آغوز و اهمیت بسیار بالای آن در گوساله ها

آغوز نقش بسیار مهم و فراتری از رساندن ایمنوگلوبولین ها در گوساله ها دارد.آزمایشات بسیاری نشان می دهد که ترکیبات موجود در آغوز باعث افزایش بازده خوراک می شود.همچنین آغوزها بر روی اشتها نیز اثرگذارند و باعث افزایش خوراک مصرفی می شوند.شما در خصوص آغوز چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

حیوان گاو

در شروع این مقاله از شما دعوت می کنیم که از سایر مقالات ویژه دام های بزرگ به خصوص حیوان گاو در سایت وت پارس دیدن نمایید.تا همین اواخر نیز دلیل اصلی خورانیدن آغوز رساندن ایمنوگلوبولین ها به گوساله این بود که هنوز سیستم ایمنی اش شکل نگرفته است. اما، نتایج پژوهش ها نشان می دهد که نقش آغوز فراتر از رساندن ایمنوگلوبولین ها به گوساله است. نظر به اینکه گوساله در طول زمان و در مواجهه با بیماری ها قادر به تولید آنتی بادی های خودش خواهد بود، آنتی بادی های حاصل از آغوز گذرا خواهند بود و این استدلال وجود دارد که آنها مطلقاً ضروری نیستند. برخی ترکیبات دیگر که در آغوز وجود دارند، مثل انسولین، عامل رشد شبه-انسولین-1، ریلاکسین و سایر عوامل رشد و هورمون ها ممکن است در فرآیندهای رشد و نموی مهم باشند. به همین خاطر، نبود یا کمبود هر کدام از آنها ممکن است فرآیند رشد و نمو را مختل کند و منجر به تغییر در مورد استفاده قرار گرفتن مواد مغذی و بازده گردد.
در حالی که همه ما میدانیم ترکیبی از ژنتیک و عوامل محیطی باعث بروز بسیاری از فنوتیپ ها می شوند، به این نکته هم باید توجه کنیم که تا وقتی گوساله در رحم مادر است، مادر محیط اطراف آن را کنترل می کند و با تولد گوساله این کنترل از بین نمی رود. این بدین معنی است که تا یک هفته پس از تولید و به ویژه با تغذیه آغوز، مادر همچنان گوساله را کنترل می کند. این مفهوم جدیدی است که در سالهای اخیر بدان توجه ویژه ای شده است و به آن نظریه لاکتوکرین گفته می شود.
نقش آغوز
آزمایشات نشان می دهد که ترکیباتی در آغوز وجود دارند که موجب افزایش بازده خوراک می شوند. جالب اینجاست که این ترکیبات غیر از ایمنوگلوبولین ها هستند! همچنین آغوز روی اشتها اثر گذاشته و موجب افزایش خوراک مصرفی می گردد.
در مقایسه با شیر، مشخص شده است که آغوز از لحاظ بسیاری از هورمون ها به شدت غنی است؛ ایمونوگلوبولین ها (60 برابر شیر)، پرولاکتین (18 برابر)، انسولین (65 برابر)، عامل رشد شبه-انسولین-1 (155 برابر). در یک مطالعه در گوساله نشان داده شده است که گوساله های تغذیه شده با آغوز در مقایسه با آنهایی که با سرم فیزیولوژیک (حاوی ایمونوگلوبولین های آغوز و همان مقدار پروتئین و انرژی) تغذیه شده بودند، عملکرد به شدت بهتری داشتند. این در حالی بود که غلظت ایمونوگلوبولین های خون هر دو گروه با هم برابر بود.

آغوز در گوساله ها

جالب است بدانیم مطالعات در خوک نشان داده اند خوکهایی که تا 3 روز پس از تولید شیر مادر دریافت کرده اند عملکرد تولید مثلی بهتری در آینده داشته اند و این بخاطر ریلاکسین بالایی است که در اغوز وجود دارد و گیرنده های آن در روزهای اول در پاسخ به ریلاکسین آغوز به شدت تولید می شوند. مطالعات در گوساله نشان می دهد که گوساله های تغذیه شده با آغوز ظرفیت بیشتری در جذب گلوکز از روده دارند و همچنین گلوکز خون بالاتری دارند. ولو اینکه اثرات بلندمدت آغوز بر تولید اثبات شده است، افزایش در بازده خوراک، کاهش در مرگ و میر و افزایش احتمالی در ماده خشک مصرفی همه و همه فرصت هایی را در جهت حداکثر کردن عملکرد این گاوهای آینده را از طریق تغذیه پیش از شیرگیری فراهم می کند.
خلاصه مقاله

