات مهم آن ها در گاو ها

معاینات بالینی در امر تشخیص و پروسه درمانی بیماری ها نقش بسیار مهمی را ایفا می کند.در تشخیص قطعی بیماری نیز باید از معاینات دقیق بالینی استفاده نمود.یکی از مواردی که باید در معاینات بالینی حتما مورد ارزیابی قرار گیرند ، قلب و عروق حیوانات می باشد که معاینه آنها می تواند مشکلات و نارسایی های بی شماری را عیان سازد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

معاینات قلب و عروق و نکات مهم آن ها در گاو ها

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.قلب در حفره صدري بين دنده هاي سوم تا ششم قرار دارد.اولين صداي قلب (سيستوليك) با انقباض بطني هم زمان است و توسط حركت انقباضي ميوكارد و بسته شدن دريچه دهليزی - بطنی بوجود مي آيد (صدای عضلاني دريچه اي). اين صدا طولاني تر، عميق تر (يا مات تر) و بلند تر از صداي دوم قلب است كه كوتاه تر، زيرتر (يا روشنتر) و آهسته تر مي باشد و توسط بسته شدن دريچه هاي سيني (صداي دريچه ای) توليد شده و هم زمان با شروع دياستول است (صداي دياستوليك قلب). فاصله بين اولين و دومين صدا از فاصله بين دومين صدا تا انقباض بعدي بسيار كوتاه تر است. اولين صدا در بالاي بطن و دومين صدا در بالای قاعده قلب شنيده مي شود.به منظور گوش كردن صداي دريچه هاي قلب گاو به بهترين وجه ، مي توان به شرح زير عمل كرد:

دريچه آئورتی: در طرف چپ ، درست در پايين خط فرضي افقي كه از مفصل شانه مي گذرد.
دريچه ششی : در طرف چپ، نيمه راه بين مفاصل آرنج وشانه ، در حد امكان به طرف جلو پيش برده شود.
دريچه دولتی (ميترال) : در طرف چپ ، به همان صورت درست در پايين خط افقي كه ا ز مفصل شانه مي گذرد ،اما اندكي عقب تر در پنجمين فضاي بين دنده ای.
دريچه سه لتی: در طرف راست ، قطعه سينه اي در نيمه راه بين مفصل شانه و آرنج ،در حد امكان به طرف جلو پيش برده شود.
تاكی كاردی: ضربان بيشتر از90 عدد در گاو بالغ در حال استراحت ، بيشتر از 100 عدد در گاو جوان يابيشتر از120 عدد در دقيقه در گوساله ها دلالت بر تاكي كاردي مي نمايد كه نشانه اي از نارسائي در گردش خون و يا عفونت سپتيسميك است البته ارقام بالا در سرزمينهاي مرتفع كوهستاني 10 ضربه كمتر از سرزمينهاي پست است .گاهي در حالت نوشيدن و خوردن بخصوص در گوساله تعداد ضربان قلب به مدت كوتاهي حتي به 150 مي رسد.

آناتومی قلب گاو و معاینات آن

سوفل Murmur

 مطالعه ادامه مطلب

بررسی سقط در گاوها و دلایل آن

سقط جنین یکی از بزرگ ترین مشکلات و ضررهای اقتصادی در دامداری های سنتی و صنعتی می باشد.سقطی که می تواند یک مشکل معمولی باشد و رفته رفته به یک موضع بحرانی منجر شود.در این مقاله به بررسی مختصر و تیتروار سقط و دلایل به وجود آمدن در دامداری ها می پردازیم.شما در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

