خرچنگ ها درد را احساس می کنند ؛ زنده آنها را نپزید

دانشمندان می گویند بررسیهای جدید نشان می دهد سخت پوستان درد را احساس می کنند بنابر این انسانها باید در رفتاری که با این موجود می کنند تجدید نظر کنند.تا به حال تصور می شد سخت پوستان درد را احساس نمی کنند اما پروفسور باب الوود استاد دانشگاه کوئینز بلفاست با آزمایشی نشان داده است که سخت پوستان درد را حس می کنند. شما چه نظری در مورد این مسئله دارید؟برای مطالعه کامل این مقاله با وت پارس در ادامه مطلب همراه باشید.

درد، احساسی ذهنی است و بررسی عینی آن در حیوانات به خصوص بی مهرگان کار دشواری است. تا به حال تصور می شد آنچه سخت پوستان حس می کنند نوعی احساس ناخوشایند است به نام "نوسی سپشن". به این معنی که تحریک بافتها سبب تحریک اعصاب مرکزی و محیطی می شود که مولد نوسی سپشن است. بنابراین تصور می شد سخت پوستان به صورت واکنشی به تحریکات پاسخ می دهند. به عبارت دیگر این احساس ناخوشایند پردازش نمی شود پس نمی تواند منجر به تغییر رفتار و یادگیری شود.

اما آزمایشی که پروفسور الوود طراحی کرد نتیجه ای متفاوت داشت. پروفسور الوود خرچنگ معمولی سواحل اروپا را برای آزمایش انتخاب کرد. این خرچنگها معمولا در طول روز در زیر تخته سنگها پناه می گیرند تا خوراک مرغان دریایی نشوند.

" این آزمایش برای تفکیک درد از احساس ناخوشایندی به نام "نوسی سپشن" طراحی شده. نوسی سپشن واکنشی فوری برای محافظت جانور است اما سبب آگاهی از علت این احساس نمی‌شود و رفتار حیوان را تغییر نمی‌دهد."

"نوسی سپشن در تمام حیوانات دیده می شود اما در مورد درد اینطور نیست".

پروفسور الوود، نود خرچنگ ساحل را در محلی بسیار پر نور قرار داد. به طوری طبیعی خرچنگها به دنبال تاریکی می رفتند. به نیمی از خرچنگها در اولین جایی که پناه گرفتند نوعی شوک الکتریکی وارد می کردند. بعد خرچنگها را دوباره در منطقه پرنور قرار دادند.

"خرچنگهایی که شوک دیده بودند بسیار بیشتر از آنها که شوک ندیده بودند تغییر رفتار دادند. پس از فقط دوبار آزمایش، تغییر رفتاری که ایجاد شد کاملا قابل ملاحظه بود".

"من نمی دانم در ذهن خرچنگ چه می گذرد اما می توانم این را بگویم که رفتار این خرچنگها یک واکنش ساده نبود بلکه تمام معیارهای درد را در خود داشت." آنها که تاریکی را دوست دارند به جای پرنور و خطرناک می رفتند.

خرچنگها را هشت بار دیگر در همان شرایط قرار دادند و با وجود اینکه از شوک خبری نبود اما آنها باز هم از جایی که شوک دیده بودند پرهیز می کردند.

 مطالعه ادامه مطلب

جایزه ملی حمایت از حیوانات برای دامپزشک دوستدار حیوانات

هم زمان با جشن بهمنگان، با اهدای ششمین نشان خروس سپید و لوح تقدیر از دکتر مازیار منشئی و مهندس مژگان جمشیدی تقدیر خواهد شد. جایزه ملی حمایت از حیوانات با نام «خروس سپید» همزمان با جشن بهمنگان و روز ملی حمایت از حیوانات به دکتر مازیار منشئی تعلق خواهد گرفت.مازیار منشئی دامپزشک دوستدار حیوانات است به نحوی که مخالف بسیاری از اعمال جراحی معمول صورت گرفته روی حیوانات خانگی نظیر عقیم سازی و اخته کردن، اصلاح گوش و حنجره و قطع دم بوده و در سال‌های اخیر در مخالفت با آنها کوشیده است. وت پارس شما را به مطالعه کامل این خبر در ادامه مطلب دعوت می کند.

