نکات مهم در خصوص زایمان طبیعی سگ ها + ویدیو آموزشی

همواره تمامی زایمان ها در موجودات تحت نظر دامپزشکان به سزارین ختم نمی شود و اکثریت این موجودات به روش زایمان طبیعی فرزندان خود را به دنیا می آورند.زایمان در سگ نیز مانند دیگر نژادهای سگ در سه مرحله انجام می شود و هر مرحله نیز شرایط خاص خود را دارا می باشد.در این خصوص چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نکات مهم در خصوص زایمان طبیعی سگ ها

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با مزایا و معایب و سوالات رایج در خصوص عقیم سازی سگ ها آشنا خواهید شد.

بعد از گذشت حدود 58 تا 65 روز پس از عمل جفت گیری جنین ها که اکنون به توله های کامل تبدیل شده اند آماده تولد و وارد شدن به دنیای بیرون از رحم مادر می شوند و فرایند زایمان به طور غریزی و بر اساس تعیین زمان ساعت بیولوژیکی بدن مادر آغاز می شود. بسته به تعداد توله ها و اینکه مادر چندمین زایمان خود را انجام می دهد عمل زایمان بین 12 تا 36 ساعت به طول می انجامد و مسلما نخستین زایمان به زمان بیشتری نیاز دارد. تاخیر در زایمان می تواند علل مختلفی داشته باشد که عبارتند از:
- محاسبۀ نادرست طول مدت آبستنی
- اشتباه در ثبت تاریخ جفت گیری
- آبستن نبودن سگ و یا ناتوان بودن او در به دنیا آوردن توله ها

 مطالعه ادامه مطلب

همه چیز در خصوص مزایا و معایب عقیم سازی سگ ها

موافقان عقیم سازی سگ ها دلایل زیادی را در خصوص موافقت خود با این عمل بیان می کنند.از کاهش ولگردی سگ ها تا جلوگیری از بروز برخی از بیماری های مهم مانند سرطان های دستگاه تناسلی.اما مخالفان بر این عقیده هستند که این عمل معایب بسیاری زیادی نیز همراه خود خواهد داشت.نظر شما در این خصوص چیست؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

همه چیز در خصوص مزایا و معایب عقیم سازی سگ ها

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با مزایا و معایب و سوالات رایج در خصوص عقیم سازی سگ ها آشنا خواهید شد.

عقیم کردن سگ نر ریسک ابتلا به تومورهای بیضه و مشکلات پروستات را از بین می برد. همچنین عقیم کردن از بروز بیماری هایی که در سنین بالا همچون فتق رخ می دهد جلوگیری می کند. خیلی کم دیده می شود که سگ های نر عقیم شده در فصول جفتگیری حیاط خانه را جهت یافتن جفت ترک کنند و این امر باعث می شود که دیگر دچار تصادف با ماشین نشده، دزدیده و گم نشود و با دیگر حیوانات دعوا نکنند. سگ های ماده بهتر است قبل از فحل سوم عقیم می شوند و این کار ریسک بروز تومور پستان ،سرطان تخمدان و عفونت رحم را در آنها کاهش می دهد.(تمامی این بیماریها می توانند کشنده باشند و درمان آنها بسیار پر خرج می باشد). در عین حال، با عقیم کردن سگ ماده خود از آمدن سگ های همسایه و و لگرد در زمان فحل سگ ، به محل زندگی تان جلوگیری می کنید. از طرفی زایمان برای سگ شما می تواند خطرناک باشد. بعضی از نژادها نمی توانند بصورت طبیعی زایمان کنند و احتیاج به سزارین دارند که این عمل ریسکی و بسیار پر خرج است.برای سگ نر هم از شش ماهگی حتی تا ده سالگی هم می توان انجام داد و باز هم ذکر می شود که سگ را بسیار مطیع تر و آرامتر خواهد کرد البته در سگ نر عمل وازکتومی هم انجام می گیرد (بستن لوله ها که فقط جلوی باروری حیوان را می گیرد و در خلق و خوی آن هیچ تاثیری نمی گذارد و او را آرام نمي کند . اگر مایلید سگتان را عقیم کنید بهتر ست اورا کاملا عقیم کنید .سگ با عقیم کردن بر خلاف نظر عوام اگر با مشاوره دامپزشک و رعایت جیره غذایی که دکترش در نظر میگیرد چاق و خارج از اندازه نخواهد شد.
عقیم کردن در سگ های نر
اخته کردن سگ نر منافع زیادی دارد.یکی از بزرگترین نگرانی ها غده پروستات است که تحت تاثیر هورمون تستوسترون در طول زندگی حیوان به تدریج بزرگتر می شود و با افزایش سن ناراحتی سگ بیشتر می شود و گاهی آنقدر بزرگ می شود که در روند طبیعی تخلیه مدفوع اختلال ایجاد می کند و حتی گاهی تحت نفوذ هورمون تستوسترون شاهد عفونت پروستات نیز هستیم.با اخته کردن به طرز چشمگیری پروستات کوچکتر شده و به این ترتیب هم از التهاب و عفونت پروستات و هم از سرطان خوش خیم آن که با افزایش سن به آن مبتلا می شود پیشگیری می شود. یکی دیگر از منافع اخته کردن پیشگیری از انواع فتق ها و تومور هایی است که اطراف بیضه ها و زیر مقعد بوجود می آیند و باعث ترشحات زیاد اطراف غشا ی بیضه شده که با اخته کردن تقریبا از بین می روند.
- تغییرات رفتاری پس از عقیم سازی

