دانستنی هایی در مورد بیماری کریمه - کنگو (پوستر آموزشی)

نخستین بار حدود 80 سال قبل بود که پا به عرصه نهاد.با حدود 200 ابتلا در منطقه کریمه اوکراین.حدود 10 سال پس از آن علائم بیماری در کشور کنگو نیز دیده شد و به این ترتیب بیماری جدید با عنوان تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو متولد شد.دانستنی های لازم در خصوص این بیماری را در یک پوستر آموزشی جمع آوری نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

دانستنی های در مورد بیماری کریمه - کنگو (پوستر آموزشی)

بسیاری از موارد کوچک و بزرگ علمی و یا حتی غیرعلمی را می توان با روش های مختلفی منتشر کرد تا خواننده درک بهتری از موضوع داشته باشد.یکی از این راه های آموزشی مناسب استفاده از پوسترهای آموزشی و اینفوگراف هاست. موردی که سایت وت پارس در آن در کشور ایران پیشتاز است و به عنوان نخستین سایت در این زمینه ، به انتشار پوسترهای آموزشی و اینفوگراف های علمی در خصوص علم دامپزشکی و علوم حیوانات در قالب طرحی با عنوان اینفووت (InfoVet) می پردازد.در این پوستر آموزشی راهنمایی جامع و کامل در خصوص دانستنی های جامع در خصوص بیماری تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو را برای شما تدوین و تهیه کرده ایم.برای بزرگ نمایی بر روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر را در سایز اصلی مشاهده نمایید.تصویر برای استفاده بهتر شما جهت پرینت و دریافت در کیفیت عالی ، با حجم بالا تهیه شده است. لطفا تا لود کامل تصویر شکیبا باشید.

دانستنی های در مورد بیماری کریمه - کنگو

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

لینک دانلود این تصویر در کیفیت خارق العاده جهت پرینت در سایز بسیار بالا : اینجا

پس از دوره كمون 3 تا 12 روزه بیماری تب خونریزی دهنده کریمه - کنگو ، عفونت خوني ويروس Viremia ايجاد مي‏ شود دام ها بندرت علائم كلينيكي نشان مي دهند و در اثر عفونت خوني ويروسي تب به مدت يك هفته در دام دوام مي‏ يابد و گهگاهي در حالت حاد خونريزي در مخاطات و يا پرخوني ديده مي‏ شود و پس از يك هفته دام بعنوان ناقل بيماري ويروس را از خود دفع مي‏‏ كند.اين بيماری در انسان به صورت هاي حاد، تحت حاد و خفيف يا فرم مخفي گزارش شده است در فرم حاد پس از عفونت خوني ويروس علائم تب و سردرد ، درد عضلاني ، لرز، گلودرد ، دردشكم ، تهوع و استفراغ، اسهال، پرخوني ملتحمه چشم و حساسيت به نور ديده مي‏ شود.بپیش از این نیز در یک پست جامع به طور کامل در خصوص این بیماری در اینجا توضیحاتی ارائه کرده بودیم.

بخش ویژه اینفووت در وت پارس

تهیه و طراحی پوستر از بهرام ایمان طلب

 مطالعه ادامه مطلب

دانستنی هایی در خصوص بیماری تب برفکی (پوستر آموزشی)

تب برفکی از واگیرترین بیماریهای دامی است که باعث خسارات اقتصادی قابل توجهی می‌شود. میزان مرگ و میر در دامهای بالغ، کم است. اما به دلیل ایجاد میوکاردیت ،‌میزان مرگ و میر در دامهای جوان زیاد است.تمامی دانستنی های مهم در خصوص این بیماری شایع را به طور خلاصه در یک پوستر آموزشی جمع آوری کرده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

بیماری تب برفکی

بسیاری از موارد کوچک و بزرگ علمی و یا حتی غیرعلمی را می توان با روش های مختلفی منتشر کرد تا خواننده درک بهتری از موضوع داشته باشد.یکی از این راه های آموزشی مناسب استفاده از پوسترهای آموزشی و اینفوگراف هاست. موردی که سایت وت پارس در آن در کشور ایران پیشتاز است و به عنوان نخستین سایت در این زمینه ، به انتشار پوسترهای آموزشی و اینفوگراف های علمی در خصوص علم دامپزشکی و علوم حیوانات در قالب طرحی با عنوان اینفووت (InfoVet) می پردازد.در این پوستر آموزشی راهنمایی جامع و کامل در خصوص معرفی کامل بیماری تب برفکی را برای شما تدوین و تهیه کرده ایم.برای بزرگ نمایی بر روی تصویر کلیک نمایید تا تصویر را در سایز اصلی مشاهده نمایید.

بیماری تب برفکی

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

مهمترين و اصلي ترين روش انتقال و انتشار این بيماري بخصوص در كشورهائي كه بيماري به فرم بومي حضور داشته و اپيدمي هاي منطقه اي و يا وسيع دارند ، انتقال به روش مستقيم يعني تماس دام آلوده با دام حساس مي باشد. دامهاي مبتلا داراي علائم كلينيكي بيماري ، خصوصاً در مراحل اوليه و فاز تب دار ، ويروس را از طريق انتشار همراه با هواي تنفس به دام در تماس انتقال داده و سبب بروز بيماري در دام حساس مي گردند.برای اشنایی کامل با این بیماری می توانید از اینجا و از طریق پرونده ای که پیش از این در وت پارس منتشر کردیم آشنا شوید.