بررسی سقط در گاوها و دلایل آن

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.سقط یکی از ضررهای موجود در دامداری های را تشکیل میدهد. اما کی و کجا سقط به یک موضع بحرانی تبدیل می شود و برای پیشگیری از آن چه باید کرد؟در این مقاله به صورت کاملا مختصر و تیتروار در خصوص این بیماری بیشتر خواهید خواند.
سقط و دلایل آن
سقط در گاو به صورت مرگ یا دفع جنین بین روزهای 45 و 260 از برقرای آبستنی تعریف می شود. سقط قبل از 45 روز در واقع تلفات اولیه رویانی نامیده می شود و رقمی در حدود 10 تا 15 درصد را شامل می شود. سقط پس از 260 روز، مرده زایی گفته می شود.
شیوع
بیشتر گله ها از نرخ سقط 1-2 درصد رنج می برند. بنابراین ، یک سقط به تنهایی دلیلی برای زنگ خطر نمی شود.یک نرخ سالیانه سقط نزدیک به 5% نرمال است. این رقم سقط هایی را که در طول ماه دوم و سوم آبستنی رخ می دهد،  شامل نمی شود چرا که اغلب آنها قابل تشخیص نیستند.نرخ سقط بیش از 10 % به عنوان طوفان سقط در نظر گرفته می شود!!
تشخیص علت سقط
تشخیص علت سقط مشکل است و تنها در 20-30% موارد تشخیص انجام می گیرد.برای تشخیص علت واقعی سقط باید جنین و جفت همراه آن با آب یا محلول نمکی به دقت شسته و در جای سرد نگهداشته شود. بهترین کار این است که کل نمونه جنین به آزمایشگاه فرستاده شود. در برخی موارد برخی از اندام های جنین به آزمایشگاه فرستاده می شود.سقط ممکن است به وسیله توکسین ها (سموم) موجود در گیاهان ایجاد شود نظیر:
- سوزن های درخت کاج پندورسا

 مطالعه ادامه مطلب

بررسی تاثیرات احتمالی مکمل های چربی بر میزان و کیفیت تولید شیر

شاید خلاصه دقیق این مقاله را بتوان در این جمله خلاصه نمود که پودر و مکمل های چربی بر میزان و کفیت تولیدی شیر تاثیری دارند یا خیر.مسئله ای که روزانه مورد آزمایش ده ها تن از دانشمندان قرارگرفته است و هر روز نیز به پرسش های جدیدی می رسیم و نیاز به تحقیق بیشتر در این خصوص حس می شود.شما در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

بررسی تاثیرات احتمالی مکمل های چربی بر میزان و کیفیت تولید شیر

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.این روزها و تقریبا همیشه با تغییر و نوسان در قیمت پودر چربی این بحث مطرح می شود که آیا پودر چربی مهم است یا نه؟ آیا باید در جیره باشد یا نه؟ در این مقاله گزیده ای از صحبت های دکتر آدام لاک (Adam Lock) از دانشگاه میشیگان را مرور خواهیم کرد که در زمینه مکمل چربی در دنیا صاحبنظر می باشند.دکتر لاک عقیده دارند که عرضه انرژی دلیل بسیار مهمی است که چرا اسیدهای چرب یا چربی ها به دام خورانده می شوند. چربی ها در جیره می توانند تولید شیر و ترکیبات شیر را افزایش دهند، در جهت مبارزه با تنش حرارتی به دام کمک کنند، و بازده تولید مثلی را بهبود ببخشند. (البته در مورد نقش چربی ها و اثر آنها در هنگام تنش حرارتی نظرات متفاوت و متناقضی وجود دارد).
تقریبا از هر منبع خوراکی که در جیره وجود دارد ، چربی وارد جیره می شود؛ اما آنها با هم یکسان نیستند.اگر هدف دادن مکمل چربی است، باید ترکیب مکمل چربی داده شده را بدانیم تا پاسخ گاو را پیش بینی کنیم. اثرات مکمل های چربی بسته به نوع مکمل به شدت متفاوت است. باید به خاطر داشت که اسیدهای چرب می توانند اثرات منفی داشته باشند، به ویژه روی شکمبه و قابلیت هضم خوراک.دکتر لاک و بوئِرمَن از دانشگاه میشیگان، متاآنالیزی انجام دادند تا ببینند منابع مختلف چربی هر کدام چه اثری را ایجاد می نمایند. در همه مطالعات مکمل چربی کمتر از 3 درصد ماده خشک جیره بود. 3 نوع متفاوت پودر چربی استفاده شده بود: نمک های کلسیمی اسیدهای چرب، چربی خالص، و چربی دامی که به پیه معروف است.