 مطالعه ادامه مطلب

مهم ترین دلایل ایجاد پنومونی در گوساله ها

پنومونی یکی از رایج ترین مشکلات و بیماری های چند علتی در گوساله ها می باشد که عامل درصد بالایی از مرگ و میرها در این موجودات نیز می باشد.تشخیص دلیل اصلی آن بسیار مشکل است و در گوساله های درگیر تب بالا و تغییر ریتم تنفسی بسیار مشهود است.شما در خصوص این بیماری چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

پنومونی یک بیماری چند عاملی است و تشخیص دلیل اصلی آن بسیار مشکل است. اغلب گوساله های درگیر دارای تب (حدود 39/4 درجه سانتی گراد) و نرخ تنفس بالا (بیش از 60 تنفس در دقیقه) می باشند. باید دمای بدن همه گوساله های مشکوک به پنومونی گرفته شود. سرفه و ترشحات بینی نیز از علایم آن می تواند باشد و باید با دقت تفسیر شود چرا که دلایل دیگری نیز می تواند داشته باشد.گوساله ای که فقط سرفه می کند بدون آنکه تب داشته باشد یا سرعت تنفس بالایی داشته باشد، فقط نیازمند هوای تازه است ونه آنتی بیوتیک. باید بخاطر داشت که در درمان پنومونی نباید از پنی سیلین استفاده کرد، چراکه میکروب های مولد این بیماری به پنی سیلین پاسخ نداده و موجب وخیم تر شدن ماجرا می شوند.
پنومونی دلیل مرگ بیش از 21 درصد از گوساله های پیش از شیرگیری و بیش از 50 درصد گوساله ها پس از شیرگیری است. تشخیص دیر هنگام پنومونی یکی از دلایل اصلی نقص در مواجه با این بیماری است. در نهایت درمان طولانی تر و اثرات منفی آن بیشتر می گردد. معمولا پنومونی را به عنوان بیماری پس از شیرگیری در نظر می گیرند ولی این درحالی است که بسیاری از گوساله های پیش از شیرگیری درگیر آن می شوند.

نوع بستر و جایگاه، تعداد پن های گوساله، ابعاد جایگاه، مقدار و وضعیت بستر، الگوهای ورود و خروج گوساله ها به پن، محل نگهداری و تخلیه غذای باقیمانده و فاصله آن تا پن ها، و تراکم دام همه و همه اثر مهمی بر روی بیماری های تنفسی دارند. در مطالعه ای که در مجله دیری ساینس چاپ شده است، نشان داده شد که نگهداری گوساله ها در فضای بیرون موجب کاهش بار میکروبی و بیماری های تنفسی می شود.
اگر دلیل مشکلات تنفسی چیزی به غیر از موارد تنفسی باشد، توانایی در حل مشکل پنومونی در گوساله ها با تاخیر مواجه خواهد شد.بررسی مشکلات پنومونی بدون در نظر گرفتن برنامه واکسیناسیون کار درستی نیست. برای تشخیص زودهنگام موارد پنومونی به راهنمای اسکور سلامتی گوساله مراجعه نمایید. اسکور 2 و 3 دارای پنومونی هستند و باید به آنها رسیدگی شود. هدف داشتن کمتر از 10 درصد گوساله ها در هر گروه است. یعنی کمتر از 10 درصد گوساله ها اسکور 2 داشته باشند و کمتر از 10 درصد نیز اسکور 3.

پیشگیری از پنومونی
- همه گوساله ها باید در 4 - 6 ساعت اول پس از تولد حدود 4/5 لیتر آغوز مصرف کنند تا ایمنی لازم را به دست آورند. مهم ترین قدم در هر برنامه مدیریت سلامت گوساله، داشتن برنامه موفق مدیریت آغوز است.
- تهویه مناسب: آیا اصطبل پرورش گوساله شما از تهویه مناسبی به ویژه در تابستان برخوردار است؟ در آب و هوای سرد اغلب پنومونی دیده می شود ولی نه به دلیل سرما بلکه به دلیل تراکم زیاد و نبود تهویه کافی. اگر شما هم سطح گوساله قرار گرفتید و بوی آمونیاک به مشامتان رسید، شما با مشکل جدی تهویه هوا روبرو هستید.