 مطالعه ادامه مطلب

نکات مهم در چک آپ سالیانه سگ ها توسط دامپزشکان

بسیاری از افراد که به مراقبت از حیوانات خانگی به خصوص سگ ها می پردازند اهمیت ویژه ای برای سلامت و بهداشت این موجودات قایلند.اما در کنار همه این مراقبت های دائمی ، چک آپ سالیانه سگ ها جایگاه دیگری دارد.این چک آپ این شانس را به صاحبان حیوانات می دهد تا از بروز بسیاری از بیماری ها جلوگیری نمایند. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نکات مهم در چک آپ سالیانه سگ ها توسط دامپزشکان

بسیاری از افراد که از سگ ها مراقبت می نمایند به اهمیت چک آپ سالیانه این موجودات واقفند.از ویزیت عمومی گرفته تا بررسی دقیق و تخصص کنه ها و ... باعث می شود که چک آپ سالیانه باعث شود تا شانس صاحب دام برای مراقبت و مواظبت بهتر از حیوان خود افزایش یابد.اما در این بین دامپزشکان باید به چه نکاتی توجه نمایند؟ در این چک لیست تعدادی از موارد مهم که دامپزشکان باید به یاد داشته باشند را بررسی نموده ایم.

چک اپ سگ ها

سلامت عمومی
ویزیت های چک آپ برای تشخیص های دقیق در سلامتی فیزیکی حیوانتان ضروری هستند. به طور مطلوب ، سگ ها باید هر سال یک بار یا هرچه پیرتر می شوند یا نیاز به معالجه پزشکی خاص دارند چک آپ شوند. ویزیت های مکرر دامپزشک نقش مهمی را در اصل پیشگیری بهتر است از درمان ایفا می کند. پس صبر نکنید تا مشخص شود که سگ شما به درمان پزشکی نیاز دارد. دامپزشکتان سگتان را معاینه می کند، که معاینه اش برای مثال شامل گوش دادن به صدای قلب و شش هایش، معاینه شکمش، بررسی مشکلات پوشی و پوششی و معاینه چشم ها و گوش ها است.

