گونه های در خطر انقراض ایران (پوستر آموزشی)

چه میزان زمان نیاز است که گوزن زرد ایرانی ، سمندر و دیگر گونه های بی نظیر حیات وحش ایران به سرنوشت شیر ایرانی و ببر مازندرانی دچار شوند و به اصطلاح منقرض شوند؟ گونه های زیادی از حیوانات در سرتاسر دنیا در معرض خطر انقراض هستند.گونه های در حال انقراض در ایران را در یک پوستر آموزشی بررسی نموده ایم. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

نکته تصویر اصلی : حیوانات را پس از انقراض نمی توان مانند ماشین سر هم نمود و نمونه ای تازه از آن ساخت.

بسیاری از موارد کوچک و بزرگ علمی و یا حتی غیرعلمی را می توان با روش های مختلفی منتشر کرد تا خواننده درک بهتری از موضوع داشته باشد.یکی از این راه های آموزشی مناسب استفاده از پوسترهای آموزشی و اینفوگراف هاست. موردی که سایت وت پارس در آن در کشور ایران پیشتاز است و به عنوان نخستین سایت در این زمینه ، به انتشار پوسترهای آموزشی و اینفوگراف های علمی در خصوص علم دامپزشکی و علوم حیوانات در قالب طرحی با عنوان اینفووت (InfoVet) می پردازد.در این پوستر آموزشی راهنمایی جامع و کامل در خصوص معرفی گونه های جانوری در حال انقراض ایران را برای شما تدوین و تهیه کرده ایم.پیشنهاد می کنیم برای مطالعه دقیق تر و با کیفیت تر متن پوستر ، نسخه بسیار با کیفیت بالای پوستر را از لینک زیر تصویر دریافت نمایید.برای مشاهده نسخه کیفیت معمولی روی تصویر کلیک نمایید.

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

لینک دانلود این تصویر در کیفیت خارق العاده جهت پرینت و تهیه پوستر : اینجا

لینک دانلود این تصویر در کیفیت خارق العاده جهت پرینت در سایز بسیار بالا : اینجا

CITES(پیمان تجارت بین‌المللی گونه‌های جانوری و گیاهان وحشی در معرض خطر انقراض) در سال ۱۹۷۳ میلادی امضا شد. هدف از این معاهده اطمینان از آن است که تجارت حیوانات وحشی و گونه‌های گیاهی ارزشمند و در خطر انقراض، بقای آنها را تهدید نکند. امروز بیش از ۳ هزار گونه جانوری و گیاهی در فهرست حفاظتیCITES ثبت شده‌اند و بر تجارت آنها نظارت می‌شود. اجلاس‌های CITES دوساله‌است و در آن تصمیماتی گرفته و قطعنامه‌هایی صادر می‌شود که مقررات اجرایی کنوانسیون هستند و از طرف کشورهای عضو اجرا می‌شوند که برخی از گونه‌های جانوری ایران نیز در فهرست CITES قرار دارد.

شما نیز نظرات خود را در مورد این پوستر با ما در میان بگذارید. نظر شما در این مورد چیست؟

 مطالعه ادامه مطلب

طراحی کلینیک دامپزشکی (قسمت پذیرش) + تصاویر

شاید در نگاه اول طراحی کلینیک مسئله مهمی به نظر نیاید اما با کمی تحقیق و نگاهی به علم بازاریابی و جذب مشتری درک خواهید نمود که طراحی زیبا چه نکته مهمی در موفقیت یک کلینیک در کنار سایر فاکتورهای لازم است.به همین دلیل در پست هایی به طراحی کلینیک های دامپزشکی خواهیم پرداخت. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

کلینیک دامپزشکی

در سری قسمت های طراحی کلینیک های دامپزشکی و آشنایی با انواع طراحی های موجود در کلینیک های دامپزشکی و بیمارستان های حیوانات ، شما با قسمت های مختلف این ساختمان ها و طراحی هر کدام آشنا خواهید شد.تصاویری از سرتاسر دنیا برای ایده گیری شما نیز فراهم شده است.در پست های بعدی نیز نقشه ساختمانی هر کدام را منتشر خواهیم کرد تا این بخش برای اولین بار در ایران و در حرکتی نو از وت پارس ، آغازگر فصلی جدید در تفکر دامپزشکان ایرانی باشد.

