بازتولید حیوانات درمعرض انقراض میسر می شود

08 شهريور 1392, ارسال شده توسط: alirezahatami

وت پارس-دانشمندان ژاپنی با راه اندازی شیوه ساده ای برای جمع آوری اطلاعات ژنتیکی حیوانات در معرض خطر انقراض امیدوارند که انسان روزی بتواند از این فناوری استفاده کرده و این حیوانات را در سیاره های دیگر بازتولید کند.
به گزارش خبرگزاری مهر، تاکیهیتو کانکو استادیار این دانشگاه گفت: یک تیم از دانشمندان موسسه آزمایشگاه حیوانات در دانشکده پزشکی دانشگاه کیوتو در موفق شدند اسپرم دو پستاندار در خطر انقراض و یک نوع زرافه را گرفته و ذخیره کنند.

وی افزود: آنها اسپرم های ذخیره شده را با مایع ویژه محافظت و با فناوری خشک کردن انجمادی، در دمای 4 درجه سانتیگراد نگهداری کردند. این دما بسیار بالاتر از شیوه های معمول نگهداری اسپرم است.
کانکو و اعضای تیمش پیش از این موفق شده بودند که اسپرم دو نوع موش را بدون استفاده از تجهیزات سنگین نیتروژن مایع، با روش خشک کردن انجمادی ذخیره کنند و پنج سال بعد قابلیت زیست پذیری آن را ثابت کنند.
کانکو گفت: دانشمندان با این روش می توانند اطلاعات ژنتیکی را به صورت ساده تری به دست آورند، به این معنا که می توان به حفظ گونه های حیوانات در معرض خطر انقراض کمک کرد.
این دانشمند ژاپنی تاکید کرد در حال حاضر این فناوری برای انسان هیچ کاربردی ندارد اما این فناوری راهی است که می تواند در آینده مورد بررسی قرار گیرد. این ایده درحال حاضر به یک رویا شباهت دارد که بتوانیم در آینده اطلاعات ژنتیکی را به فضا ببریم.
این فناوری همچنین نگهداری اسپرم را در دمای محیط برای یک دوره کوتاه میسر می سازد به این معنا که این بانک حتی در زمان نارسایی انرژی کافی که شاید توسط یک فاجعه طبیعی رخ دهد مقاوم است و محتویات آن سالم می ماند.

نظرات

اولین شخصی باشید که در این مورد نظر می‌دهد
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image
مطالب موجود در این دسته‌بندی