مشاهده کفتار راه راه برای اولین بار در اطراف تبریز

18 آذر 1391, ارسال شده توسط: saeedseery

مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی از مشاهده کفتار راه راه برای اولین بار در اطراف تبریز خبر داد.به گزارش روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست آذربایجان شرقی، بیوک رئیسی  ضمن اعلام این خبر گفت : با توجه به گزارش های متعدد همیاران مردمی محیط زیست مبنی بر مشاهده ی کفتار در اطراف تبریز ، کارشناسان اداره کل حفاظت محیط زیست ضمن بررسی مناطق مختلف ، اقدام به نصب دوربین های تله ای در شمال تبریز کردند که بعد از ۱۵ روز یکی از دوربین ها توانست از کفتار راه راه عکسبرداری و موضوع گزارش های مردمی مستند شود . وت پارس شما را برای مطالعه کامل این گزارش به ادامه مطلب دعوت می کند.

رئیسی گفت : تا به حال گزارش مستندی مبنی بر حضور این نوع حیوان در شمالغرب کشور منتشر نشده و این مشاهده و مستند سازی برای اولین بار در شمالغرب کشور صورت می پذیرد.

رئیسی اضافه کرد: کارشناسان حفاظت محیط زیست اعتقاد دارند که احتمالا این حیوان متعلق به جمعیتی می باشد که حد جنوبی پراکنش آن به شمال تبریز منتهی می شود.

لازم به ذکر است بیشترین پراکنش داخل کشوری کفتار راه راه در سواحل خلیج فارس و جنوب کشور است . بر خلاف تصور عموم ، این حیوان کاملا بی خطر است و هرگز به انسان حمله نمی کند. بر خلاف کفتار آفریقایی ، کفتار راه راه شکارچی نیست و صرفا لاشخوار مطلق است و بیشتر مردارخواری می کند و شکار سایر گوشتخواران را می رباید. در مبارزه تک به تک کفتار راه راه همیشه بر گرگ برتری دارد . در داستانها و فولکولر آذربایجان به کفتار ، اشارت و توجه ویژه ای شده است .

.......................................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

seery@vetpars.com

منبع : سایت دیده بان حقوق حیوانات

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image