بررسی تاثیرات احتمالی مکمل های چربی بر میزان و کیفیت تولید شیر

پیه و نمک های کلسیمی اسیدهای چرب ماده خشک مصرفی را به اندازه نیم کیلوگرم در روز کاهش دادند در حالی که چربی خالص اثری روی ماده خشک مصرفی نداشت. در کل، مکمل چربی تولید شیر را به اندازه 1 کیلوگرم و چربی شیر را به اندازه 40 گرم در روز افزایش داد. نتایج متاآنالیز همچنین نشان داد که تولید پروتئین شیر با خورانیدن چربی خالص و پیه اندکی افزایش یافت.در مطالعه دیگری از همین گروه، که در آن گاوها 2درصد ماده خشک جیره را با اسید پالمیتیک (C16) یا اسید استئاریک (C18) تغذیه شده بودند، گاوهای تغذیه شده با اسید پالمیتیک روزانه 1کیلو شیر بیشتر، 90 گرم چربی شیر بیشتر و نیز بازده خوراک بالاتری داشتند. این پاسخ در گاوهای با تولید شیر متفاوت یکسان بود و ربطی به مرحله شیردهی نداشت.گاوهای تغذیه شده با اسید استئاریک ماده خشک مصرفی را افزایش دادند ولی اثری بر روی تولید و ترکیبات شیر مشاهده نشد، هر چند که دام های پر تولیدتر پاسخ های مثبت تری دادند.دکتر لاک عقیده دارد که مکمل چربی به اندازه 2 درصد ماده خشک جیره زیاد است. لذا آزمایشی طراحی شد تا نرخ گنجاندن چربی در جیره از 0/75، 1/5 و 2/25 % ماده خشک بررسی شود. حداکثر تولید در سطح 1/5 درصد مشاهد شد.به طور کلی دکتر لاک عقیده دارد که مکمل چربی در جیره مزایایی دارد اما باید بدانیم چه نوع مکمل چربی با چه ترکیبی را می خواهیم به دام بخورانیم. نشان داده شده است که اسید پالمیتیک موجب افزایش شیر و ترکیبات شیر می شود و نیز بازده خوراک را افزایش می دهد و این پاسخ فارق از سطح تولید دام به دست می  آید. با اینحال، تحقیقات بیشتری درمورد ترکیب اسیدهای چرب مکمل چربی مورد نیاز است.

اهمیت ثبات در برنامه پرورش تلیسه

آغوز و اهمیت بسیار بالای آن در گوساله ها

همه آنچه باید در باره کنترل (( تنش گرمایی )) دانست

 مطالعه ادامه مطلب

روش های امتیازدهی به آخور خوراک در گاوهای شیری

شاید از نظر بسیاری از افراد خوراک دام و مقدار باقی مانده ان در آخورها ارزش چندانی نداشته باشد.اما همین موضوع یک کلید طلایی برای متخصصین این حوزه است.بررسی مقدار خوراک مصرف شده و باقی مانده در آخوره به شیو های مختلف برای اهداف متفاوت امتیازدهی می شوند.شما در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

روش های امتیازدهی به آخور خوراک در گاوهای شیری

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.تغذیه کمتر از حد گاوهای شیری یک اشتباه جدی در مدیریت گاو شیری است. هر کاری که ما برای محدود کردن ماده خشک مصرفی انجام دهیم، تولید شیر گران را می کند. یک روش برای نشان دادن خوراک دادن محدود استفاده از یک سیستم مدون برای امتیاز دهی آخور خوراک موجود در گله شماست. در یک گاوداری فری استال شما باید تمام جاهایی را که خوراک در آن ریخته می شود را بررسی نمایید. ارزیابی خوراک مصرفی روزانه با استفاده از فیدر یا مدیر فارم یک راه خوب و منطقی است.زمان مناسب ارزیابی آخور یک ساعت پیش از خوراک دهی بعدی است. این روش برای گله هایی که یک یا بیش از یک بار خوراک در روز می دهند کار می کند. متداول ترین سیستمی که برای امتیاز دادن آخور به کار می رود به صورت زیر است:
امتیاز صفر

