پس از ۳۲ سال اولین تصویر پلنگ ایرانی در اصفهان + تصویر

13 مرداد 1392, ارسال شده توسط: saeedseery

پس از ۳۲ سال در استان اصفهان فیلم استثنایی از پلنگ ایرانی به عنوان بزرگترین گربه سان و یکی از شاخص ترین گونه از حیات وحش کشور، در دل ارتفاعات چوپانان در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین به دست آمد. وت پارس شما را به مشاهده تصویر و مطالعه ادامه خبر دعوت می کند.

به گزارش روابط عمومی حفاظت محیط زیست استان اصفهان، پس از ۳۲ سال در این استان با به ثمر نشستن تلاش های حفاظتی و تحقیقاتی برنامه محور و مستمر، عکس و فیلم استثنایی از پلنگ ایرانی به عنوان بزرگترین گربه سان و یکی از شاخص ترین گونه از حیات وحش کشور، در دل ارتفاعات چوپانان در پناهگاه حیات وحش عباس آباد شهرستان نایین به دست آمد. این رویداد منحصر بفرد از طبیعت ایران که یک قلاده پلنگ را در کمین یک دسته قوچ وحشی به تصویر می کشد در نوع خود به عنوان یک رکورد علمی و موفقیت بزرگ زیست محیطی در کویر مرکزی ایران به شمار می آید که دارای اهمیت ملی و جهانی است.

محمد رضا حلوانی محیط بان شاغل در سر محیط بانی چوپانان از فاصله ۵۰۰ متری دقایقی قبل از طلوع آفتاب با سرعت عمل و با استفاده از یک دوربین معمولی این تصویر را ثبت نموده است.

پلنگ ایرانی جانوری در حال انقراض بوده و وجود آن به عنوان گونه ای کلیدی، معرف پویایی و ارزش بسیار بالای حفاظتی یک زیستگاه طبیعی محسوب می شود .

این حیوان گوشتخوار در عمق ارتفاعات صخره ای و یا نواحی جنگلی زندگی کرده و قوچ و میش، کل و بز، و گراز طعمه های اصلی آن می باشند.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image