چگونگی غذا دادن به دام در دامداری ها

وقتی به دام خود خوراک TMR می دهید این به معنای آن نیست که دقیقاً آن چیزی که برآورد کرده اید و انتظار دارید گاو می خورد. بررسی منظم TMR گره های کار را برای به دست آوردن خوارک مصرفی و تولید شیر پایدار، آشکار می سازد.از بیش از حد پر کردن فیدر خودداری کنید. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مقاله در ادامه مطلب دعوت می کند.

یکی از متدوال ترین اشتباهاتی که منجر به عدم یکنواختی TMR می شود پر کردن بیش از حد فیدر می باشد. مواد مایع را در وسط فیدر بریزید، نه جلو و نه عقب.این مقاله چکیده ای از بررسی 200 TMR در گله های آمریکاست که نکات قابل توجهی در مورد ارائه یک خوراک یکنواخت را گوشزد می کند. در زیر به چند مورد از اشتباهات متداول در زمان آماده کردن TMR اشاره می گردد.

فیدر را بیش از حد پر نکنید!

بیش از حد پر کردن فیدر موجب افزایش عدم یکنواختی و تنوع می گردد. در بیشتر مواقع وقتی که بتوانیم وزن فیدر بیش از حد پر شده را 10 تا 20 درصد کاهش دهیم عدم یکنواختی TMR به طور قابل توجهی کاهش می دهد که این امر به وسیله الک پنسیلوانیا (PSPS) تایید می شود. در کل، وقتی فیدر بیش از حد پر نمی شود تنوع  و پراکندگی در مولفه های کلیدی جیره به نصف کاهش می یابد.

علت کم کردن مقدار خوراک داخل فیدر این است که فیدر باید بار بیشتری را تحمل کند که اگر زمان مخلوط کردن هم افزایش داده شده باشد این امر می تواند یک مشکل دیگر را به مشکلات عدم یکنواختی اضافه نماید. شما باید خطر کاهش تولید و به مخاطره افتادن سلامت شکمبه را در برابر هزینه های بیشتر کارگری و سوخت را برای آماده سازی تعداد بیشتری TMR با حجم کمتر در فیدر بررسی کنید. متخصصان تغذیه و دامداران اغلب می گویند که وقتی که TMR یکنواخت تر است گاوهایشان عملکرد بهتری دارند.

تیغه ها و مته های فرسوده، به ویژه در فیدرهای عمودی،  توانایی شما را در فرآیند علوفه های بلند و کاه به شدت کم می کند به طوری که TMR قابل جدا شدن تحویل گاو می دهد! تحقیقات نشان می دهد که هر چه فیدر فرسوده تر می شود زمان لازم برای به دست آوردن یک TMR یکنواخت بیشتر می شود ولی در عمل و در سطح مزرعه با فرسوده شدن فیدر زمان مخلوط کردن تغییری نمی کند!!

اکثر سازنده های فیدر توصیه می کنند که حداقل 2 تا 3 دقیقه بعد از افزودن آخرین ماده خوراکی به فیدر، فیدر کار کند. با این وجود بسیاری مواقع دیده شده که پس از افزودن آخرین قسمت خوراک به به فیدر ( که معمولا ذرت سیلوشده یا مایعات است)، فیدر خاموش شده و بدون مخلوط کردن خوراک در آخور ریخته می شود.