 

تاریخچه نشان خروس سپید

جایزه ملی حمایت از حیوانات  همزمان با جشن بهمنگان و روز ملی حمایت از حیوانات سال ۱۳۸۵ خورشیدی به ابتکار انجمن حمایت از حیوانات اصفهان به کوشاترین فرد یا گروه فعال در زمینه حفظ حقوق حیوانات اهداء می شود. از آنجائیکه «خروس سپید» یکی از نشانه های جشن بهمنگان است، لذا عنوان نشان خروس سپید برای نشان یادبود آن انتخاب شده است.

نخستین بار در بهمنگان سال ۱۳۸۵ خورشیدی این جایزه به یاد «شهید یحیی شاهکو محلی» و برای بزرگداشت او به خانواده این محیط بان شهید اهداء شد. درسال ۱۳۸۶ خورشیدی دومین نشان خروس سپید به «انجمن یوزپلنگ ایرانی» به پاس تلاش‌های علمی و عملی برای حفظ گوشتخواران بزرگ ایران و به ویژه یوزپلنگ ایرانی طی سالهای متمادی تعلق گرفت. سومین جایزه سالانه حمایت از حیوانات در سال ۱۳۸۷ خورشیدی به پاس تلاش برای حفظ لاک پشت پوزه عقابی و سال ها تلاش برای حفظ محیط زیست و تنوع زیستی به « مهندس بیژن فرهنگ دره شوری» اهداء شد. چهارمین نشان خروس سپید در سال ۱۳۸۸ به پاس تلاشهای بی وقفه «خانم ژاله فتوره چی» در زمینه حفاظت، فرهنگ سازی و رفتار مسئولانه شهروندی در زمینه حمایت از حیوانات به ایشان تعلق گرفت.

سال گذشته نیز، پنجمین نشان خروس سپید به پاس تلاش بی وقفه برای اطلاع رسانی صحیح در خصوص وضعیت حیوانات ایران به پایگاه خبری «دیده بان حقوق حیوانات ایران» اهدا شد.

از امسال برای پوشش گستره ی بیشتری از فعالیتهای مرتبط با حمایت از حیوانات در ایران، دیده بان حقوق حیوانات ایران نیز در اهدای این نشان مشارکت خواهد داشت و این نشان بطور مشترک از سوی انجمن حمایت از حیوانات اصفهان و دیده بان حقوق حیوانات ایران اهداء خواهد شد.

چرا یک دامپزشک دوستدار حیوانات؟

آنچه که در خصوص دکتر منشئی جلب توجه می کند اعتقاد راستین و علاقه وی  به حیوانات است. درست است که دامپزشکان به طور مستقیم با حیوانات سر و کار دارند ولی این الزاماً نمی تواند نشانه علاقه آنها به حیوانات و یا توجه ویژه آنها به حقوق حیوانات باشد و گاهی شاهد هستیم فعالیت حرفه ای و کسب درآمد ،فدای احترام به حقوق حیوانات می شود.

 مطالعه ادامه مطلب

گوگل: ما هیچ الاغی را در آفریقا با خودرو استریت ویو نکشته‌ایم + عکس متحرک

روز گذشته تصاویری در اینترنت منتشر شد که نشان می‌داد ظاهرا خودرو نمای خیابانی یا همان استریت ویو گوگل با یک الاغ در منطقه Kweneng  در بوتسوانا برخورد کرده و حتی شاید از روی بدن حیوان رد هم شده باشد. این موضوع تا آنجا بالا گرفت که خود گوگل هم مجبور به ارائه توضیح شد. وت پارس شما را برای مشاهده تصاویر این خبر و مشروح آن به ادامه مطلب دعوت می کند.