 مطالعه ادامه مطلب

عوارض استفاده و مسمومیت با سرخس عقابی در دام ها

سرخس عقابی گیاهی چند ساله به ساقه های زیر زمینی نسبتا ضخیم،دراز و افقی است.برگ های آن پهن بزرگ،مثلثی شکل با بریدگی های مکرر و عمیق است.سطح فوقانی آنها سبز تیره و سطح تحتانی سبز روشن است.آیا از عوارض مصرف چنین گیاهانی در دام ها اطلاع دارید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

محل رویش سرخس در ایران استانهای ساحلی شمالی است.همه قسمت های سرخس از جمله ریزوم آن سمی هستند و ضمن خشک شدن نیز سمیت انها حفظ می شود.مواد سمی سرخس شامل گلیکوزیدهای سیانورژیک،تیامیناز،گلیکوزید کارسینوژن به نام پتاکوئیلوزید و گلیکوزیدهای کومارین میباشندمسمومیت با سرخس در تک معده ای ها و نشخوارکنندگان رخ میدهد.مرگ ناگهانی دام به دنبال تغذیه از ساقه های جوان سرخس به علت اسید سیانیدریک گزارش شده است.با این حال در عمل به ندرت با ان برخورد میشود و از اهمیت چندانی برخوردار نیست.

اختلالات ناشی از مصرف سرخس در دام ها عبارتند از:
1-کمبود تیامین در تک معده ای ها
2-مسمومیت حاد در گاو
3-هماتوری انزئوتیک در گاو و گوسفند(enzootic hematuria)
4-کوری (bright blindness) در گوسفند
5-نئوپلازی دستگاه گوارش

 مطالعه ادامه مطلب

اثرات گرما و رطوبت بر تولید مثل گاوها

افزایش حرارت و رطوبت محیط در تابستان می تواند موجب تغییرات فیزیولوژیکی و رفتاری درگاوها و درنتیجه کاهش موفقیتهای تولید مثل گردد.آیا از تاثیرات دقیق این دو فاکتور بر تولید مثل این حیوانات آگاهی دارید؟ تا چه میزان این دو فاکتور را مهم می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

افزایش حرارت و رطوبت محیط در تابستان می تواند موجب تغییرات فیزیولوژیکی و رفتاری درگاوها ودرنتیجه کاهش موفقیتهای تولید مثل گردد. این تغییرات عموما در نتیجه (استرس گرما)  بوده وشامل موارد ذیل است:
1.افزایش تنفس.       
2.افزایش درجه حرارت رکتوم.      
3.افزایش مصرف آب.
4.کاهش غذای مصرفی.    
5.کاهش وزن.                             
6.کاهش فعالیت.

 مطالعه ادامه مطلب

کمبود های تغذیه ای در بیماری های عصبی دام

کمبود تیامین (ویتامین B1) ... این کمبود موجب نکروز قشر مخ پولیو آنسفالو مالاسی و یا cerebrocortical necrosis می گردد.معمولا در گاو در سن 6 تا 18 ماهگی و در گوسفند در سن 2 تا 7 ماهگی دیده می شود که در سیستم های پروار بندی بیشتر است. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مقاله در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

تیامین از فاکتورهای ضروری بزای سیتم آنزیمی سیکل کربس است و کمبود آن به واسطه ی مختل شدن روند تولید انرژی و ATP در میتوکندری های سلول های عصبی،این سلول ها دچار نکروز و مرگ خواهند شد.نکروز ایجاد شده در این بیماری از نوع لایه ای Lamellar است که سلول های هرمی لایه سوم مغز را مبتلا نموده و این سلول ها حالت پیکنوزه بخود می گیرند.چین ها صاف و شکنج ها کم عمق و سطح مغز زرد رنگ می شود.تورم مغزی موجب فتق قسمت های مختلف مانند نیمکره های داس مغزی،فتق مخچه به داخل سوراخ پس سری و ایجاد حالت مخروطی می گردد.در مراحل پیشرفته ممکن است در مغز حفراتی پدید آمده و به علت از بین رفتن ماده خاکستری ضخامت لایه قشری کاهش می یابد.در دید میکروسکوپیک نکروز لایه ای نورون های عصبی در ناحیه ی قشری به وضوح نمایان است.در مراحل پیشرفته کانون هایی از نکروز میعانی به وجود می آیند.نفوذ سلول های آماسی، PVC وسایر نشانه های آنسفالیت دیده می شود.

