دکتر فرزاد طلاکش : هفتاد درصد مرغ های معدوم شده سال پیش جایگزین شده اند

17 شهريور 1397, ارسال شده توسط: saeedseery

وت پارس - دبیرکل کانون سراسری مرغ تخم گذار ایران در گفت‌وگو با خبرنگار گروه کشاورزی ایانا، با اشاره به مرغ‌های تخم گذار معدوم شده در سال گذشته و جایگزین‌سازی آنها گفت: تولیدات فعلی تخم مرغ در کشور سر‌به‌سر است و امکان کمبود با شروع فصل جدید وجود دارد.

آنفلونزای پرندگان

به گزارش وت پارس و به نقل از ایانا ، فرزاد طلاکش با بیان اینکه پیش‌بینی می‌شود با آغاز فصل پاییز مرغداری‌ها درگیر بیماری آنفولانزا شوند، افزود: امکان کمبود و یا افزایش قیمت تخم مرغ با درگیری آنفولانزای فوق حاد پرندگان در واحدهای مرغداری‌ها وجود دارد.او با بیان اینکه تاکنون ۴۰ درصد از ۲۴ میلیون و ۷۰۰ هزار قطعه مرغ تخم گذار که معدوم شدند، جایگزین شده‌اند، افزود: این ۴۰ درصد در واقع تولیدات جدید هستند که جایگزین شده‌اند و در واقع به صورت کلی ۷۰ درصد جایگزینی صورت گرفته است.
طلاکش در باره پرداخت خسارت به مرغداری‌ها هم گفت: تا اواخر مردادماه تمامی این خسارات‌ها به مرغداری‌هایی که سال گذشته در جریان آنفولانزای فوق حاد پرندگان آسیب دیده اند، پرداخت شده است.
او با بیان اینکه در سال جاری نیز مرغداری‌ها دچار ضرر و زیان شده‌اند، افزود: البته خسارت این مرغداری‌ها تاکنون پرداخت نشده است.طلاکش با تاکید به اینکه تاکنون ۲ میلیون ۲۰۰هزار مرغ تخم‌گذار و بومی معدوم شده‌اند‌، افزود: امید می‌رود خسارت این مرغداری‌ها نیز به زودی پرداخت شود.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image
مطالب موجود در این دسته‌بندی