 مطالعه ادامه مطلب

سوختگی در حیوانات خانگی (علل و درمان آن)

حیوانات خانگی به دلایل متفاوتی می توانند دچار سوختگی های مختلف اعم از شیمیایی و غیرشیمیایی شوند.مواجه با این احتمال و درگیری با چنیی حیواناتی می تواند برای هر صاحب دامی سخت و طاقت فرسا باشد.اما شما در خصوص مقابله و درمان مشکلات سوختگی های متفاوت در حیوانات خانگی چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

سوختگی و علل و درمان آن در حیوانات خانگی

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با اصول اولیه و نکات کلیدی در درمان و مقابله با سوختگی های حیوانات کوچک آشنا می شوید.

علل سوختگی

آتش سوزی های خانگی ، حریق های بزرگ ، حوادث آشپزخانه ای ، سوختگی های الکترونیکی به دلیل جویدن سیم های برق و سوختگی های ناشی از موادشیمیایی و ...

اقدامات لازم

الف) سرد کردن ناحیه سوختگی

- برای سردکردن و کاهش التهاب ناشی از سوختگی ، ناحیه سوخته شده را در زیر شیر آب خنک قرار دهید.می توانید از کمپرس سرما نیز استفاده کنید.در این موارد نباید مستقیما از یخ استفاده کنید ، زیر یخ باعث سرد شدن بیش از حد ناحیه شده و می تواند باعث کاهش جریان خون و از بین رفتن بافت ناحیه سوخته شده گردد.

ب) سوختگی های مستعد ابتلا به عفونت می باشند و می توانند به شدت دردناک باشند.هرگز خودتان برای درمان سوختگی ها اقدام نکنید و به جای آن با استفاده از یک گاز استریل ، از ناحیه سوختگی به صورت موقت محافظت کرده و حیوان را سریعا به یک دامپزشک ارجاع دهید.

سوختگی در سگ ها

 مطالعه ادامه مطلب

غذاهای ممنوعه برای حیوانات خانگی

بحث تغذیه در حیوانات خانگی و بالاخص سگ ها و گربه ها همواره یکی از موارد مهم و بسیار حساس در بحث نگهداری از حیوانات خانگی می باشد.برخی از مواد غذایی خطرناک وجود دارند که مصرف آنها در سگ ها می تواند آنها را تا یک قدمی مرگ و نابودی پیش ببرد.شما چه میزان با این غذاهای ممنوعه در حیوانات خانگی آشنا هستید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

غذاهای ممنوعه برای حیوانات خانگی

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با مواد غذایی ممنوعه در حیوانات خانگی با تمرکز بر سگ ها آشنا می شوید.پیش از این در یک پست مفصل از اصول تغذیه سگ ها با تمرکز بر توله سگ ها از این لینک سخن گفتیم.ذکر این نکته الزامی است در صورتی که متوجه شدید و یا مشکوک بودید که سگ شما ماده ای مسموم کننده را خورده است بلافاصله با دامپزشک خود تماس بگیرید. بهتر است که همواره تلفنی اضطراری از دامپزشک خود در اختیار داشته باشید تا در مواقع ضروری با دامپزشک تماس بگیرید.حال به بررسی و معرفی غذاهای ممنوعه در حیوانات خانگی و ذکر دلایل آنها می پردازیم.