در حالت طبیعی کمبود تیامین وجود ندارد چون توسط شکمبه ساخته می شود.اما شرایطی وجود دارد که باعث کمبود این ویتامین در نشخوارکنندگان می گردد که عبارت است از:
1-غیر فعال شدن تیامین تولید شده در شکمبه به علت تاثیر آنزیم تیامیناز.
این آنزیم توسط 2 باکتری به نام های  Clostridium sporongenes  و Bacillus thiaminolyticus  ترشح شده و باعث غیر فعال شدن تیامین در شکمبه می شود.
2-تیامیناز موجود در گیاه سرخس عقابی در صورت مصرف بیش از حد میتواند موجب کمبود این ویتامین گردد.
3-تغذیه زیاد با مواد کنسانتره و وجود مواد هیدروکربنه در شکمبه از یک سو موجب کاهش تعداد باکتری های فلور طبیعی و تولید کننده ی تیامین شده و از سوی دیگر با ایجاد  PH اسیدی در شکمبه محیط را برای فعالیت آنزیم تیامیناز فراهم میکند.
4-استفاده از مواد کوسیدواستات مانند آمپرولیوم که آنالوگ ویتامین ب1 است می تواند با تاثیر بر سیکل کربس و توقف تولید ATP  باعث کمبود تیامین گردد.جیره های هاوی سولفور و همچنین داروهای تیابندازول و لوامیزول نیز میتواند این اثر را القا نمایند.

 مطالعه ادامه مطلب

همه چیز در مورد ورم پستان + (به همراه پاور پویت خلاصه مطلب)

امروزه ورم پستان جز سه بیماری است که در گله ها ضررهای اقتصادی فراوانی به بار می آورد. ورم پستان در تمام پستان داران وجود دارد اما به دلیل استرس شیردوشی که به گاو وارد می شود، این بیماری بیشتر در گاو مطرح می باشد. وت پارس شما را به مطالعه ادامه مطلب و دانلود پاورپویت خلاصه این مقاله دعوت می کند.

ضررهای اقتصادی ناشی از ورم پستان تنها مربوط به هزینه های درمانی و دامپزشکی، کاهش تولید شیر و بیرون ریختن شیر به دلیل آنتی بیوتیک درمانی نبوده بلکه حذف دام مبتلا می تواند ضرر اقتصادی بزرگی محسوب شود. ورم پستان به التهاب بافت پارانشیم غدد پستانی گفته می شود که باعث تغییرات مرضی در غدد پستانی و تغییرات فیزیکی و شیمیایی در شیر می شود. تغییر رنگ شیر، لخته در شیر،افزایش سلول های بدنی و گلوبول های سفید در شیر، تغییرات بافت پارانشیم غدد پستانی که با ملامسه قابل تشخیص است از تغییرات پاتولوژیک ورم پستان هستند.

مهمترين تغييراتيکه در شير ايجاد ميشود عبارت است از:
تغيير رنگ وجود لخته و پيدايش تعداد زيادى لوکوسيت ( گلبول سفيد)با علا ئم تورم گرمى درد وسفت شدن غده پستانى که بوسيله آزمايش ظاهرى شير ميتوان آ نها راتشخيص داد . موارد زيادى از ورم پستانها را بسهولت نميتوان مشخص کرد بطوريکه داراى نشانيهاى درمانگاهى نيستند (ورم پستان مخفى) دراين نوع ورم پستانها به آزمايش غير مستقيم يعنى شمارش گلبولهاى سفيد متوسل ميشوند
عوامل ايجاد ورم پستان :
۱-عوامل مستعد کننده
الف-جراحاتيکه در سر پستانها يا پستان ايجاد ميشود
ب- روش نگهدارى (مديريت بهداشت جايگاه .مديريت بهداشت شير دوشى)
پ-حساسيت مربوط به توارث

 مطالعه ادامه مطلب

خصوصیات نژادهای مهم گاوهای شیری + دانلود پاور پوینت خلاصه

وت پارس خصوصیات نژادهای مهم گاو شیری از قبیل هلشتاین،جرزی،گرنزی،ایرشایر،براون سویس و شورت هورن را برای شما عزیران معرفی و نسخه پاورپوینت این مطلب را به صورت خلاصه در اختیار شما قرار داده است.شما با خصوصیات نژادهای مهم گاوهای شیری آشنایی دارید؟کدام نژاد را مناسب تر می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

 

