برداشت پاییزه ماهی کوی در مزرعه Konishi ژاپن / ویدیو

07 آذر 1393, ارسال شده توسط: saeedseery

برداشت ماهی از برکه های خاکی یا در اصطلاح Ikeage یکی از مهم ترین کارهای یک مزرعه پرورش ماهی کوی است که معمولا یک یا دو بار در سال صورت می گیرد. برداشت ماهی کوی از برکه های خاکی اهداف مختلفی می تواند داشته باشد و همچنین این کار اطلاعات زیادی را در اختیار مزرعه دار قرار می دهد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

در ابتدای این پست لازم به ذکر است که در تهیه این مطلب و انتشار ویدیوها از سایت تخصصی کوی ایران بهره گرفته شده است. در حالت کلی برداشت ماهیان کوی از برکه های خاکی دوبار در سال صورت می گیرد که یک بار آن در بهار و بار دیگر آن در پاییز است. در برداشت بهاره یا Spring Ikeage هدف اصلی برداشت ماهی های سال گذشته و گرید کردن ماهی ها و بررسی کیفیت ماهی ها است که در کنار آن ماهیان مولد نیز برای تکثیر انتخاب می شوند در کنار آنچه گفته شد ممکن است در برخی از برکه ها ماهی هایی برای سایز شدن نگهداری شوند که این ماهی ها نیز از نظر رشد مورد بررسی قرار می گیرند. اما در برداشت پاییزه یا Fall Ikeage هدف بررسی ماهی هایی است که در بهار تکثیر و تولید شده اند که در این مرحله این ماهیان رغم بندی و گرید بندی می شوند و به استخر های جدید برده می شوند.

در پاییز معمولا بعد از اینکه ماهیان برای فروش یا سایز شدن جداسازی شدند نوبت به خشک کردن مزارع و تمیز کردن برکه ها و آماده سازی آنها برای سال آینده می رسد. در ادامه توجه شما را به دو ویدیوی از مزرعه konishi در هیروشیمای ژاپن جلب می کنم که مربوط به برداشت پاییزه سال ۲۰۱۴ این مزرعه خوش نام  است. لازم به ذکر است که مزرعه Konishi فعالیت خود را از سال ۱۹۲۰ آغاز کرده است و تا کنون موفق به دریافت جوایز گوناگونی در اکثر مسابقات معتبر ژاپن شده است این مزرعه در حال حاضر توسط  Joji Konishi اداره می شود. در ادامه دو ویدیوی منتخب از برداشت پاییزه ماهی کوی را در این مزرعه می توانید مشاهده نمایید.

 

..........................................

تهیه و تنظیم از بهرام ایمان طلب

منبع : کوی ایران

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image