- خوراکی در آخور باقی نمانده است.
امتیاز 1

- خوراک به صورت پراکنده و در نقاط مختلف آخور باقی مانده است (کمتر از 5% مقدار ریخته شده)
امتیاز 2

- لایه بسیار باریکی از خوراک در آخور باقی مانده است
امتیاز 3

 مطالعه ادامه مطلب

اهمیت ثبات در برنامه پرورش تلیسه

منظور از ثبات برنامه ای چیست؟در پرورش دم از ثبات برنامه در موارد مختلفی همانند مدیریت گاو خشک ، آماده سازی خوراک ، برنامه تلیسه ، شیردهی و ... صحبت می شود.اما در واقع ثبات برنامه به چه معناست و هنگامی که در امر پرورش از ثبات و اهمیت آن صحبت می کنیم به چه چیزی اشاره داریم؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

گاو تلیسه

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.بیشتر دامداری هائی که در مورد ثبات عملکرد خود فکر و برنامه ریزی می کنند، فقط بر روی گله شیرده متمر کز شده اند. ثبات فرآیند شیردهی چگونه است؟ ثبات برنامه مدیریت گاو خشک چگونه است؟ ثبات فرآیند آماده سازی خوراک در دامداری چگونه است؟پس برنامه تلیسه چه طور؟ آیا این برنامه از ثباتی برخوردار است که تلیسه پرورش یافته در سن مناسبی زایمان کند؟ عملیات مدیریتی پایدار در پرورش یک تلیسه بسیار با کیفیت برای چرخه شیردهی آینده دامداری بسیار مهم است.حتی اگر داده های حاصل از برنامه های اصلاح نژادی به شما بگویند که میانگین سن اولین زایش در گله شما24 ماه است، آنالیز دقیق داده ها ممکن است است دامنه ای از 21 تا 30 ماه را نشان دهد. از طریق نظارت و تهیه نمودارهای رشدی شما قادر خواهید بود تا مشخص کنید در چه نقطه ای دچار مشکل هستید و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.
ثبات نظارت به این معناست که شما قادر باشید تلیسه های خود را وزن کنید! داشتن تجهیزاتی به منظور وزن کشی دقیق و راحت و نیز بهاربند و باکس های وزن کشی مناسب بسیار حیاتی است. شاید در نگاه اول این امر هزینه بر به نظر برسد. ولی اگر هزینه هر روز اضافی که تلیسه در سن مناسب زایمان نکند و به تبع آن کاهش تولید شیر در دوره شیردهی را در نظر بگیرید، این هزینه ناچیز خواهد بود. باید توجه داشت که بیش از 60 تا 70 درصد هزینه های پرورش تلیسه در دامداری ها را تغذیه شامل می شود و بهینه کردن هزینه ها با راهکارهای نظارتی امری مهم می باشد. در 2 دامداری در آمریکا مورد بررسی قرار گرفتند که در یکی 77% تلیسه هاشان در دامنه های قابل قبول بودند و در دیگری 44%. بدون نظارت دقیق، فارم دومی تصور می کرد که در مسیر درست قرار دارد ولی نکته ای که آنها درک نکرده بودند این بود که برخی از تلیسه هاشان بزرگتر و برخی کوچکتر از اندازه طبیعی در زمان تلقیح بودند.

خانه گاو

غیر از تغذیه و ژنتیک عواملی دیگری هستند که موجب برهم خوردن یکنواختی رشد در گروه تلیسه ها می شود:
- پنومونی
- سلامت تنفسی
- انگل ها
- فضای آخور

 مطالعه ادامه مطلب