مسمومیت با سیر و پیاز در سگ ها

سیر و پیاز حاوی یک ترکیب شیمیایی بنام تیوسولفات هستند که خوردن آن می تواند برای سگ و گربه خطرناک باشد.خوردن حتی مقدار کمی پیاز خام یا پخته می تواند سبب ایجاد نوعی کم خونی در سگ گردد (hemolytic anemia) .در ابتدا علائم مسمومیت که معمولا پس از چند روز ایجاد می گردد شامل حالت تهوع واستفراغ می باشد و سگ از خوردن غذا امتناع می کند.به فاصله کوتاهی سگ دچار تغییر رنگ ادرار ناشی از مواد آزاد شده از گلبول های قرمز تخریب شده در خون می گردد و علائم کم خونی به صورت بی حالی و ضعف و تنگی نفس ظاهر می گردد.خوردن یک وعده پیاز البته به مقدار زیاد مثلا حدود 600 گرم و یا به دفعات متعدد مثلا 150 گرم در هر وعده غذایی در یک سگ حدودا 10 کیلو گرمی می تواند سبب مسمومیت شدید گردد.
مسمومیت با شکلات در سگ ها
شکلات حاوی ماده ای بنام تئو برومین است که بدلیل عدم توانایی بدن سگ در متابولیزه کردن ودفع آن (بر خلاف بدن انسان) می تواند سبب مسمومیت شود.علائم مسمومیت حدود چند ساعت بعد از خوردن کاکائو و یا شکلات البته بسته به مقدار آن و نیز جثه سگ ، ایجاد می گردد.طیف اثرات سمی تئو برومین از ایجاد علایم یک مسمومیت گوارشی ساده یعنی استفراغ و اسهال تا سر دیگر طیف یعنی مرگ کشیده شده است.خطر ناک ترین اثر این ماده ناشی از تاثیرات قلبی آن به صورت افزایش ضربان قلب و ایجاد نا منظمی در ریتم قلب می باشد که متعاقب فعالیت بیش از حد سگ می تواند سبب ایست قلبی و مرگ شود.تشنج، خونریزی داخلی،اسهال،استفراغ و افزایش غیر طبیعی ادرار و تحریک پذیری سگ از دیگر علائم مسمومیت با این ماده است.لازم به ذکر است خوردن حدود ۷۰ گرم شکلات برای یک سگ ۱۰کیلوگرمی می تواندایجاد مسمومیت کرده و حتی مرگبار باشد!

غذاهای ممنوعه برای حیوانات خانگی

آووکادو

 مطالعه ادامه مطلب

30 نکته کوتاه در خصوص سگ ها (که شاید ندانید!)

سگ ها نخستین موجودات این عالم اند که به دست انسان ها اهلی شدند و هم اکنون طبقه بندی نژادی آنها شامل صدها نژاد می باشد.برآوردی در اوایل قرن جدید نشان داد که حدود 400 میلیون قلاده سگ در سراسر دنیا زندگی می کنند.اما زندگی این موجودات با این همه گستردگی حاوی نکاتی است جالب که شاید همه آنها را ندانیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

30 نکته کوتاه در خصوص سگ ها ( شاید ندانید!)

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با 30 کوتاه و جالب در خصوص سگ ها آشنا می شوید که شاید آنها را ندانید.

1) غدد عرق سگ ها فقط در بین پدهای پنجه هایشان است.
2) یک سگ 1 ساله از لحاظ بلوغ و از لحاظ جسمی مانند یک انسان 15 ساله است.
3) تنها 350 کسکی تریرز در جهان وجود دارد.این نژاد ، یکی از نادرترین نژاد هاست.
4) 703نوع نژاد سگ های اصیل وجود دارد.
5) از هر 3 خانواده در آمریکا یکی صاحب سگ است.
5) درجه حرارت معمولی بدن سگ ها 101.2 درجه فارنهایت است.
6) پس از تولد، چشم توله سگ ها به طور کامل باز نمی شود هنگامی که آنها 12 روزه می شوند چشم ها شروع به باز شدن می کنند.

 مطالعه ادامه مطلب

چشم سوم : تصاویر دلگرم‌ کننده از توله ‌سگ‌ هایی که تبدیل به سگ ‌های بالغ و عاقل شدند!

آدام جونز عکاسی است که بیش از 20 سال با حیوانات کار کرده و در طول این مدت از سگ‌هایی که در مراحل مختلف زندگی خود بودند، تصویربرداری نموده. برخی از آن‌ها توله‌ سگ‌های جوانی بودند، در حالی‌ که برخی دیگر مسن‌تر و عاقل‌تر هستند.هم اکنون در چشم سوم تعدادی از جالب ترین تصاویر این تغییر نسل ها را مرور می کنیم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

چشم سوم : تصاویر دلگرم‌ کننده از توله ‌سگ‌ هایی که تبدیل به سگ ‌های بالغ و عاقل شدند!