 مطالعه ادامه مطلب

استفاده از مواد معدنی روشی برای کاهش هزینه های اضافی در سیستم پرورشی گاو شیری

یکی از تفکرات اشتباه در گذشته در مورد مواد معدنی استفاده از لفظ میکرو در دسته بندی مواد معدنی به معنای کم اهمیت تر ماکرو بود، در نتیجه لفظ میکرو به آن دسته از مواد معدنی نسبت داده می شد که درصد مورد نیازشان دربدن در مقایسه با سایر مواد معدنی کمتر  اهمیت داشت. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مقاله در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

در طی 30 سال گذشته ، جیره ی  گاوهای شیری جهت تامین نیازهای تولید و نگهداری به وسیله پروتئین ، انرژی ، ویتامین ها ، مواد معدنی وآب تنظیم می شد. و جیره نویسان تصور میکردند برای  پیشگیری از هرگونه عدم تعادل و نقصی در مواد غذایی که میتواند تولید مثل را تحت تاثیر قرار دهد، این روش مناسب و کافیست. در سالهای اخیر محققان شرح دادند که ارتباط بین تغذیه و تولید مثل بسیار عمیق تر و پیچیده تر از آنست که در ابتدا فکر می کردند. یکی از تفکرات اشتباه در گذشته در مورد مواد معدنی استفاده از لفظ میکرو در دسته بندی مواد معدنی به معنای کم اهمیت تر ماکرو بود، در نتیجه لفظ میکرو به آن دسته از مواد معدنی نسبت داده میشد که درصد مورد نیازشان دربدن در مقایسه با سایر مواد معدنی کمتر  اهمیت داشت. در این مقاله نقش مواد معدنی ماکرو(کلسیم، فسفر ، سدیم، کلر ، منیزیوم ، پتاسیم و سولفور) و میکرو (روی ، آهن ، مس ، منگنز، سلنیوم)در تولید مثل بررسی میگردد.

امروزه مواد معدنی یکی از محصولات رقابتی محسوب می شوند. میزان نیاز بدن به این عناصر وابسته به سن ، سایز ، پایه فیزیولوژیکی (آبستنی، تولید شیر ، و رشد) متغییر است. جذب این مواد نسبت به سایر مواد غذایی کمتر است و در عین حال تنوع آنها بالاست،و  علایم کمبود  آنها عموما تحت بالینی ست.( کمبود تحت بالینی یا فرعی مشکلات بیشتری را نسبت به بالینی ایجاد میکنند .زیرا که این علایم قابل مشاهده نیستند و اگرچه که حیوانات به رشد ادامه میدهند ، تولید با نرخ اندکی کاهش می یابد.)

میکرو مینرال ها

این دسته شامل ( روی، آهن، مس، منگنز، و سلنیوم ) می باشد . از جمله اثرات دریافت ناکافی روی شامل کاهش سلول های ایمنی ، کاهش پاسخ آنتی بادی ها و قطع رشد بافت لنفی است. پوست اولین خط دفاعی سیستم ایمنی بدن است. روی و منگنز از عناصر کلیدی جهت ساخت بافت مخاطی هستند. یکی از نقش های اصلی بافت مخاطی انتقال اسپرم ، رشد رویان و متعلقات جنین است.

روی

 مطالعه ادامه مطلب

همه آنچه باید در باره کنترل (( تنش گرمایی )) دانست

شاید شما هم با مشکلات مربوط به استرس گرمائی و اثرات منفی آن بر روی تولید و تولید مثل در دامداری خود برخورد کرده باشید.در این مجال کوتاه قصد داریم به صورت نکته ای این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم و نکاتی بیان کنیم که مطمئن هستیم در جهت سودآوری گله شما به شما کمک خواهد نمود. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می نماید.


این چند نکته کوتاه ، مسائلی کلیدی برای شما در حل مشکلات تنش گرمایی خواهد بود:

1- از علائم اولیه آن تعداد 80 تنفس یا بیشتر در دقیقه است که به راحتی می توان آن را در سطح گله بررسی نمود. شما می توانید 10 راس دام را بررسی کنید و اگر حداقل 7 راس تعداد تنفس بیش از 80 بود نشان دهنده وجود تنش حرارتی در گله است. اگر بیش از 5 راس تعداد تنفس بالاتر از 100 داشتند باید به سرعت به دنبال برطرف کردن تنش حرارتی باشید.

2- DCAD رابین 250 تا 300 میلی اکی والان در کیلوگرم تنظیم نمایید. 