سرویس نمای خیابانی آفریقای گوگل، که علت حضورش در این منطقه را باید توریستی دانست، بعد از انتشار این تصاویر تصاویر دیگری را منتشر کرد که نشان می‌داد الاغ مورد نظر بعد از این تصاویر کاملا سرزنده و سرحال در کنار جاده در حال حرکت است و ظاهرا تصویر مورد نظر که الاغ در برابر خودرو روی زمین است یک نوع خودنمائی بوده و می‌توان گفت که الاغ مورد نظر در این تصاویر یا در حال چرت زدن بوده یا در حال گرفتن حمام گرد و غبار یا شاید هم خود را به مردن زده است.

گوگل برای این ادعای خود ۴ تصویر دیگر را منتشر کرده است. پس خیالتان راحت دوست چهارپای ما اگر تاکنون گرفتار چنگال شیرهای بوتسوانا نشده باشد بی‌خیال و آسوده در منطقه در حال قدم زدن است

 

Google Street View Car Not Guilty of Donkey Murder

...............................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

 مطالعه ادامه مطلب

خرس‌های سمیرم، تراژدی نقض حقوق حیوانات ، 18 ماه حبس برای متهمان

دادرسی سلاخی خرس‌های سمیرم تنها نمونه‌ای از نقض حقوق حیوانات در حالی برگزار شد که حمزه‌علی انصاری متهم اصلی پرونده غایب و متهم ردیف دوم نیز همچنان با گذشت بیش از یک سال متواری است.دادگاهی که به موضوع «سلاخی سه قلاده خرس» در سمیرم رسیدگی می‌کرد، پس از تشکیل جلسه و عدم حضور متهمان در دادگاه، هر کدام از دو متهم را به 18 ماه حبس تعزیری محکوم کرد.وت پارس شما را به مطالعه مشروح این خبر در ادامه مطلب دعوت می کند.

غلامرضا انصاری، رییس دادگستری استان اصفهان در این باره گفت: دادگاه روز دوشنبه 25 دی به صورت غیابی و بدون حضور متهمان برگزار شد. یکی از متهمان این پرونده متواری و دیگری نیز با قرار وثیقه آزاد بوده است که بر این اساس هیچ کدام از متهمان در جلسه دادگاه حضور نداشته‌اند.

وی ادامه داد: متهم متواری هنوز شناسایی نشده‌ است. البته از طریق روزنامه زمان برگزاری دادگاه به متهم فراری ابلاغ شده و در همین راستا حکم صادره نیز در روزنامه منتشر می‌شود تا اگر این متهم نسبت به آن اعتراض داشت تا 10 روز آن را اعلام کند در غیر این صورت رای قطعی خواهد شد.

رییس دادگستری استان اصفهان خاطرنشان کرد: پس از رسیدگی پرونده هر کدام از دو متهم به 18 ماه حبس تعزیری محکوم شدند و طبق ماده 680 قانون مجازات اسلامی آنها به مدت پنج سال نیز نمی‌توانند از اسلحه شکاری استفاده کنند.

نماینده سازمان محیط زیست سمیرم در این دادگاه که ظهر روز گذشته (25 دی‌ماه) برگزار شد، تمامی اظهارات مدیرکل محیط زیست اصفهان درباره ارتکاب جرم با اسلحه غیرمجاز، ورود به منطقه حفاظت‌شده، تکرار جرایم سلاخی و کشتار حیوانات و 100 مورد پرونده شکار را تکذیب کرد که در این صورت با رد این جرایم، پرونده قتل این خرس‌ها دارای خروجی تأمل‌برانگیز و نشان افتخاری بر سینه شکارچیان متخلف خواهد بود.

دبیر انجمن حمایت از حیوانات با بیان اینکه نماینده محیط زیست سمیرم تمامی صحبت‌های مدیرکل محیط زیست اصفهان را در دادگاه تکذیب کرد، گفت: متهم اصلی پرونده در دادگاه حاضر نشد که با رد بخشی از جرایمی که انجمن به آن استناد کرده بود نیز حکمی در این دادگاه صادر نشد.

