سخنگوی كمسيون اجتماعی مجلس از سازمان دامپزشكي كشور تقدیر کرد

20 اسفند 1396, ارسال شده توسط: saeedseery

وت پارس - سخنگو كمسيون اجتماعي مجلس با  تقدیر از سازمان دامپزشکی کشور برای مدیریت کارها، اظهار کرد: چندی پیش بحث آنفلوآنزای مرغی در جامعه به وجود آمد که خوشبختانه سازمان دامپزشکی توانست با مدیریت بسیار خوب کار را پیش ببرد. البته در سال‌های قبل نیز اقدامات به هنگام سازمان دامپزشکی در امور مختلف موجب شد تا کشور دچار بحران نشود.

سخنگو كمسيون اجتماعي مجلس

به گزارش وت پارس و به نقل از روابط عمومي زهرا ساعي صبح امروز در مراسم بزرگداشت روز زن كه در ساختمان سازمان دامپزشكي كشور برگزار شد،با اشاره به اقدامات صورت گرفته در مجلس شورای اسلامی در راستای ارتقاء وضعیت بانوان در کشور، گفت: براساس تصمیمات اخذ شده قرار شد تا 30 درصد از مسئولیت‌های مدیریت کلان کشور در دست بانوان باشد که قرار شد در طول پنج سال برنامه ششم توسعه این کار عملیاتی شود.
این نماینده مجلس با تاکید بر این مساله که نگاه ما جنسیتی نیست، اظهار کرد: باید شایسته‌سالاری در ارگان‌های مختلف دولت حکمفرما باشد، چرا که اگر نگاه توسعه محور در کشور حاکم شود باید تلاش کرد تا نیروهای شایسته را وارد مجموعه کاری کنیم.
وی با بیان این که در حال حاضر 17 نماینده خانم در مجلس شورای اسلامی مشغول به فعالیت هستند، گفت: این عدد بیانگر بیشترین تعداد حضور بانوان در ادوار دولت است، چرا که تاکنون بیشترین عدد حضور بانوان در مجلس شورای اسلامی تنها 9 خانم بوده است.
ساعي با بیان این‌که بحث عدالت جنسیتی توانمندسازی زنان و بیمه زنان خانوار با سه فرزند مواردی بود که اخیرا در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تصمیم‌گیری واقع شد، گفت: با توجه به این‌که خانم‌ها نقش‌های چندگانه‌ای قبول می‌کنند باید قوانین و تسهیلات نیز حمایت کننده مسئولیت‌های آنها باشد لذا مجلس شورای اسلامی نیز همین هدف را برای بانوان کشور دنبال می‌کند.اين مقام مسؤول با بیان این که در حال حاضر 17 نماینده خانم در مجلس شورای اسلامی مشغول به فعالیت هستند، گفت: این عدد بیانگر بیشترین تعداد حضور بانوان در ادوار دولت است، چرا که تاکنون بیشترین عدد حضور بانوان در مجلس شورای اسلامی تنها 9 خانم بوده است.
ساعي با بیان این‌که  بحث عدالت جنسیتی توانمندسازی زنان و بیمه زنان خانوار با سه فرزند مواردی بود که اخیرا در مجلس شورای اسلامی مورد بحث و تصمیم‌گیری واقع شد، گفت: با توجه به این‌که خانم‌ها نقش‌های چندگانه‌ای قبول می‌کنند باید قوانین و تسهیلات نیز حمایت کننده مسئولیت‌های آنها باشد لذا مجلس شورای اسلامی نیز همین هدف را برای بانوان کشور دنبال می‌کند.در ادامه اين مراسم عليرضا رفيعي پور رییس سازمان دامپزشکی کشور گفت: با توجه به جایگاه بالای زنان و مادران در جامعه سازمان دامپزشکی کشور توجه زیادی به ارتقاء مزیت معیشتی بانوان همکار در این سازمان را دارد.
وي با اشاره به جایگاه بالای زن و مادر در جامعه اظهار کرد: هرچه زمان می‌گذرد نقش خانواده و مادر تجلی بیشتری در جامعه پیدا می‌کند.به گفته رييس سازمان دامپزشكي كشور زمانی که شان واقعی زن در جامعه به خوبی دیده نشود مشکلات اجتماعی نیز افزایش می‌یابد، چرا که زن جزو خلقت‌های کم‌نظیر خداوند است که در آن واحد چندین مسئولیت را به نحو عالی پیش می‌برد.
رفيعي پور با اشاره به اقدامات سازمان دامپزشکی کشور برای حضور بیشتر زنان، گفت: در استان خراسان جنوبی از پنج خانم دامپزشک دو نفر مسئولیت اداره در ستاد را برعهده دارند و با توجه به این‌که در سال‌های اخیر با مدیریت بانوان اتفاق‌های خوبی حاصل شده است ما درصدد افزایش مسئولیت بانوان در سازمان دامپزشکی کشور هستیم. گفتنی است که در پایان این مراسم از خانم دکتر تهرانی مسئول سابق امور زنان در سازمان دامپزشکی کشور تقدیر شد.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image
مطالب موجود در این دسته‌بندی