شما نیز نظرات خود را در مورد این پوستر با ما در میان بگذارید. نظر شما در این مورد چیست؟

بخش ویژه اینفووت در وت پارس

تهیه و طراحی پوستر از بهرام ایمان طلب

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویری کاربردی از آناتومی گاو + ویدیو آموزشی

برای یادگیری دروس علوم پایه از راه های مختلفی می توان استفاه کرد ، مانند کتاب های مرجع. اما شاید جستجوی مطلب مورد نظر در این کتب زمان بر باشد. برای آشنایی بهتر با درس آناتومی ، تصاویر حیوان مورد نظر شما را به صورت مجزا قرار داده ایم. برای مشاهده و یاد گیری آناتومی گاو ، وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

این پست آموزشی به دلیل اینکه در برخی از مناطق دانشگاهای دامپزشکی قادر به تهیه حیوانات برای تشریح در درس جانور شناسی یا دروس دیگر نیستند و همچنین در راستای کاهش احتیاج به شکار این حیوان از زیستگاه های طبیعی آن برای تشریح برای شما دانشجویان و دوستان عزیز اماده گردیده است . امید است این مطلب مورد استفاده شما دوستان قرار گیرد.

تذکر : تصاویر آناتومی گاو برای قرار گیری منظم در سایت اندکی کوچکتر شده اند. برای دیدن واضح تر نوشته ها و تصویر ، روی تصاویر کلیک نمایید.

 مطالعه ادامه مطلب

گاوی سه قلو زایید/ از هر 700 هزار تولد فقط یک بار رخ می دهد + تصاویر

وت پارس - در مزرعه گرین هاوس در ویرال انگلیس گاوی سه قلو زایید.سه قلو زایی بسیار نادر بوده و از 700 هزار تولد در میان گاوها، یکبار رخ می دهد. وت پارس شما را به مشاهده کامل تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

سه قلوها ، نر بوده و در شمال غرب انگلیس بدنیا آمدند و جان آپلبی گاودار، می گوید هرگز چنین چیزی را ندیده بوده است.او می گوید پدر من 75 ساله مزرعه دار بود و پرورش گاو انجام می داد و هرگز در طول عمر وی و عمر من، چنین چیزی رخ نداده بود.جان بیش از 180 گاو در مزرعه خود دارند.

................................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

seery@vetpars.com

 مطالعه ادامه مطلب

اسبی ساخته شده از کلید های کامپیوتر

این روزها بسیار میبینیم که با بازیافت مواد مختلف بجای دور ریختن انها با انها مجسمه ها ،وسایل خانه و… میسازند تا بهترین بهره را از مواد ببرند و نیز به محیط زیست کمتر اسیب برسد. اسبی که در ادامه مطلب می توانید تصاویرش را مشاهده کنید با همین ایده و با استفاده از مواد بازیافتی و کلیدهای کامپیوتر ساخته شده است. وت پارس شما را به مشاهده این تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

............................

وت پارس ، تفکر نوین دامپزشک پارسی

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویری از تبلیغات قدیمی در مورد اسب ها

اسب ها از دیرباز مورد توجه انسان ها بوده اند در تاریخ همواره به عنوان حیواناتی نجیب و دوستان انسان ها از آنها نام برده شده است. از نظر مسابقات اسب دوانی هم که از اهمیت آن اطلاع دارید. هزینه های گزاف نگهداری و درمانی بالای اسب های مسابقه ای خود ار اهمیت این موجودات در نزد انسان می گوید و روشن می سازد که اکثر انسان ها به نسبت رابطه بهتری با این موجودات برخلاف سایر حیوانات دارند. این پست به نوعی هم در مورد اسب هاست و هم مسابقات آنها. 6 تصویر از تبلیغات قدیمی در مورد اسب ها را برای شما آماده کرده ایم.این تصاویر مربوط به سال 1962 میلادی می باشند. وت پارس شما را به مشاهده این تصاویر قدیمی و جالب در ادامه مطلب دعوت می کند.

.......................................

وت پارس تقدیم می کند

 مطالعه ادامه مطلب

تصاویری کاربردی از آناتومی اسب

برای یادگیری دروس علوم پایه از راه های مختلفی می توان استفاه کرد ، مانند کتاب های مرجع. اما شاید جستجوی مطلب مورد نظر در این کتب زمان بر باشد. برای آشنایی بهتر با درس آناتومی ، تصاویر حیوان مورد نظر شما را به صورت مجزا قرار داده ایم. برای مشاهده و یاد گیری آناتومی اسب ، وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

 

تذکر : تصاویر آناتومی اسب برای قرار گیری منظم در سایت اندکی کوچکتر شده اند. برای دیدن واضح تر نوشته ها و تصویر ، روی تصاویر کلیک نمایید

 مطالعه ادامه مطلب