در این قسمت از طراحی های کلینیک به قسمت پذیرش و سالن انتظار نگاهی داشته ایم. قسمتی که صاحب دام و خود حیوان توسط متصدی مربوطه ، پذیرش می شوند و تا هنگام رسیدن وقت نوبت باید در سالن انتظار بنشینند.به دلیل وقت و تایمی که که صاحب دام در این قسمت صرف می کند مسلم است که طراحی و دیزاین این قسمت سهم عمده ای در نگاه صاحب دام به مجموعه کلینیک دارد و در صورت مشکل جدی و مهم برای حیوان و دلواپسی و بی قراری صاحب دام ، طراحی شاداب و گیرای این قسمت نقش مهمی در برطرف کردن این اضطراب خواهد داشت.در ادامه نگاهی به طراحی های متنوع از قسمت پذیرش کلینیک های دامپزشکی در سراسر جهان داشته ایم.امیدوارم که این تصاویر موجب ایده گیری شما و طراحی متفاوت کلینیک شما شود.با وت پارس در ادامه ، برای نگاهی به این تصاویر همراه باشید.

کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی

کلینیک دامپزشکی

 مطالعه ادامه مطلب

تاریخچه علم دامپزشکی در ایران و جهان (پوستر آموزشی)

تا هر آنچه که امکان دارد باید علم و آمار را با روش ساده تری بیان نمود و ما نیز راهی زیباتر و ساده تر از ساخت یک اینفوگراف برای بیان تاریخچه علم دامپزشکی در ایران و جهان و مرور سیر تاریخی این علم پیدا نکردیم.این اینفوگراف شما را با سیر تحولی این رشته در ایران و جهان آشنا می کند.وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

پیش از این نیز در خصوص اولین های دامپزشکی در ایران و جهان مطلبی منتشر نموده بودیم. اما به جا و مناسب دیدیم که این اطلاعات به صورت خلاصه و با طراحی مناسب برای استفاده دانشجویان و علاقمندان رشته دامپزشکی در قالب یک اینفوگراف منتشر شود. وت پارس نخستین سایتی می باشد که اطلاعات مربوط به رشته دامپزشکی و حیوانات را در قالب اینفوگراف و در پوشش طرحی به نام اینفووت منتشر می نماید. امیدواریم که اطلاعات مربوط به این پوستر آموزشی برای شما عزیزان مفید واقع گردد.

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

اولین های دامپزشکی ایران و جهان

دانستنی های جالب در مورد رشته دامپزشکی

ویدئو وت پارس : چگونه می شود دامپزشک شد؟

بخش ویژه اینفووت در وت پارس

 مطالعه ادامه مطلب

ویدیو وت پارس : انسان ها ناجی حیوانات ، روی دیگر سکه

فضای مجازی پر است از صحنه های کشتار حیوانات و آزار و اذیت آنها. اما این سکه ، روی دیگری هم دارد و انسان هایی در سرتاسر جهان ، هر لحظه آماده کمک به حیوانات هستند. این ویدیوی خلاصه ایست زیبا و کوتاه از تعدادی از این تصاویر ، که انسان ها را آماده برای نجات موجودات زنده نشان می دهد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

این ویدیو حاوی تصاویری بسیار زیبا از انسان هایی است که حتی جان خود را برای نجات حیوانات به خطر می اندازند. نظر خود را پس از مشاهده این ویدیو برایمان ارسال نمایید. هم اکنون به مشاهده این ویدیوی تاثیرگذار می نشینیم.

ویدیو وت پارس : آزمایش روی حیوانات برای تشخیص بیماری های انسان

ویدیو وت پارس : لطفا به میمون ها غذا ندهید!

ویدیو وت پارس : روبات ها ، جانشین باغ وحش های حیوانات

.....................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

 مطالعه ادامه مطلب

آشنایی با نژادهای گربه و احتیاجات آنها (پوستر آموزشی)

چه میزان با تاریخچه نژادهای گربه و منشا هر کدام از این موجودات آشنایی دارید؟آیا از احتیاجات و خصوصیات ویژه هر نژاد اطلاعی دارید؟ تمام این اطلاعات را در قالب یک پوستر آموزشی با عنوان آشنایی با نژادهای گربه و احتیاجات آنها مطالعه خواهید نمود. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

پیش از این نیز مطالب مفصلی را در مورد روش های نگهداری از گربه ها در قسمت مخصوص این حیوانات در وت پارس منتشر نمودیم. اما این پوستر با کیفیت با قابلیت چاپ در انواع اندازه ها ، به طور ویژه در مورد منشایابی نژادهای گربه و احتیاجات ویژه مخصوص هر کدام می باشد. برای دریافت و مطالعه پوسترهای آموزشی دیگر در زمینه حیوانات مختلف می توانید از صفحه اینفووت (InfoVet) در وت پارس استفاده نمایید. وت پارس برای نخستین بار اطلاعات آموزشی مختلف در زمینه دامپزشکی و علوم حیوانات را در ایران به شیوه پوستر آموزشی یا اینفوگرافیک منتشر می نماید.