3- دفعات خوراک دادن را در صورت امکان افزایش دهید و بیشتر خوراک را در ساعات انتهایی و ابتدایی روز در آخور بریزید. معمولا دام ها بیش از 70 درصد از خوراک شان را پس از نیمه شب و اوایل صبح مصرف می کنند.

4- پروتئین خام را به زیر 18 درصد کاهش دهید و سهم RUP یا پروتئین عبوری را به 5/6 تا 7 درصد افزایش دهید. از منابع پروتئینی متوازن استفاده کنید. نگران هزینه انرژی دفع اوره نباشید.

5- 20 تا 22 درصد فیبر موثر در جیره داشته باشید. این منبع فیبر باید حتما با کیفیت بالایی باشد. از آنجایی که گاوهای پرتولیدتر تنش حرارتی بیشتری را تجربه می کنند با کیفیت ترین و قابل هضم ترین الیاف را به آنها اختصاص دهید.

 مطالعه ادامه مطلب

اهمیت توجه به پرورش گوساله و تلیسه در سودآوری گله

بحث پرورش گوساله و اهمیت توجه به آن یکی از 2 حوزه اصلی تحقیقات در ایالات متحده است. مطالعات از وجود یک حلقه قوی بین تغذیه پیش از شیرگیری و شیر تولیدی در دوران بلوغ حکایت دارد. در این مختصر به بررسی اثر تغذیه پیش از شیر گیری و نقش آن در شیر تولیدی آینده میپردازیم. وت پارس ، شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.


باید توجه داشت که در شرایط فعلی و با توجه به نرخ پایین ماندگاری گاو در گله، بیش یا نزدیک به نیمی از عمر گاو در دوران گوساله و تلیسه سپری می شود که سودآوری ندارد. اما این بدان معنا نیست که به تغذیه در این دوران بر خلاف باور عموم بها داده نشود چرا که هر چه در این دوران کاشته شود در دوران شیردهی برداشته می شود.

پژوهش ها نشان می دهند که ما هر چه در دوران پیش از شیرگیری (حدودا تا 60 روزگی) بتوانیم خوراک بیشتر و مواد مغذی بیشتری به گوساله بدهیم این موجب افزایشی معادل با 450 تا 1350 کیلوگرم شیر بیشتر در اولین دوره شیردهی نسبت به گوساله های محدود تغذیه شده می گردد. این رقم بسیار قابل توجهی است. داده های حاصل از دانشگاه کرنل نشان میدهد که هرچه سرعت رشد پیش از شیرگیری بیشتر باشد تولید شیر در دوره شیردهی نیز بالاتر خواهد. این برخلاف تصور قدیمی است که سرعت رشد بالاتر موجب افزایش افت چربی در پستان می گردد. مصرف شیر بیشتر (یا شیر جایگزین بیشتر) در دوره شیردهی با افزایش شیر در دوره شیردهی بعدی مرتبط است. به طور کلی مطالعات نشان می دهد که برای رسیدن به تولید بالاتر باید سرعت رشد را بر خلاف برنامه های قدیمی با دادن شیر بیشتر و استارتر مقوی تر (از نظر پروتئین و انرژی) افزایش دهیم. برای هر نیم کیلو افزایش وزن پیش از شیرگیری، تلیسه ها حدودا 450 کیلوگرم شیر بیشتری در دوره شیردهی تولید کردند. لازم به ذکر است توصیه های جدید در مورد مقدار انرژی و پروتئین استارتر بسیار افزایش یافته است.

