فاجعه برای محیط زیست ایران : شکار سومین پلنگ در 5 ماه !!!

28 مرداد 1392, ارسال شده توسط: saeedseery

مدیرکل محیط زیست استان لرستان ازشکار یک قلاده پلنگ در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع هشتاد پهلو خبر داد. محمد حسین بازگیر با بیان این مطلب افزود: بار دیگر با کشتار یک گونه کمیاب و در معرض انقراض فاجعه دیگری برای محیط زیست کشور رقم خورد.

به گفته وی، چند روز قبل یک قلاده پلنگ ایرانی در جنوب غربی استان لرستان در ارتفاعات منطقه شکار ممنوع هشتاد پهلو با شلیک گلوله یک شکارچی متخلف کشته شد.

مدیر کل حفاظت محیط زیست لرستان اظهار داشت: به دنبال دریافت گزارشی از همیاران محیط زیست مبنی بر کشتار یک پلنگ در منطقه هشتاد پهلو، نیروهای یگان محیط زیست به منطقه اعزام و پس از بررسی و جستجو، لاشه پلنگ را که توسط گلوله کشته شده بود، یافتند.

بازگیر تصریح کرد: در حال حاضر فردی متخلف که از عشایر دامدار منطقه است شناسایی، دستگیر و تحویل مراجع قضایی شده است. وی افزود: این درحالی است که بررسی ها نشان می دهد هیچ موردی از حمله پلنگ به دام های اهلی در این منطقه گزارش نشده است.

بازگیر یاد آور شد: در سال های ۱۳۸۸ و ۱۳۸۹ در استان لرستان ۹ مورد مستند و دو مورد غیر رسمی از کشتار پلنگ ایرانی گزارش شده است اما از سال ۱۳۸۹ تاکنون این اولین مورد از شکار پلنگ در این استان است یعنی در واقع این دهمین موردی از شکار این گونه در معرض خطر در استان لرستان است.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image