برای بزرگ نمایی روی تصویر کلیک نمایید 

لینک دانلود این تصویر در کیفیت خارق العاده جهت پرینت و تهیه پوستر : اینجا

شما نیز نظرات خود را در مورد این پوستر با ما در میان بگذارید. نظر شما در این مورد چیست؟

بخش ویژه اینفووت در وت پارس

 مطالعه ادامه مطلب

حیوانات در جایزه عکاسی سونی در سال 2014

جوایز عکاسی جهانی سونی، رقابتی سالانه که از سوی بنیاد عکاسی جهانی اداره می‌شود، اخیراً لیستی از برنده‌های خود را اعلام کرده است. در میان برندگان این جوایز ، تصاویری از حیوانات قرار دارد که این تصاویر زیبا را از میان این تصاویر برای شما جدا کرده ایم. وت پارس شما را برای مشاهده این تصاویر به ادامه مطلب دعوت می کند.

عکسی از سوالبارد نروژ. (ویلفرد بلترسِن)

قزاق‌های ساکن در مغولستان، پیشینه‌ای طولانی در اسب‌سواری دارند. این رسم، هنوز در میان آن‌ها زنده است. (پالانی موهان)

 

سگی که به‌شدت در برابر حمام کردن مقاومت می‌کند! (سوفی گاماند)

جسد تجزیه‌شده‌ی یک وال (رابرت فرِچِت)

 مطالعه ادامه مطلب

ویدیو وت پارس : آزمایش روی حیوانات برای تشخیص بیماری های انسان

آزمایش روی حیوانات برای تشخیص بیماری های انسان همیشه بحث انگیز بوده. اما گروهی از دانشمندان با این عقیده که این آزمایش ها برای درک بهتر شرایط بشر ضروری هستند، به این کار ادامه داده اند. از طرف دیگر طرفداران حقوق حیوانات به شدت مخالف این آزمایشات هستند. وت پارس شما را به مشاهده ویدیویی در این مورد دعوت می کند.

آزمایش بر روی حیوانات همواره مخالفان و موافقان بسیاری دارد. موافقان این آزمایشات را برای پیدا کردن روش های نوین برای درمان بیماری های انسان ها و خود حیوانات ضروری می دانند و مخالفان روش های نوین آزمایشان را جایگزین مناسب به جای استفاده از حیوانات می دانند و این اعمال را غیر انسانی. نظر شما در این مورد چیست؟ با هم ویدیوی زیر را که بسیار کوتاه است و در این مورد بحث می کند را ببینیم.

.....................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

منبع : سرویس علمی بی بی سی

 مطالعه ادامه مطلب

ویدیو وت پارس : لطفا به میمون ها غذا ندهید!

در بسیاری از پارک ها و باغ وحش ها می نویسند "لطفاً به حیوانات غذا ندهید". شاید یک دلیلش این باشد که نوع خوراکی هایی که ما به آنها می دهیم،ممکن است سلامتی حیوانات را به خطر بیندازد. یک سازمان خیریه در انگلستان می گوید بسیاری از میمون های که به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند مبتلا به دیابت مزمن هستند. وت پارس شما را به مشاهده این ویدیو دعوت می کند.

................................

.....................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

 مطالعه ادامه مطلب

ویدیو وت پارس : روبات ها ، جانشین باغ وحش های حیوانات

در باغ وحش مینیمافورمز، خبری از حیوانات نیست و جای آن ها را خوشه هایی از تیوب های پلاستیکی و معلق از سقف گرفته است. این موجودات رباتیک به مانند حیوانات باغ وحش های معمولی، نسبت به حرکات بازدید کنندگان واکنش نشان داده و پیچ و تاب می خورند. وت پارس شما را به مشاهده ویدیویی از این باغ وحش در ادامه مطلب دعوت می کند.

مینیمافورمز یک استودیوی طراحی و معماری است که در آن تلاش می شود با عبور از مرزهای هنر، گونه های جدیدی از ارتباط امکان پذیر شود. این باغ وحش هم آخرین کار هنرمندان این استودیو است، که در آن تلاش کرده اند، با تلفیق هنر و علم رباتیک، توجه بازدید کنندگان را جلب کنند.