رضا جوالچی با اشاره به اظهارات سال گذشته مدیرکل محیط زیست اصفهان درباره قاتلان خرس‌های سمیرم افزود: علی‌رغم اظهارات صریح درباره کشف اسلحه و فشنگ‌های غیرمجاز در منزل شخصی شکارچیان و... این موارد نه‌تنها در دادگاه دیروز تکذیب شد، بلکه ورود به منطقه حفاظت‌شده، سابقه‌دار بودن قاتلان، استفاده از سلاح غیرقانونی و از این قبیل جرایم نیز رد شد.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه حمل سلاح غیرمجاز و ورود به منطقه حفاظت‌شده هرکدام سه سال محرومیت را به‌دنبال دارد، اما در جریان حذف آنها از پرونده قتل سمیرم، شاید اعمال قانونی که انتظار می‌رفت، به وقوع نپیوندد.

پیش از این، مدیرکل محیط زیست اصفهان از کشف سلاح‌های غیرمجاز و مقادیر زیادی فشنگ از شکارچیان خبر داده و گفته بود: وضعیت پرونده قاتلان خرس و توله‌هایش سنگین است که انتظار می‌رود حکم محکومیت سنگینی نیز برای این افراد صادر شود.

 مطالعه ادامه مطلب

استفتائات چند تن از فقها در خصوص ممنوعیت آزار و کشتار حیوانات

تا کنون به دنبال پاسخ این سوال بوده اید که نظر مراجع و فقها در مورد حیوان آزاری و کشتار حیوانات چه می باشد؟در این پست نظر تعدادی از مراجعه تقلید و فقها در پاسخ به سوالات در مورد حکم آزار و کشتار حیوانات را مطالعه می کنید. وت پارس شما را به مطالعه کامل این مطلب در ادامه مطلب دعوت می کند.

بر خلاف دستوارت مذهبی که هر گونه آسیب زدن بی دلیل به حیوانات را ممنوع می کند و قواعد و قوانین حقوقی که حفاظت محیط زیست را به صورت عام وظیفه ای قانونی تلقی می کند شاهد آن هستیم که در بسیاری موارد بدون دلیل موجه برخی از دستگاه های اجرایی و حتی مردم اقدام به کشتار حیوانات کرده اند (از جمله کشتار گربه های مظلوم گچساران - مسکونی شرکت نفت - بدست اداره بهداشت منطقه و همچنین کشتار گربه ها با سم در بعضی از مجتمع های تهران بدست دیو صفتان و کشتار هر روزه سگ ها) فرای بسیاری از قوانین موضوعه و رویه هایی که در این زمینه است, نظر چند تن از فقهای عظام در خصوص ممنوعیت آزار و کشتار حیوانات را در ذیل برای تنویر بیشتر افکار دوستان بیان می کنیم.

آیت الله العظمی خامنه ای
در هر صورت اذیت و کشتن حیواناتی که موذی نیستند، جایز نیست.

آیت الله العظمی مکارم شیرازی
کشتن و آزار حیوانات غیر موذى اشکال دارد، و حمایت از آنان خوب است.

  آیة الله العظمی صانعی
اذیّت کردن و شکنجه نمودن و تعذیب حیوانات، مطلقاً حرام است ـ و در روایت آمده زنی به جهنّم می رود چون گربه ای را زندانی نموده و او را با تشنگی و گرسنگی اذیّت کرده تا مرده است ـ ، کما این که کشتن حیوانات غیرموذی هم قطعاً مستحب و مطلوب نیست، امّا از حیث منع ظاهراً منع کراهتی دارد و به هر حال کشتن حیوانات غیرموذی، فی حدّ نفسه نامطلوب است.

 مطالعه ادامه مطلب

به بهانه مرگ سگ های محبوب ملکه : و ملکه ای که عاشق سگ هاست + کلی عکس و دو ویدئو بکر در این قسمت از مشاهیر و حیوانات

