یک لیوان سلامتی (چند نکته کوتاه در مورد شیر)

16 دی 1391, ارسال شده توسط: saeedseery

همانطور که همه ما می دانیم شیر بسیار مفید و ضروری است .خیلی ها از شیر فراری اند وخیلی ها به آن مشتاقند در حقیقت فرقی نمی کند از کدام دسته باشید زیرا شیر برای رشد بدن ضروری است . شیر یک چهارم و یا حتی یک سوم کلسیم مورد نیاز بدن را در روز تامین می کند شیر گاو بهترین انتخاب است زیرا چربی کمتری و پروتین بیش تری دارد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

شیر و کودکان

مادران همیشه نگران شیر خوردن کودکان خود هستند و برای راغب کردن آن ها از شیر پر چرب و یا شیر کاکائو استفاده می کنند طبق امار جدید 73 در صد کودکان شیر می خورند اما تنها 20 در صد ان ها به درستی شیر می خورند یعنی شیرکم چربی و یا حتی بدن چربی و بدون طعم دهنده های مضر . شیر کم چرب به علت نداشتن کالری زیاد و چربی زیاد توصیه می شود .در زیر میزان شیر مورد نیاز کودکان در روز بیان شده است :

کودکان از سن 2تا3 سال : 2 فنجان

کودکان از سن 4 تا 8 سال : 2.5 فنجان

کودکان از سن 9 به بالا : 3 فنجان

شیر و زندگی طولانی

محققان می گویند که شیر ریسک مبتلا شدن به بیماری های قلبی و ضربه مغزی را 20 درصد کاهش می دهد . محققان طی انالیز کردن 324 تحقیق و ازمایش در مورد شیر دریافتند که شیر یک ناجی است و می تواند انسان را از بیماری های مختلف نجات دهد .

شیر وسلامت دندان ها

شیر به علت داشتن کلسیم و ویتامین دی برای استخوان و دندان بسیار مناسب و مفید است .

الرژی یا عدم علاقه به شیر

خیلی از کودکان به شیر حساسیت دارند ویا طعم و مزه آن را دوست ندارند . در حال حاضر شیر سویا وجود دارد که در خواص با شیر گاو برابری می کند و در کسانی که به شیر حساسیت دارند مثمرثمر است . این افراد همچنین می توانند محصولات دیگری از شیر تهیه کرده و میل کنند برای مثال می توانند سوپ شیر و یا کرم کارامل و دیگر غذاهایی که در آن شیر استفاده می شود میل کنند.

شیر در صفحه ویکی پدیای انگلیسی

شیر در صفحه ویکی پدیای فارسی

مهم ترین خواص شیر

.....................................

تهیه و تنظیم از سعید سیری

نظرات

فروشگاه قطعات الکترونیک در تاریخ 23 ارديبهشت 1394
با سلام و سپاس بسیار عالی بود
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image