تشخیص انگشت گربه ها توسط حسگر آیفون 5s + ویدیو

31 شهريور 1392, ارسال شده توسط: saeedseery

به نظر می‌رسد Touch ID یا همان حسگر اثر انگشت آیفون ۵S محدود به انسان‌ها نیست. امروز یکی از نویسندگان وب‌سایت TechCrunch اثر انگشت گربه‌ی یکی از همکارانش را روی Touch ID امتحان کرده و موفق به باز کردن آن شده است. وت پارس شما را به مطالعه این مطلب جالب به نقل از فارنت در ادامه مطلب دعوت می کند.

هرچند که تعداد خطاها با انگشت گربه بیشتر از انسان است اما اگر بتوانید دست گربه را به درستی و در زاویه خاصی روی این حسگر قرار دهید موفق خواهید شد قفل را باز کنید. این موضوع مشخص می‌کند که گربه‌های هم اثر انگشت اختصاصی دارند و اگر یکی از پنج اثر انگشت قابل تنظیم در Touch ID را اثر انگشت گربه‌تان تعیین کنید حتی گربه نیز می‌تواند قفل صفحه را باز کند.

“ناتاشا لوماس” از روی کنجکاوی قسمت‌هایی از ساعد و کف دستش را نیز به Touch ID شناساند و متوجه شد می‌توانید با قسمت‌های دیگری از دستتان و یا اثر انگشت پاهایتان هم حسگر را به کار بیندازید؛ هر چند که احتمال خطا بسیار بیشتر از نوک انگشتان دست است. همچنین اگر قسمتی از کف دست راستتان را در آیفون ثبت کرده باشید نمی‌توانید آن را با دست چپتان فریب دهید.

پس اگر یک حیوان خانگی تعلیم یافته دارید می‌توانید اثر انگشت آن را ثبت کرده و در مواقع نیاز از او بخواهید تا برایتان موزیک پخش کند و یا با دوستتان تماس بگیرد!

.......................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

seery@vetpars.com

منبع : فارنت

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image