بنا بر اعلام کاخ باکینگهام لندن ، یکی از سگ های نژاد کورگی ملکه الیزابت ، ملکه بریتانیا ، مرده است. این سگ که نامش مانتی بود در ویدئویی که اخیرا به مناسبت مراسم افتتاحیه المپیک سال 2012 در لندن منتشر شده بود ، در کنار ملکه و دنیل کریگ ، بازیگر ایفاگر نقش جیمز باند حضور داشت. دربار بریتانیا علاوه بر مانتی ، مرگ یک سگ کورگی دیگر به نام سایدر هم اعلام کرد که این سگ ترکیبی از داکسوندن - کورگی بود . ملکه هم اکنون دارای دو سگ کورگی در کاخ خود به نام های ویلو و هالی است که آنها هم در مراسم افتتاحیه المپیک حضور داشتند. شاید سیاست های ملکه انگلستان مورد رضایت خیلی ها نباشد اما این مطلب فارغ از هر گونه مبحث سیاسی نگاشته شده است و مناسب دیدیم که هم زمان با اعلام این خبر ، این شخصیت را از حیث عشق به حقوق حیوانات در بخش مشاهیر و حیوانات بررسی کنیم. ملکه بریتانیا علاقه وافری به نگهداری حیوانات دارد، به ویژه چند سگ.این سگ های گران قیمت نر و ماده سال‌ها در کنار او زندگی می‌کنند و سالانه چندین هزار پوند خرج درمان و نگهداری از آنها می‌شود. سگ های ملکه از کودکی عادت به سفر دارند. وت پارس ، مطلب بسیار مفصلی را همراه با کلی عکس و ویدئو برای شما آماده کرده است و شما را برای دیدن این مطالب به ادامه مطلب دعوت می کند.حتما ادامه مطلب را مطالعه کنید و ما منتظر نظرات شما هستیم.

کنل کلاب سازمانی که برای حفظ حقوق سگ ها تلاش می کند اعلام کرد که سگ مورد علاقه ملکه همزمان با شصتمین سالگرد سلطنت او محبوبیت بیشتری یافته اند. ملکه بریتانیا علاقه وافری به نگهداری حیوانات دارد، به ویژه چند سگ که سال‌ها همدم او هستند، نزدیکان ملکه می‌گویند: او این سگ ها را از تمامی اطرافیان خود بیشتر دوست دارد! این سگ های گران قیمت نر و ماده سال‌ها در کنار او زندگی می‌کنند و سالانه چندین هزار پوند خرج درمان و نگهداری از آنها می‌شود.می‌گویند روزی یکی از نگهبانان قصر باکینگهام، جلوی یکی از این سگ‌ها را که در حال دویدن بر روی چمن کاخ بود را گرفت، ملکه پس از فهمیدن، نگهبان را به شدیدترین شکل مجازات کرد .
اخباری که از درون دربار قصر باکینگهام به بیرون فاش شده است، حکایت از آن دارد که تمامی سگ‌های ملکه یک خدمتکار شخصی و هر کدامشان در قصر باکینگهام یک اتاق جداگانه در کنار اتاق خواب ملکه دارند.ملکه هر روز صبح پس از خواب سراغ این سگ‌ها می‌رود و عصر هم در محوطه قصرش، سرش را با سگ‌های خود گرم می‌کند.او دائما به خدمه کاخ سفارش می‌دهد که به سگ‌هایش برسند.

چند سال پیش همزمان با مراسم تولد ملکه سازمان های حقوق حیوانات با شناخت علاقه ملکه به حیوانات ، با حضور در خیابان ها و تبریک به ملکه از او خواستند که استفاده از پوست خرس سیاه را در لباس گارد سلطنتی بریتانیا ممنوع کند.

جرج بوش در خاطرات خود می نویسد که هنگامی که به دیدن ملکه رفته بود ، ملکه همراه با سگ هایش به استقبال او آمدند و در تمام طول مهمانی هم در کنار ملکه حضور داشتند. پس از آن بود که آرزو کردم که کاش بارنی ، سگ خودم هم به مانند سگ های ملکه با ادب باشند.

علاقه خاندان سلطنتی بریتانیا به سگ های نژاد کورگی هنگامی شروع شد که جورج ششم در سال 1922 نخستین کورگی پمبروک را خرید.