آدام جونز عکاسی است که بیش از 20 سال با حیوانات کار کرده و در طول این مدت او از سگ‌هایی که در مراحل مختلف زندگی خود بودند، تصویربرداری نموده. برخی از آن‌ها توله‌ سگ‌های جوانی بودند، در حالی‌ که برخی دیگر مسن‌تر و عاقل‌تر هستند. این دگرگونی‌های سنی الهام‌ بخش باعث شد تا او کتابی به نام یاران وفادار گذشته و حال" (Faithful Friends Then & Now) بنویسد و بخشی از تصاویر این اختلافات سنی را به نمایش بگذارد.

Jones در کتاب خود می‌نویسد: عمر یک سگ نشانه‌های زیادی در زندگی ما بر جای می‌گذارد. ما آنها وقتی توله هستند، می‌خریم، درست هنگامی که در اوج بامزگی و دست‌ و پا چلفتگی هستند. سپس به آن‌ها آموزش می‌دهیم، یاد می‌دهیم که رفتار بهتری داشته باشند. ارتباطات بین ما و آنها در طول زمان عمیق‌تر می‌شود. با بزرگ‌تر شدن سگ ها، تغییراتی پیش میاید و این دفعه ما سعی می‌کنیم بیشتر از آن‌ها و از آموزه‌ هایشان یاد بگیریم. زندگی باوجود یک سگ درکنارتان واقعاً بهتر خواهد بود.هم اکنون شما را به مشاهده تعدادی از این تصاویر زیبا در بخش ویژه سایت وت پارس با عنوان چشم سوم ، دعوت می کنیم.

 چشم سوم : تصاویر دلگرم‌ کننده از توله ‌سگ‌ هایی که تبدیل به سگ ‌های بالغ و عاقل شدند!

Maddy

10 ساله 5 ساله

 

 

چشم سوم : تصاویر دلگرم‌ کننده از توله ‌سگ‌ هایی که تبدیل به سگ ‌های بالغ و عاقل شدند!

 مطالعه ادامه مطلب

روش های تسلط و فرمان بردار کردن سگ توسط صاحب حیوان

روش های بسیار و نکات مهمی وجود دارند که در قالب باید و نبایدها موجب تسلط و قدرت شما بر سگ تان به عنوان صاحب دام خواهد شد.شما با رعایت این مجموع رفتارها می توانید بر سگ خود مسلط شوید و از حیوان خود یک حیوان مطیع ، فرمان بردار و گوش به زنگ بسازید.شما با این رفتارها و این اصول کاربردی آشنایی دارید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

روش های تسلط و فرمان بردار کردن سگ توسط صاحب حیوان

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با اصول اولیه و نکات کلیدی برای تسلط بر حیوان تان به عنوان یک صاحب دام آشنا می شوید.

سگ سانان از قدیم موجوداتی اجتماعی بوده اند و تا حال این حالت در آنها حفظ شده است و همیشه احتیاج به رهبری و رهبر داشته و دارند. قویترین فرد گروه همیشه نقش لیدر و راهنما را بر عهده دارد. راهنمایی باید بصورت یک حاکمیت آرام و متین باشد مانند رهبری گروه در یک گله گرگ، وقتی به یک گله گرگ نگاه کنید می بینید که این حاکم بی علت از خود صدا و آشوب تولید نمی کند.رهبر گله گرگها یک حاکم واقعی، قوی و با درایت است و فقط موقعی خودش را درگیر رفتار گروه می کند که به او احتیاج باشد، و در آخر کار هم خاطی را می بخشد و به کارش ادامه می دهد.
شما هم باید حکم یک حاکم را برای سگ تان داشته باشید. شما باید برای آموزش و تربیت سگ دیکتاتوری محض نبوده اما دیکتاتوری مهربان باشید! شما بهترین دوست سگ تان هستید و اگر از دید او فردی ترسناک باشید در آن واحد نمی توانید نقش بهترین دوست را نیز داشته باشید و مسلما او هم از شما فاصله خواهد گرفت و این رابطه ای نیست که ما برای آموزش سگ به آن نیاز داریم.در اینجا این سئوال مطرح می شود پس از چه راهی می توانیم حاکمیت خود را برای سگ تثبیت کنیم؟ اگر شما راهنما هستید باید اولا تمام نیازها تحت کنترل شما باشد. این به چه معنی است؟ یعنی رفتار شما باید مانند والدین باشد، آنها تا زمانی برای فرزندان امکاناتی مانند پول توجیبی، استفاده از اتومبیل، رفت و آمد با دوستان و خیرید لوازمی که دوست دارند و غیره را فراهم می کنند که فرزندان از آنها حرف شنوی داشته باشند، یعنی به نوعی رفتارشان را  با در اختیار قرار دادن امکانات تحت کنترل در می آورند.