این تیوب های پلاستیکی، به کمک سنسورهای کینکت، قادرند بازدید کنندگان را دنبال کرده، و نسبت به حرکات آن ها، گاه به صورت لولیدن و گاه حرکات شلاقی خشمگین، واکنش نشان دهند. این ربات ها در پلتفرمی به نام پراسسینگ کدنویسی شده اند. توسط این زبان، شاخک های پلاستیکی قادرند با یکدیگر تعامل داشته باشند و نسبت به چندین بازدیدکننده به طور همزمان واکنش نشان دهند. به طور مثال هنگامی که با یک فرد آرام و ثابت مواجه می شوند، به سردی از او استقبال می کنند.

یکی دیگر از نکات جالب این ربات ها این است که یک رفتار خاص از طرف فرد، همیشه یک واکنش تکراری را از سوی آن ها در پی ندارد. این ربات های جانورنما به مرور زمان شخصیتشان تکامل پیدا می کند و به تدریج در تعاملاتشان با انسان ها کمتر غریبی می کنند. بازدیدکنندگان، درست مثل حیوانات خانگی با آن ها برخورد کرده و وقتی این ربات ها قرمز و متلاطم می شوند، ناگهان از آن ها دوری می کنند.

گرچه نمی توان این موجودات رباتیک را به طور کامل باهوش دانست، اما آن ها به اندازه ای زنده به نظر می رسند که افراد را تا مدتی طولانی درگیر کشف خود می کنند. گویی طراحان این استودیو، به هدف اصلی شان یعنی خلق گونه های جدیدی از ارتباط دست یافته اند.

با مراجعه به سایت این پروژه و مشاهده ویدیوها و تصاویر و همچنین مطالعه آخرین اخبار در مورد آن از اینجا ، اطلاعات خوبی به دست خواهید آورد.

وت پارس شما را به مشاهده این ویدیو دعوت می نماید:

 

.................................

 مطالعه ادامه مطلب

برندگان بهترین تصاویر حیات وحش در سال 2013 میلادی

برندگان بهترین عکس های حیات وحش 2013،  به انتخاب موزه تاریخ طبیعی لندن، شگفت انگیز ترین لحظات طبیعت رو به تصویر کشیدند. بیشتر از 43،000 عکس از 96 کشور به مسابقه فرستاده شده بود. این عکس ها در موزه تاریخ طبیعی لندن از 18 اکتبر به نمایش گذاشته می شوند. وت پارس شما را به مطالعه و مشاهده این تصاویر در ادامه مطلب دعوت می کند.

عکس یک عکاس از آفریقای جنوبی که به فیل های آفریقایی در بوتسوانا نزدیک شده بود و لحظه ای رو که اونها دور هم کنار یک برکه جمع شده بودن ثبت کرد، برنده نهایی مسابقه شد. تصویر این فیلها در آب افتاده بود که بچه فیلی از جلوی اونها رد شد و عکاس اون رو ثبت کرد.Greg du Toit  با سرعت شاتر پایین و لنزی واید، منظره ای وهم آلود از فیلها رو در به تصویر کشید و با این عکس بهترین عکاس حیات وحش سال شناخته شد.

یک عکاس 14 ساله به نام Udayan Rao Pawar با عکسی از تمساح ها بنام سر شلوغ مادر، به عنوان عکاس جوان 2013 شناخته شد. این تمساح بچه های خودش رو روی سرش گذاشته بود که خیلی شبیه یک تاج شده بود. این عکاس جوان هندی، تمساح ها رو در کنار رودخانه ای به تصویر کشید که با تهدید از بین رفتن محیط زیست اون بدست ماسه برداران و ماهیگیران غیر قانونی، روبرو ست. بچه تمساح های این عکس ایمن ترین جا رو، سر مادر خودشون پیدا کرده بودند.

Jasper Doest، میمونهای معروف ژاپنی(macaques)، رو در کنار چشمه های آب گرم جیگوکودانی به تصویر کشید. هنگامی که برف به بخار بالا اومده از آب گرم چشمه برخورد می کند، منظره ای خیره کننده از بخار و برف رو پدید میاورد و دور میمون ها را میگیرد. زمانی که یک میون بالغ روی سنگ کنار چشمه نشست، عکاس این تصویر رو ثبت کرد.

ساحل های Yucatan Peninsula در مکزیک، از پناهگاه های لاک پشت های سبز هستند که توریست های رو جذب میکنند. این لاک پشت ها اونقدر به دیدن آدمها در آب عادت کردند که فکر میکنن آدمها هم بخشی از محیط طبیعی اونجا هستند. عکاس  این عکس  Louis Javier  Sandoval ، می گوید:  این لاک پشت یک متری، که داشت از علف های کنار دریا میخورد، توجهی به من نداشت. تنها یک لحظه به دوربین نگاه کرد و من هم عکس رو گرفتم.

 مطالعه ادامه مطلب