نجات جان یک عقاب تیرخورده توسط بخش خصوصی دامپزشکی کرج

28 بهمن 1391, ارسال شده توسط: saeedseery

رئیس شبکه دامپزشکی کرج از نجات جان یک عقاب تیرخورده توسط بخش خصوصی دامپزشکی کرج خبر داد و تصریح کرد: یک بهله عقاب که به‌دلیل جراحات ناشی از تیرخوردگی توسط اداره کل محیط زیست به یکی از کلینیک‌های دامپزشکی کرج ارجاع شده بود، تحت عمل جراحی قرار گرفت. وت پارس شما را برای مشاهده کامل این متن و اخبار تکمیلی این عملیات به ادامه مطلب دعوت می کند.

خدری ادامه داد: عقاب تیرخورده به مدت یک هفته تحت نظر متخصصان بخش بیماری‌های پرندگان کلینیک قرار داشته و اقدامات لازم جهت تثبیت علایم حیاتی و رسیدن به پایداری فیزیولوژیک روی آن انجام شده است.

وی یادآور شد: به‌منظور جلوگیری از خطر مهاجرت ساچمه‌ها و آسیب به اعصاب و عروق ناحیه همچنین پیشگیری از خطر بالقوه مسمومیت با سرب ناشی از باقی ماندن طولانی ساچمه‌ها تحت جراحی قرار گرفته است که در این ارتباط دو ساچمه از سه ساچمه موجود از بدن خارج شده و نتایج جراحی مطلوب و حال حیوان رضایت‌بخش گزارش می‌شود.

تکمیلی +

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج از رهاسازی یک بهله سارگپه در منطقه حفاظت شده البرز جنوبی در این شهرستان خبر داد.

حکیمی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: یک بهله پرنده شکاری سارگپه از راسته شاهین‌سانان که از متخلفان ضبط شده بود، توسط مأموران منطقه حفاظت شده البرز جنوبی در طبیعت رهاسازی شد.

وی افزود: بر اساس مواد قانونی 10، 11 و 12 شکار صید مبنی بر ممنوعیت شکار و نگهداری هرگونه جانور وحشی، در صورت مشاهده مأموران و یا گزارش تخلف در زمینه‌های فوق با متخلفان بر اساس موازین قانونی رفتار خواهد شد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست کرج در پایان از همشهریان و دوستداران حیات وحش خواست که در صورت مشاهده هرگونه زنده‌گیری و نگهداری حیوانات وحشی به‌صورت غیرمجاز، مراتب را به نزدیک‌ترین پایگاه و یگان محیط زیست اطلاع و یا با شماره تلفن‌های 32504905 و 32504962 تماس بگیرند.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image