معرفی دانشکده دامپزشکی آنکارا در کشور ترکیه + تصاویر

19 مهر 1391, ارسال شده توسط: saeedseery

دانشکده دامپزشکی دانشگاه آنکارا تا سال 1970 تنها دانشکده دامپزشکی بود که به بسط و گسترش علم دامپزشکی در کشور ترکیه تا آن زمان کمک می کرد. در سال 1842 دانشکده دامپزشکی نظامی تاسیس شد و چند سال بعد ، یعنی در سال 1889 دانشکده دولتی ترکیه بنا نهاده شد. وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

در سال 1920 این دو مدرسه بزرگ تحت نام مدرسه عالی دامپزشکی ترکیه با هم ادغام شدند. دانشکده عالی دامپزشکی ، در راستای اصلاحات آموزش عالی در کشور جمهوری ترکیه ، در سال 1933 به شهر آنکارا منتقل شد. پس از استقرار کامل دانشگاه آنکارا در سال 1946 ، دانشکده دامپزشکی آنکارا به طور کامل پس از دو سال از این تاریخ یعنی در سال 1948 به عنوان بخشی از دانشگاه آنکارا تاسیس شد.

مدت زمان تحصیل در این دانشکده برای دریافت نشان دکترای دامپزشکی ، 5 سال می باشد. مجموعه بسیار کاملی از جزوات درسی ، کتاب ، میکرو فیلم ها  و نشریات و مجلات معتبر در کتابخانه این دانشکده که برای 70 نفر ظرفیت دارد ، برای دسترسی دانشجویان قرار دارد. همچنین این دانشکده مجهز به یک سالن کنفرانس با ظرفیتی در حدود 200 نفر می باشد. این سالن کنفرانس مجهز به سیستم های نوین صدا و نوردهی می باشد. اتاق ناهارخوری و غذا خوری دانشکده برای هر دو گروه دانشجویان و اساتید قابل استفاده می باشد. همچنین از نکات جالب این دانشکده ، وجود دپارتمانی به نام تاریخ دامپزشکی است که شامل موزه دامپزشکی می باشد. 5 دپارتمان در درون بخش علوم پایه دامپزشکی این دانشکده قرار دارند. این 5 بخش شامل آناتومی ، بیوشیمی ، تاریخ دامپزشکی ، فیزیولوژی و بافت شناسی می باشند.

در بخش علوم درمانگاهی این دانشکده هم 10 بخش قرار دارد که این 10 بخش شامل بهداشت مواد غذایی ، جراحی ، مامایی ، تلقیح مصنوعی ، فارماکولوژی و سم شناسی ، بیماری های داخلی ، میکروب شناسی ، انگل شناسی ، ویروس شناسی و پاتولوژی است. این دانشکده همچنین مجهز به یک درمانگاه 24 ساعته می باشد. بخش بعدی این دانشکده قسمت دامپروری و تغذیه می باشد که خود از زیر شاخه های بیماری های تغذیه ای ، نباتات و اقتصاد دامپروری تشکیل شده است.

در هر یک از بخش های نام برده در تمامی زیر شاخه ها ، دست کم یک سالن کنفرانس مجزا برای ارایه کلاس های درس یا مراسم درون یا خارج دانشگاهی مرتبط با همان بخش وجود دارد. از نکات برجسته دیگر این دانشکده هم می توان به وجود آزمایشگاه های بسیار مجهز و شیک اشاره کرد که فضایی بسیار کامل برای پژوهش ها و تحقیقات برای هر دو گروه اساتید و دانشجویان را فراهم کرده است.

تصاویر دانشکده دامپزشکی آنکارا

تاریخچه ایجاد تشکیلات دامپزشکی در ایران

تاریخچه علم دامپزشکی در ایران و جهان (پوستر آموزشی)

اولین های دامپزشکی ایران و جهان

دانستنی های جالب در مورد رشته دامپزشکی

ویدئو وت پارس : چگونه می شود دامپزشک شد؟

پیش بینی از آینده رشته دامپزشکی در دنیا

................................................

ترجمه ، تهیه و تنظیم از سعید سیری

نظرات

یاسین در تاریخ 21 آبان 1392
بسیار جالب بود.سپاس
اردوان ونکی در تاریخ 06 بهمن 1393
مثل همیشه کامل و دقیق.....با تشکر از وت پارس
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image