باید حتما از روز سوم یا چهارم همراه با دادن استارتر آب رابه صورت آزاد در اختیار گوساله ها قرار دهیم. مصرف آب به صورت آزاد مصرف استارتر را به طور قابل توجهی افزایش می دهد. دلیل تغذیه استارتر کمک به توسعه شکمبه در جهت شیرگیری زودتر و عادت پیدا کردن به جیره های معمول نشخوارکنندگان است. مقدار استارتر مصرف در هفته اول حدود 50 تا 60 گرم است ولی همین مقدار نقش به سزایی در توسعه شکمبه دارد. قبلا گفته میشد مصرف استارتر به صورت پودری بهتر از مصرف آن به صورت پلت است است، در حالی که مطالعات جدید از نقش مثبت تغذیه استارتر به صورت پلت در افزایش وزن و کاهش بیماری های تنفسی حمایت می کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

ده نکته کلیدی برای مدیریت پرورشگاه گوساله

پرورشگاه گوساله در گله های پرورش گاو شیری یکی از مهمترین مکان ها به حساب می آیند. برای اینکه پرورشگاه گوساله ها را تحت کنترل خود داشته باشید نکاتی  را مورد توجه قرار دهید. ده نکته که در پرورش گوساله ها کلیدی به شما می آیند.با رعایت همین ده نکته کوتاه می توانید مدیریت بهتری بر پروررشگاه خود داشته باشید. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می نماید.


1- وضعیت و شرایط موها و چشم ها را بررسی کنید (درخشندگی و شفافیت).

2- روزی 2 بار اشتهای گوساله را در هنگام هر بار خوراک دادن بررسی کنید.

3- انگل های داخلی و خارجی را در نظر بگیرید و گوساله را معاینه نمایید.

4- مراقب سرفه های گوساله ها باشید چرا که میتواند یک بیماری تنفسی باشد.

5- شما باید از دمای بدن گوساله آگاه باید باشید. دمای طبیعی بین 6/38 تا 1/39 درجه سانتی گراد می باشد. دماهای بدن ممکن است غیر طبیعی و در حد 6/41 باشد که در این موارد شما باید به نفس نفس زدن توجه کنید.

6-شما باید عرضه علوفه، بستر خشک و تمیز، آب، نمک و مواد معدنی را زیر نظر داشته باشید.

 مطالعه ادامه مطلب

جلوگیری از اسهال در گوساله ها

اسهال و متعاقب آن از دست رفتن آب بدن یکی از مهمترین دلایل مرگ و میر پیش از شیرگیری است.  اسهال گوساله می تواند به علت عفونت در روده به وسیله ویروس ها، باکتری و پروتوزوآ ایجاد شود. همچنین می تواند به وسیله ناکفایتی در برنامه خوراک دادن باشد. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مقاله در ادامه مطلب دعوت می کند.


حل کردن مشکلات گوساله ها نیازمند 3 مورد است:

 1) تعهد و التزام مستمر در شناسایی و حل مشکلات موجود در کل برنامه های پرورش گوساله

 2) شناسایی زودهنگام و درمان سریع و مراقبت از گوساله های اسهالی

 3) نظارت و ارزیابی مستمر برنامه گوساله (از جمله ثبت رکورد درست و دقیق)، و میل به انعطاف پذیر بودن در مواجه با هرگونه تغییر چالش برانگیز برای سلامت گوساله (چیزی که در گله های ایران کم دیده می شود و اصرار در انجام برنامه های قدیمی بیشتر انجام می گیرد).

 در زیر شما 10 راهکار دکتر چستر جونز را برای جلوگیری و درمان اسهال گوساله ملاحظه مینمایید:

 مطالعه ادامه مطلب

اطلس نژادهای برتر گاو قاره اروپا : کشور فرانسه

کشور فرانسه با مساحت 550000 کیلومتر مربع ، از نظر وسعت رتبه دوم را در اروپا داراست . تنوع وضعیت جغرافیایی فرانسه در اروپا کم نظیر است و دارای مناطق گسترده پست و دشت مانند ، کوهستانی ، جلگه ای و ساحلی است . هنگامی که این شرایط مناسب جغرافیایی در کنار آب و هوای چهار فصل و متعدل قرار می گیرد ، از فرانسه کشوری ایده آل برای تولید محصولات دامی و کشاورزی می سازد . به همین دلیل است که فرانسه همواره دارای نژادهای دامی عالی در جهان بوده است . در این مطلب سعی شده است که بهترین نژادهای حال حاضر فرانسه را مورد بررسی قرار دهیم .