روش های تسلط و فرمان بردار کردن سگ توسط صاحب حیوان

شما منابعی مانند غذا، جای خواب، گردش روزانه، خوراکی های تشویقی و … را در اختیار سگ تان قرار می دهید و در مقابل رفتارش را تحت کنترل در می آورید.غذا عامل مرگ و زندگی برای سگ است و او این را خوب میداند و درک می کند. غذا نباید همیشه از آن ظرف غذای جادویی سگ بصورت رایگان تامین شود بلکه سگ باید درک کند که این لطفی از طرف شما برای او است.پس کاری که شما باید انجام دهید این است که به سگتان دو بار در روز غذا بدهید ( اگر سگ توله است سه تا چهار بار در روز) اما شما نباید همینطور غذا را در ظرف ریخته و همیشه در دسترسش قرار دهید! این روش برای سگ هایی مناسب است که کمی جسور و خود رای هستند و سعی دارند به چیزهایی که می خواهند به هر طریق دست پیدا کنند و سعی در کنترل شما دارند و اگر این اتفاق صورت گیرد برای همیشه حرف حرف آنها خواهد شد و این سگ تان است که لیدری و راهنمایی گروه را بدست می گیرد.

کاری که شما می توانید در این رابطه انجام دهید این است که کنترل ظرف غذای سگ را در اختیار داشته باشید. مثلا در زمان غذا، شما می توانید سگ را صدا بزنید و روی صندلی بنشینید و ظرف غذا را روی پای خود قرار دهید و زمانی که سگ نزد شما آمد به او فرمان بشین داده و غذا را به عنوان پاداش کار در اختیارش قرار دهید.بله درست است ، سگ را برای خوردن هر تکه از غذا وادار به انجام کاری کنید و زمانی که غذا را در اختیارش قرار دادین با لحنی مهربان او را تشویق کنید. اگر مشاهده کردید که سگ لجباز شما ترجیح می دهد که غذا نخورد ، تا فرمان شما را انجام دهد، به این باور برسید که احتمالا گرسنه نیست و در برابرش تسلیم نشوید.روش دیگری برای تثبیت رهبری شما در مقابل سگ تان این است که برای چیزها و یا کارهایی که از شما توقع دارد شما هم از آن کاری بخواهید. سگ شما در روز پاداش های زیادی به صورت رایگان از شما دریافت می کند بدون آینکه شما متوجه آن باشید مانند: غذا، بیرون رفتن و قدم زدن، توپ بازی، نوازش و… .حتی اگر سگ شما فقط یک فرمان ساده اولیه مانند بیا را آموخته باشد، کافی است تا شما از آن استفاده کنید و ازش بخواهید قبل از اینکه یکی از پاداشهای ذکر شده را بخواهد باید فرمان بیا را اجرا کند و بعد به خواسته اش برسد. این اعمال باعث می شود که شما لیدر گروه باشید.
بیاد داشته باشید که شما باید تاثیر قویتر بودن را روی سگ داشته باشید تا اینکه سگتان بر روی شما تاثیر بگذارد و این را فقط با تثبیت راهنمایی بدست خواهید آورد.صاحب باید در هر شرایطی قدرت خود را ثابت کند و از فرمان خود کوتاه نیایند و به دلخواه سگ عمل نکند، اما نباید هیچگونه تنبیه بدنی انجام شود، زمانی سگ فرمان پذیر است که ترسش از صاحب به علت قدرت و علاقه باشد.صاحب باید خود اولین فردی باشد که به قوانین تعیین شده عمل کند و تمام افراد خانه نیز باید از آن پیروی کنند.