تصاویر

 مطالعه ادامه مطلب

مشاهیر و حیوانات : یک پرونده ویژه در مورد مایکل جکسون + تصاویر بسیار زیبا و بکر + هدیه ویژه و کلی فایل های ضمیمه

شاید اکثر مواقع که صحبت از مشاهیر و حیوانات در کنار هم می شود بلافاصله صحبت از مشاهیری می شود که حقوق حیوانات را پایمال کرده اند و یا اینکه کاری خلاف این حقوق انجام داده اند. کمتر از انسان هایی صحبت شده است که با تمام وجود و عشق و علاقه خود در مورد حیوانات و طبیعت کارهای بزرگی انجام داده اند. یکی از این افراد که همیشه با عشق و علاقه خاصی که به حیوانات داشت ، قدم هایی در این راه برداشت ، مایکل جکسون خواننده بزرگ و فقید امریکایی بود. مایکل دیوانه وار عاشق حیوانات بود و اکثر حیوانات معمول جهان را در باغ وحش شخصی خود نگهداری می کرد.باغ وحش و پارکی که مردم به نام نورلند می شناسند. در مورد روابط او با شامپانزه محبوب و همیشگی خود ، بابلز هم داستان های بسیاری وجود دارد. مایکل ترانه های بسیاری را در مورد حقوق حیوانات و همچنین طبیعت خواند که از مهم ترین آنها می توان به ترانه زمین یا  Earth Song  اشاره کرد. آنچه در ادامه می آید مطالبی در مورد حیوانات شخصی مایکل ، تصاویر بکر و ویدئو و دو هدیه ویژه از وت پارس است. وت پارس در روز تولد مایکل جکسون شما را به دیدن و مطالعه کامل این متن در ادامه مطلب دعوت می کند. وت پارس تمامی سعی خود را در پر بار کردن بخش مشاهیر و حیوانات می کند و تلاش دارد که این بخش که بسیار هم از نظر ما مهم است ، به بخشی پرطرفدار و فرهنگ ساز تبدیل شود زیرا مردم همواره به رفتار بزرگان نگاه می کنند. 

مایکل جکسون در قلمرو شخصی خود دارای حیوانات مختلفی بود. یک لیما ، زرافه مشهور و محبوب خود ، بابلز شامپانزه همیشگی مایکل که حیوانا خانگی اصلی او بود ، تعداد زیادی سگ و مار بود. مایکل به طور دیوانه واری عاشق حیوانات بود. مایکل جکسون در نوامبر سال 1986 یک خط بسیار ویژه در خانه خود به راه انداخت که امروزه با نام مایکلز پت یا حیوانات خانگی مایکل شناسایی می شوند . این خط شمال حیوانات خانگی متعددی از قبیل قورباغه ها ، خرگوش ها ، شترمرغ ها ، مار ها ، لیماها و البته شامپانزه ها بود.

مایکل عاشق عنکبوت ها بود.مخصوصا عنکبوت هایی از گونه ترانتولاس. مایکل حتی رت ها و یا موش ها را هم از عشق و علاقه به حیوانات نگهداری می کرد. مایکل در پارک معروف خود که نورلند نام داشت ترتیب استقرار یک پارک وحش بسیار بزرگ و خصوصی را برپا کرد که دارای حیوانات بی شماری از قبیل فیل و شیر و سایر حیوانات وحشی بود. مایکل علاقه خاصی به هر فیلمی داشت که در مورد حیوانات بود و یا کاراکتر اصلی آن حیوانات بودند. امروزه پس از مرگ مایکل جکسون تعدادی از این حیوانات اهدا شده و در کالیفرنیا نگهداری می شوند. لیما شخصی مایکل هم لویی نام دارد که از حیوانات عجیب مورد نگهداری او می باشد. بن هم موشی بود که مایکل از کودکی به آن علاقمند بود و داستان رابطه مایکل با او ، داستان عجیبی میان حیوانات و انسان است. همچنین مایکل جکسون دارای یک پیست سوارکاری بود.

تصاویر

...........................

...........................

 مطالعه ادامه مطلب

گربه ای که تبدیل به هلیکوپتر شد ...