راهنمایی : برای بازدید هر نژاد ، بر روی نام آن کلیک کنید ...

 

...............................................................................................................................

 

...............................................................................................................................

 مطالعه ادامه مطلب

نژادهای برتر گاو کشور فرانسه : نژاد سالرز

نژاد سالرز (Salers) :

اين نژاد يكي از مقاوم‌ ترين دام‌هاي پرورشي در فرانسه است و نژادي 3 منظوره « شيري ، گوشتي و كاري » محسوب مي‌شود . اين نژاد در سال 1853 ميلادي شناسايي شد كه تا اندازه‌اي به وسيله نژاد دوون قرمز اصلاح شده بود . نژادهاي شورت‌هورن و هايلند نيز به توسعه و اصلاح اين نژاد كمك كردند ، ولي اين نژاد را اغلب با نژاد شاروله آميزش مي‌دهند . انجمن نژادي سالرز در سال 1908 ميلادي تأسيس شد و پس از آن در كشورهاي كانادا و ايالات متحده آمريكا نيز به وجود آمد .

از خصوصيات ظاهري اين نژاد مي‌توان به رنگ قرمز شاه ‌بلوطي بدن اشاره كرد كه براي محافظت در برابر سرما و رطوبت ضخيم شده است . شاخ ها بلند و به طرف بيرون و بالا رشد كرده‌اند . نژاد سالرز كاملاً بزرگ است و لگن گاو ماده به صورت غير طبيعي بزرگ شده است .

 مطالعه ادامه مطلب

نژادهای برتر گاو کشور فرانسه : نژاد نرماندي

نژاد نرماندي (Normande) :

تاريخچه پرورش اين نژاد در كشور فرانسه به قرن‌هاي نهم و دهم ميلادي باز مي‌گردد . از سال 1946 ميلادي ، دامپروران حرفه ‌اي موظف شدند كه ركورد برداري كاملي از توليد شير گاو خود به عمل آورند . سال 1949 ميلادي ثبت گاو نر واجد شرايط در دفتر انساب آغاز شد . هم اكنون جمعيت اين نژاد حدود 000/500/5 رأس اعلام شده است كه در 52 منطقه از 95 منطقه كشاورزي كشور فرانسه پراكنده است .

از خصوصيات ظاهري اين نژاد مي‌توان به رنگ قهوه‌اي با لكه‌هاي سياه بدن اشاره كرد . سر غالباً سفيد است و حلقه‌هاي سفيدي در اطراف چشم‌ها وجود دارد . پستان‌هاي گاو ماده اين نژاد حجيم بوده و پستانك‌هاي خوبي دارد .

 مطالعه ادامه مطلب

نژادهای برتر گاو کشور فرانسه : نژاد مونت‌ بيليارد

نژاد مونت‌ بيليارد (Mont beliard) :

اين نژاد در گروه گاوهاي رد پايد مناطق مرتفع فرانسه قرار مي‌گيرد و به نام آلساتين (Alsatian) نيز معروف بوده است و تا سويیس هم گسترش يافته است . نژاد مونت‌ بيليارد شبيه نژاد سيمنتال مي‌باشد ، با اين تفاوت كه تركيبي زيباتر دارد . دفتر انساب و انجمن نژادي آن در سال 1889 ميلادي تأسيس شد .

از خصوصيات ظاهري اين نژاد مي‌توان به شباهت ظاهري به نژاد ژرمن‌ پايد اشاره كرد . فرم بدن و عضله‌بندي آن در جهت توليد شير بيشتر ، تغييراتي را به خود ديده است و داراي پستاني بسيار حجم است.

 مطالعه ادامه مطلب