در این پست شما با خصوصیات مهم نژادهای ممتاز گاوهای شیری آشنا می شوید. در پایان نیز تمامی مطالب ذکر شده برای استفاده شما در قالب برگزاری همایش ها یا فعالیت های کلاسی به صورت خلاصه در فایل پاور پوینتی گنجانده شده است که می توانید آن را دریافت نمایید.شما نیز اگر نژاد و خصوصیات بهتر و یا تجربه ای در خصوص نژادهای یادشده دارید بیان کنید.
نژاد هلشتاین:

- خواستگاه اولیه این نژاد هلند است
- بزرگترین و متداول ترین نژاد گاو شیری است.وزن مطلوب ان 680 کیلوگرم است و برای گاو نر 1000 کیلوگرم.
- در یک دوره ی شیر دهی 4500-5000 لیتر تولید دارد.این گاو از لحاظ کم بودن درصد چربی شیر شهرت دارد.
- از خصوصیات این گاو داشتن رنگ ابلق سیاه و سفید و مقاومت در برابر سرما است.این گاو به صورت یک دست سیاه و یک دست سفید هم مشاهده میشود.
- وجود لکه های سیاه در انتهای دم،در شکم و در فاصله بین شکم و زانو  از نظر خصوصیات نژادی مطلوب نیست.
- این نژاد به دلیل رشد سریع  جهت تولید گوشت نیز مورد اسفتاده قرار میگیرد.

 مطالعه ادامه مطلب

روش های بهبود تلقیح مصنوعی گاو

به طور کلی استفاده‌ی نادرست از تکنیک‌های تلقیح مصنوعی می‌تواند موجب کاهش موفقیت برنامه‌های اصلاح نژادی حاصل از تلقیح مصنوعی گردد. عده‌ی زیادی نیز در این زمینه عادات بدی را تکرار کرده‌اند.در این پست سعی شده است روش هایی هر چند ساده اما مهم را برای بهبود تلقیح مصنوعی به شما پیشنهاد نماییم.وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

 

در حالی‌که اکثر تولیدکنندگان تکنیک‌های حمل‌ونقل اسپرم و روش‌های تلقیح مصنوعی را فرا گرفته‌اند؛ متاسفانه عده‌ی زیادی در این زمینه عادات بدی را تکرار کرده‌اند که باعث افت نرخ گیرایی‌شان شده‌است. این مقاله روش‌های مناسبی که به برطرف نمودن برخی از این اشتباهات کمک می‌کند را بررسی می‌نماید.
تانک اسپرم و نگهداری لوازم تلقیح مصنوعی
تانک اسپرم را در یک مکان امن، تمیز، خشک و به دور از مواد شیمیایی خورنده قرار دهید. مکان تانک باید اجازه‌ی جابجایی آسان برای پر کردن با نیتروژن مایع را به شما بدهد. تانک را در یک مکان قابل رویت قرار دهید و هر چند وقت یک‌بار سطح نیتروژن مایع را چک کنید. در هر نوبت تنها مقدار مورد نیاز اسپرم برای مصرف حدود ۶ ماه راذخیره کنید.مطمئن شوید تانک اسپرم شما بیمه شده و امن است.
قبل از خارج کردن اسپرم از تانک، همیشه لیست اسپرم‌ها را را بررسی کنید و مطمئن شوید در هر نوبت از کپسولِ صحیح استفاده می‌کنید. اسپرم را از خط برفکی که در قسمت گردن تانک نیتروژن است، بالاتر نیاورید. قرار گرفتن اسپرم در این نقطه، میزان باروری در تلقیح بعدی را کاهش خواهد داد.
وسایل تلقیح مصنوعی را در یک پلاستیک تمیز یا یک جعبه ی فولادی ضد زنگ نگهداری کنید. زمانی که از آن استفاده نمی‌شود، درب صندوق را ببندید. قبل از بازگرداندن وسایل به داخل جعبه، تمامی آنها را تمیز کنید. همیشه غلاف پلاستیکی که برای پوشاندن تفنگ پایوت استفاده می‌شود را استریل نگه دارید.
کنترل مناسب اسپرم ها
قبل از ذوب کردن اسپرم، گاو یا گاو هایی که می خواهند تلقیح شوند را شناسایی و مهار کنید. مطمئن شوید گاو های در حال تلقیح فحل هستند یا در وقفه ی مناسب بعد از اینکه همگام سازی می شوند قرار دارند. از قانون قبل از ظهر/بعد از ظهر استفاده کنید یا تلقیح را بعد هورمون درمانی، در زمان توصیه شده انجام دهید.
زمانی که اسپرم ها را حمل می کنید برای محافظت از چشم، عینک ایمنی بزنید. حین آماده کردن تفنگ تلقیح، با یک انبر پلاستیکی به سرعت پایوت اسپرم را از جام بیرون بکشید این کار را با انتهای انگشتان انجام ندهید. این کار کمک می کند تا پایوت های داخل جام زیر خط برفک قرار بگیرند و از گرم شدن سریعِ پایوت نیز جلوگیری می شود. معمولا توصیه می شود در هر زمان تنها یک پایوت ذوب شود. اگر بیش از یک پایوت ذوب شود، می بایست آن ها را تکان داد تا امکان انجماد با یکدیگر حین ذوب شدن از بین برود.اگر گروهی از دام ها را همزمان سازی و تلقیح می کنید می توانید چندین پایوت را با یکدیگر ذوب کنید البته با این شرط که آن ها را ظرف مدت 15 دقیقه مصرف نمایید.