هنرمند!!!! آلمانی بارت یانسن اعلام کرد که وسیله ای به نام اورویل کوپتر تهیه کرده است که قسمتی از یک پروژه هنری بزرگ است.او که این وسیله بسیار عجیب را در جشنواره نوآوری های هنری در شهر آمستردام رونمایی کرد اعلام کرد که این گربه اورویل نام داشته که پس از کشته شدن بر اثر تصادف با یک ماشین ، آقای یانسن این حیوان بیچاره را تبدیل به یک مدل مفهومی کرده است.با جا سازی وسایل و کنترل او می تواند این وسیله عجیب را که قبلا بدن یک موجود زنده بوده را به پرواز در بیارد.برای مشاهده کامل تصاویر این هنر بی بدیل این آقای هنرمند ، وت پارس شما را به مطالعه ادامه مطلب دعوت می کند.

 

.............................................

ترجمه و تهیه و تنظیم از سعید سیری

seery@vetpars.com

 مطالعه ادامه مطلب

مصاحبه اختصاصی وت پارس با سرکارخانم لیدا اثنی عشری فعال حقوق حیوانات و مدیر سابق پناهگاه وفا

حقوق حیوانات تا چه حد موضوعی مهم در جامعه کنونی ایران است؟ راهکارهای عملی برای بهبود اوضاع حقوق حیوانات در ایران ما چیست؟ راه های برون رفت از تمامی مشکلات چیست؟ چه کسی بهتر از اهل فن این کار می تواند به این پرسش ها پاسخ دهد؟

متولد 1335 است و غم و اندوه اش با همه ما تقاوت دارد. فارغ التحصیل رشته پرستاری از دانشگاه شهید بهشتی است اما بیش از هر دامپزشکی به حیوانات وابسته است. برنده جایزه معتبر شبکه تلویزیونی سوپریم مستر تی وی و جایزه جهانی شفقت جهانی است. مدیر سابق پناهگاه وفا ، اولین پناهگاه حیوانات در ایران ، سرکارخانم لیدا اثنی عشری میهمان نخستین مصاحبه ما در نخستین ماه تاسیس وت پارس می باشند. امیدواریم که نظرات و پیشنهادات شما ، به بهبود این بخش از سایت کمک کند. وت پارس شما را به مصاحبه مفصل با سرکارخانم لیدا اثنی عشری در ادامه مطلب دعوت می کند. متعاقبا از سرکارخانم لیدا اثنی عشری برای قبول دعوت انجام این مصاحبه بی نهایت متشکریم.
 
 
 
 

وت پارس- لطفا خودتان را به طور کامل برای خوانندگان وت پارس معرفی کنید.

 مطالعه ادامه مطلب

ساخت عروسک های جاندار

شرکت bio-genica در استرلیا عروسک‌های جاندار موسوم به (Genpets) را به کمک علم مهندسی ژنتیک به این ترتیب که ترکیبی از ژن‌های خرگوش شامپانزه و خوک با استفاده از القای خواب زمستانی در جعبه نگهداری می‌شود و این جعبه ضربان قلب و میزان تازگی آن را نشان می‌دهد . در سراسر کره خاکی عرضه خواهد کرد. وت پارس شما را به دیدن مطالبی جالب در مورد این پروژه در ادامه ی مطلب دعوت می کند.

 

Gen= Genetic که همون علم ژنتیک است  و Pet= حیوان اهلی و دست آموز خانگی این موجود زنده طوری ساخته شده که حرکات محدودی مانند یک نوزاد داشته باشد به گونه‌ای که مدفوع بسیار مختصر داشته باشد و به غذای کمی هم احتیاج دارد.

به گزارش خبرنگار سایت پزشکان بدون مرز  قد آن حدود ۲۰سانتیمتر و قطرش ۷ سانتیمتر است و جثه آن از این بزرگ‌تر نمیشود کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمیتواند اصوات بلند تولید کند دارای خون عضله و استخوان است و پس از خروج از جعبه ظرف ۲۰ دقیقه بیدار شده و چشم‌هایش را باز می‌کند.

شرکت جن‌پتس ( ‪ ( genpets‬،موجودی ساخته که کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمیتواند جیغ بکشد! این موجود زنده در حالت خواب زمستانی در بسته‌بندی‌های مخصوص در فروشگاه‌های این شرکت عرضه می‌شود.

       

 مطالعه ادامه مطلب