گیاهان آبی و سازگاری انها با ماهی کوی

05 مهر 1391, ارسال شده توسط: bahram

خوبی گیاهان برای برکه های کوی این است که فضایی طبیعی را برای کوی ها ایجاد می کند و در استخر هایی که در معرض آفتاب مستقیم هستند می توانند پناهگاهی برای فرار از نور شدید خورشید باشد و برخی از این گیاهان می توانند غذای مورد نیاز ماهیانتان را در زمان نبود شما تامین کنند.چه میزان با این گیاهان آشنایید؟ وت پارس شما را به ادامه مطلب دعوت می کند.

ماهی کوی

گیاهان آبزی یا در اصطلاح گیاهان آبی نقش مهمی را در استخر های کوی بازی می کنند. این گیاهان با استفاده از مواد زاید نیتروژن دار تولید شده توسط ماهیان رشد کرده و این در حالی است که استفاده این مواد توسط گیاهان به بهبود شرایط اب و رشد نکردن جلبک های مضر کمک شایانی می کند. از دیگر فواید گیاهان برای برکه های کوی این است که فضایی طبیعی  را برای کوی ها ایجاد می کند و در استخر هایی که در معرض افتاب مستقیم هستند می توانند پناهگاهی برای فرار از نور شدید خورشید باشد و برخی از این گیاهان می توانند غذای مورد نیاز ماهیانتان را در زمان نبود شما تامین کنند. با توجه به گفته هایی که در بالا آمد به بررسی گونه های گیاهی که قابل نگه داری در برکه هستند و شرایط نگه داری انها می پردازیم.برای آشنایی بیشتر با چرخه نیتروژن در دنیای آبزیان اینجا را مطالعه نمایید.حال با دو گونه از این گیاهان آبزی به طور خلاصه آشنا خواهیم شد.

Azolla Caroliniana گیاه ازولا

Azolla Caroliniana گیاه ازولا

گیاهی است که در سطح اب شناور می ماند و ارتفاع ان هرگز از ۱-۲ سانتی متر تجاوز نمی کند. ازولا یک سرخس شناور محسوب می شود و یک گیاه بومی مناطق گرمسیری است در صورت تامین نشدن نیتروژن مورد نیازش می تواند ان را از هوا تامین کند. رشد ان بسته به شرایط برکه می تواند از معمولی تا سریع متفاوت باشد. به نور متوسط تا زیاد نیاز دارد و بازه دمایی بین ۶-۲۷ درجه سانتی گراد را تحمل می کند. هرچند این گیاه گیاهی خوب برای یک برکه محسوب می شود ولی اگر نتوانید رشد انرا کنترل کنید به بزرگترین مشکل برکه ی شما بدل خواهد شد و به همین دلیل است که با داشتن تمامی شرایط ایده ال ان را برای برکه توصیه نمی کنند. برای کنترل این سرخس باید ان را با استفاده از توری از سطح اب جمع کنید تا با رشد بیش از حد خود راه تبادل هوایی را در سطح اب نگیرد. البته بعضی از کوی ها به خوردن انها علاقه نشان می دهند.

Nymphaea Pubescens نیلوفر آبی

Nymphaea Pubescens نیلوفر آبی

بدون شک این گیاه شاید محبوب ترین گیاهی باشد که در جهان درون برکه های کوی نگه داری می شود . امروزه گونه ها و رنگ ها موجود ان اگر بیشتر از نژاد های کوی نباشد کمتر از ان نیز نیست. این گیاه دارای برگهایی پهن و گسترده در سطح اب می باشد. ریشه این گیاه باید در درون گلدانی حاوی خاک مخصوص گیاهان اکواریومی قرار گیرد. گل این گیاه زیبایی خاصی را به برکه می بخشد. نگه داری از انها مشکل نبوده و به محدوده دمایی ۲۲-۳۰ درجه سانتی گراد برای بهترین رشد و گلدهی نیازمندند. مقدار نور مورد نیاز انها زیاد تا خیلی زیاد می باشد.

راهنمای جامع تکثیر ماهی کوی + ویدیو و اینفووت

دانلود کتاب بیماری های کپور ماهیان زینتی

صفحه ویژه آبزیان در سایت وت پارس

.....................................................

تهیه و تنظیم و ترجمه از بهرام ایمان طلب

نظرات

hamid در تاریخ 05 مهر 1391
آقا واقعا عالی بود مطلب. خیلی نیاز بود این مطلب.جاش خالی بود
نظرتان را بنویسید توجه: نظرات قبل از انتشار توسط مدیریت تائید خواهند شد.

Secure image