 مطالعه ادامه مطلب

عملیات مدیریتی پایدار در پرورش یک تلیسه بسیار با کیفیت

بیشتر دامداری هائی که در مورد ثبات عملکرد خود فکر و برنامه ریزی می کنند، فقط بر روی گله شیرده متمر کز شده اند. ثبات فرآیند شیردهی چگونه است؟ ثبات برنامه مدیریت گاو خشک چگونه است؟پس برنامه تلیسه چه طور؟ عملیات مدیریتی پایدار در پرورش یک تلیسه بسیار با کیفیت برای چرخه شیردهی آینده دامداری بسیار مهم است. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.


حتی اگر داده های حاصل از برنامه های اصلاح نژادی به شما بگویند که میانگین سن اولین زایش در گله شما24 ماه است، آنالیز دقیق داده ها ممکن است است دامنه ای از 21 تا 30 ماه را نشان دهد. از طریق نظارت و تهیه نمودارهای رشدی شما قادر خواهید بود تا مشخص کنید در چه نقطه ای دچار مشکل هستید و باید نسبت به رفع آن اقدام کنید.

ثبات نظارت به این معناست که شما قادر باشید تلیسه های خود را وزن کنید! داشتن تجهیزاتی به منظور وزن کشی دقیق و راحت و نیز بهاربند و باکس های وزن کشی مناسب بسیار حیاتی است. شاید در نگاه اول این امر هزینه بر به نظر برسد. ولی اگر هزینه هر روز اضافی که تلیسه در سن مناسب زایمان نکند و به تبع آن کاهش تولید شیر در دوره شیردهی را در نظر بگیرید، این هزینه ناچیز خواهد بود. باید توجه داشت که بیش از60 تا 70 درصد هزینه های پرورش تلیسه در دامداری ها را تغذیه شامل می شود و بهینه کردن هزینه ها با راهکارهای نظارتی امری مهم می باشد. در 2 دامداری در آمریکا مورد بررسی قرار گرفتند که در یکی 77% تلیسه هاشان در دامنه های قابل قبول بودند و در دیگری 44%. بدون نظارت دقیق، فارم دومی تصور میکرد که در مسیر درست قرار دارد ولی نکته ای که آنها درک نکرده بودند این بود که برخی از تلیسه هاشان بزرگتر و برخی کوچکتر از اندازه طبیعی در زمان تلقیح بودند.

غیر از تغذیه و ژنتیک عواملی دیگری هستند که موجب برهم خوردن یکنواختی رشد در گروه تلیسه ها می شود:

 مطالعه ادامه مطلب

آشنایی با انواع میکسرها

استفاده از فیدر میکسر برای تهیه TMR در اغلب دامداری های صنعتی ایران به امری ضروری بدل گشته است. در مقاله ذیل به برخی مشخصات کلی انواع فیدر میکسرها و اجراء آنها ، معایب و مزایای هرکدام اشاره شده است. اولین اقدام شما در تهیه یک جیره کاملآ مخلوط خرید یک فیدر  میکسر است . وت پارس شما را به مطالعه کامل این مقاله در ادامه مطلب دعوت می کند.


انواع میکسرها

اولین اقدام شما در تهیه یک جیره کاملآ مخلوط خرید یک فیدرمیکسر است . چندین نوع میکسر در بازار موجود می باشد که   از آن جمله می توان به مدل های زیر اشاره کرد:

  •          افقی

 مطالعه ادامه مطلب