روش های تسلط و فرمان بردار کردن سگ توسط صاحب حیوان

 مطالعه ادامه مطلب

تغذیه مناسب برای سگ ها در فصل زمستان

زمستان است و سرد.شرایط تغذیه ای نیز در این فصل برای سگ ها متفاوت خواهد بود.سگ هایی که در خانه زندگی می کنند به علت دمای مناسب محیط و فعالیت بدنی کم نیاز به غذای کمتری به نسبت سگ هایی که در خارج از خانه نگهداری می شوند دارند.شما در خصوص تغذیه مناسب سگ ها در زمستان چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

تغذیه مناسب برای سگ ها در فصل زمستان

در قسمت نخست از سری مطالب سگ ها در زمستان ، از شرایط نگهداری و مراقبت از این موجودات و نیازهای آنها در فصل زمستان سخن گفتیم.(می توانید مشروح این مقاله را از این لینک مطالعه نمایید).حال در ادامه به بررسی تغذیه این موجودات در فصل زمستان خواهیم پرداخت.در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.

در زمستان باید جیرۀ غذایی سگ ها ۲۵% بیشتر از فصل گرم شود. این غذای اضافی برای سگ ها لازم و حیاتی است و باعث تولید حرارت نسبتا بالایی در بدن می شود.سگ هایی که در خانه زندگی می کنند به علت دمای مناسب محیط و فعالیت بدنی کم نیاز به غذای کمتری به نسبت سگ هایی که در خارج از خانه نگهداری می شوند دارند.تغذیه نقش موثری بر پوست و موی بدن سگ دارد. با افزودن روغن بذر کتان، روغن زیتون و یا مکمل های غذایی مانند: (Missing Link، Nupro و Solid Gold Seameal) به سالم نگهداشتن پوشش بدنی سگ کمک کنید زمانی که پوشش بدنی سگ سالم باشد مقاومت بیشتری در برابر سرما خواهد داشت.برای تغییر جیرۀ غدایی سگ خود و تنظیم کالری دریافتی مورد نیاز حتما باید با دامپزشک مشورت داشته باشید.

برف خوردن سگ ها

شاید این سوال برای خیلی از صاحبانی که سگهای خود را در زمستان خارج از منزل نگهداری می کنند پیش آمده باشد و یا گمان کنند که چون اطراف سگ پر از برف است نیازی به آب ندارد. درصورتی که کاملا اشتباه است و جواب منفی است.در حقیقت خوردن برف در وهلۀ اول نیاز به مصرف مقدار زیادی انرژی دارد تا حرارت بدن باعث ذوب شدن برف شود و این امر برابر است با از دست دادن دمای بدن سگ در هوای سرد. مقدار آبی که سگ از خوردن یک سطل برف بدست می آورد چندین برابر کمتر از آب مورد نیاز روزانه اش می باشد. با این تفاوت که سگ انرژی بسیار بالایی نیز صرف ذوب کردن آن می کند.
نکته : سگ در زمستان به علت فعالیت بالایی که بدنش برای سوخت انرژی و بدست آوردن گرمای مورد نیاز انجام می دهد به آب بیشتری نیازمند است.البته این موارد تنها برای سگ هایی که خارج از خانه زندگی می کنند نیست، بلکه سگ های داخل منزل نیز در زمستان آب بیشتری نیازمند هستند و باید همیشه آب تازه در دسترس داشته باشند.

