پیش‌بینی تولید 30 هزار تن میگو در کشور

22 مرداد 1392, ارسال شده توسط: saeedseery

تا پایان برنامه چهارم توسعه، تولید 20 هزار تنی مگیو مدنظر بود و برای برنامه پنجم توسعه تحقق تولید 30 هزار تنی دور از ذهن نیست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی در گفتگو با خبرنگار خبرگزاری کشاورزی ایران (ایانا) با اعلام این مطلب گفت: با وجود آنکه صید میگوی دریایی به‌تازگی شروع شده است، اما افزایش تولید نشان از آن است که نسبت به سال گذشته با تغییرات چشمگیری روبه‌رو هستیم.

غلامرضا رازقی افزود: استان‌های بوشهر، خوزستان و هرمزگان صید خود را آغاز کرده‌اند و تا مهرماه برداشت میگوی دریایی ادامه دارد.

وی خاطرنشان کرد: میگوی دریایی بیشتر به مصرف بازار داخلی می‌رسد و میگوهای پرورشی نیز بسته‌بندی شده و برای صادرات استفاده می‌شود.

رازقی ادامه داد: ذائقه مردم با مصرف میگوی دریایی سازگارتر است، اما میگوی پرورشی نیز اختلاف زیادی با نوع دریایی آن ندارد.

وی تصریح کرد: 50 درصد میگوی پرورشی تولیدشده در داخل کشور و برای مصارف صنعتی استفاده می‌شود.

پیش‌بینی برداشت بیش از 15 هزار تن میگوی دریایی

رئیس سازمان شیلات کشور یادآور شد: امسال برداشت میگوی دریایی بیش از 15 هزار تن پیش‌بینی می‌شود میزان برداشت میگوی پرورشی نیز حدود 15 هزار تن است.

رازقی تأکید کرد: در دو سال گذشته، تولید میگوی پرورشی هشت‌هزار تن و میگوی دریایی نیز 12 هزار تن برآورد شد.

وی اظهار داشت: میزان تولید میگو در کشور 20 هزار تن پیش‌بینی می‌شود، اما تولید 30 هزار تنی نیز دور از ذهن نیست.

رازقی همچنین گفت: سیاست‌های سازمان شیلات، افزایش تولید آبزیان و ازجمله آن میگو است، بنابراین میزان رشد پیش‌بینی می‌شود.

وی در ادامه افزود: میگوی دریایی تابع شرایط اقلیمی است و با توجه به مناسب بودن شرایط، پیش‌بینی می‌شود که به اهداف موردنظر دست پیدا کنیم.

این مقام مسئول در پایان خاطرنشان کرد: در برنامه چهارم توسعه تولید 20 هزار تنی مدنظر قرار گرفت و امسال نیز پیش‌بینی می‌کنیم رکورد تولید 30 هزار تن شکسته شود.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image