تغذیه مناسب برای سگ ها در فصل زمستان

مسمومیت با خوردن برف

 مطالعه ادامه مطلب

همه چیز در خصوص نگهداری و مراقبت از سگ ها در سرمای زمستان

فصل زمستان و سرمای آن برای بسیاری از موجودات بی زبان که قادر به تکلم نیستند و نمی توانند از سختی خود بگویند طاقت فرسا می باشد.سگ ها هم از این قاعده مستثنی نیستند و شرایط نگهداری از آن ها در این فصل متفاوت با سایر فصول است.شما از نگهداری و شرایط مراقبت از سگ ها در زمستان چه می دانید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

همه چیز در خصوص نگهداری و مراقبت از سگ ها در سرمای زمستان

در ابتدای این پست باید این نکته را ذکر نماییم که اگر به مطالب آموزشی در خصوص سگ ها علاقه دارید از صفحه ویژه سگ ها در وت پارس دیدن کنید و انواع پست های آموزشی را دریافت نمایید.در این پست شما با اصول اولیه و نکات کلیدی در مراقبت و نگهداری از سگ ها در فصل زمستان آشنا می شوید.

وقتی دمای هوا برای انسان پائین می آید، باید ایمنی حیوانات خود را در نظر داشته باشیم، آنها نیز مانند انسان ها از هیپوترمی (افت دمای بدن) و سرمازدگی رنج می برند. گاهی اوقات ما در زمستان نیاز سگ ها را به محیطی گرم به این علت که بدنشان از خز پوشیده شده است فراموش می کنیم.اما آنها از سرمای هوا و حرکت بر روی پیاده روهای یخ بسته و پوشیده شده از برف، احساس ناخوشایندی پیدا می کنند. شاید حیوانات بهتر از انسان قادر به مقاومت در برابر سرما باشند، اما آنها از قرار گرفتن طولانی مدت در معرض دمای انجماد دچار سرمازدگی و افت حرارت بدن شده که سبب آسیب دیدگی یا مرگ بافت بدن می شود و حیوان را در معرض خطر جدی قرار می دهد.دو واژۀ سرمازدگی و هیپو ترمی (افت حرارت بدن) در واقع معادل هم نیستند ولی می‌توانند در کنار هم برای تمام نژادهای سگ مشکل ایجاد کنند. از عبارت سرمازدگی برای اندام‌های مختلف بدن استفاده می‌شود. افت دمای بدن حالتی است که حرارت بدن سگ از ۳۷٫۲ درجه سانتی‌گراد کمتر شود.

نژادهای در معرض خطر
سگ هایی که در خارج از منزل نگهداری می شوند مخصوصا نژادهایی که دارای جثۀ کوچک هستند، توله ها، نژادهایی که پوشش بدن آنها کوتاه و کم می باشد و سگ های مسن بیشتر در معرض سرمازدگی قرار دارند.
نکته : سگ های باردار و یا سگ هایی که از برخی داروها (آنتی بیوتیک) استفاده می کنند و در شرایط درمانی قرار دارند حساسیت به سرمازدگی در آنها افزایش بیشتری دارد.این گروه از سگ ها هرگز نباید در فصل زمستان که دمای هوا بسیار کاهش می یابد بدون نظارت صاحب در خارج از منزل بمانند و یا به فعالیت مشغول شوند.

نقاط حساس بدن سگ ها به سرما
سرمازدگی در سگ ها اغلب در بخش هایی که از حداقل مو برخوردار هستند ایجاد می شود. که این مناطق عبارتند از: دم، گوش، پد پاها، انگشتان پاها و کیسه های بیضه.به طور معمول جریان خون این نقاط بدن سگ را گرم نگه می دارد. در زمستان هنگامی که این مناطق از بدن به شدت سرد می شوند، رگ های خونی برای حفظ گرمای بدن خود را منقبض می کنند، در این حالت خون کمتری به بافتهای بدن می رسد و در نهایت بدن سرد شده و بافت ها یخ زده و می میرند.در سرمازدگی شدید آب درون سلولی یخ می بندند و در سلول گسترش یافته و منجربه پارگی سلول و ایجاد زخم برروی بدن می شود.

 مطالعه ادامه مطلب